R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Jak walczyć z tępym społeczeństwem?
Autor Wiadomość
Maciej 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
EWI w Sercu



Pomógł: 13 razy
Wiek: 48
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1155
Piwa: 5/6
Skąd: EWI-OOL
Wysłany: 2012-01-16, 19:06   

Marecki napisał/a:
po co KOBIECIE na zakupy auto gabarytów SUVa?


Bo ją lub jej męża stać na taki wóz , bo ma fantazję jeździć po gazety takim samochodem . Jej kasa jej sprawa .
_________________
Jeśli pozwolisz, by robactwo się rozmnożyło, rodzą się prawa robactwa. I rodzą się piewcy, którzy będą je wysławiać.
Antoine de Saint-Exupery
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Marecki 
Dojeżdża PKSem


Dołączył: 29 Gru 2011
Posty: 114
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-01-16, 19:14   

Właśnie specjalnie powiedziałem, że W TYCH SAMYCH PIENIĄDZACH można mieć małe, wypaśne autko, żeby ktoś nie zarzucił, że stać Panią na takie auto, więc ma takie a nie inne.
Czytanie ze zrozumieniem:)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-01-16, 20:03   

Dyskusja chyba schodzi na tematy poboczne. Rozmowa jest o nieprawidłowym parkowaniu a nie o tym kogo i na jakie auto stać.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
mwm 
Słyszał o Wieluniu


Dołączyła: 13 Sty 2012
Posty: 4
Skąd: wieluń
Wysłany: 2012-01-16, 22:01   Do ,,Mareckiego"

Po pierwsze: naucz się czytać ze zrozumieniem tak dobrze jak nauczyłeś się ,,ujadać".
Napisałam wyraźnie, że poszłam zapytać o parking z tyłu kina.
Nie mów bzdur, że w centrum Wielunia jest opór wolnych miejsc - chyba, że w nocy.
Poza tym... Ty widzisz świat najwidoczniej tylko przez pryzmat kasy, szpanu...itd.. (z jakiej epoki Ty jesteś? ....gdzieś napisałeś, że masz dziewczynę - co rzuca dla żartów w znajomych butelkami - więc chyba nie jesteś taki stary, jak Twoje myślenie ?)
Masz milion spiskowych teorii dotyczących innych ludzi...a może powinieneś zająć się sobą?
A auto może musze mieć duże, bo mam np. liczną rodzinę? Sam nie wpadłbyś na to?

Poprawiłem błędy. Zacznij używać ą, ę, ś, ć itp. !!
Mrówek
Ostatnio zmieniony przez Ferbik 2012-01-17, 08:52, w całości zmieniany 2 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ania_a 
Czytał o Wieluniu



Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 11 Mar 2010
Posty: 37
Skąd: wieluń
Wysłany: 2012-01-16, 22:33   

bartek89 napisał/a:
Acree napisał/a:
Wolę wjechać na to miejsce nawet jeśli kierowca drugiego auta będzie mial problem z wejsciem do auta pod warunkiem, ze może się do niego dostać od strony pasażera.


No to w takim razie pogratulować pomysłowości :) W momencie kiedy przyparkujesz takie auto z jednej strony to może i będzie możliwość wejścia od strony pasażera, ale jak z drugiej przyparkuje ktoś inny i nie zwróci uwagi, to co wtedy? Przez bagażnik?? A może szyberdach jak ktoś posiada?
Może Tobie nie zależy na wyglądzie auta i masz to gdzieś czy ktoś Ci je poobija czy nie... Mnie zależy i zawsze staram się znaleźć miejsce, gdzie będę mógł zmieścić się w liniach! Ale jak widzę, że ktoś ma wolne 2 miejsca obok siebie i bierze linię między koła to szlag może człowieka trafić... Bo ciężko jest poświęcić kilka sekund, żeby cofnąć i poprawić :/
Jak każdy zwracałby uwagę na to jak parkuje to nie byłoby problemów z zajętymi dwoma miejscami parkingowymi przez jedno auto.. Ale niektórzy jak już zaparkują to mają innych gdzieś ... "Bo ja już mam parking. A inni niech szukają" ...


Z parkingami na osiedlach ogólnie jest chyba spory problem. U mnie na osiedlu zauważyłam, że niektórzy potrafią całkiem zastawić auta zaparkowane prostopadle obok śmietnika, parkując równolegle na chodniku dokładnie za jakimś samochodem. Nie wiem jakim tokiem myślenia się oni kierują (może są przekonani, że będą wcześnie odjeżdżać i nikt się nie przyczepi, jako że sytuacje takie zazwyczaj widuje późnym wieczorem) w każdym bądź razie dla mnie jest on niezrozumiały.
Niektórzy potrafią też czasem kreatywnie wjechać całym samochodem na trawę, no ale w końcu co zrobić jak nie ma miejsca :wink:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Marecki 
Dojeżdża PKSem


Dołączył: 29 Gru 2011
Posty: 114
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-01-16, 22:51   Re: Do ,,Mareckiego"

mwm napisał/a:

Nie mów bzdur ,ze w centrum Wielunia jest opór wolnych miejsc -chyba,że w nocy.


A propos czytania ze zrozumieniem, ja tego nie napisałem:)
Reszty nie skomentuje, bo to nie ja wyszedłem tutaj na oszusta, a zaraz administracja będzie zła o OT, no i ktoś mądrzejszy musi skończyć tą... rozmowę;) Pozdrawiam Panią, która mnie chciała przejechać NA PASACH (a może to było auto widmo...) ;)


Poprawiono 1 błąd ort.
Ostatnio zmieniony przez Archdevil 2012-01-17, 17:43, w całości zmieniany 2 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Acree 
Mieszka pod Wieluniem
Gendo Addict



Pomogła: 9 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 24 Cze 2007
Posty: 846
Skąd: z gabinetu Gendo
Wysłany: 2012-01-16, 23:02   

Bartek no ja cie przepraszam bardzo, ale przy powiedzmy 12 miejscach parkingowych pod moim blokiem jesli ktos się krzywo ustawi to lata i powiewa mi to, że wjeżdzajac koło niego go przyblokuje. Auta na środku ulicy nie zostawie. Nie zawsze jest możliwość zmieszczenia się w liniach więc nie zawsze można się do tego stosowac.

Co do wyglądu, moja czerwona błyskawica, ktorą osobiscie szlifowałam, polerowałam i kładlam lakier jest tylko moja, nawet jesli poprzedni wlasciciel ją stuknal tu czy tam, a klepać tego nie ma sensu bo po pierwsze malo widac po drugie to 20letnie auto, ale zapewne zamordowałabym za ryskę :> Od tego jest w koncu OC ktoś Ci przerysa jego wina, absolutnie nie ważne czy Ty stałes w liniach czy nie. Niestety sama mialam sprawe o dosłownie puknięcie auta zaparkowanego rownlolegle do jezdni, a prostopadle do mojego auta gdy wyjezdzalam tylem z osiedlowego parkingu. Nie bylo zadnej dyskusji, wina moja. Bo ja w niego puknelam nie on we mnie. Jedyne z czego się ciesze to z wysokich tylnich zderzakow wiec pan dostal wgniecenie wielkosci jajka nad kołem a ja nic.

Ale wracając do tematu. To NIE moja wina, że ktoś się ustawił za blisko lini, lub nie na nich i naprawdę nie obchodzi mnie to w tym momencie. Sama często w związku jeszcze ze swoim niskim levelem po 3 razy poprawiam auto zeby bylo jak najwiecej miejsca dla innych aut czy dobry dostep do niech, ale czasami się po prostu nie da. Parkuję tam gdzie jest miejsce, oczywiście w miare mozliwosci by nikomu drzwi nie blokować, a zastawiania z rownoleglej czy od tylu po prostu nie praktykuje. Wole się juz przejechac te dwa parkingi dalej. Problem polega na tym, ze na armii zaparkowanie po godzinie powiedzmy 18tej na ktoryms z parkingow to jest jednak cud nad wisła, wiec kazdy się wciska gdzie się da. Jedyne rozwiązanie jest oczywiste:Więcej parkingow, pytanie gdzie je budować... Po prostu powinniśmy się zrozumieć wszyscy chociaż troche nawzajem i parkowac w jakiś sensownych odległosciach od siebie, a nie się ustawiac na 3 miejscach parkingowych. A.. wszyscy ktorzy zostawiają auto na rownoleglej przy przedszkolu na AK, spodziewajcie się pewnych karnych naklejek z przyrodzeniem z mojej strony. Bo mam was już serdecznie po dziurki w nosie przez wasze lenistwo.
_________________
http://myanimelist.net/signature/acree.png
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Marecki 
Dojeżdża PKSem


Dołączył: 29 Gru 2011
Posty: 114
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-01-16, 23:08   

Acree, święte słowa! I chwała Ci za to, że po 3 razy ustawiasz auto, żeby było ok. Problem z parkingami jest nie tylko na AK, ale i na Wyszyńskiego, czy na Starych Sadach, jak się ludzie nie będą nawzajem szanować to choćby cały Wieluń wyłożyli parkingami to i tak będzie źle.

A te naklejki to naprawdę bardzo dobry sposób i nie wiedzieć czemu, człowiek wtedy od razu uczy się parkować;> :D


Poprawiono 1 błąd ort.
Ostatnio zmieniony przez Archdevil 2012-01-17, 17:50, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2012-01-16, 23:14   

Czyżbyś znał działanie nalepek z własnego doświadczenia??
Niestety, ale nasze parkingi na osiedlach były budowane na 1/3 ilości samochodów jaka jest w tej chwili. Jedynym mądrym rozwiązaniem jakie by było to budowanie bloków na wyspach na których będą same samochody. Może byśmy tak częściej wybierali jako środek transportu rower albo podmiejski i problem z parkowaniem się zmniejszy. Wieluń jest na tyle "bliski", że w wiele miejsc można szybciej dotrzeć na rowerze. Mnie pokonanie 3 km z sadów na wojska zajmuje 10 minut a doliczcie sobie drajwerzy ile czasu marnujecie na szukanie parkingów i ustawianie 3 krotne samochodu.
_________________
"Przed skorzystaniem z forum zapoznaj się z treścią regulaminu dołączonego do niego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy post niewłaściwie napisany lub zrozumiany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Acree 
Mieszka pod Wieluniem
Gendo Addict



Pomogła: 9 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 24 Cze 2007
Posty: 846
Skąd: z gabinetu Gendo
Wysłany: 2012-01-16, 23:19   

Tylko widzisz Mrówek, ja autem po wieluniu nie jeżdżę, tyle co na większe zakupy co jakiś czas, tak to dalsze trasy. Dlatego się nawet nie wypowiadam o sytuacji w centrum czy na innych osiedlach bo po prostu nie bywam tam autem. Szkoda mi benzyny/gazu na rozbijanie się 2km przez miasto stojąc w korkach. Ograniczam sie do AK bo to moje osiedle i sytuacje znam tam na co dzień. I tak Mrówek wolę zmarnowac tę ilość paliwa by się porządnie ustawić bo potem patrząc na auto z balkonu się irytuje "że postawiłam go jak typowa baba/cieć co nie umie prosto autem podjechac"

Co do zaraz pewnie rzuconych argumentów jaka to jestm wygodna ze chce miec auto pod balkonem.
Ja przepraszam bardzo, ale jestem wręcz chora jak nie wyjdę sobie popatrzec na niego pare razy z okna w ciągu dnia. Taka moja miłość mała od pierwszej naprawy.


Poprawiono 1 błąd ort.
_________________
http://myanimelist.net/signature/acree.png
Ostatnio zmieniony przez Archdevil 2012-01-17, 17:51, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
mwm 
Słyszał o Wieluniu


Dołączyła: 13 Sty 2012
Posty: 4
Skąd: wieluń
Wysłany: 2012-01-16, 23:29   Do ,,Mareckiego"

Nie Marecki zapomniałeś! Ja Ciebie nie chcialam przejechac na pasach -ja Ciebie na pewno już na tych pasach przejechałam!Pewnie nawet kilka razy:)
Przypomnij sobie! Ty jak chcesz wszystko sobie przypomnisz!

Przypominam, że temat brzmi: Jak walczyć z tępym społeczeństwem?
Mrówek


Poprawiono 1 błąd ort.
Ostatnio zmieniony przez Archdevil 2012-01-17, 17:51, w całości zmieniany 2 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-01-17, 08:14   

Na razie w walce 1:0 dla forum :) Czekamy na kolejne wyłapania i piszemy na temat.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Marecki 
Dojeżdża PKSem


Dołączył: 29 Gru 2011
Posty: 114
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-01-17, 09:08   

Gramy do trzech zdobytych punktów?:P
Tak a propos parkowania na osiedlach. Połowę swojego czasu spędzam we Wrocławiu, na osiedlu na którym tutaj mieszkam jest jeszcze mniej miejsc parkingowych niż na Wyszyńskiego czy AK, ale ludzie tutaj naprawdę szanują innych pod względem parkowania, a z drugiej strony potrafią surowo ukarać tych, którzy innych nie szanują. Przykład: kolega ustawił się na zakazie (co prawda go nie zauważył, ale mniejsza), na drugi dzień nie miał powietrza w kole... (Jego równoległe parkowanie przeszkodziło w wyjechaniu osobie, która po drugiej strony drogi zaparkowała prostopadle) Mieszkańcy wieluńskich osiedli mogliby pod względem parkowania brać przykład z mieszkańców wrocławskiego osiedla:) Bo można, tylko wystarczy chcieć;) I to jest poniekąd moja odpowiedź na pytanie zadane w temacie: walka z tępym społeczeństwem powinna się zacząć od szanowania siebie nawzajem;)


Poprawiono 2 błędy ort.
Ostatnio zmieniony przez Archdevil 2012-01-17, 17:52, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
wln4life 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 363
Skąd: Welungen
Wysłany: 2012-01-17, 12:18   

spuszczanie powietrza z koła, to naprawdę szanowanie siebie nawzajem, wydaje mi się że wyższy szacunek osiągniemy wkładając cegle w reklamówkę i dalej jechana gdzie boczna szyba - tania, przednią a jak nie zadziała to zróbmy na osiedlach wieluńskich drugi Paryż :roll:


Poprawiono 1 błąd ort.
_________________
Pesymista widzi ciemny tunel.
Optymista widzi światełko w tunelu.
Realista widzi światło pociągu.
A maszynista widzi trzech debili na torach.
Ostatnio zmieniony przez Archdevil 2012-01-17, 17:53, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Marecki 
Dojeżdża PKSem


Dołączył: 29 Gru 2011
Posty: 114
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-01-17, 12:25   

Nie chodzi mi o to, że to był akt szacunku, tylko o to, że ludzie potrafią tutaj od razu utępić akty braku szacunku dla innych, kolega naprawdę utrudnił/uniemożliwił wyjazd innego samochodu. Był świeży, więc nie wiedział jak tu jest, teraz woli jechać 200 metrów dalej, ale staje tak, żeby nikt się nie przyczepił, jak wszyscy tutaj. Nie mówię też, żeby w Wieluniu stosować takie metody, bo jak na razie wystarczają naklejki, ale może tu, we Wrocławiu naklejki przestały wystarczać.
Szanowanie siebie nawzajem przejawia się tutaj w tym jak ludzie parkują, naprawdę zupełnie inna kultura.


Poprawiono 1 błąd ort.
Ostatnio zmieniony przez Archdevil 2012-01-17, 17:53, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW