R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: red
2014-11-15, 04:48
Szpital WIELUŃSKI
Autor Wiadomość
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2013-01-26, 10:31   

Dopóty, dopóki nie przyjmie się zasady, że pacjent nie ma ceny. Ludzie będą umierać ze świadomością, że ich państwo nie zrobiło niczego, aby ratować życie swojego obywatela.
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
panteon 
Przejeżdżał przez Wieluń


Wiek: 49
Dołączył: 18 Mar 2012
Posty: 94
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-01-26, 18:35   

Dlaczego, miejsce takie jak szpital, ma być dochodowe ? Ma zarabiać ? Leczenie chorych nie jest fabryką "śrubek". Ktoś mi to objaśni ? :roll:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
tomow 
Ma stragan na targu


Pomógł: 2 razy
Wiek: 33
Dołączył: 25 Sie 2007
Posty: 525
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-01-31, 21:51   

Cytat:

Szpital przekształcony

Podczas dzisiejszego posiedzenia Rady Powiatu w Wieluniu, rządząca koalicja zdecydowała o przekształceniu wieluńskiego szpitala w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. Za głosowało 11 radnych, przeciw było o ośmiu.

Wśród głosujących za przekształceniem w spółkę byli: Leszek Bak (PSL), Marek Kieler (Wspólnota Ziemi Wieluńskiej), Jan Kopeć (PSL), Józef Kowal (PSL), Andrzej Łebek(Wspólnota Ziemi Wieluńskiej), Krystyna Miśkiewicz(Wspólnota Ziemi Wieluńskiej), Krzysztof Owczarek(Wspólnota Ziemi Wieluńskiej), Grażyna Ryczyńska (PSL), Krzysztof Sola (PSL), Andrzej Stępień (PSL) oraz Franciszek Widera (radny niezależny wybrany z listy PO). Przeciw głosowali: Henryka Dubecka (Forum Samorządowe), Joanna Kacała (Prawo i Sprawiedliwość), Waldemar Kluska (Forum Samorządowe), Jan Magiera (Prawo i Sprawiedliwość), Jacek Niepiekło (Sojusz Lewicy Demokratycznej), Józef Ranoszek (Sojusz Lewicy Demokratycznej), Adam Spodymek (Prawo i Sprawiedliwość) oraz Waldemar Sygulski (Wspólnota Ziemi Wieluńskiej).

Ta decyzja koalicyjnych radnych jest niezwykle niepokojąca, a co za tym idzie prowadzi do nieodwracalnych zmian w systemie bezpieczeństwa zdrowotnego naszego powiatu. W związku z tym wieluńskie Prawo i Sprawiedliwość przyjęło stanowisko w postaci zarządzenia Przewodniczącego Prawa i Sprawiedliwości w powiecie wieluńskim.


Stanowisko na stronie wieluńskiego PiS
_________________
Publicystyka Idea Polityka: www.tomaszmatynia.wordpress.com
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2013-01-31, 23:39   

Prawo i Sprawiedliwość w Wieluniu napisał/a:
Nie wykluczamy także działań zmierzających do zorganizowania na terenie powiatu referendum nad odwołaniem Rady Powiatu, w związku z podjęciem decyzji, która nie jest zgodna ani z interesem społecznym, ani z opinią większości mieszkańców naszego powiatu na ten temat.


tomow, skąd macie te dane o większości ? Robiliście jakieś badania, przeprowadzaliście ankiety ?

Prawo i Sprawiedliwość w Wieluniu napisał/a:
- wieluński szpital przynosi straty i nie zmieni tego przekształcenie szpitala w spółkę, ale poważny audyt jego działalności, zmiana kierownictwa i wprowadzenie rzeczywistego planu naprawczego,


Dlaczego PiS nie żądał audytu oraz zmiany kierownictwa szpitala wcześniej ? Obudziliście się z zimowego letargu przynajmniej kilkanaście lat za późno. Kiedy i komu przedstawiliście swój plan naprawczy szpitala ? Niestety nigdy o nim nie słyszałem :shock:

Prawo i Sprawiedliwość w Wieluniu napisał/a:
- zmiana struktury funkcjonowania szpitala zmieni jego nastawienie z ratowania zdrowia i życia w pierwszej kolejności, na bilansowanie się jego budżetu,


Od ratowania życia jest pogotowie, szpital jest od leczenia. Proszę, niech odznaczy się tutaj każda osoba, która jest zadowolona z funkcjonowania wieluńskiego szpitala i ma o nim dobrą opinię. Ja takiej nie mam. Miałem okazję raz leżeć w tym grajdołku i nie wspominam tego najlepiej. Pewnie gdybym był synem Burmistrza lub Starosty to byłoby zupełnie inaczej.

Prawo i Sprawiedliwość w Wieluniu napisał/a:
- dalsze zadłużenie szpitala może doprowadzić do odsprzedaży kolejnych jego części podmiotom prywatnym. Będzie to jedyna droga do pokrycia długów spółki,


Ten syf, powinien zostać jak najszybciej sprywatyzowany, nawet rozdany za darmo, jeśli nie będzie chętnych. I przestańcie już „mówić” o prywatyzacji w złym tego słowa znaczeniu. Wielu z Was, również członków wieluńskiego PiS-u, skorzystało na pokomunistycznej prywatyzacji i robi to poniekąd w dalszym ciągu. Nie bądźcie jedynymi sprawiedliwymi. Gdybyście chociaż wiedzieli, co chcecie swoim postępowaniem osiągnąć.

Prawo i Sprawiedliwość w Wieluniu napisał/a:
- obawiamy się, że przyszły organ zarządzający szpitalem może okazać się łakomym kąskiem dla osób związanych z władzą, które będą chciały dodatkowo zarobić.


Wasze obawy są prawidłowe. A więc zamiast robić z Wielunia cyrk, w postaci tworzenia społecznego komitetu obrońców wieluńskiego szpitala, zacznijcie patrzeć Radzie na ręce przy prywatyzacji. Później będziecie ich oskarżać o manipulacje przy jej procesie. Wy również jesteście za nią odpowiedzialni. Głosowanie PRZECIW nie ma tutaj nic do rzeczy.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
panteon 
Przejeżdżał przez Wieluń


Wiek: 49
Dołączył: 18 Mar 2012
Posty: 94
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-02-01, 09:27   

hiszpan napisał/a:

Od ratowania życia jest pogotowie, szpital jest od leczenia. (...)Miałem okazję raz leżeć w tym grajdołku i nie wspominam tego najlepiej. Pewnie gdybym był synem Burmistrza lub Starosty to byłoby zupełnie inaczej.


Możesz doprecyzować, czym różni się
Cytat:
ratowanie życia
od
Cytat:
leczenia
? :roll:
Z drugiej strony.....pobyt w szpitalu, to nie wczasy na Majorce....Tylko jakiś masochista może wspominać pobyt w szpitalach jako przyjemny. Czytałem kiedyś wspomnienia pewnego piosenkarza lub aktora ( dokładnie nie pamiętam, chyba Bogusław Mec ) i pobyt w szpitalu wspominał jako horror. Problem w tym, że tam uratowano mu życie, ponieważ był chory na białaczkę. Rozumiesz o czym piszę ? :roll:
Już tak na serio, wracając do tematu. Szpital będzie "prywatny".
Wklejam takie info http://biznes.onet.pl/szp...4,1,prasa-detal pod rozwagę. Mam też wrażenie, że dla każdego z nas, instytucja taka jak szpital może nie istnieć, jak pisze hiszpan może być ( rozdany za darmo ) Oczywiste i naturalne....póki jesteśmy zdrowi. Zakłady pogrzebowe też nie są potrzebne przez całe życie.... :wink:
Opcja zmienia się jednak radykalnie, gdy zachorujemy i to nie na "katarek" "gardełko" tylko poważniejsze choroby. Wtedy zaczyna się rwetes.....
Sam jestem ciekaw co da ta zmiana statusu szpitala w Wieluniu. Optymistą nie jestem. Pozdr.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
tomow 
Ma stragan na targu


Pomógł: 2 razy
Wiek: 33
Dołączył: 25 Sie 2007
Posty: 525
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-02-01, 18:33   

hiszpan napisał/a:


Ten syf, powinien zostać jak najszybciej sprywatyzowany, nawet rozdany za darmo, jeśli nie będzie chętnych. I przestańcie już „mówić” o prywatyzacji w złym tego słowa znaczeniu. Wielu z Was, również członków wieluńskiego PiS-u, skorzystało na pokomunistycznej prywatyzacji i robi to poniekąd w dalszym ciągu. Nie bądźcie jedynymi sprawiedliwymi. Gdybyście chociaż wiedzieli, co chcecie swoim postępowaniem osiągnąć.



I jak tu rzeczowo dyskutować? Samo obrażanie i pomówienia. Plan naprawy szpitala przedstawił Jan Magiera. Mogę przesłać, jeśli jesteś nim zainteresowany.

Nie będę tłumaczył zdania o ratowaniu życia, bo nie ma sensu. Napiszę tylko, że szpital i leczy, i ratuje życie.

W jaki sposób PiS jest odpowiedzialny za przekształcenie szpitala?
_________________
Publicystyka Idea Polityka: www.tomaszmatynia.wordpress.com
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-02-01, 18:51   

tomow napisał/a:
Plan naprawy szpitala przedstawił Jan Magiera. Mogę przesłać, jeśli jesteś nim zainteresowany.
Wrzuć tutaj na forum.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2013-02-02, 22:05   

panteon napisał/a:
Możesz doprecyzować, czym różni się ratowanie życia od leczenia


Generalnie mam na myśli, że ratowaniem życia zajmuje się Ratownictwo Medyczne, system, który jest powołany w celu ratowania życia i zdrowia. W jego skład wchodzą przede wszystkim Zespoły Ratownictwa Medycznego, Szpitalne Oddziały Ratunkowe itp. Szpital, w moim odczuciu, jest jednostką organizacyjną, w której sposób udzielania świadczeń nie wymaga zazwyczaj bardzo szybkiej pomocy, oczywiście wyjątkiem będzie, między innymi, OIOM. Oczywiście kwestia jest dyskusyjna, o czym zapewne się zaraz przekonam :wink:

Na marginesie. Jeden z wieluńskich ZRM w 2011 roku przyjechał do zawału mojego taty i jak wynikało z opisu sytuacji, chłopcy nie byli w ogóle przygotowani do interwencji - karetka reanimacyjna dojechała przynajmniej pół godziny później, już po śmierci ojca - generalnie na pierwszy rzut oka materiał do zabawy dla prokuratora (istnieje prawdopodobieństwo, że spedytor nie przysłał właściwej kadry, mimo, że być może, miał taką możliwość - dyrektorka oddziału ratunkowego tłumaczyła, że karetka reanimacyjna była na drugim końcu powiatu - na owy czas do dyspozycji była 1 karetka reanimacyjna !! ) ale postanowiłem nie męczyć mamy tą sprawą i spasowałem z dociekaniem szczegółów. Dlaczego o tym piszę. Może warto byłoby w Wieluniu zainwestować w rozbudowę profesjonalnego ratownictwa medycznego, a stacjonarne leczenie chorych oddać w ręce "okolicznych" szpitali ?

tomow napisał/a:
Plan naprawy szpitala przedstawił Jan Magiera. Mogę przesłać, jeśli jesteś nim zainteresowany.


Super. Mam nadzieję na dobrą lekturę.

tomow napisał/a:
W jaki sposób PiS jest odpowiedzialny za przekształcenie szpitala?


Macie swych przedstawicieli w Radzie Powiatu, oni również biorą odpowiedzialność za losy szpitala. Nie można się jej pozbyć głosując PRZECIW przekształceniu, a później z założonymi rękoma czekać na ewentualne niepowodzenia. Powinniście zrozumieć, że większością głosów, większością przyznaną niejako przez mieszkańców głosujących na swych wybrańców, przegraliście głosowanie i macie obowiązek dalszej pracy na rzecz powiatu, szpitala etc.

tomow miałem nadzieję, że odmłodzenie wieluńskiego zarządu PiS, wniesie jakąś nową jakość w jego działania i być może doczekamy się ciekawych inicjatyw. Tymczasem przenoszone są do Wielunia zagrywki ala z sejmu RP i "wielkiej", niekoniecznie właściwej polityki.

Niedobrze.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
tomow 
Ma stragan na targu


Pomógł: 2 razy
Wiek: 33
Dołączył: 25 Sie 2007
Posty: 525
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-02-02, 23:22   

Oto i omawiany plan:

Obraz (12) (Kopiowanie).jpg
Plan naprawczy Jana Magiery
Plik ściągnięto 200 raz(y) 67,44 KB

_________________
Publicystyka Idea Polityka: www.tomaszmatynia.wordpress.com
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2013-02-03, 13:47   

tomow napisał/a:
Oto i omawiany plan:


Cóż, moje przypuszczenia się ziściły :D Działacie z niskich pobudek politycznych. WASZ PLAN NAPRAWCZY TO JEDEN WIELKI ŻART !

Jan Magiera - Radny Rady Powiatu Wieluńskiego z ramienia Prawa i Sprawiedliwości napisał/a:

Zarząd Rady Powiatu w Wieluniu

data wpływu: 12.11.2012

Projekt Działań Doraźnych Powstrzymujących Zadłużenie Szpitala w Wieluniu

Dyrekcja szpitala podjęła już liczne działania zmniejszające koszty własne oddziałów zabiegowych, nie mniej są one niewystarczające i oddziały te nadal przynoszą straty generując zadłużenie.

Najbardziej efektywnym i niezbędnym w obecnej sytuacji jest dostosowanie wysokości wynagrodzeń personelu zatrudnionego w oddziałach zabiegowych (pielęgniarek i lekarzy) do wysokości przychodu wytworzonego przez dany oddział (oddziały - Chirurgia Urazowo-Ortopedyczna, Chirurgia Dziecięca, Chirurgia Ogólna, Ginekologia).
Pozostałe oddziały np. Oddział Internistyczny, Oddział Noworodkowy tworzą dochód i nie wymagają restrykcyjnych działań oszczędnościowych.

Metoda

Do umów o pracę i umów dotyczących wynagrodzeń za dyżury lekarskie należy wprowadzić aneks umożliwiający kwartalnie płynne ustalanie wysokości wynagrodzenia w zależności od wypracowanych przez dany oddział środków finansowych, wg następujących zasad:
1. Oddziały zabiegowe są rozliczane finansowo indywidualnie, tzn. utrzymują się wyłącznie z środków finansowych wypracowanych miesięcznie w oddziale w ramach kontraktu z NFZ.
2. Przychód oddziału zostaje pomniejszony o 5% z przeznaczeniem na spłatę kredytów bankowych i innych zobowiązań.
3. Przychód oddziału zostaje pomniejszony o 5% z przeznaczeniem na inwestycje.
4. Przychód oddziału zostaje pomniejszony o koszty własne materiałowe pozapłacowe np. leki, środki opatrunkowe, wyżywienie chorych, koszty związane z utrzymaniem administracji i firmy sprzątającej, udział w utrzymaniu bloku operacyjnego itp.
5. Pozostałą kwotę z przychodu oddziału przeznacza się na wynagrodzenie personelu z zachowaniem dotychczasowych proporcji pomiędzy wynagrodzeniami personelu pielęgniarskiego i lekarskiego, nie przekraczając progu płacy minimalnej.

Jak wynika z powyższych założeń, wszystkie rodzaje wynagrodzeń ulegają obniżeniu. W ten sposób unika się zwolnień z pracy, tym bardziej, że dalsze zmniejszanie ilości zatrudnionych zagraża funkcjonowaniu oddziałów, a oddziały zabiegowe już nie generują strat.
W przypadku braku zgody na powyższe regulacje płacowe oddziały ulegają samolikwidacji (na własne życzenie).

Odległym rozwiązaniem, poprawiającym bilans finansowy szpitala jest połączenie przynajmniej 2 oddziałów zabiegowych. Należy rozważyć przekształcenie oddziału Ortopedyczno-Urazowego w kierunku ortopedii wyłącznie urazowej i łącznie z oddziałem Chirurgii Ogólnej utworzenie oddziału Chirurgii Ogólnej i Urazowej. W tego typu przekształceniu oddziałów jest możliwe zmniejszenie ilości personelu lekarskiego i pielęgniarskiego, z zachowaniem dotychczasowej podstawowej funkcji i zakresu świadczeń zdrowotnych - prawdopodobnie opisane jak wyżej oddziały nie generują strat. Na pozyskanych salach oddziału ortopedycznego (które obecnie nie są wykorzystywane), należy rozważyć utworzenie oddziałów o mniejszym ryzyku powstania deficytu finansowego, jak np. oddziału dla chorych przewlekle lub oddziału opieki długoterminowej.
Brak podjęcia poważnych działał w trybie pilnym, może skutkować dążeniem do upadłości szpitala, bez względu na status prawny określający jego formę.

Radny Powiatu Wieluńskiego

Jan Magiera


Moje pytania do Tomasza Matyni Przewodniczącego Prawa i Sprawiedliwości w Wieluniu

1. Dlaczego rzekomy "program naprawczy" (nie powinien być tak nazwany, gdyż nie jest programem naprawczym!) został przedstawiony dopiero w listopadzie 2012 roku ? Dlaczego wcześniej nikomu z PiS nie zależało na "naprawie" szpitala ?

2.
Jan Magiera - Radny Rady Powiatu Wieluńskiego z ramienia Prawa i Sprawiedliwości napisał/a:
Najbardziej efektywnym i niezbędnym w obecnej sytuacji jest dostosowanie wysokości wynagrodzeń personelu zatrudnionego w oddziałach zabiegowych (pielęgniarek i lekarzy) do wysokości przychodu wytworzonego przez dany oddział (oddziały - Chirurgia Urazowo-Ortopedyczna, Chirurgia Dziecięca, Chirurgia Ogólna, Ginekologia)"


Pan Magiera via PiS jest za obniżeniem wynagrodzeń personelu szpitala, nawet do 1600 zł brutto !
Biorąc pod uwagę środki finansowe, którymi obecnie dysponuje szpital, proszę podać miesięczną kwotę wynagrodzenia netto lub brutto, którymi Pan Magiera obdarzyłby aktualnie lekarzy oraz pielęgniarki ww oddziałów.


Według mnie pomysł jest absurdalny, gdyż doprowadziłby do niesprawiedliwych dysproporcji zarobków wśród lekarzy i pielęgniarek, tak w wieluńskim szpitalu, jak i na poziomie kraju. Pogłębiłoby się zapewne zjawisko wypalenia zawodowego u lekarzy i pielęgniarek ( http://pml.strefa.pl/ePUBLI/150/16.pdf ). Następstwem Magierowskich pomysłów byłoby zagrożenie życia pacjentów wieluńskiego szpitala !

3.
Jan Magiera - Radny Rady Powiatu Wieluńskiego z ramienia Prawa i Sprawiedliwości napisał/a:
W przypadku braku zgody na powyższe regulacje płacowe oddziały ulegają samolikwidacji (na własne życzenie)."


Najbardziej rozbawił mnie ten punkt. Większość z pracowników, nie zgodzi się na obniżenie wynagrodzenia do oczekiwanego przez Was poziomu, ponieważ jest już bardzo niskie ! Jak zresztą przypuszczam, uregulowania prawne również nie dopuszczają możliwości obniżenia płac w sposób opisany przez Pana Magierę.

4.
Jan Magiera - Radny Rady Powiatu Wieluńskiego z ramienia Prawa i Sprawiedliwości napisał/a:
Odległym rozwiązaniem, poprawiającym bilans finansowy szpitala jest połączenie przynajmniej 2 oddziałów zabiegowych. Należy rozważyć przekształcenie oddziału Ortopedyczno-Urazowego w kierunku ortopedii wyłącznie urazowej i łącznie z oddziałem Chirurgii Ogólnej utworzenie oddziału Chirurgii Ogólnej i Urazowej. W tego typu przekształceniu oddziałów jest możliwe zmniejszenie ilości personelu lekarskiego i pielęgniarskiego, z zachowaniem dotychczasowej podstawowej funkcji i zakresu świadczeń zdrowotnych"


Jak mają się pomysły Pana Magiery do treści ostatniego listu wystosowanego do Rady Powiatu ?
Cytuję:
Prawo i Sprawiedliwość w Wieluniu napisał/a:
- zmiana struktury funkcjonowania szpitala zmieni jego nastawienie z ratowania zdrowia i życia w pierwszej kolejności, na bilansowanie się jego budżetu,


Z jednej strony chcecie bronić miejsc pracy, z drugiej nie ? Co jest z wami ? Może wpierw sami się zastanówcie, co chcecie zrobić, poza pozyskaniem już omamionych wyborców oczywiście.

5.
Jan Magiera - Radny Rady Powiatu Wieluńskiego z ramienia Prawa i Sprawiedliwości napisał/a:
Brak podjęcia poważnych działał w trybie pilnym, może skutkować dążeniem do upadłości szpitala, bez względu na status prawny określający jego formę."


PiS, według mnie wy jesteście de facto za zamknięciem większości oddziałów w wieluńskim szpitalu ! A ludziom wciskacie kit o ratowaniu szpitala przed prywatyzacją.. O ochronie zdrowia ludności powiatu..

Spójrzcie w lustra i zastanówcie się wszyscy nad swoim postępowaniem. Brak słów.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
zbigie 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 132
Piwa: 17/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-02-03, 14:30   

Z uwagą śledzę losy szpitala, wpisy na tym forum i komentarze pod artykułami w Dzienniku Łódzkim na temat szpitala i zgadzając się z hiszpanem mam nieodparte wrażenie, że podział głosów za i przeciw zmianom w szpitalu jest następujący:
1) przeciw zmianom są pracownicy, którzy obawiają się o swoją przyszłość oraz osoby, które nigdy nie korzystały z pomocy naszego szpitala,
2) za są osoby, które miały wątpliwą przyjemność korzystać z jego usług,
3) nie mają zdania ci co generalnie nie wiedzą o co chodzi w życiu.

Ja jestem w tej drugiej grupie i mimo, że wydaje mi się, że nie jestem osobą anonimową w Wieluniu, mam sporo znajomości, a większość lekarzy i pielęgniarek to moi byli lub obecni klienci, to nic to nie zmienia, gdyż większość pracowników szpitala nie rozumie, że pacjent to nie zło konieczne tylko klient, o którego tak jak w każdej innej branży trzeba walczyć profesjonalizmem, miłą obsługą i w godziwych warunkach. Przynależność do grupy "za zmianami w szpitalu" wynika z następujących moich doświadczeń:
1) 10 lat temu miałem operację na wyrostek robaczkowy, niby standardowy zabieg, a mało co nie skończył się moim zejściem z tego łez padołu - diagnoza była taka: duży chłop, duża dawka narkozy, a później dobudzić mnie nie można było. Część Pań pielęgniarek OK, przede wszystkim jedna (nazwiska nie pamiętam), która mi uratowała życie dokonując reanimacji, ale w pamięci oprócz niej utkwiły mi dwie wybitnie nieprzyjemne, które odnosiły się do pacjentów gorzej niż do psa,
2) w 2002 i w 2006r. rodziły się moje dzieci, personel OK, ja akurat zapłaciłem za poród rodzinny i było to w miarę sensownych warunkach, choć za drugim razem pokój był zajęty i "rodziliśmy" na sali ogólnej - być może od tamtego czasu coś się zmieniło, ale wówczas miałem nieodparte wrażenie, że gdy pracowałem w Niemczech widziałem lepiej zrobione obory niż ten blok porodowy. Jak dla mnie warunki uwłaczające ludzkiej godności.
3) w 2009r. na nogę przewrócił mi się piec kaflowy przetrzaskując mi na pół duży palec u nogi, krew mi się lała i ledwo nie zemdlałem, ale gdy żona zawiozła mnie na pogotowie nikogo to nie interesowało, bo najważniejszym w tej całej sprawie było to, czy mam piżamę bo trzeba mnie położyć na oddział - pół godziny trwała przepychanka, aż w końcu zadeklarowałem, iż od tej pory zawsze będę ze sobą nosił piżamę, na ewentualność wypadku a żona za 15 minut przywiezie mi piżamę i zajęli się moją nogą.
4) miałem jeszcze kilka innych zdarzeń kiedy konieczne było prześwietlenie nogi albo ręki córki - trzeba było urlop wziąć, by doczekać się jaśnie pana doktora aby wypisał skierowanie na rentgen graniczyło z cudem. Dla porównania będąc w czasie studiów na praktyce w Szwajcarii skoczyła mi na nogę krowa i przerażony biurokracją (wyobrażenie na podstawie Polski) chodziłem z bólem tydzień, po czym poddałem się i poprosiłem aby szefowa zawiozła mnie do lekarza. Jakie było moje zdziwienie jak pojechaliśmy na wioskę obok, lekarz obejrzał nogę, stwierdził, ze trzeba zrobić prześwietlenie, po czym zaprowadził do pokoju obok gdzie był rentgen i zrobił zdjęcie, akurat nie było takiej potrzeby ale był gotowy nawet założyć gips - byłem w totalnym szoku.

Miałem też pozytywne doświadczenia - na bloku dziecięcym u Sławomira Bąka - miła obsługa, trafna diagnoza i polecenie lepszych od siebie lekarzy jak brakło koncepcji na dalsze leczenie.

Reasumując: czasy się zmieniają, pacjent to nie petent ale klient, o którego trzeba dbać, a prywatyzacji się boi ten, który chciałby zachować komunistyczny komfort "czy się stoi czy się leży jednakowo się należy" w imię zasady "bo zawsze tak było". Ten kto dbał zawsze i dba o klientów nie musi się bać - ten może mieć tylko lepiej, a ten co traktuje klienta jak zło konieczne powinien się zmienić lub logicznym jest, że rynek go zweryfikuje negatywnie. Natomiast pacjenci jak będą mieli wkoło kilka szpitali prywatnych to wybiorą ten, który proponuje najlepszy serwis.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-02-04, 20:57   

hiszpan napisał/a:
Według mnie pomysł jest absurdalny, gdyż doprowadziłby do niesprawiedliwych dysproporcji zarobków wśród lekarzy i pielęgniarek, tak w wieluńskim szpitalu, jak i na poziomie kraju.


co znaczy "niesprawiedliwych dysproporcji" ? Równe wynagrodzenia nie będą nigdy występować. Ani w pojedynczym zakładzie ani tym bardziej w większej skali, zresztą równe wynagrodzenia wszystkich lekarzy też nie będą sprawiedliwe...

hiszpan napisał/a:
3.
Jan Magiera - Radny Rady Powiatu Wieluńskiego z ramienia Prawa i Sprawiedliwości napisał/a:
W przypadku braku zgody na powyższe regulacje płacowe oddziały ulegają samolikwidacji (na własne życzenie)."


Najbardziej rozbawił mnie ten punkt. Większość z pracowników, nie zgodzi się na obniżenie wynagrodzenia do oczekiwanego przez Was poziomu, ponieważ jest już bardzo niskie ! Jak zresztą przypuszczam, uregulowania prawne również nie dopuszczają możliwości obniżenia płac w sposób opisany przez Pana Magierę.


rzeczywiście w przypadku szpitala wieluńskiego jest to nieco zabawne ;-) ale co do zasady myślę że możliwe - w skrajnym przypadku również w tym szpitalu. Prawnie też do przeprowadzenia.


Faktycznie jak na "program naprawczy" to trochę mało - w szczególności że nie poparte to jest żadnymi liczbami.

Ale nie oszukujmy się, Zarząd Powiatu też żadnego pomysłu nie ma - przez wiele lat (jeszcze od czasów starosty Łuczaka) pogłębiano patologie tej placówki i nie widziano żadnego problemu w zarządzaniu tą placówką. Co zatem się zmieniło? Ano zmieniło się podejście MinFina do zadłużenia samorządów :twisted: I jak nad Zarządem i Radą Powiatu zawisła groźba zlikwidowania ciepłych posadek tj. pojawiła się realna opcja wprowadzenia Komisarza do powiatu to nagle okazało się że problem jest bardzo pilny i trzeba pilnie go rozwiązać... przynajmniej na chwilę (bo przecież nikt się chyba nie łudzi że od zmiany nazwy cokolwiek się poprawi...) Oczywiście na początku będzie trochę lepiej - tak jest zawsze jak się podsypie trochę publicznego grosza, ale za chwilę spirala długów znowu zacznie się rozkręcać...

zbigie napisał/a:
1) przeciw zmianom są pracownicy, którzy obawiają się o swoją przyszłość oraz osoby, które nigdy nie korzystały z pomocy naszego szpitala,
2) za są osoby, które miały wątpliwą przyjemność korzystać z jego usług,
3) nie mają zdania ci co generalnie nie wiedzą o co chodzi w życiu.


nie korzystałem z pomocy naszego szpitala - a jestem za prywatyzacją ;-) ale może to wyjątek potwierdzający regułę ;-)
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2013-02-04, 22:18   

ourson napisał/a:
hiszpan napisał/a:
Według mnie pomysł jest absurdalny, gdyż doprowadziłby do niesprawiedliwych dysproporcji zarobków wśród lekarzy i pielęgniarek, tak w wieluńskim szpitalu, jak i na poziomie kraju.


co znaczy "niesprawiedliwych dysproporcji" ? Równe wynagrodzenia nie będą nigdy występować. Ani w pojedynczym zakładzie ani tym bardziej w większej skali, zresztą równe wynagrodzenia wszystkich lekarzy też nie będą sprawiedliwe...


Rozumiem Twój tok rozumowania i generalnie się z nim zgadzam ! Jednak, czy wyobrażasz sobie, że pielęgniarka z tego samego szpitala z oddziału "x", będzie mieć pensję 1000 zł wyższą / niższą od pielęgniarki z oddziału "y" (i nie mówimy tutaj o zarobkach rzędu kilku tysięcy zł tylko o najniższej krajowej !) ? Byłoby to według mnie niepoważne i niesprawiedliwe, choćby ze względu różną ilość przepracowanych godzin. ? Pomysł Pana Magiery doprowadziłby do rozpiętości płacowych liczonych w setkach procent.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-02-04, 22:30   

hiszpan napisał/a:
Rozumiem Twój tok rozumowania i generalnie się z nim zgadzam ! Jednak, czy wyobrażasz sobie, że pielęgniarka z tego samego szpitala z oddziału "x", będzie mieć pensję 1000 zł wyższą / niższą od pielęgniarki z oddziału "y" (i nie mówimy tutaj o zarobkach rzędu kilku tysięcy zł tylko o najniższej krajowej !) ? Byłoby to według mnie niepoważne i niesprawiedliwe, choćby ze względu różną ilość przepracowanych godzin. ? Pomysł Pana Magiery doprowadziłby do rozpiętości płacowych liczonych w setkach procent.


wydaje mi się że przeceniasz wartości kontraktów poszczególnych oddziałów ;-) - kilkadziesiąt procent - może tak, ale kilkaset - trudno jednak to sobie wyobrazić.

Ale dyskusja na ten temat bez oparcia o liczby jest jednak trochę jałowa. Zresztą sam pomysł możnaby potraktować jako jakąś bazę - łatwo wprowadzić do tego systemu jakieś międzyoddziałowe "janosikowe". Zresztą ten kapitalistyczno - wyzyskujący system wynagrodzeń jakoś tak mało pasuje to socjalnego/solidarnego PiSu

Największym problemem tego planu jest to, że nie zakłada przygotowania szpitala do prywatyzacji.
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
tomow 
Ma stragan na targu


Pomógł: 2 razy
Wiek: 33
Dołączył: 25 Sie 2007
Posty: 525
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-02-04, 22:46   

Hiszpan, w trakcie Komisji Zdrowia radny Magiera od początku kadencji zwracał uwagę na problemy szpitala. Niestety nikt tego nie słuchał.

Zostałem przewodniczącym wieluńskiego PiSu na przełomie września i października. Nie mogłem wcześniej nadzorować radnych, ale znam ich relacje, które mówią o tym, że już wiele lat temu przedstawiciele prawicy próbowali zwracać uwagę na sytuację szpitala.

Niesprawiedliwie próbujesz tu zrzucać winę na Prawo i Sprawiedliwość za obecną kondycję szpitala. Nasi przedstawiciele w Radzie Powiatu nigdy nie uczestniczyli w koalicji rządzącej, nie głosowali także za przekształceniem szpitala. Pracowali podczas Komisji Zdrowia na rzecz naprawy sytuacji, zwracali uwagę na błedne decyzje dyrektor Łaz. Żałujemy, że nie wygrywaliśmy wyborów, ale żyjemy w demokracji.

Nie wiem skąd kwota 1600 zł brutto? Powinieneś wiedzieć, że w przypadku lekarzy nie ma możliwości znacznego obniżenia pensji, bo zapewnia je ustawa. Pielęgniarki zarabiają niewiele ponad 1600 zł brutto. Ja osobiście nie zgadzam się z warunkiem dra Magiery dotyczącym pielęgniarek. To jego osobisty plan.

Ja też mam pytanie do Ciebie: ile zarabiają lekarze w Wieluniu?

Połączenie oddziałów powoduje zmniejszenie etatów administracyjnych: ordynator, zastępca ordynatora, pielęgniarka oddziałowa. Równie dobrze te osoby mogą zostać zatrudnione, ale bez dodatków funkcyjnych. Chodzi o oszczędności realizowane w najprostszy sposób.

Dlaczego jesteśmy za likwidacją większości oddziałów? To kłamstwo. Plan reform jest powyżej i nic o tym nie mówi... Chodzi o połączenie dwóch w jeden. I nawet powołanie dodatkowego, który mógłby być przychodowy dla szpitala.

Omamieni wyborcy? Dziwne sformułowanie... Przypominam po raz kolejny, że na PiS głosowało tylko 13% wyborców w wyborach do Rady Powiatu.

Myślisz, że po przekształceniu nie zmienią się zasady zatrudnienia lekarzy? To coś ci wytłumaczę. SP ZOZ zostanie zlikwidowany, ustanie więc stosunek pracy lekarzy i pielęgniarek, którzy będą musieli podpisać nowe umowy ze spółką. Ciekawe czy wtedy też będziesz tak lamentował jak się okaże, że wiele z nich straci prace, a większości zostaną obniżone pensje?
_________________
Publicystyka Idea Polityka: www.tomaszmatynia.wordpress.com
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW