R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Wybory prezydenckie 2005

Kto według Ciebie powinien zostać prezydentem w nadchodzących wyborach ?
Lech Kaczyński
0%
 0%  [ 0 ]
Donald Tusk
29%
 29%  [ 5 ]
Marek Borowski
29%
 29%  [ 5 ]
Zbigniew Religa
5%
 5%  [ 1 ]
Andrzej Lepper
11%
 11%  [ 2 ]
Nikt z wyżej wymienionych
23%
 23%  [ 4 ]
Głosowań: 18
Wszystkich Głosów: 17

Autor Wiadomość
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-08-12, 20:49   

Zygmunt Stary napisał/a:
Ciekawe byłoby porównanie sondaży z faktycznymi wynikami wyborów.
Rzetelnie przeprowadzony sondaż nie powinien różnić się ± 2% od rezultatów wyborów.
Niestety, te rezultaty są zdecydowanie inne.



Ja zacytowałem artykuł prosto ze źródła, zresztą podałem to w moim poście, jeśli rezulataty jak piszesz są inne proponowłbym je skorygowac następnym razem, jeśli posiadasz informacje z innego, Twoim zdaniem bardziej wiarygodnego źródła informacyjnego.



Zygmunt Stary napisał/a:
Manipulacja i socjotechnika utrudniająca rozeznanie się w rzeczywistości!



To jest właśnie wyścig do fotela w tym wypadku prezydenckiego, zwany inaczej pospolitą grą, która z reguły odbiega znacząco od zasad, ale jak najbardziej zgadzam się z tym.


Zygmunt Stary napisał/a:
Jestem za modelem prezydencko-parlamentarnym, takim jak w USA.
Jestem za pełną odpowiedzialnością prezydenta za kształt przemian gospodarczych
i za przejęciem przez niego pełnej odpowiedzialności za stan bezpieczeństwa państwowego.
Jestem za zwiększeniem kompetencji prezydenta do wydawania dekretów włącznie.




Jestem tego samego zdania.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Zygmunt Stary
[Usunięty]

Wysłany: 2005-08-16, 22:12   

Chyba Cimoszewicz jest już skończony....
 
   
Robo
[Usunięty]

Wysłany: 2005-08-16, 23:47   

Po ostatnich doniesieniach, których jesteśmy świadkami również odnoszę takie wrażenie. :? Jeśli to było nawet tylko polityczne posunięcie to i tak szum, który został wytworzony wokół jego osoby odbije się negatywnie na kampanii prowadzonej przez jego komitet wyborczy.

Pozdrawiam. :)
 
   
Zygmunt Stary
[Usunięty]

Wysłany: 2005-08-22, 12:34   

Polecam artykul Jacka Bialego, który zamiescilem w drugiej czesci swojego ostatniego postu pod tematem "Polityka swiatowa, polityka..." wiaze sie z naszym tematem...
 
   
Tomek 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 10 razy
Wiek: 43
Dołączył: 21 Lip 2005
Posty: 1397
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-08-23, 09:08   

Zygmunt Stary napisał/a:
Drogi Blink:
Gratuluję! Rzeczywiście chodzi mi o Piotra Jaroszyńskiego. Rodzina Jaroszyńskich ufundowała kiedyś KUL.
Szukamy, człowieka, który by odpowiadał pewnemu ideałowi, a kiedy już takiego znajdujemy, to okazuje się, że jego znajomi są dla nas nie do przyjęcia, w związku z czym on sam jest dla nas nie do zaakceptowania.
Szkoda, że traktujesz ludzi przedmiotowo i uważasz, że jeden z nich mógłby mieć drugiego.
Nie doceniasz wartości CZŁOWIEKA. Szczególnie tego człowieka.
Korzyść z posiadania takiego prezydenta, miałaby przede wszystkim Polska.
Chciałbym, abyś był łaskaw uzasadnić, dlaczego charakterystyka osobowości, którą przedstawiłem, człowieka, którego miałem zaszczyt poznać osobiście nie odpowiada Tobie?
Pozdrawiam wszystkich

Nie chodzi wcale o znajomych, ale o Jego zaangażowanie w działalność znajomych. Widzisz. Ja na to patrzę tak. Cimoszewicz broni swoich kolegów w SLD a Jaroszyński z Radia Maryja. Niestety, ktoś, kto tego radia broni w taki zapalczywy sposób jak Jaroszyński, nie może być obiektywny. Nie wiem jaki jest Twój stosunek do RM, ale ja wystarczająco się nasłuchałem audycji (z faszystowsko - antysemickimi podtekstami) i wystarczająco dużo się naoglądałem efektów (wsród najbliższej rodziny). Ludzie oddają swoje ostatnie pieniądze, żeby wspomóc coś, co zajmuje się szerzeniem nienawiści, zamiast przyprowadzać ludzi do Boga. Jeśli ktoś broni tego radia, to jest dla mnie sygnałem, że nie kieruje się niczym więcej niż osobistą sympatią (opartą na jakiś nacjonalistycznych poglądach), a na to nie ma miejsca w "czystej" polityce. Jaroszyński jest skażony tak samo jak inni, tyle, że inną opcją polityczną. I jest w tym subiektywny.
Jeszcze jedno.
Polsce potrzeba IMO drugiego Piłsudzkiego. Nie wyobrażam sobie co by się stało gdyby takiego Jaroszyńskiego wrzucić do całego obecnego politycznego bagna. Ile by wytrzymał ? Tydzień ? Dwa ? Może miesiąc ? Prezydent to nie tylko wiedza polityczna, ale też silny charakter i zdolności przywódczo/organizacyjne. I oczywiście silne zaplecze. A za Jaroszyńskim to poza LPR tylko Radio Maryja murem stanie. Takie jest moje zdanie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Zygmunt Stary
[Usunięty]

Wysłany: 2005-08-23, 15:17   

Cytat:
Jeśli ktoś broni tego radia, to jest dla mnie sygnałem, że nie kieruje się niczym więcej niż osobistą sympatią
(opartą na jakiś nacjonalistycznych poglądach), a na to nie ma miejsca w "czystej" polityce.

Piszesz, że na jakieś nacjonalistyczne poglądy nie ma miejsca w "czystej" polityce.
Co to są nacjonalistyczne poglądy? To poglądy, które w centrum polityki stawiają pewną społeczność, którą cechuje jednolitość i zwartość kulturowa, własna historia, jezyk, samoświadomość, społeczność ta nazywa się narodem.
Czym jest polityka? To odpowiedzialność za dobro wspólne w pewnej społeczności.
Pierwszą komórką społeczną jest rodzina, później więzy przyjaźni, społeczności cechowe(zawodowe), społeczności lokalne i wreszcie narodowa.
Społeczności ponadnarodowe istnieją: internacjonalizm socjalistyczny i międzynarodówki, wspólnoty wyznaniowe, próbuje również polityka objąć sobą takie pojęcie jak ludzkość.
Międzynarodówką taką jest Unia Europejska, która już trzeszczy w szwach.
Natomiast naród jest wspólnotą bardzo jednoznaczną i identyfikowaną społecznie i politycznie.
Co to zatem jest ta "czysta" polityka?
Cytat:
Nie wyobrażam sobie co by się stało gdyby takiego Jaroszyńskiego wrzucić do całego obecnego politycznego bagna. Ile by wytrzymał ? Tydzień ? Dwa ? Może miesiąc ?

Czy to jest w Twoim rozumieniu ta "czysta"??? polityka?
Cytat:
Prezydent to nie tylko wiedza polityczna, ale też silny charakter i zdolności przywódczo/organizacyjne.

O zdolnościach organizacyjnych Piotra Jaroszyńskiego wypowiedziałem się wcześniej.
Praktycznie sam stworzył w krótkim czasie taką organizację, która doprowadziła do rejestracji w 1998r list Rodziny Polskiej do sejmików wojewódzkich we wszystkich okręgach.
Aktualnie wspóltworzy Instytut Edukacji Narodowej, który corocznie wielu ludziom w całej Polsce uzupełnia wiedzę z dziedziny filozofii, etyki, historii, kultury, politologii.
Myślę, że mylisz pojęcie nacjonalizmu z szowinizmem, który charakteryzuje się bezkrytycznym stosunkiem do własnego narodu i pogardzie i nienawiści do innych narodów.
Mimo, iż we współczesnym znaczeniu nacjonalizm utożsamia się z szowinizmem, to znaczenie tego słowa pierwotnie było zdecydowanie znacznie bliższe patriotyzmowi.
To tylko emocjonalna konotacja, dla mnie nacjonalizm jest bliższy umiłowaniu Ojczyzny, dla ciebie być może, kojarzy się z ograniczaniem praw mniejszości narodowych.
Jednak, żyjąc trochę w Polsce, nie spotykałem się poza słowną agresją na murach w wypowiedziach niektórych "kibiców" lub na antenie RM niektórych sluchaczy bardziej "krewkich staruszków", z konkretnymi atakami agresji.
Owszem widziałem książki niejakiego Bubla i gazety typu: "Tylko Polska", ale traktuję te zjawiska jako prowokacje środowisk sbeckich nie popierane przez Polaków, może dają się nań nabrać jacyś PZPR-owscy kombatanci.
Wymysły o antysemityźmie Polaków, czy środowisk narodowych lub RM, ND, księgarni Antyk to prowokacje!
To samo jeżeli chodzi o faszyzm. Faszyzm to narodowy socjalizm, a więc formacja typowo lewicowa, podczas, gdy faszystowskimi w sposób nieuzasadniony określa się środowiska prawicowe.
Faszyzm stanowił odrzucenie i zaprzeczenie wszelkich wartości, natomiast środowiska prawicowe opowiadają się za uniwersalnymi wartościami.
Polecam również artykuł o marksiźmie.
Uważam, że w interesie Polski, narodu polskiego - czyli nas wszystkich najlepszą byłaby prezydentura Piotra Jaroszyńskiego.
Piłsudski był socjalistą o skrzywieniu narodowym czyli...
Cytat:
Widzisz. Ja na to patrzę tak. Cimoszewicz broni swoich kolegów w SLD a Jaroszyński z Radia Maryja. Niestety, ktoś, kto tego radia broni w taki zapalczywy sposób jak Jaroszyński, nie może być obiektywny.

Czym innym jest obrona niesłusznie atakowanych osób, lub instytucji, a czym innym promowanie niekompetentnych "kolesiów" na "lukrowane stołki".
Nie mam nic przeciw pierwszemu, natomiast wszystko przeciw drugiemu.
To drugie nazywa się nepotyzmem i wyrządza niemal zawsze krzywdę społeczną.
Dlatego tak ważnym jest dobieranie ludzi do funkcji w taki sposób, by każdy mógł się rozwijać i traktowany był zgodnie z posiadanymi kompetencjami.
Nie wiem o jaką zapalczywość Ci chodzi. Jeżeli by była tak silna, że zaciemniała prawdę, to przyznam Ci rację. Ja z taką zapalczywością się u Piotra Jaroszyńskiego nie spotkałem.
 
   
Tomek 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 10 razy
Wiek: 43
Dołączył: 21 Lip 2005
Posty: 1397
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-08-24, 10:09   

Zygmunt Stary napisał/a:

Piszesz, że na jakieś nacjonalistyczne poglądy nie ma miejsca w "czystej" polityce.
Co to są nacjonalistyczne poglądy? To poglądy, które w centrum polityki stawiają pewną społeczność, którą cechuje jednolitość i zwartość kulturowa, własna historia, jezyk, samoświadomość, społeczność ta nazywa się narodem.

A ja piszę o tej wersji bardziej faszyzującej, niestety, nie obcej u nas.
Cytat:
Cytat:
Nie wyobrażam sobie co by się stało gdyby takiego Jaroszyńskiego wrzucić do całego obecnego politycznego bagna. Ile by wytrzymał ? Tydzień ? Dwa ? Może miesiąc ?

Czy to jest w Twoim rozumieniu ta "czysta"??? polityka?

Pozbawiona kłamstw, oszustw i stawiająca dobro państwa ponad własnym.
Cytat:
O zdolnościach organizacyjnych Piotra Jaroszyńskiego wypowiedziałem się wcześniej.

Szkoda, że nie ma żadnego doświadczenia politycznego.
Cytat:
Jednak, żyjąc trochę w Polsce, nie spotykałem się poza słowną agresją na murach w wypowiedziach niektórych "kibiców" lub na antenie RM niektórych sluchaczy bardziej "krewkich staruszków", z konkretnymi atakami agresji.
Wymysły o antysemityźmie Polaków, czy środowisk narodowych lub RM, ND, księgarni Antyk to prowokacje!

No to traktuj mnie jak prowokatora. Wielokrotnie słuchałem audycji (szczególnie mam na myśli Rozmowy Niedokończone) RM i wielokrotnie nasłuchałem się od strony prowadzących antysemickich sformułowań. To tacy sami ludzie jak Ci, którzy dzwonią. Ja to rozumiem. Ale to jest szczerzenie nienawiści i takie rzeczy trzeba krytykować i trzeba się od nich odcinać. Kościół ma się zajmować wyłącznie sprawami duchowymi. Oddajcie cesarzowi, co cesarskie. Ile razy mieszał się w politykę, tyle razy kończył w błocie.
Cytat:

Piłsudski był socjalistą o skrzywieniu narodowym czyli...

Dzięki Piłsudzkiemu nie mam na imię Timoszenko, a Jaroszyńskiemu jak dotąd niewiele zawdzięczam.
Cytat:
Czym innym jest obrona niesłusznie atakowanych osób, lub instytucji, a czym innym promowanie niekompetentnych "kolesiów" na "lukrowane stołki".

Niesłusznie ? Jak wyżej.
Cytat:

Nie wiem o jaką zapalczywość Ci chodzi. Jeżeli by była tak silna, że zaciemniała prawdę, to przyznam Ci rację. Ja z taką zapalczywością się u Piotra Jaroszyńskiego nie spotkałem.

Nie chodzi o zapalczywość, tylko akceptację niewłaściwych lub złych zachowań.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Zygmunt Stary
[Usunięty]

Wysłany: 2005-08-24, 11:40   

Piszesz, że rozumiesz "czystą" politykę, jako stawiającą dobro państwa, ponad swoim własnym.
Pozostaje pytanie. Jakiego państwa?
Polska miała "szanse" być w całości lub części członkiem różnych państw: cesarstwa pruskiego, monarchii austriacko-węgierskiej, cesarstwa rosyjskiego, miała "szanse" zostać częścią rzeszy niemieckiej, lub wielkiego Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich.
Obecnie jest częścią międzynarodówki UE i jest przejmowana "za bezcen" bez wojny przez kapitał europejski i światowy (Orlen, PZU).
Piszesz, że Jaroszyński nie ma żadnego doświadczenia politycznego, ja odpowiadam Ci że posiada zdolności organizacyjne.
Co to znaczy doświadczenie polityczne? Częste występowanie w TV?, czy ciągłe zmienianie formacji partyjnych, żeby być ciągle "na topie"?
Prace komisji śledczych obnażyły natomiast niekompetencje takich "tuzów", jak Gronkiewicz-Waltz, czy Balcerowicz proponujący Kornasiewicz, czy Kamelę Sowińską na stanowiska ministerialne.
A może o "doświadczeniu politycznym" stanowią związki z "wielką finansjerą", która ma w d...użym poważaniu interesy narodowe Polaków, Holendrów, Francuzów, czy innych NACJI.
Zatem o jakie "państwo" ci chodzi? Jeżeli o utopię UE, to najlepszy Tusk, Kaczyński itp.
Jeżeli zależy ci na czymś takim jak Polska, to niestety trzeba decydować się na "faszystę" lub i "oszołoma".
Jeżeli ktoś broni tych, co SŁUSZNIE są oskarżani, to sam się pogrąża i nie wart jest litości.
Przyznaję Ci rację. Kościół nie powinien zawłaszczać obszarów politycznych dla siebie i dlatego biskupi i księża nie zasiadają w Sejmie i Senacie.
Natomiast zamykanie ust członkom społeczeństwa, obojętnie fryzjerom, cyklistom, czy księżom jest ograniczaniem naturalnych praw ludzkich.
To od wolnego społeczeństwa zależy, czy zechce ich słuchać i usłuchać.
Wypowiadając takie poglądy - "kościół do kruchty"- stawiasz się na pozycji tych, których chcesz krytykować i mimowolnie sprzyjasz tym, którzy twierdzą "katolicy do kruchty".
Dlatego nie podzielam Twoich poglądów, że Jaroszyński będzie promował swoich niekompetentnych "kolesi" z RM, ale że będzie starał się działać dla dobra całej Polski i wszystkich Polaków.
Ponieważ on najlepiej, ze wszystkich ludzi, których znam i nadają się na to stanowisko rozumie DOBRO POLSKI.
 
   
Blink
[Usunięty]

Wysłany: 2005-08-24, 12:36   

Zygmunt Stary napisał/a:

Polska miała "szanse" być w całości lub części członkiem różnych państw: cesarstwa pruskiego, monarchii austriacko-węgierskiej, cesarstwa rosyjskiego, miała "szanse" zostać częścią rzeszy niemieckiej, lub wielkiego Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich.
Obecnie jest częścią międzynarodówki UE ...


Śliczne porownanie. Pomijasz jeden istotny fakt, drogi ZS, do UE przystapilismy z wlasnej, woli. Gdzie naród zaglosował w referendum za przystapieniem do Unii. Zapewne zaraz uslysze, ze glosowalo za tym "przypadkowe spoleczenstwo" ale czy widzisz "małą róznicę"

Zygmunt Stary napisał/a:

Wypowiadając takie poglądy - "kościół do kruchty"- stawiasz się na pozycji tych, których chcesz krytykować i mimowolnie sprzyjasz tym, którzy twierdzą "katolicy do kruchty".
Dlatego nie podzielam Twoich poglądów, że Jaroszyński będzie promował swoich niekompetentnych "kolesi" z RM, ale że będzie starał się działać dla dobra całej Polski i wszystkich Polaków.
Ponieważ on najlepiej, ze wszystkich ludzi, których znam i nadają się na to stanowisko rozumie DOBRO POLSKI.


Piekne hasła, Dobro Polski. Czyz nie wszyscy tak sie okreslaja, nie zaleznie od partii politycznej, slyszymy chcemy Dobra Polski!!! I co z tego wychodzi? Moim zdaniem tak samo byloby w przypadku gdyby do wladzy doszedl LPR lub jemu podobne partie. W poprzednim poscie napisales, ze dlugo juz zyjesz w naszym kraju i niespottkales sie z agresją spowodowaną nacjonalizmem. No to chyba zyjemy w roznych Polskach, bo ja co rusz slysze o pobiciu Wietnamczykow, Murzynów przez ogolonych na lyso panów mających na swoich ustach slowa o "Dobro Polski" i "Polska dla Polakow". A chyba dobrze wiemy, kto wyzej za nimi stoi.

Piszesz, ze ksieza i biskupi nie zasiadają w ławach poselskich czy senackich. Piszesz, ze: "Kościół nie powinien zawłaszczać obszarów politycznych dla siebie..." tylko dlaczego jak jestem na mszy to slysze o polityce, o tym kogo wybrac, o prawdziwych Polakach itp. Dla mnie msza powinna miec inne przeslanie i o czym innym traktowac.
 
   
Tomek 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 10 razy
Wiek: 43
Dołączył: 21 Lip 2005
Posty: 1397
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-08-24, 12:49   

Zygmunt Stary napisał/a:
Piszesz, że rozumiesz "czystą" politykę, jako stawiającą dobro państwa, ponad swoim własnym.
Pozostaje pytanie. Jakiego państwa?

Naszego rzecz jasna. Podkreślam - ponad własnymi. Bowiem w dzisiejszym świecie, żadne państwo nie jest całkowicie samodzielne, a wszyscy ludzie są równi. Szkodząc innymi, w końcu wyrządzimy szkodę sobie.
Cytat:

Co to znaczy doświadczenie polityczne? Częste występowanie w TV?, czy ciągłe zmienianie formacji partyjnych, żeby być ciągle "na topie"?

Nie wg mnie. Umiejętnośći dyplomatyczne. Umiejętnośc znalezienia właściwego kompromisu, osobista prezencja, silna osobowość, to mi w tej chwili przychodzi do głowy. Reszta to wypadkowa.
Cytat:
A może o "doświadczeniu politycznym" stanowią związki z "wielką finansjerą", która ma w d...użym poważaniu interesy narodowe Polaków, Holendrów, Francuzów, czy innych NACJI.
Zatem o jakie "państwo" ci chodzi? Jeżeli o utopię UE, to najlepszy Tusk, Kaczyński itp.
Jeżeli zależy ci na czymś takim jak Polska, to niestety trzeba decydować się na "faszystę" lub i "oszołoma".

Niestety, Ci oszołomi nie posiadają konkretnych programów a jedynie deklaracje tychże (zalecam jako lekturę uzupełniającą np. program LPR z ich strony).
Cytat:
Natomiast zamykanie ust członkom społeczeństwa, obojętnie fryzjerom, cyklistom, czy księżom jest ograniczaniem naturalnych praw ludzkich.

Nie ma miejsca w Kościołach na to, żeby uprawiać politykę. Ksiądz może sobie prywatnie takie rzeczy robić, oczywiście, mało, nie jestem za zamykaniem komukolwiek ust. Ale jeśli wyznaje się jakieś idee, to trzeba być im do końca wiernym (chyba, że Kościół przyzna, że jego misją nie jest wykonywanie woli Jezusa, tylko własnej). Inna sprawa to antysemityzm i szerzenie treści faszystowskich. Na to są w Polsce paragrafy za których łamanie powinno się karać z całą surowością.
Cytat:

Dlatego nie podzielam Twoich poglądów, że Jaroszyński będzie promował swoich niekompetentnych "kolesi" z RM, ale że będzie starał się działać dla dobra całej Polski i wszystkich Polaków.
Ponieważ on najlepiej, ze wszystkich ludzi, których znam i nadają się na to stanowisko rozumie DOBRO POLSKI.

Zależy co rozumieć za dobro Polski. Bo można dojść w końcu do absurdalnego stwierdzenia, że Polska może być biedna, byle katolicka. Trzeba umieć wyważyc pewne wartośći. Szukam polityków, którzy potrafią.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Zygmunt Stary
[Usunięty]

Wysłany: 2005-08-24, 14:12   

Blink napisał:
Cytat:
Pomijasz jeden istotny fakt, drogi ZS, do UE przystapilismy z wlasnej, woli.

Oczywiście można zamknąć człowiekowi oczy, uszy, odciąć go od rzeczywistości i kazać mu wybierać.
A taka była rzeczywista znajomość UE przed głosowaniem w referendum.
A że tak było niech świadczą artykuły w "Newsweeku", który w dzień po referendum przedstawiał fakty, które wcześniej można było spotkać tylko u "oszołomów".
Obecnie działa syndrom akceptacji tego, co już zostało przez "nas" przyjęte.
A jakie są i będą realia?
Na pozór nic się nie zmieniło, ale to nie znaczy, że w niedługim czasie się nie zmieni.
I znowu winą będzie obarczać się "polaczków", którzy nie umieją wykorzystać WIELKICH SZANS, jakie im daje UE.
Ten sam scenariusz był przerabiany w innych państwach.
W Szwecji rośnie bezrobocie, a na wejściu do UE skorzystała tylko grupa biurokratów i wielkie koncerny.
W Polsce wielkich koncernów nie ma.
Niemcy, Francja, Wielka Brytania nie może sobie poradzić z sytemem świadczeń społecznych.
Francja, Holandia, Wielka Brytania odrzuca konstytucję UE itd...
A my wolimy żyć w błogiej afirmacji UE. Jak długo?
Cytat:
W poprzednim poscie napisales, ze dlugo juz zyjesz w naszym kraju i niespottkales sie z agresją spowodowaną nacjonalizmem. No to chyba zyjemy w roznych Polskach, bo ja co rusz slysze o pobiciu Wietnamczykow, Murzynów przez ogolonych na lyso panów mających na swoich ustach slowa o "Dobro Polski" i "Polska dla Polakow". A chyba dobrze wiemy, kto wyzej za nimi stoi.

Nie nie spotkałem się osobiście z agresją wobec azjatów, afrykańczyków,a mam przyjaciół w tych kręgach, ze strony normalnych Polaków. Natomiast zidiociali skini i inna huliganeria, do której prasa polskojęzyczna i pewna opinia internetowa próbuje dokoptować MW mnie nie interesuje i zostawiam patologie policji i prokuraturze.
Tylko dlaczego do jednego wora wrzuca się szowinistycznych skinów Tejkowskiego i MW, z którą w Wieluniu miałem kontakt i którą to uważałem wówczas za najwspanialszą młodzież.
Nie wiem kto za tym stoi, że antysemickie broszury Bubla i takąż prasę w rodzaju "Tylko Polska" rozprowadza się w sieci Ruchu, a jemu samemu pozwala się kandydować na urząd Prezydenta RP. Może mnie uświadomisz.
Bo mi wydaje się, że tacy Buble i Tejkowscy celowo są promowani, aby pomieszać ich z MW i LPR i wrzucić do jednego "kotła".
Jeżeli przeszkadza Tobie DOBRO POLSKI, to jakimi słowami chcesz to zastąpić? Dobro Unii Europejskiej?
Wybacz, ale dla mnie brzmi to jak dobro wspólnoty socjalistycznej, czy dobro ZSSR?
Msza święta służy zbawieniu człowieka i zjednoczeniu go z jego stwórcą i odkupicielem.
Jeżeli jednak człowiek podejmuje wybory oddalające go od woli Boga, wówczas szkodzi sam sobie, a o tym Kościół i księża powinni go ostrzec i to robią.
Nie mówią na kogo ma głosować, ale mówią na kogo głosować nie powinien.

Tomek napisał:
Cytat:
Bowiem w dzisiejszym świecie, żadne państwo nie jest całkowicie samodzielne, a wszyscy ludzie są równi.

A niektórzy nawet "równiejsi".
Przykro to powiedzieć, ale tej internacjonalistycznej nowomowie sprzeciwialiśmy się skutecznie w okresie PZPR-owskim, a ulegliśmy w okresie tzw.demokracji.
Zachowaliśmy samodzielność myślenia wobec indoktrynacji ideologii komunizmu, a ulegamy ideologii poprawności politycznej, wyzbywając się własnej kultury i tożsamości.
Polska tylko jeżeli będzie sobą, tzn nie wyrzeknie się własnej kultury, historii, wiary i zasad, będzie istnieć.
W przeciwnym wypadku będziemy może posiadać po dwa samochody i po trzy lodówki, kosztem najbiedniejszych państw i ludów, ale to wszystko, co nam będzie wolno posiadać i o czym wolno nam będzie decydować.
 
   
Tomek 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 10 razy
Wiek: 43
Dołączył: 21 Lip 2005
Posty: 1397
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-08-24, 16:01   

Zygmunt Stary napisał/a:

Niemcy, Francja, Wielka Brytania nie może sobie poradzić z sytemem świadczeń społecznych.

Który to system ma się tak do UE jak wiadro do trąbki.
Cytat:

Francja, Holandia, Wielka Brytania odrzuca konstytucję UE itd...

Nie spodobało się, to odrzucili. Basta. Wypadałoby też wspomnieć inne kraje. UE to 24 państwa, a nie 3...
U nas np. do tej pory sporo rolników skorzystało. Popytaj też znajomych, ilu ludziom udało się założyć firmy dzięki dotacjom z UE (znajdziesz ich też na tym forum). Możesz sobie pisać o światowych finansjerach ograbiających Polaków, ale dla wielu z nich lata istnienia LPR nie dało tyle co rok członkowstwa Polski w unii.
Cytat:
Nie nie spotkałem się osobiście z agresją wobec azjatów, afrykańczyków,a mam przyjaciół w tych kręgach, ze strony normalnych Polaków.

To jak w tym dowcipie - Breżniewa nie ma, bo go nie widzę ?
Cytat:
Natomiast zidiociali skini i inna huliganeria, do której prasa polskojęzyczna i pewna opinia internetowa próbuje dokoptować MW mnie nie interesuje i zostawiam patologie policji i prokuraturze. Tylko dlaczego do jednego wora wrzuca się szowinistycznych skinów Tejkowskiego i MW, z którą w Wieluniu miałem kontakt i którą to uważałem wówczas za najwspanialszą młodzież.
Nie wiem kto za tym stoi, że antysemickie broszury Bubla i takąż prasę w rodzaju "Tylko Polska" rozprowadza się w sieci Ruchu, a jemu samemu pozwala się kandydować na urząd Prezydenta RP. Może mnie uświadomisz.
Bo mi wydaje się, że tacy Buble i Tejkowscy celowo są promowani, aby pomieszać ich z MW i LPR i wrzucić do jednego "kotła".

Dasz sobie za wszystkich rękę uciąć ? Ja znam w Wieluniu 2 osoby, które należały do MW kilka lat temu i się nasłuchałem różnych ciekawostek. Znasz takie słowa - nie ma na świecie nawet jednego sprawiedliwego ? Tu nie ma żadnej teorii spiskowej. MW bardzo często uczestniczyła (bądź jej członkowie) w agresywnych manifestacjach - jeśli chronią swoich członków bo to koledzy, to przykro mi, ale gdzieś już to widziałem.
Cytat:

Jeżeli przeszkadza Tobie DOBRO POLSKI, to jakimi słowami chcesz to zastąpić? Dobro Unii Europejskiej?
Wybacz, ale dla mnie brzmi to jak dobro wspólnoty socjalistycznej, czy dobro ZSSR?
Msza święta służy zbawieniu człowieka i zjednoczeniu go z jego stwórcą i odkupicielem.
Jeżeli jednak człowiek podejmuje wybory oddalające go od woli Boga, wówczas szkodzi sam sobie, a o tym Kościół i księża powinni go ostrzec i to robią.

A kapłani to nie ludzie ? Ludzie są za głupi, żeby wybierać prezydenta ? A może tylko kapłani wiedzą, który jest najlepszy - w końcu od tego kogo wybiorą bedą lub nie będą zbawieni ?!
Cytat:

Nie mówią na kogo ma głosować, ale mówią na kogo głosować nie powinien.

A to już różnie bywa/bywało.
Cytat:

Polska tylko jeżeli będzie sobą, tzn nie wyrzeknie się własnej kultury, historii, wiary i zasad, będzie istnieć.
W przeciwnym wypadku będziemy może posiadać po dwa samochody i po trzy lodówki, kosztem najbiedniejszych państw i ludów, ale to wszystko, co nam będzie wolno posiadać i o czym wolno nam będzie decydować.

Jak dobrze, że dla Boga liczy się człowiek jako jednostka, a nie jako członek jakiejś organizacji. Myślisz, że kultura czy historia jest najważniejsza ? A może godność ? Co to znaczy swojej ? Nabytej 100 lat temu ? A może 200 ? a może 1200 ? Przypominam, że wcześniej jeszcze Polska była pogańska. Może tego się nie powinniśmy byli pozbywać?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Łukasz 
Przyjeżdża na zakupy
Łukasz


Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 13 Lip 2005
Posty: 379
Piwa: 1/2
Skąd: Wieluń/Wrocław
Wysłany: 2005-08-24, 20:32   

"Porównywarka" :-) kandydatów: http://www.ceneo.pl/presidentsList.aspx
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Blink
[Usunięty]

Wysłany: 2005-08-24, 22:34   

Zygmunt Stary napisał/a:

Oczywiście można zamknąć człowiekowi oczy, uszy, odciąć go od rzeczywistości i kazać mu wybierać.


Hmm, uwazasz ze w czasach globalnej wioski, gdzie w prawie kazdej polskiej rodzinie jest TV, radio, w 51% gospodarstw domowych w miastach i okolo 20% na wsiach jest komputer, da sie kogokolwiek odciac od rzeczywistosci? Z tego co wiem cenzura nie obowiazuje, wychodza gazety, są rozne rozgłośnie radiowe, stacje TV, wydawnictwa ktore wydają ksiazki w ktorych mozna odnalezc wszystkie opcje swiatopogladowe, wiec jakie odciecie? Po drugie, drogi ZS, chyba nie doceniasz Polakow, pomimo wszystkich wad, to bardzo madry narod, ktorego nie udalo sie zlamac przez lata zaborow, nie udalo sie zlamac swiadomosci i kultury narodowej, religii itd. Moim zdaniem, ludzie byli swiadomi tego co wybrali.

Zygmunt Stary napisał/a:

Obecnie działa syndrom akceptacji tego, co już zostało przez "nas" przyjęte.
A jakie są i będą realia?
Na pozór nic się nie zmieniło, ale to nie znaczy, że w niedługim czasie się nie zmieni.
I znowu winą będzie obarczać się "polaczków", którzy nie umieją wykorzystać WIELKICH SZANS, jakie im daje UE.
Ten sam scenariusz był przerabiany w innych państwach.
W Szwecji rośnie bezrobocie, a na wejściu do UE skorzystała tylko grupa biurokratów i wielkie koncerny.


Syndrom akceptacji, coz to za zwierz???
Jakie sa realia, takie np ze jedna z grup spolecznych najbardziej niechentna wstapieniu PL do unii byli rolnicy. A teraz to jedna z grup najbardziej zadowolonych ze zmian jakie zaszly po akcesji. Unia daje szanse, popatrz na Grecje, Portugalie, Hiszpanie, kraje ktore przed wstapieniem klepały przyslowiową biede. Poczytaj o zmianach jakie zaszly w tych krajach, w przeciagu tych wszystkich lat po ich przystapieniu do unii. Co do Szwecji to tutaj juz calkowicie mijasz sie z prawdą, w roku 2003 w kraju tym stopa bezrobocia wynosila okolo 6,5% w roku 2004 wynosila 5,6 i jest najnizsza w Unii. Eksport po zniesieniu barier celnych bardzo dobrze sie rozwija, Europa kocha naszą zdrowa zywnosc, polskie wytwory maja bardzo dobra renome na rynkach zach i sa poszukiwane. I tych plusow jest jeszcze wiecej, ja poprosze o wykazanie minusów, ktore Twoim zdaniem sa po akcesji.


Zygmunt Stary napisał/a:

W Polsce wielkich koncernów nie ma.
Niemcy, Francja, Wielka Brytania nie może sobie poradzić z sytemem świadczeń społecznych.
Francja, Holandia, Wielka Brytania odrzuca konstytucję UE itd...
A my wolimy żyć w błogiej afirmacji UE. Jak długo?


Z tego co wiem to w GB system świadczeń społecznych jak i opieka zdrowotna mają sie bardzo dobrze.
Odrzucenie EuroKonstytucji, Francuzi i Holendrzy powiedzieli NIE, powodow ich decyzji jest wiele i sa one bardzo złożone. O ile Francuzom w europejskiej konstytucji nie podobał się jej za mało "socjalny" charakter, o tyle Holendrzy obawiali się utraty swych liberalnych zdobyczy - prawa do posiadania "miękkich" narkotyków, legalnej eutanazji oraz małżeństw homoseksualnych. Francuzów i Holendrów połączył za to strach przed pukającą do unijnych bram Turcją oraz tanią siłą roboczą ze Wschodu. To zreszta nie wszystko co sie zlozylo na taki a nia na innych wynik ref.

Co do Wielkiej Brytanii, tutaj znowu mijasz sie z prawdą, referendum zostalo bezterminowo odlozone ze wzgl. na wynik referendum w Niemczech i Francji.

Zygmunt Stary napisał/a:

Jeżeli przeszkadza Tobie DOBRO POLSKI, to jakimi słowami chcesz to zastąpić? Dobro Unii Europejskiej?
Jeżeli jednak człowiek podejmuje wybory oddalające go od woli Boga, wówczas szkodzi sam sobie, a o tym Kościół i księża powinni go ostrzec i to robią.
Nie mówią na kogo ma głosować, ale mówią na kogo głosować nie powinien.


Przepraszam bardzo, gdzie napisalem, ze przeszkadza mi dobro Polski, przeszkadza mi to, ze kazdy wyciera sobie gebe tym "dobrem polski", tak naprawde majac na mysli tylko swoje dobro.
Bog dal czlowiekowi najwiekszy dar jaki mogl - WOLNY WYBOR. Przepraszam, ale kimze sa Ci ktorzy uzurpują sobie to, ze znają Wole Boga?

A co do Polskiego Kosciola i jego "zdania" na temat akcesji do unii eu. Czyz nie już w 1988 roku, podczas ostatniej wizyty JPII w Parlamencie Europejskim, powiedział on pamiętne słowa: "Pragnieniem moim - jako najwyższego Pasterza Kościoła powszechnego, który pochodzi ze wschodniej Europy i zna aspiracje ludów słowiańskich, tego drugiego "płuca" naszej wspólnej europejskiej ojczyzny - jest to, by Europa suwerenna i wyposażona w wolne instytucje rozszerzyła się kiedyś aż do granic, jakie wyznacza jej geografia, a bardziej jeszcze historia." I co Pan na to Panie Zygmuncie Stary? Czy ten Czlowiek tez byl odciety od rzeczywistosci i mial zakryte uszy i oczy????
 
   
Zygmunt Stary
[Usunięty]

Wysłany: 2005-08-24, 23:44   

Tomek:
Nie pozbywaj się swojej pogańskiej świadomości,opowiadaj bajeczki o Breżniewie,
cytuj słowa swoich klasyków:
Cytat:
nie ma na świecie nawet jednego sprawiedliwego

życzę Ci wszystkiego najlepszego w UE i korzyści z dopłat, które nie pokrywają podwyżek cen.
A dla Boga liczy się człowiek nie tylko jako jednostka, również jako członek ciała Chrystusa, czyli Kościoła.
Od ilu lat istnieje LPR, od 5, a PZPR i jego dziedzice od 1944r.
Wiadro może być rezonatorem trąbki, ale twój post nijak ma się do tematu:
"Wybory prezydenckie 2005" i chcę już zakończyć ten offtopic.

Blink napisał:
Cytat:
Hmm, uwazasz ze w czasach globalnej wioski, gdzie w prawie kazdej polskiej rodzinie jest TV, radio, w 51% gospodarstw domowych w miastach i okolo 20% na wsiach jest komputer, da sie kogokolwiek odciac od rzeczywistosci?

Tak uważam. Komunikaty, bez możliwości świadomego i adekwatnego do ich zawartości ich odczytania, są niczym innym jak szumem informacyjnym.
Bez stosownej refleksji podnoszą poziom entropii informacyjnej, przez co informacji (czyli z sensem odczytanego komunikatu) coraz trudniej jest się przebić.
Oszołomstwo zatem się szerzy, a Jaroszyński nazywa to oderwaniem od rzeczywistości przez miażdżenie umysłów.
Cytat:
Moim zdaniem, ludzie byli swiadomi tego co wybrali.

Moim zdaniem nie! I przekonają się...
Syndrom akceptacji, to moja nazwa(przepraszam), czegoś co występuje w psychologii, jest to skłonność do irracjonalnej obrony raz podjętych przez siebie decyzji.
Zacznę od Szwecji, średnie wskaźniki mają to do siebie, że są średnie. Ale spróbuj, zwłaszcza, jeżeli nie jesteś Szwedem znaleźć sensowną pracę na poludniu Szwecji, być może ilość miejsc pracy wzrosła w okolicach Sztokholmu...
A w odczuciu zwykłych mieszkańców jest poczucie pogorszenia warunków życia.
Jak myślisz, to z powodu entuzjazmu do UE, Szwedzi odrzucili euro.
A może Niemcy są szczęśliwi z jego wprowadzenia?

A minusy wejścia do UE - proszę bardzo:
1.22% vatu na materiały budowlane - budownictwo kwitnie.
2.Skończą się niedługo okresy przejściowe związane z wymaganiami ochrony środowiska - będziem kwiczeć.
3.Wymagania energetyczne związane z wykorzystaniem energii odnawialnych - jesteśmy w powijakach, a czas nieubłagalnie płynie.
4.Jak wiesz ceny wzrosły, a zarobki nie.
5.Służba zdrowia, to eksterminacja narodu, ale standarty UE są jeszcze ciekawsze, mo|e tak jak w Szwecji "na ubezpieczalni" będziemy przyjmowani przez pielęgniarkę, nie przez lekarzy, którzy wyjadą z Polski leczyć za pieniądze.
6.Edukacja -> Bez pistoletu, niedługo do szkoły się nie wejdzie - standarty zachodu...
7.Dopłaty rolnicze zjadane są przez podwyższki cen materiałów do produkcji rolnej o maszynach nie wspomnę, a zdrowa polska żywność przestaje już być zdrowa (konkurencja przecież...), a nawet gdyby się dobrze sprzedawała, to kokosów na niej nie zrobimy, przecież narzucone są przez UE limity produkcji.
Cytat:
Odrzucenie EuroKonstytucji, Francuzi i Holendrzy powiedzieli NIE, powodow ich decyzji jest wiele i sa one bardzo złożone.

Generalnie państwa narodowe chcą decydować same o sobie i już mają dość tej międzynarodówki i szalonej biurokracji, która je dusi.
I w tym sensie DOBRO POLSKI, o które trzeba dbać i nie można nic nie robić, licząc, że zrobią to za nas inni.
Mamy prawo, do samodzielnego decydowania o tym co w Polsce się dzieje, a nie tylko dostosowywać się do struktur i przepisów obowiązujących w krajach bogatych. Raczej powinniśmy posiadać struktury i przepisy jakie te kraje miały w czasie, kiedy były na takim stopniu rozwoju jak my teraz.
Mamy prawo rozwiązywać problemy w oparciu o polskie standarty kulturowe.
Niech nikt nam nie wmawia polskich obozów koncentracyjnych, ani nietolerancji religijnej, czy obyczajowej, niech nikt nie nazywa nas antysemitami, bo na takie miano Polska nie zasługiwała nigdy i nie zasługuje teraz. Niech nie insynuja nam w kraju katolickim - faszyzmu...
No to dosyć tego offtopica.
Ale jest to mój wkład w przyszłą być może kampanię prezydencką kandydata, który na taką funkcję zasługuje.
PS. Nie odnosze sie do wyrwanych z kontekstu slow JPII, ale argumentów za, bylo niemal tyle samo co watpliwosci.
Ostatnio zmieniony przez Zygmunt Stary 2005-08-24, 23:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW