R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: Stefan
2010-08-18, 00:22
Stacje Paliw - budowa nowych i modernizacje istniejących
Autor Wiadomość
Vosiak 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 20 Cze 2011
Posty: 282
Piwa: 6/5
Skąd: Okolice
Wysłany: 2011-08-01, 14:02   

Jeśli oni sprzedają pb95 w cenie 5.05 to dokładają do interesu po doliczeniu podatku do hurtowej ceny z soboty 4 127,00 zł/m3 wychodzi albo są na zero albo na minusie. Druga sprawa ktoś pisał jak z jakością. Intermarche jest jedyną siecią stacji paliw przymarketowych która prowadzi badania jakości paliw BAQ. Nie do wszystkich jeszcze w Polsce dotarło że paliwo na każdej stacji może być tylko z rafinerii Orlenu i Lotosu. Jedynym wyjątkiem jest Shell Vpower racing sprowadzany z Niemiec. Paliwa typu Verva lub Ultimate różnią się dodatkiem dodawanym na stacji do paliwa. Ludzie w środowisku sprzedaży paliw śmieją się z ludzi którzy wierzą że na Statoil z Norwegi polarny miś ciągnie cysterne z paliwem i dlatego tyle płaci. Prawda jest bolesna i wygląda tak że wszyscy biorą z jednego źródła.
Ktoś ma jeszcze jakieś pytanie? :lol:
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-08-01, 14:05   

Vosiak, dlaczego dokładają? Dlaczego wyjeżdżając 50km od Wielunia właśnie w tych cenach (20groszy mniej na litrze niż w Wieluniu) można sprzedawać non-stop i chyba jakoś nie dokładając do interesu, skoro odkąd pamiętam, te stacje żyją całkiem nieźle? Wydawało mi się, że to właśnie Wieluń to zagłębie bogaczy, bo mamy jedno z najdroższych paliw w Polsce.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Vosiak 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 20 Cze 2011
Posty: 282
Piwa: 6/5
Skąd: Okolice
Wysłany: 2011-08-01, 14:44   

Dokładają gdyż paliwo w intermarche to tylko dodatek z założenia taka stacja ma przyciągać klientów do marketu intermarche na zakupy i to tam ma zostawić pieniądze. Zysk leży też w tych sklepikach przy stacji w zeszłym roku obroty wyniosły 11mln zł i ciągle rosną. Sieć stacji paliw intermarche posiada 32 stacje. Jestem pewien że ceny między resztą a intermarche nie będą większe niż 10 groszy i to już wkrótce. Przykład? Zduńska Wola po pewnym czasie różnica między Orlenem a Intermarche wyniosły około 5 gr. Zejście z ceny na początku to najprostszy lecz nie najtańszy sposób na zdobycie klienta. Co do cen w Wieluniu to sprawa wygląda tak że jeden patrzy na drugiego każdy musi zyskać, boję się użyć słowa "zmowa" bo jeśli go użyję to musiałbym mieć dowody a takich w papierach nie posiadam. Więc uważam że poziom paliw jest tu tak zbliżony wszyscy określili swoje marże i jest im dobrze z tym nikt z tonu sie nie wyrywał (oprócz Intermarche które powstało) jedynym czynnikiem które regulowały ceny były hurtowe ceny paliw ewentualnie można spojrzeć na cenę sąsiada :wink: . W Praszce jest jeszcze gorzej niż w Wieluniu dodam dla pocieszenia choć nie wiem czy można tak to nazwać pb95 5.39zł. Z Ciekawostek dodam że gdy stacja obsługuje terminal płatniczy automatycznie traci około 10 gr/l 2% ceny. Stacje Orlenu zarabiają więcej na sprzedaży pozapaliwowej czyli sklep hot dogi itp.. Jeśli wprowadziłoby sie zakaz sprzedaży napojów % cena paliwa musiała by wzrosnąć 9co już chciano wprowadzić). Moja rada taka tankujcie na Interze dopóki jest tanio a ogólnie to ceny paliw jeśli już spadną to dopiero po wakacjach poza gazem LPG który zdrożeje przed zimą podobno nwet do 2.70 tk sie ostanio mówi po cichu. Chyba że wybuchnie kryzys światowy ale tego nie przewidzisz nigdy.



Poprawiono 4 błędy ort.
Ostatnio zmieniony przez Archdevil 2011-08-02, 16:36, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Marta 
WIELUNIAK



Pomogła: 40 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 13 Lip 2005
Posty: 2807
Piwa: 5/4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-08-01, 16:20   

Jakoś nie zauważam zmian w cenach paliw na innych stacjach ;)
Tankowałam ostatnio na stacji przy Intermarche i powiem szczerze, że póki co nie mogę powiedzieć złego słowa o jakości paliwa. Jeśli jest orlenowskie, to albo na początek dali dobre paliwko aby przyciągnąć klientów ceną i jakością, albo ja 2 razy źle trafiłam na stacjach pod szyldem Orlenu :twisted:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Maciej 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
EWI w Sercu



Pomógł: 13 razy
Wiek: 48
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1155
Piwa: 5/6
Skąd: EWI-OOL
Wysłany: 2011-08-01, 17:29   

Wieluń i okolica jest dla mnie zagadka co do cen paliw . Dal przykładu powiem tylko że w zeszły tygodniu tankowałem na Orlenie pod lotniskiem Ławica w Poznaniu , różnica doliczając moją kartę flotową wyniosła około 40gr /litr . Pisze około bo w Wieluniu też bym jakiś rabat dostał .

Dla mnie stacja Orlenu to taka w której dystrybucją paliwa zajmuję się Orlen a nie najemca stacji , samo logo nic nie znaczy . Polecam np Orlen w Kępnie , ten na wlocie dk 11(oczywiście gdyby ktoś przypadkiem był ) . W Wieluniu tankowałem tylko kilka razy na tym małym Orlenie na wylocie na Warszawę .
_________________
Jeśli pozwolisz, by robactwo się rozmnożyło, rodzą się prawa robactwa. I rodzą się piewcy, którzy będą je wysławiać.
Antoine de Saint-Exupery
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Vosiak 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 20 Cze 2011
Posty: 282
Piwa: 6/5
Skąd: Okolice
Wysłany: 2011-08-01, 17:32   

Marta Zmiana ceny będzie ale na stacji Intermarche i to w góre nie jestem właścicielem i nie powiem dokładnie kiedy ale taka sytuacja będzie na pewno. I wtedy zmniejszy się różnica w cenie. Co do paliwa z Orlenu to zależy czy tankowałaś na stacji której jest właścicielem PKN Orlen czy prywatny właściciel płacący tylko za logo na zasadzie franczyzy. O ile do tych pierwszych nie można mieć zastzeżeń to z tymi drugimi bywa różnie (Orlen ulica Częstochowska lub nowo powstała stacja w miejscowości Radomina). Jak poznać taką stację? Patrząc na paragon. Jeśli pisze PKN Orlen Płock będzie oki a jeśli np. FHU Krzak (dla przykładu) to o jakości decyduje właściciel (omijam je szerokim łukiem)
A i jak napisał kolega o karcie flotowej to Ibiza Klub Polska rozprowadza karty BiznesTank na których można mieć 8gr/l rabatu na Orlenie i 5gr/l na Bliskiej. Koszt karty to 10 zł plus przesyłka 5 zł lub priorytet 6zł. Dodatkowo można zbierać punkty Vitay. Jednak program obejmuje tylko te stacje na których właścicielem jest PKN Orlen.


Poprawiono 1 błąd ort.
Ostatnio zmieniony przez Archdevil 2011-08-02, 16:37, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-08-01, 17:42   

Vosiak napisał/a:
Jeśli oni sprzedają pb95 w cenie 5.05 to dokładają do interesu po doliczeniu podatku do hurtowej ceny z soboty 4 127,00 zł/m3 wychodzi albo są na zero albo na minusie.


1. Tego po ile kupują nigdy się nie dowiesz.
2. Na to czy sprzedaż przyniesie zysk składa się jeszcze wiele elementów: koszt transportu, koszty pracowników, koszty funkcjonowania stacji.


Vosiak napisał/a:
Nie do wszystkich jeszcze w Polsce dotarło że paliwo na każdej stacji może być tylko z rafinerii Orlenu i Lotosu.

No i co z tego?

Wg Ciebie olej silnikowy 15W40 nie różni się niczym od np 10W60 bo pochodzi z tej samej rafinerii?

NA jakość końcową paliwa składa się nie tylko surowiec ale i uczciwość przewoźnika, sprzedawcy, to jak stacje dbają o swój sprzęt, jak często czyszczą zbiorniki, przepompownie itd


Plotki o wzroście akcyzy na LPG plotki krążą już od co najmniej 5 lat....
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Maciej 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
EWI w Sercu



Pomógł: 13 razy
Wiek: 48
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1155
Piwa: 5/6
Skąd: EWI-OOL
Wysłany: 2011-08-01, 17:46   

Vosiak napisał/a:

A i jak napisał kolega o karcie flotowej to Ibiza Klub Polska rozprowadza karty BiznesTank na których można mieć 8gr/l rabatu na Orlenie i 5gr/l na Bliskiej. Koszt karty to 10 zł plus przesyłka 5 zł lub priorytet 6zł. Dodatkowo można zbierać punkty Vitay. Jednak program obejmuje tylko te stacje na których właścicielem jest PKN Orlen.


Właśnie taką kartę mam , żeby ja zdobyć wystarczy udać się na stację z dokumentami firmy (wpis do ewidencji , nip itd ) , mogę się mylić ale chyba od ręki się ją dostaje . Rabat można "wyrwać" większy , wszystko zależy ile się tankuje .
_________________
Jeśli pozwolisz, by robactwo się rozmnożyło, rodzą się prawa robactwa. I rodzą się piewcy, którzy będą je wysławiać.
Antoine de Saint-Exupery
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-08-01, 17:50   

Vosiak napisał/a:
Jeśli oni sprzedają pb95 w cenie 5.05 to dokładają do interesu po doliczeniu podatku do hurtowej ceny z soboty 4 127,00 zł/m3 wychodzi albo są na zero albo na minusie


zakładam że przy sieci jaką dysponuje InterMarche i ilości paliwa jaką obracają to oficjalna cena hurtowa może być sporo wyższa niż to co ma na fakturze zakupowej InterMarche.


Co do zmiany ceny - zależy od polityki InterMarche - ale oni raczej biznesu na stacji nie chcą robić, wystarczy im że przyciągnie klientów do marketu, bo to ich główna działalność. Więc zdziwiłbym się gdyby pozwolili sobie na znaczący wzrost cen. Ale kto wie...
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Vosiak 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 20 Cze 2011
Posty: 282
Piwa: 6/5
Skąd: Okolice
Wysłany: 2011-08-01, 19:23   

Administrator napisał/a:
2. Na to czy sprzedaż przyniesie zysk składa się jeszcze wiele elementów: koszt transportu, koszty pracowników, koszty funkcjonowania stacji.

Doskonale sobie zdaje z tego sprawe dlatego tym bardziej sądze że jest to cena dumpingowa.
Administrator napisał/a:
Wg Ciebie olej silnikowy 15W40 nie różni się niczym od np 10W60 bo pochodzi z tej samej rafinerii?

Kwestia olejów to inna sprawa proszę nie mylić pojęć rozmawiamy o paliwie które zawsze jest z polskiej rafinerii a oleje głównie te produkowane przez zachodnie koncerny są z zagranicy. To że zapłacisz więcej niekoniecznie musi świadczyć o tym że ktoś czyści częściej zbiorniki :roll:
Administrator napisał/a:
Plotki o wzroście akcyzy na LPG plotki krążą już od co najmniej 5 lat....

Nie mówiłem o wprowadzeniu podatku węglowego który wprowadzony defininitywnie zakończy erę Autogazu. Co roku na sezon grzewczy propan butan drożeje w tym roku ma być podobnie zwłaszcza że import gazu skurczył się.
AKTUALIZACJA
Dwa dni po tym co napisałem na forum ukazał się artykuł w dzienniku łódzkim.
http://www.dzienniklodzki...nzyny,id,t.html A w nim:
A stacje benzynowe przy hipermarketach? Dlaczego tam ceny paliwa są niższe?

Stacje te nie powstały, by generować zyski. Przynajmniej obecnie nie muszą zarabiać na paliwie. Hipermarketom zależy przede wszystkim na tym, aby przyciągnąć klientów do siebie na zakupy.

A co z jakością tego paliwa? Tańsze oznacza gorsze?

Jakość paliwa na stacjach hipermarketowych nie jest gorsza niż na innych stacjach benzynowych, bo dostarczają je ci sami dostawcy. Jednak nie sądzę, żebyśmy mogli się nimi długo cieszyć.

Druga sprawa dotycząca gazu LPG: Należy liczyć się z tym, że jesienią i zimą to paliwo może podrożeć do 2,70 - 2,80 zł za litr.

U nas również należy się tego spodziewać. Hipermarketowe stacje benzynowe mają rację bytu tylko wtedy, gdy zostanie u nich nałożona określona marża na paliwo. Wtedy byłyby w stanie zapewnić długotrwałą, stałą konkurencję. Inaczej nie jest możliwe, by hipermarketowe stacje benzynowe wytrzymały pracę za 2 grosze zarobku na litrze benzyny czy oleju napędowego. Za 2 grosze nie sposób zapłacić za prąd, opłacić rachunki i jeszcze wypłacić pensje pracownikom.

AKTUALIZACJA 10 sierpnia 2011
Pb95 kosztuje 5.07 na stacji intermarche w Wieluniu (wzrost o 2 gr) od chwili kiedy pisałem komentarze cena hurtowa spadła o 120 zł / 1000l co oznaczałoby spadek o 12gr/l. Potwierdzają się moje przewidywania. 8)
Tym samym ktoś wyżej pisał różnica PKS-Inter było 20 gr jest 12 gr.


Kto miał racje?
Dziękuje i Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-08-16, 14:51   

Ten LPG na Intermarche to gó... jest za przeproszeniem. Auto mi zgasło w trasie(jadę częstochowską prędkością dalekiej od przepisowej i silnik zgasł sam z siebie) jak zatankowałem tam. A zdarzyło mi się to 2gi raz.(wcześniej miałem taką sytuację jak tankowałem w Tesco)

Niby 10 gr taniej ale jakość mizerna.

Co do oleju napędowego to ojciec zaczął tam tankować i pracę silnika ocenia dobrze.(póki co wtryski i pompo wtryskiwacze nie padły)
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
rafalekjan 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 26 Sie 2009
Posty: 1171
Skąd: Skąd?
Wysłany: 2011-08-16, 15:03   

Mateusz napisał/a:
Auto mi zgasło w trasie

Może być milion przyczyn.

Zatankowałem do pełna PB95 na tej stacji i jak była moc tak dalej jest :twisted: :twisted:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yabos 
Wieluniaczek



Pomógł: 14 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Cze 2007
Posty: 1660
Piwa: 4/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-08-16, 15:12   

Ja na gaz nie narzekam a kilka razy już tam tankowałem. Może przy prędkości dalekiej od przepisowej automatycznie Ci odcina dopływ gazu, taka ochrona przed głupotą kierowcy :twisted:
_________________
Chcialbym byc pewniakiem jak ty
Ale wole miec zlote serce
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Acree 
Mieszka pod Wieluniem
Gendo Addict



Pomogła: 9 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 24 Cze 2007
Posty: 846
Skąd: z gabinetu Gendo
Wysłany: 2011-08-16, 15:31   

Wszystko zalezy kto ma jakie auto, jaka instalacje lpg, na jakim gazie jezdzil wczesniej.
Widzialam nie raz nie dwa sytuacje typu ludzie zachwalaja gaz na jakiejs tam stacji, ba tankuja przy mnie, jezdza przy mnie autko chodzi az milo. Podjezdza inny znajomy z nowszą instalacją LPG na nowszym aucie i bryka nawet ruszyc nie chce po zatankowaniu. Wiec takie gadanie to malo miarodajne jest.
_________________
http://myanimelist.net/signature/acree.png
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
stanmarc 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 960
Piwa: 6/3
Skąd: Oklahoma Village
Wysłany: 2011-08-16, 15:59   

Ja zatankowałem na razie dwa razy lpg do pełna i spalanie wychodzi mi o ponad litr większe na 100 km niż na gazie z Bałtykgazu a nie zmienił mi się specjalnie tryb jazdy. Zatankuję jeszcze kilka razy, żeby sprawdzić ten gaz z intermarche ale chyba wrócę do Bałtykgazu.


Poprawiono 1 błąd ort.
Ostatnio zmieniony przez Archdevil 2011-08-16, 22:32, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW