R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Jaki dostawca internetu?
Autor Wiadomość
HandOfFury 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 4 razy
Wiek: 86
Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 292
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-03-09, 14:51   

A tak wygląda superszypki ynternet w najnowszyj technologiij WiMax z NetMaks'u.



Bardziej gównianego internetu w swoim krótkim życiu nie spotkałem. Nie polecam i przestrzegam innych :) Dodam, że nadajnik jest 500 m od mojego domu, bez żadnych przeszkód po drodze... ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
zUoo 
Czytał o Wieluniu



Dołączył: 20 Kwi 2012
Posty: 27
Skąd: Pno
Wysłany: 2013-03-09, 15:11   

To masz pecha, reszta miała więcej sczęścia :D

Kod:

xxx.xxx..xxx.xxx
Milmex Systemy Komputerowe Sp. Z o.o.   
3/9/2013
07:56:49 GMT    Pajeczno    1890 kb/s    722 kb/s    90 ms
    
xxx.xxx..xxx.xxx
Milmex Systemy Komputerowe Sp. Z o.o.   
3/8/2013
20:03:20 GMT    Pajeczno    493 kb/s    716 kb/s    121 ms   
   
xxx.xxx.xxx.xxx
Milmex Systemy Komputerowe Sp. Z o.o.   
3/8/2013
19:57:43 GMT    Pajeczno    733 kb/s    644 kb/s    101 ms   

Pisałem, że to pachnie siusiakiem, w wątku netmaksowym , ale go chyba ktoś wymoderował..


Swoją drogą tzg też obsysa...

Kod:

xxx.xxx.xxx.xxx
Telekomunikacja Zwiazku Gmin Ziemi   
Wielun
Poland   
3/9/2013
13:57:52 GMT    Pajeczno    385 kb/s    153 kb/s    11 ms


(wyniki z naszego serwera speedtest)


//edit

Dla odmiany margonet pokazał klase :)

Kod:
    
xxx.xxx.xxx.xxx
Netia SA   
Wielun
Poland   
3/9/2013
14:05:41 GMT    Pajeczno    6240 kb/s    876 kb/s    44 ms


:)
_________________
http://ingram.speedtest.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
wieluniaczek 
Przyjeżdża na zakupy
czujny obserwator



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 03 Paź 2006
Posty: 336
Piwa: 1/1
Skąd: z miasta
Wysłany: 2013-03-09, 15:52   

Ponieważ dotyczy to min. mieszkańców naszego miasta pozwoliłem sobie zamieścić tekst z telepolis.pl na temat darmowego netu.


Cytat:
Spółka Milmex Systemy Komputerowe, w ramach budowy infostrady NetMaks, uruchamia usługę darmowego, bezprzewodowego, szerokopasmowego Internetu w technologii WiMAX 4G. Rozwój oferty darmowego dostępu do sieci możliwy jest między innymi dzięki środkom pozyskanym z Unii Europejskiej. Całkowita wartość przeprowadzonej inwestycji, w tym rozbudowy infrastruktury i uruchomienia sieci, sięga 600 mln zł.

Infostrada NetMaks to sieć telekomunikacyjna, która umożliwia szybki dostęp do bezprzewodowego internetu, telefonii cyfrowej i innych usług multimedialnych, w szczególności stanowiąc nadzwyczaj pożądane szerokopasmowe medium na obszarach, gdzie brak jest sieci kablowych. Sygnał nadawany jest w standardzie WiMAX 802.16e na licencjonowanym paśmie częstotliwości 3,5 GHz, dzięki czemu sieć jest wolna od zakłóceń i może osiągnąć prędkość transferu nawet do 150 Mb/s.

Darmowy internet unijny oferowany jest przez całą długość trwania umowy - na okres 2 lat. Użytkownik otrzymuje łącze 1Mb/s z dynamicznym rozszerzeniem do 10Mb/s (zależy to od obciążenia sieci). Operator nie stosuje ograniczeń: sesja nie jest przerywana, nie ma filtrowania portów ani limitów transferu. Oferta jest taka sama we wszystkich regionach, w których firma posiada sieć.

W ofercie operatora dostępne są także usługi płatne np. abonamenty z szybszym limitem transferu, usługi telefonii cyfrowej czy też monitoring bezprzewodowymi kamerami IP.

Obecnie NetMaks obsługuje okolice następujących miast: Kraków, Tarnów, Opole, Nysa, Częstochowa, Lublin, Zamość, Chełm, Przemyśl, Zgorzelec, Kuźnia Raciborska, Wodzisław Śląski, Bielsko-Biała, Wisła, Skoczów, Żywiec, Wieluń, Kępno, Suwałki oraz Augustów. Zasięg usługi jest systematycznie powiększany.

[Aktualizacja - 7 marca 21:00]

Od dwóch dni oczekujemy na regulaminy usługi, niestety jak poinformował nas przedstawiciel firmy, są one jeszcze poprawiane. Regulaminów nie ma na stronie internetowej, ale co ciekawe inny z pracowników zapewnia, że są one do wglądu w punkcie sprzedaży. Z informacji, które do tej pory uzyskaliśmy od pracowników Milmex wynika, że promocja "Internet za darmo" jest ofertą limitowaną ilościowo w danym regionie.

Przy podpisaniu umowy jako zabezpieczenie za przekazany sprzęt wymagana jest wpłata kaucji w kwocie 2159,76 zł, która jest zwracana po zakończeniu umowy. Istnieje jednak druga opcja - klient podpisuje umowę na pożyczkę z bankiem (Bankiem Pocztowym), a firma Milmex spłaca za klienta miesięczne raty, dotyczące tego zobowiązania. Klient nie ponosi kosztów tej umowy, ale musi posiadać zdolność kredytową, którą ocenia bank. Klient ponosi koszt instalacji oraz aktywacji usług w kwocie 88 zł (69zł +19zł).

Jak tylko otrzymamy oficjalne regulaminy, wiadomość zostanie aktualizowana.


źródło: http://www.telepolis.pl/w...,2,3,27692.html
_________________
Witaj Gość cieszę się że jesteś i pozdrawiam Cię
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wielki Szu 
Dojeżdża PKSem
rock fan



Dołączył: 23 Paź 2011
Posty: 187
Piwa: 1/6
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-03-09, 22:13   

mihau napisał/a:
A zgłaszałeś to w Danex?


na razie nie ma sensu, być może ich nadajnik jest oblodzony i to tego wina...nie będę histerii robił, jak nic się nie zmieni w ciągu tygodnia to wówczas skontaktuje się z Nimi.

Cytat:
Przy podpisaniu umowy jako zabezpieczenie za przekazany sprzęt wymagana jest wpłata kaucji w kwocie 2159,76 zł, która jest zwracana po zakończeniu umowy. Istnieje jednak druga opcja - klient podpisuje umowę na pożyczkę z bankiem (Bankiem Pocztowym), a firma Milmex spłaca za klienta miesięczne raty, dotyczące tego zobowiązania. Klient nie ponosi kosztów tej umowy, ale musi posiadać zdolność kredytową, którą ocenia bank. Klient ponosi koszt instalacji oraz aktywacji usług w kwocie 88 zł (69zł +19zł).


To pozdro, już widzę te tłumy biegnące po ten zapewne mega szybki internet, i zaciągają kredyty na poczet sprzętu, albo też "zastawiają" 2000 zł...co tu gadać, Polska.....
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
tom25 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 15 Sie 2008
Posty: 293
Postawił 5 piw(a)
Skąd: Okolice
Wysłany: 2013-03-10, 12:00   

Margonet w którym miejscu w Skomlinie macie nadajnik.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
1qaz2wsx 
Przyjeżdża na zakupy
.


Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 257
Piwa: 1/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-03-10, 13:49   

Obecnie internet chodzi bardzo słabo, mam nadzieje,ze to wina tylko i wyłacznie złej pogody. Internet TZG radiówka.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yampress 
WIELUNIAK


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 3119
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-03-10, 19:57   

A mi 2 lata niedawno w lutym minęły w Margonet i podpisałem z nimi umowę na kolejne 2 lata.
Przez te 2 lata jakość zawsze była taka sama = na wysokim poziomie, sporadycznie zdażały się krótkie przerwy konserwacyjne.
Próbować innego dostawcy jakoś nie mam ochoty. A skoro wszystko działa dobrze to po co zmieniać.
U mnie musi wszystko chodzić stabilnie i idealnie.
]:->
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ania_321 
Słyszał o Wieluniu


Dołączyła: 24 Lip 2011
Posty: 16
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-03-19, 11:39   

chciałam Was poinformować że jeśli chcecie zerwać umowę z firmą TZG w związku ze zmianą regulaminu to macie wielki problem, bo zarówno firma TZG jak i pani tam siedząca strasznie to utrudniają. Pani tam siedząca prawie śmieje się w twarz jak słyszy słowo zerwanie/wypowiedzenie umowy, żądają nie wiadomo jakiego wytłumaczenia dlaczego chce wypowiedzieć umowę (a według prawa nie muszę podawać przyczyny), powinno to być zrobione od reki to jeszcze muszę czekać na jakieś decyzje prezesa...
Jestem zażenowana całą sytuacją a najbardziej ta inteligentną panią tam siedzącą. Po prostu paranoja jakaś... :? Co to w ogóle ma być??
I jeśli chcecie zerwać umowę poprzez list polecony do niech to odradzam bo dosyć że nie sprawdzają poczty to jak coś im nie pasi to taki list leci do kosza.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ewcorek 
Czytał o Wieluniu


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Gru 2006
Posty: 47
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: wielun
Wysłany: 2013-03-19, 11:46   

Witam
nie ma się co oglądać i od razu:
Oddział Federacji Konsumentów w Łodzi

ul. Piotrkowska 82
90-102 Łódź
(42) 633-08-78
lodz@federacja-konsumentow.org.pl

tam powiedzą i doradza co z takimi delikwentami robić. A jak z pani TZG uslyszy ze nie przelewki to zmieni zdanie i nastawienie.
Klient nasz pan, ciągle się o tym zapomina.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
mihau 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 4 razy
Wiek: 36
Dołączył: 01 Mar 2008
Posty: 252
Piwa: 2/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-03-19, 13:57   

ania_321 napisał/a:
Pani tam siedząca prawie śmieje się w twarz jak słyszy słowo zerwanie/wypowiedzenie umowy, żądają nie wiadomo jakiego wytłumaczenia dlaczego chce wypowiedzieć umowę (a według prawa nie muszę podawać przyczyny), powinno to być zrobione od reki to jeszcze muszę czekać na jakieś decyzje prezesa...


POTWIERDZAM, właśnie tego doświadczyłem. Nie wiem jakim prawem ta kobieta tam jeszcze pracuje, prawie przy ludziach mnie wyśmiała. Jeszcze mi mówi to że zmienił się regulamin a konkretnie w płatnościach to jest błahostka i jestem śmieszny że z tego powodu chce wypowiedzieć umowę - A CO JĄ TO OBCHODZI?? I prawdopodobnie moje wypowiedzenie zostanie odrzucone. Dlaczego ta firma jeszcze funkcjonuje? dosyć że całą swoją siec mają do dupy to jeszcze obsługa średniowieczna i pretensjonalna. Mam prawo do wypowiedzenia umowy niestety oni to blokują strasznie, prezesa oczywiście nie ma i muszę czekać na jakieś głupie decyzje. PARANOJA :!: :!: :!:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mikuu 
Czytał o Wieluniu


Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 29
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-03-19, 14:47   

@ania_321 @mihau - hohoho współczuję. Niestety ta firma traktuje ludzi jak idiotów i niedorozwojów. Ta kobita która tam siedzi umie tylko umowę wydrukować i to z błędami, reszta to czarna magia dla niej. Kiedyś kazała mi zmierzyć prędkość internetu youtubem(?!)
niekompetencja osób tam pracujących jest ogromna. Jeśli macie kogoś w tzg to mówcie że mogą zerwać umowę i przejść do innej lepszej firmy ale został jeszcze chyba tydzień na to. Niektóre zapisy mają niezgodne z prawem jak np podawanie cen netto ale chyba już w nowym cenniku ceny są brutto. Ogólnie musicie walczyć bo wypowiedzenie umowy wam się należy i jeśli już rozmawiać to z prezesem bo z tą kobietą możecie ewentualnie o plotkach pogadać. Pozdro.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wielki Szu 
Dojeżdża PKSem
rock fan



Dołączył: 23 Paź 2011
Posty: 187
Piwa: 1/6
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-03-20, 02:40   

Nie ma co się pierdaczyć z nimi, twardo mówicie co macie na myśli, jak jej nie pasi to powiedzieć gdzie wyląduje ta sprawa...i to tyle, ja akurat też się nażarłem nerwów z lipnymi dostawcami, mam cierpliwość do nich ogromną, ale do czasu...i nienawidzę gdy ktoś mnie lekceważy, od tego zaczyna się zabawa...
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
RafalS 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 24 Cze 2010
Posty: 12
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-03-20, 09:13   Co to za brednie z tym TZG

Po pierwsze zawsze w wypowiedzeniach pisze się powód takiego wypowiedzenia - zawsze i wszędzie nie tylko w TZG, a Pani ma prawo zapytać. Jak nie chcesz to nie odpowiadaj.
Po drugie jakie decyzje prezesa? Wypowiedzenie jest skuteczne od momentu złożenia z zachowaniem miesięcznego okresu wypowiedzenia. W TZG też tak jest.
Wypowiedzenie wysyła się listem poleconym i pisanie o niesprawdzaniu poczty czy lądowaniu w koszu to już pomówienia które administrator forum powinien kontrolować. Byłeś, widziałeś? Jak nie to nie pisz bredni.
Mam wrażenie że odezwały się osoby oburzone tym że firma zmieniła w końcu podejście do niepłacących i nie czeka pokornie aż łaskawie zapłacą tylko wyłączyła im internet albo wezwała do płatności. Ludzie mamy wolny rynek jak wam nie pasuje to rezygnujcie i idźcie do konkurencji - tylko po co obsmarowujecie tego czy innego i to jeszcze w taki sposób.
"Sieć do dupy" no to odejdź do innych operatorów i pozwól im dodatkowo za darmo u siebie nadajnik postawić - od razu zacznij odkładać na karę do skarbówki i nadzoru budowlanego, ale o tym już cię nikt nie poinformuje przy składaniu oferty na internet za darmo.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
HandOfFury 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 4 razy
Wiek: 86
Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 292
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-03-20, 09:38   Re: Co to za brednie z tym TZG

RafalS napisał/a:
Po pierwsze zawsze w wypowiedzeniach pisze się powód takiego wypowiedzenia - zawsze i wszędzie nie tylko w TZG, a Pani ma prawo zapytać. Jak nie chcesz to nie odpowiadaj.
Po drugie jakie decyzje prezesa? Wypowiedzenie jest skuteczne od momentu złożenia z zachowaniem miesięcznego okresu wypowiedzenia. W TZG też tak jest.
Wypowiedzenie wysyła się listem poleconym i pisanie o niesprawdzaniu poczty czy lądowaniu w koszu to już pomówienia które administrator forum powinien kontrolować. Byłeś, widziałeś? Jak nie to nie pisz bredni.
Mam wrażenie że odezwały się osoby oburzone tym że firma zmieniła w końcu podejście do niepłacących i nie czeka pokornie aż łaskawie zapłacą tylko wyłączyła im internet albo wezwała do płatności. Ludzie mamy wolny rynek jak wam nie pasuje to rezygnujcie i idźcie do konkurencji - tylko po co obsmarowujecie tego czy innego i to jeszcze w taki sposób.
"Sieć do dupy" no to odejdź do innych operatorów i pozwól im dodatkowo za darmo u siebie nadajnik postawić - od razu zacznij odkładać na karę do skarbówki i nadzoru budowlanego, ale o tym już cię nikt nie poinformuje przy składaniu oferty na internet za darmo.


Pracujesz tam ?:D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-03-20, 10:36   

RafalS napisał/a:
Wypowiedzenie wysyła się listem poleconym i pisanie o niesprawdzaniu poczty czy lądowaniu w koszu to już pomówienia które administrator forum powinien kontrolować.

Ty tak na poważnie? Od kiedy? :shock:
Zapraszam do regulaminu.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW