R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Z Radia Maryja uchodzi powietrze
Autor Wiadomość
MG34
[Usunięty]

Wysłany: 2005-12-05, 23:24   

Wiem, że są takie kraje. Pozazdrościć możliwości ja muszę poczekać niestety. Pozdrawiam.
 
   
daff 
Wieluniaczek



Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 17 Lis 2005
Posty: 1648
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-12-06, 08:22   

Ave
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
cogito 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Lis 2005
Posty: 883
Piwa: 12/4
Skąd: Planeta Ziemia
Wysłany: 2005-12-06, 15:12   

MG34 napisał/a:
Wiem, że są takie kraje. Pozazdrościć możliwości ja muszę poczekać niestety. Pozdrawiam.


Dzięki za pozdrowienia i na wzajem.

A co do tych krajów, to przypomina mi się takie powiedzenie: "Na złość mamie i tacie odmrożę sobie uszy".

Z Polakami jest podobnie. Sami sobie zgotowali taki los. Zapytam - czy w naszym kraju zabrania się bycia mądrym? I proszę nie mylić tego z wykształceniem. To nie to samo co mądrość, gdyż tego nie uczą.

I znowu podam przykład:
Niejednokrotnie w cyrku oglądaliśmy tresurę zwierząt. Wzbudzało to podziw. Ale, czy te zwierzęta wiedzą co robią i czynią to świadomie? Oczywiście - nie. Zostały wytresowane, czyli wyszkolone. Inaczej - wykształcono u nich odruchy warunkowe. Za każde poprawne wykonanie zaplanowanej np. figury, otrzymywały nagrodę i tak już to w nich pozostało.
Z ludźmi jest podobnie, ale do tego powinna być również świadomość. A niestety, uczymy się regó(u)łek i wzorów, nawet zdobywamy tytuły i dyplomy, ale sami nie potrafimy wykroczyć poza te ramy. Brak nam samodzielnego myślenia - jak już wspomniałem.
A jak do tego dodam, że z raportów światowych wynika, że Polacy są prawie w 50% funkcjonalnymi analfabetami, to wszystko jest już jasne.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-12-06, 15:22   

cogito, ja jeszcze dodam do tego, ze znam osoby ktore pokonczyly studia a nie znaja podstaw ortografii - nie mowie juz o gramatyce bo to wola o pomste do nieba - pisza np. tórz (w sensie swieta tuz tuz). Co z tego ze coraz wiecej osob konczy studia? Rece opadaja... A czy jesli ktos jest inteligentny to jest madry?
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
MG34
[Usunięty]

Wysłany: 2005-12-06, 16:47   

Ferbik nie zabijaj tematu gadką o ortografii. Jedni robią błędy bo są niedouczeni, inni bo są dysgrafami, a jeszcze inni bo mają to gdzieś lub po prostu "ręka poszła nieświadomie". Nie chodzi przecież o powierzchowną sztukę pisania ale o sposób formułowania myśli, w ogóle myślenie. Problemem jest ten funkcjonalny analfabetyzm o którym pisał Cogito. Trzeba czytać to co ludzie piszą a nie oglądać i nie patrzeć wyłącznie na dyplomy ale oceniać czyny co tyczy również KK. Pozdro
Ostatnio zmieniony przez MG34 2005-12-06, 21:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-12-06, 17:37   

MG34 napisał/a:
dysgrafami

a co to dysgraf ? :) bo powiem szczerze, ze pierwszy raz sie z czyms takim spotykam. A moze chodzi ci o pojecie dysortografii - wymyslone przez tych, ktorzy nie potrafia pisac poprawnie ortograficznie ? Polecam wglebic sie w lektury prof. Bronislawa Roclawskiego - www.glottispol.gda.pl
Dla mnie rowniez takie pojecie nie ma sensu - po prostu z moich obserwacji wynika, ze ludzie robiacy bledy ortograficzne sa po prostu nieoczytani.
Poza tym, ortografii nie mozna sie nauczyc - w sensie wykuc. Nie rozumiem jak mozna robic bledy z lenistwa...
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
cogito 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Lis 2005
Posty: 883
Piwa: 12/4
Skąd: Planeta Ziemia
Wysłany: 2005-12-06, 18:18   

Das funktionelle Analphabetentum - verstehst du nicht dieser, was liest du. Und das heißt das Problem 50% Polen. Der Kapitalismus band nicht los kein von Grundfragen. Menschen lebt sich schlimmer. Nur Die Kirche gewann. Die Rückständigkeit ist Wasser auf sein Mühle. Darum RUNDFUNK MARYJA gewann eine solche Anerkennung bei arme und ungebildete.

[ Dodano: 2005-12-06, 09:26 ]
To był żart, ale pisałem na temat. Błędy ortograficzne uważam za mniejsze zło. Gorzej, gdy taki osobnik czyta i nie rozumie tekstu. W jaki sposób znaleźć z nim kontakt? A często zdarza się to ludziom ze świecznika. Niestety.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-12-06, 18:36   

cogito, powiem ci jedno... stosujesz jakas niepoprawna skladnie. Bo na pewno nie jest to poprawna niemiecka skladnia.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
cogito 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Lis 2005
Posty: 883
Piwa: 12/4
Skąd: Planeta Ziemia
Wysłany: 2005-12-06, 18:55   

Ferbik napisał/a:
cogito, powiem ci jedno... stosujesz jakas niepoprawna skladnie. Bo na pewno nie jest to poprawna niemiecka skladnia.

Czy to problem? Ważny jest sens. Niemiecka składnia - to dopiero bezsens. Dla Polaka.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-12-06, 19:04   

Czy wiem ja czy sens jak sie pisze niemieckim jest w jezyku? Jak sie czyta zalezy. Polski dla niemcow jest jezyk idiotyczny :twisted:
Jakbys napisal po polsku to moze zrozumialbym co miales na mysli. Bo po niemiecku to tylko slowa sa :)
cogito napisał/a:
Niemiecka składnia - to dopiero bezsens. Dla Polaka.

Musze sie z toba zgodzic: Niemiecka skladnia to bezsens dla Polaka, ktory nie zna skladni niemieckiej :)
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
MG34
[Usunięty]

Wysłany: 2005-12-06, 21:04   

Ferbik masz rację powinna być: dysortografia a dysgrafia i dysleksja to często przypadłości towarzysząca dysortografom. Nie zmienia to jednak sensu mojej wypowiedzi. Podobno wpływ na dysortografię i dysgrafię mają deficyty mózgowe, nadpobudliwość psychoruchowa itd. a nie oczytanie. Z drugiej strony skoro dysleksja to problemy z czytaniem, to brak oczytania to nie przyczyna wywołana lenistwem ale dodatkowy skutek przypadłości mogącym występować razem z kłopotami w pisaniu. Aby sprawę dokładniej zaciemnić dodam, że osoby z tymi przypadłościami nie są wcale upośledzone intelektualnie a czasem wykazują nawet pewne pozytywne odstępstwo od normy. Wśród badaczy są spory na temat wymienionych dolegliwości, nie nam je osądzać, lepiej zachować politycznie poprawny tolerancyjny stosunek jak do uczestników marszów równości :wink: .
 
   
daff 
Wieluniaczek



Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 17 Lis 2005
Posty: 1648
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-12-07, 07:09   

jako wzor cnot stojacy na strazy porzadku, chcialam tylko cichutko nadmienic, ze ktos tu odbiega od tematu i tym razem to nie jestem ja :D


Ave RM

ciekawe czy ojciec dyrektor dal cos biednym dzieciom na sw Mikolaja...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Tomek 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 10 razy
Wiek: 43
Dołączył: 21 Lip 2005
Posty: 1397
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-12-07, 08:47   

To ja pozwolę sobie się nie zgodzić. Istnieje spora grupa młodych ludzi, sympatyków RM (choćby młodzieżówka LPR). Poza tym starych ludzi RM w dalszym ciągu będzie przyciągać. Starsi ludzie przważnie kierują się innymi wartościami niż młodzi i nie można powiedzieć, że jak dzisiaj człowiek w wieku 25 lat chodzi do kina na Matrixa i gra w Dooma to za lat 30 nie będzie chciał słuchać RM. Wtedy to już będzie inny człowiek.
_________________
Art. 146, ust. 1: "Rada Ministrów prowadzi politykę wewnętrzną i zagraniczną
Rzeczypospolitej Polskiej."
Art. 133, ust. 3: "Prezydent Rzeczypospolitej w zakresie polityki
zagranicznej współdziała z Prezesem Rady Ministrów i właściwym ministrem."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Archdevil 
Administrator
pan piekła



Pomógł: 57 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 2613
Piwa: 15/45
Skąd: Strugi
Wysłany: 2005-12-07, 14:21   

daff napisał/a:
ciekawe czy ojciec dyrektor dal cos biednym dzieciom na sw Mikolaja...


Pewnie rózgi ;)
_________________
diablos un pasos amigos (D.U.P.A)
http://www.radiofonia.net

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Tomek 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 10 razy
Wiek: 43
Dołączył: 21 Lip 2005
Posty: 1397
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-12-07, 15:55   

Archdevil napisał/a:
daff napisał/a:
ciekawe czy ojciec dyrektor dal cos biednym dzieciom na sw Mikolaja...


Pewnie rózgi ;)


a może bereciki ? :p
_________________
Art. 146, ust. 1: "Rada Ministrów prowadzi politykę wewnętrzną i zagraniczną
Rzeczypospolitej Polskiej."
Art. 133, ust. 3: "Prezydent Rzeczypospolitej w zakresie polityki
zagranicznej współdziała z Prezesem Rady Ministrów i właściwym ministrem."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW