R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: ourson
2011-04-10, 12:38
Niepoważni ważni
Autor Wiadomość
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-01-10, 17:48   

Tukultininurta, jesteś sławny:
http://egazeta.dziennik.l...en=10&mutacja=3
To link do artykułu z dzisiejszego "Nad Wartą".

judym napisał/a:
W dzisiejszym wydaniu tygodnika "Nad Wartą" jest artykuł poświęcony tej sprawie, autorem jest ta sam dziennikarka. I wydaje się, że autorka wie że kiedy wysłano oświadczenie Pana Przewodniczącego do Urzędu Wojewódzkiego.

A może jej sie wydaje że wie?? :D

[ Dodano: 2007-01-10, 17:52 ]
PS - link jest do całego wydania. Trzeba wejść na "Nad Wartą" - strona 7.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Collina 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lis 2006
Posty: 407
Skąd: z każdego miejsca
Wysłany: 2007-01-10, 18:56   

smutne, jest w tym tylko to, że forumowicz z wieluńskeigo forum, dużo lepiej, płynniej i bardziej profesjonalnie potrafi pisać, niż "wykfalifikowana" dziennikarka.
A swoją drogą, to czy Tukultininurta wyraził zgodę na cytat??
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-01-10, 20:19   

Ja nie chciałbym być w skórze redaktorów gazet, jeśli się okaże, że pomówiły Pawła Okrasę...
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
judym 
Czytał o Wieluniu


Dołączył: 08 Sty 2007
Posty: 37
Postawił 1 piw(a)
Skąd: wieluń
Wysłany: 2007-01-10, 21:01   

Czy można to nazwać pomówieniem, czy ktoś narusza tutaj czyjeś dobra osobiste nie wiem niecierpliwie czekamy aż minie owe 7 dni.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
wieluniaczek 
Przyjeżdża na zakupy
czujny obserwator



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 03 Paź 2006
Posty: 336
Piwa: 1/1
Skąd: z miasta
Wysłany: 2007-01-11, 10:45   

Ja mam takie pytanie do p.dziennikarki (skoro sledzi ten wątek to pewnie przeczyta
Dlaczego taki Łask nie wspomnę o małych Poddębicach ma w DŁ zawsze całą kolumnę i jest tam o czym pisać a Wieluń razem z Pajęcznem i Wieruszowem sa ,,wrzuceni do jednego worka ''na jedną kolumnę .Mnie przychodzi do głowy taka refleksja -lenistwo dziennikarskie nie chce się pochodzić po miescie, poszukać bo tematów jest dużo ale trzeba chcieć (w poddębicach dużo mniejszych od naszego miasta cały czas coś się dzieje).Może jest inne wytłumaczenie może właściciele DŁ spychają nas na margines,nie wiem ja tylko pytam i proszę o odpowiedź
Pytanie do pozostałych czytelników DŁ czy nie sądzicie że nas coś mało w tej gazecie??
czy może dzienikarzem powinno się być z powołania??
_________________
Witaj Gość cieszę się że jesteś i pozdrawiam Cię
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mareks 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 79
Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 961
Skąd: wielun
Wysłany: 2007-01-11, 10:49   

Zawsze mnie to nurtowało i jednocześnie irytowało.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2007-01-11, 17:07   

Ferbik napisał/a:
Ja nie chciałbym być w skórze redaktorów gazet, jeśli się okaże, że pomówiły Pawła Okrasę...


Ferbik mysle, ze to zadne pomowienie.. nie przesadzaj. Gdzie w artykule widzisz pomowienie? Napisali niesprawdzone informacje? Wedlug prawa nie. Poza tym nawet jesli tak sie stalo (choc nic takiego w DL nie widze) to Okrasa jest za "maly" by cokolwiek, komukolwiek zrobic. Taka jest prawda. Za szybko chcial zwojowac Wielun i zlymi srodkami chcial to siagnac. Najpierw mogl wejsc w ulkad i pozniej powolutku sie piac. On wybral inna droge. Zla.

Pozdrowienia
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
stanmarc 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 960
Piwa: 6/3
Skąd: Oklahoma Village
Wysłany: 2007-01-11, 18:27   

hiszpan napisał/a:
Wedlug prawa nie.


Sądzę jednak że chyba jednak tak - na tyle na ile znam sprawę, ale to oczywiście oceni Sąd jeśli fakty podane przez dziennikarzy okarzą się nieprawdziwe a Pan Paweł Okrasa zdecyduje się wnieść pozew do Sądu. Ja tylko przytoczę stosowny artykuł Kodeksu Karnego:

Art. 212. § 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną nie mającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności,

podlega grzywnie, karze ograniczenia albo pozbawienia wolności do roku.

§ 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 za pomocą środków masowego komunikowania,

podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

§ 3. W razie skazania za przestępstwo określone w § 1 lub 2 sąd może orzec nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego, Polskiego Czerwonego Krzyża albo na inny cel społeczny wskazany przez pokrzywdzonego.

§ 4. Ściganie przestępstwa określonego w § 1 lub 2 odbywa się z oskarżenia prywatnego.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
wieluniaczek 
Przyjeżdża na zakupy
czujny obserwator



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 03 Paź 2006
Posty: 336
Piwa: 1/1
Skąd: z miasta
Wysłany: 2007-01-11, 18:56   

Dziś w wiadomościach TVN fakty będzie coś na ten temat (nie wiem czy wieluński epizod też się tam znajdzie)ale warto prześledzić co pokażą

[ Dodano: 2007-01-11, 19:03 ]
jednak nie chodzi o kwestje ślubowania
_________________
Witaj Gość cieszę się że jesteś i pozdrawiam Cię
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-01-11, 20:16   

Śledzę temat od początku i zastanawiam się nad jedym, z kąd u niektórch z Was tyle zawiści :?

Umiejetnosc w krytykowaniu innych na tym forum przychodzi niektórym nadwyraz łatwo...
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
hubert18 
Dojeżdża PKSem


Wiek: 35
Dołączył: 06 Sty 2007
Posty: 162
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-01-12, 10:43   

Przeczytajcie jeszcze zapisy prawa prasowego.
Art. 6. 1. (9) "Prasa jest zobowiązana do prawdziwego przedstawiania omawianych zjawisk."

Art. 12. 1. Dziennikarz jest obowiązany:
1) zachować szczególną staranność i rzetelność przy zbieraniu i wykorzystaniu materiałów prasowych, zwłaszcza sprawdzić zgodność z prawdą uzyskanych wiadomości lub podać ich źródło,
2) (12) chronić dobra osobiste, a ponadto interesy działających w dobrej wierze informatorów i innych osób, które okazują mu zaufanie,

I jeszcze to:
Art. 13. 1. Nie wolno wypowiadać w prasie opinii co do rozstrzygnięcia w postępowaniu sądowym przed wydaniem orzeczenia w I instancji.

Odpowiedzialność prawna.
Art. 37. Do odpowiedzialności za naruszenie prawa spowodowane opublikowaniem materiału prasowego stosuje się zasady ogólne, chyba że ustawa stanowi inaczej.


Art. 38. 1. Odpowiedzialność cywilną za naruszenie prawa spowodowane opublikowaniem materiału prasowego ponoszą autor, redaktor lub inna osoba, którzy spowodowali opublikowanie tego materiału; nie wyłącza to odpowiedzialności wydawcy. W zakresie odpowiedzialności majątkowej odpowiedzialność tych osób jest solidarna.
Art. 46. 1. (41) Kto wbrew obowiązkowi wynikającemu z ustawy uchyla się od opublikowania sprostowania lub odpowiedzi, o których mowa w art. 31, albo publikuje takie sprostowanie lub odpowiedź wbrew warunkom określonym w ustawie
- podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.
2. (42) Jeżeli pokrzywdzonym jest osoba fizyczna, ściganie odbywa się z oskarżenia prywatnego.

Zapisy te mogą się przydać Panu Pawłowi Okrasie.
Z tego co "słychać na mieście" Burmistrz nakazał pracownikom urzędu uzyskanie informacji z Państwowej Komisji Wyborczej i od Wojewody by znaleźli "papiery" , "ekspertyzy prawne", pomocne do wywalenie Okrasy. Niestety, nikt z PKW i biura Wojewody nie chciał z nimi gadać, nie mówiąc o przekazaniu jakiegoś dokumentu.
Czekam z niecierpliwością co napiszę Okrasa (7 dni mija...).
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
kaowiec 
Dojeżdża PKSem


Dołączył: 12 Sty 2007
Posty: 226
Skąd: z podziemia
Wysłany: 2007-01-12, 14:30   

:granat:

cześć,
jestem tu nowy więc korzystając z okazji POZDRAWIAM...

ale do tematu:
...NIESTETY... z przykrością muszę stwierdzić, że niedopełnienie obowiązku terminowego złożenia oświadczenia o stanie majątkowym, wiąże się z UTRATĄ MANDATU !!!

Zmiana ta jest NOWOŚCIĄ i została wprowadzona w art.190 Ordynacji wyborczej do rad gmin, rad powiatów i sejmików województw oraz w art.26 ustawy o bezpośrednim wyborze wójta, burmistrza i prezydenta miasta. Najciekawsze jest to, że zmiana ta nie została uwzględniona w ustawie o samorządzie gminnym, o samorządzie powiatowym i o samorządzie wojewódzkim - dlatego wprowadza wszystkich w małe zakłopotanie. Niestety według wykładni prawa zgodnie z zasadą lex posterior derogat priori, a więc przepis późniejszy uchyla wcześniejszy – w tym zakresie obowiązują nowe (bardziej restrykcyjne) regulacje prawne, więc osoby które nie dopełniły tego obowiązku tracą mandat następnego dnia po upływie tego okresu.

Taka jest rzeczywistość i nic tego nie zmieni - chociaż bardzo mi przykro z tego powodu. Pablo jest moim "czarnym koniem" i mocno mu kibicuję, tym bardziej nie mogę zrozumieć dlaczego podczas tak ważnej gonitwy nie zawiązał porządnie sznurowadeł ???
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mareks 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 79
Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 961
Skąd: wielun
Wysłany: 2007-01-16, 10:14   

Co tak ucichło w temacie.Minął już tydzień z hakiem a tu cisza.
Pablo jaka jest sytuacja na dzień dzisiejszy? :?: :?: :?: :idea: :idea: :idea:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Pablo 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 4 razy
Wiek: 52
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 264
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-01-16, 11:40   

mareks napisał/a:
Pablo jaka jest sytuacja na dzień dzisiejszy?

Dobrze ! Tyle mogę powiedzieć w tej chwili . Jeżeli ktoś chciałby uzyskać więcej szczegółów to powiem tylko na spotkaniu indywidualnym .

Pozdrawiam

Paweł OKRASA
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Stefan 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 2117
Piwa: 18/9
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-01-16, 16:49   

Wyjaśnienie Biura Prawnego UM Województwa łódzkiego.
15 stycznia 2007 r.
W związku z pojawiającymi się na łamach prasy wątpliwościami, dotyczącymi określenia terminu do złożenia oświadczenia majątkowego przez radnego, którego małżonek prowadzi działalność gospodarczą, Biuro Prawne Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi wyjaśnia.

Opinia prawna
w sprawie określenia terminu do złożenia oświadczenia majątkowego przez radnego dotyczącego prowadzenia działalności gospodarczej przez małżonka w okresie pełnienia funkcji.
Na podstawie przepisu art. 27e ustawy o samorządzie województwa z dnia 5 czerwca 1998r. (Dz. U. z 2001r. Nr 142 poz. 1590) oświadczenie majątkowe radnego o działalności gospodarczej prowadzonej przez jego małżonka, jeżeli działalność ta wykonywana jest na terenie województwa, w którym osoba obowiązana do złożenia oświadczenia pełni funkcję lub jest zatrudniona, składane jest w ciągu 30 dni od dnia wyboru.
Ustawodawca nie określił znaczenia pojęcia „wyboru”. W Ordynacji wyborczej do rad gmin, rad powiatów i sejmików województw z dnia 16 lipca 1998r. (Dz. U. z 2003r. Nr 159 poz. 1547) rozróżnia się pojęcie dnia wyborów i dnia wyboru.
Przepisy cytowanej Ordynacji wyborczej... pozwalają na wyciągnięcie wniosku, że dniem wyborów jest dzień głosowania, natomiast dzień wyboru jest dniem ogłoszenia ostatecznych wyników wyborów przez Państwową Komisję Wyborczą w Dzienniku Ustaw. Podkreślić należy, że gdyby ustawodawca chciał udzielić 30 dniowy termin do złożenia oświadczeń i informacji o których stanowi art. 27e ustawy o samorządzie województwa od dnia wyborów wówczas w przepisie prawnym użyłby określenia „od dnia wyborów” a nie jak to uczynił „od dnia wyboru”.
Wobec powyższego poglądy, iż „dzień wyborów” i „dzień wyboru” są pojęciami tożsamymi stanowią nadinterpretację przepisów prawa.
Reasumując należy stwierdzić, że Dziennik Ustaw z wynikami wyborów ukazał się w dniu 20 listopada 2006 roku a zatem termin został zachowany jeżeli radny złożył oświadczenia i informację do dnia 20 grudnia 2006 roku.
Źródło: http://www.lodzkie.pl/lodzkie/news/new99854.html

Może Szanownych spóźnialskich, jest więcej (bez złośliwości)


[ Dodano: 2007-01-16, 16:53 ]
Nie chcę usprawiedliwiac opieszałości radnych, ale trochę mi ich będzie szkoda, jeśli odejdą.
W mojej opinii rada w takim składzie jak do tej pory zapowiadała się obiecująco.
_________________
Wieluń - SkyscraperCity / najpopularniejsze globalne forum infrastrukturalne
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW