R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: red
2008-10-14, 21:58
Miami II
Autor Wiadomość
ywis
[Usunięty]

Wysłany: 2005-07-30, 14:33   

Nigdzie się nie wybieram dzisiaj :D
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-07-30, 14:35   

A ze wracajac do tematu... nadal w Miami nie przestrzegaja ustawy o akcyzach na artykuly ?? Tzn. chodzi mi o to, czy ceny fajek nadal maja niezgodne z cenami na opakowaniach czyli zawyzone ?? Jak im sie skarbowka dobierze...
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
s__
[Usunięty]

Wysłany: 2005-07-30, 14:36   

wolny rynek...
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-07-30, 14:37   

s__, nie wolny rynek, bo to kwalifikuje sie na przestepstwo gospodarcze... nie chce mi sie szukac ustawy, ale cena jaka jest na papierosach obowiazuje wszystkich sprzedawcow zgodnie z prawem akcyzowym, lecz moze byc nizsza od ustalonej, ale na pewno nie wyzsza - chodzi mi o to, ze nie mozna podnosic ceny za papierosy a pozniej tlumaczyc, ze cena jest wyzsza bo sie placi za usluge otwarcia
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ywis
[Usunięty]

Wysłany: 2005-07-30, 14:38   

Ferbik, a czy w innych klubach widziałeś, aby ceny były takie same jak zaleca producent na opakowaniach? Bo Ja się jeszcze nie spotkałem, zawsze jest narzucona marża
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-07-30, 14:39   

oczywiscie ze sie spotkalem... to ze wiekszosc wlascicieli lamie prawo, nie znaczy ze robia slusznie.
W porzadnych klubach nie ma mowy o przekretach na fajkach, alkoholu itp. Bo porzadne kluby wyrabiaja sobie renome, a kanciarskie tylko traca
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-07-30, 14:40   

Ja słyszałem, że można tak robić w lokalach, oczywiście tą nadwyżkę właściel musiał opłacać

BTW. W których lokalach są takie ceny jak na fajkach... - mało chyba jest takich, zawsze są zawyżone.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ywis
[Usunięty]

Wysłany: 2005-07-30, 14:40   

Ja nie mówię, że robią słusznie, czy też nie, stwierdzam jaki jest fakt!
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-07-30, 14:49   

Jaro nie mozna tak robic w lokalach... a tlumaczenie barmanki ze 2 zl na paczce wiecej niz ustawa przewiduje jest za otwarcie pudelka mozna sobie w dupe wsadzic... skarbowce sie nie bedzie tlumaczyc.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ywis
[Usunięty]

Wysłany: 2005-07-30, 16:25   

No tak, ale pomyśl. Jak mieli by sprzedawać w takich cenach jak sugeruje producent, to co to byłby za zysk? Nikomu by się to nie opłacało, tylko producent by na tym zarabiał i nikt więcej, konsumenci by na tym tracili, mowa o tych którzy biorą taki towar do rozprowadzania dalej. To by się im kompletnie nie kalkulowało.
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-07-30, 23:34   

Bosz.... czemu nie czytasz ywis tego co pisze ?? gdzie napisalem, ze te ceny sugeruje producent ?? to narzuca rzad !! a ty placac za fajki 4.60 dajesz zarobic 0.60 sprzedawcy. Ot cala prawda. A ze takim zlodziejom malo to narzucaja swoja NIEDOZWOLONA PRZEZ PRAWO marze.
Mysle, ze juz wszystko w tym temacie wyjasnilem
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Blink
[Usunięty]

Wysłany: 2005-07-31, 10:11   

Można sprzedawać popierosy po cenach wyższych
niż oznaczone na paczce - ale wiąże sie to z opłatą 70% nadwyżki - jako
akcyzy.
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-07-31, 10:59   

Tak Blink, masz racje, tylko twierdzisz, ze to ja nie potrafie czytac ze zrozumieniem tekstu. Dla zainteresowanych kawalek ustawy o czym mowi Blink:

Cytat:
4. Za maksymalną cenę detaliczną przyjmuje się cenę wyznaczoną i wydrukowaną przez producenta, importera lub podmiot dokonujący nabycia wewnątrz wspólnotowego na opakowaniu jednostkowym wyrobu tytoniowego.

Art. 74. 1. Obowiązek podatkowy, poza przypadkami określonymi w art. 4, powstaje również, gdy podmioty dokonują sprzedaży wyrobów tytoniowych, z wyłączeniem cygar i cygaretek:

1) w opakowaniach nieoznaczonych ceną detaliczną;

2) powyżej maksymalnej ceny detalicznej;

3) połączonej z przyznaniem nabywcy nieodpłatnej premii w postaci innych towarów lub usług, stosując cenę wyższą od maksymalnej ceny detalicznej;

4) w połączeniu ze sprzedażą innych towarów lub usług, stosując cenę wyższą od maksymalnej ceny detalicznej.

3. Do sprzedaży wyrobów, o której mowa w ust. 1 pkt 2-4, stosuje się stawkę akcyzy w wysokości 70 % maksymalnej ceny detalicznej, wydrukowanej na opakowaniu jednostkowym.

A ja chyba wyraznie napisalem, ze chodzi mi o to, iz nie ma prawa lokal brac wiekszej stawki niz na fajkach tlumaczac sie usluga otwarcia papierosow, bo wiadomo, ze nie placi stawki 70%... wiec z kogo chca zrobic idiote ?
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Blink
[Usunięty]

Wysłany: 2005-07-31, 11:44   

Ferbik napisał/a:
Tak Blink, masz racje, tylko twierdzisz, ze to ja nie potrafie czytac ze zrozumieniem tekstu.


Bedziesz tak mily i wytlumaczysz mi o co Ci chodzi bo chyba nie potrafie czytac, albo raczej zrozumiec Ciebie. Skoro jak napisales - Mam racje.

Ferbik napisał/a:
bo wiadomo, ze nie placi stawki 70%... wiec z kogo chca zrobic idiote ?


A to juz są Twoje Ferbiq przypuszczenia. Chyba ze przedstawisz fakty, ktore je poprą :-P
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
  Wysłany: 2005-07-31, 11:53   

Panowie proszę nie robić wycieczek słownych, które zasadniczo zaczynają odbiegać od tematu.

Do kontynuacji zapraszam właśnie tu
- http://forum.administrato...php?p=2198#2198
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW