R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Studiowanie Słowa Bożego
Autor Wiadomość
logoss 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 22 Paź 2010
Posty: 56
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-14, 19:03   

Co do państwa kościelnego, to istniało już w średniowieczu, proszę zajrzeć do encyklopedii Od 1870 roku zabrano Watykanowi Rzym i część Włoch które do tegoż państwa należały. Pozostawiono Watykan i rezydencje zimową papieża.

Cytat z encyklopedi

Cytat:
Państwo Kościelne (łac. Patrimonium Sancti Petri - ojcowizna świętego Piotra) – państwo znajdujące się na terenie obecnych środkowych Włoch istniejące w okresie od 755 (lub 754 albo 756) do 1870 (zajęcie Rzymu po zjednoczeniu Italii) i rządzone przez papieży jako świeckich monarchów.


Teoria o genach jako dziedziczenia Religi jest nieprawdziwa,
Pierwasza teoria
Ponieważ przed Mahometem Islam nie istniał i on nawrócił Mekke i Medyne a zatem mieszkańcy tych miast nie przyjęli Islamu po rodzicach w genach, bo nie istniał wcześniej.
Przykład drugi:
Żydzi jedni przyjęli naukę Chrystusa drudzy odrzucili, ci co przyjęli nie odziedziczyli chrześcijaństwa po rodzicach, w Dz.Ap. czytamy że chrześcijaństwo przyjęło wielu pogan którzy nie mieli w genach ani Religi chrześcijańskiej ani żydowskiej.
Przykład trzeci:
Dzisiaj wielu Islamistów nawraca się na chrześcijaństwo, i nie odziedziczyli tego po rodzicach. Tak samo wielu w krajach afrykańskich przyjmuje chrześcijaństwo chociaż ich rodzice nigdy nie słyszeli o Chrystusie
Przykład czwarty:
Moi rodzice byli niewierzący w Boga, i ja byłem niewierzący do 18 roku życia potem nawróciłem się do Boga i wierzę, zatem nie ma to nic wspólnego z genami.
Znam osoby które siedziały w więzieniu za przestępstwa i tam się nawróciły i dzisiaj żyją uczciwie. Wcale nie muszą kraść bo tak mają w genach, znam takich co byli kiedyś pijakami, a dzisiaj są abstynentami.

Saro
Zadałaś ciekawe pytanie o kult obrazów w KK i jak ma się to do drugiego przykazania ano ma się tak jak podaje to kościół Katolicki w swoim wyjaśnieniu które tu zacytowałem bo jest to oficjalne stanowisko kościoła, przeczytaj jeszcze raz stanowisko kościoła że poprzez obrazy nie oddaje się boskiej czci tym osobom, ale jest to tylko szacunek danym osobom, zobacz co mówi biblia ile to razy przed Dawidem klękano lub padano na kolana. lub na twarz powiedz mi czy Dawid w poniższym wersecie popełnił przestępstwo?,
1 Sam. 24:9
9. Potem wstał również Dawid i wyszedłszy z jaskini, wołał za Saulem: Panie mój, królu! A gdy Saul obejrzał się poza siebie, Dawid padł twarzą ku ziemi i oddał mu pokłon.
Bo taka sytuacja dotyczy owych katolików których oskarżasz
1 Sam. 25:23
23. A gdy Abigail zobaczyła Dawida, zsiadła śpiesznie z osła i padła przed Dawidem twarzą ku ziemi, składając mu pokłon,
1 Sam. 25:41
41. Wstała tedy i złożyła pokłon z twarzą ku ziemi, i rzekła: Oto twoja służebnica będzie niewolnicą, aby obmywać nogi sług mojego pana.

Jak widzisz padanie na kolana i oddawanie pokłonu komuś nie naruszało drugiego przykazania. Tak się ma ta sprawa z katolikami i dzisiaj
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
JAREK.M 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Maj 2010
Posty: 402
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: WIELUŃ
Wysłany: 2010-11-14, 20:36   

logoss napisał/a:
Co do mojej znajomości Bibli to czytam ją codziennie od 30 lat i przeczytałem w całości 12 razy + 5 lat szkoły teologicznej, i wcale to nie znaczy że na wszystkie pytania mam gotową odpowiedź

Ale tak się zachowujesz. Ja przeczytałem "Pana Tadeusza" 5 razy co wcale nie uczyniło mnie Mickiewiczem, ani znawcą tego dzieła. Dyplom inżyniera rolnictwa też nie uczynił z mojego kolegi farmera na 10000 ha. Przeczytać, a przeczytać ze zrozumieniem robi ogromną różnicę. Czy myślisz że jak dzisiaj przeczytam książeczkę od nabożeństwa, to już jutro będę księdzem i znawcą kościoła. I za Cogito powtórzę "podjąłeś temat, ale się do niego wcale nie przygotowałeś".

[ Dodano: 2010-11-14, 21:01 ]
logoss napisał/a:
i ja byłem niewierzący do 18 roku życia potem nawróciłem się do Boga i wierzę,

Mam pytanie. Do którego Boga się nawróciłeś, a od którego odwróciłeś, albo ja czegoś tu nie rozumiem. :shock:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
logoss 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 22 Paź 2010
Posty: 56
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-15, 07:30   

Jest tylko jeden Bóg w którego można uwierzyć więc nie widzę wyboru, co do przygotowania się to nie ma takiej możliwości na forum to nie jest kazanie tu każda odpowiedź jest inna i trzeba na nią odpowiedzieć więc nie można się tu przygotować wcześniej wyglądałoby to tak że ja piszę swoje co przygotowałem chociaż wy zadajecie inne pytania, chciałbyś tak?

Co do Biblii i bycia ekspertem to masz rację sama znajomość Biblii nie świadczy o przynależności do Boga, wielu chrześcijan zostało nawróconych tylko na podstawie wiedzy opartej o Biblię i nie ma doświadczeń z Bogiem, ja widzę w swoim życiu Boże prowadzenie, doświadczam Jego mocy, pewnego dnia na przystanku podszedł do mnie młody człowiek który chciał porozmawiać o wydarzeniach na Ziemi, więc przerwałem mu i zadałem pytanie Czy zaprosiłeś Boga aby wszedł do twojego życia, odpowiedział nie! a czy wyznałeś mu swoje grzechy odpowiedziweł nie! więc nie jesteś chrześcijaninem, co ty głosisz? ludzkie teorie, filozofię. Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
FISHERMAN 
Przejeżdżał przez Wieluń
FISHERMAN



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Kwi 2010
Posty: 96
Skąd: WIELUŃ
Wysłany: 2010-11-15, 12:25   

logoss napisał/a:
ja widzę w swoim życiu Boże prowadzenie, doświadczam Jego mocy, pewnego dnia na przystanku podszedł do mnie młody człowiek który chciał porozmawiać o wydarzeniach na Ziemi, więc przerwałem mu i zadałem pytanie Czy zaprosiłeś Boga aby wszedł do twojego życia, odpowiedział nie! a czy wyznałeś mu swoje grzechy odpowiedziweł nie! więc nie jesteś chrześcijaninem, co ty głosisz? ludzkie teorie, filozofię.

Z Twojej wypowiedzi wnioskuję, że jeśli ktoś jest ateistą i nie ma takich potrzeb duchowych jak Ty, jest niegodzien rozmawiać z Tobą. W takim razie ja już wiem z kim mam do czynienia, i myślę że na tym zakończę dyskusję w tym temacie. :idea:
_________________
KOSMITOM MÓWIMY STANOWCZO - NIE !!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Rebeka 
Słyszał o Wieluniu


Dołączyła: 09 Maj 2010
Posty: 22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-15, 19:01   

logoss napisał/a:
Zadałaś ciekawe pytanie o kult obrazów w KK i jak ma się to do drugiego przykazania ano ma się tak jak podaje to kościół Katolicki w swoim wyjaśnieniu które tu zacytowałem bo jest to oficjalne stanowisko kościoła, przeczytaj jeszcze raz stanowisko kościoła że poprzez obrazy nie oddaje się boskiej czci tym osobom, ale jest to tylko szacunek danym osobom, zobacz co mówi biblia ile to razy przed Dawidem klękano lub padano na kolana. lub na twarz powiedz mi czy Dawid w poniższym wersecie popełnił przestępstwo?,

Dawid był namaszczony przez Boga na króla Izraela, o czym wiedziała Abigail i dlatego oddała mu pokłon.Tak traktowano królów.Dawid nie popełnił żadnego przestępstwa.Co innego jest oddać pokłon widzialnemu namaszczonemu przez Boga królowi a co innego namalowanemu wizerunkowi ( to nawet jest trochę śmieszne).Zacytuję w tej sprawie Ob.22,8-9 "A ja,Jan,słyszałem i widziałem to.A gdy to usłyszałem i ujrzałem,upadłem do nóg anioła,który mi to pokazywał,aby mu oddać pokłon.I rzecze do mnie: Nie czyń tego!Jestem współsługą twoim i braci twoich,proroków,i tych,którzy strzegą słów księgi tej,Bogu oddaj pokłon!"Wyznawcy KK nie tylko klękają przed obrazami ale sie do nich modlą.Są to najczęściej wizerunki domniemanych świętych i Maryi.Sama będąc jeszcze w KK klękałam przed obrazem Maryi i modliłam się do nie niej o łaski.Nie wiedziałam wtedy,że nie jest mnie w stanie wysłuchać bo śpi w prochu ziemi.Biblia jasno mówi nam co się dzieje z człowiekiem po śmierci.
"Wiedzą bowiem żywi że muszą umrzeć,lecz umarli nic nie wiedza i już nie ma dla nich żadnej zapłaty,gdyż ich imię idzie w zapomnienie.Zarówno ich miłość,jak ich nienawiść,a także ich gorliwość dawno minęły;i nigdy już nie mają udziału w niczym z tego,co się dzieje pod słońcem....Na co natknie się twoja ręka, abyś to zrobił to zrób według swojej możności,bo w krainie umarłych,do której idziesz,nie ma ani działania,ani zamysłów,ani poznania,ani mądrości"Kazn.9,5.6.10.
"Umarli nie będą chwalili Pana ani ci,którzy zstępują do krainy milczenia."Psalm115,17.
"Nie pokładajcie ufności w książętach ani w człowieku,który nie może pomóc! Gdy opuszcza go duch,wraca do prochu swego;W tymże dniu giną wszystkie zamysły jego"Psalm 146,3.4.
A nie chcemy bracia abyście byli w niepewności co do tych,którzy zasnęli,abyscie się nie smucili,jak drudzy,którzy nie mają nadziei.Albowiem jak wierzymy,że Jezus umarł i zmartwychwstał,tak też wierzymy,że Bóg przez Jezusa przywiedzie z nim tych,którzy zasnęli.A to wam mówimy na podstawie Pana,że my,którzy pozostaniemy przy życiu,aż do przyjścia Pana nie wyprzedzimy tych,którzy zasnęli.Gdyż sam Pan na dany rozkaz,na głos archanioła i trąby Bożej zstąpi z nieba;wtedy najpierw powstaną ci,którzy umarli w Chrystusie.Potem my,którzy pozostaniemy przy życiu,razem z nimi porwani będziemy z Panem.Przeto pocieszajcie się nawzajem tymi słowy."I Tes.4,13-18.
Ani w niebie ani w piekle,ani w czyśćcu nie ma teraz naszych bliskich zmarłych,ani świętych,ani Maryi.
Wszyscy czekają na zmartwychwstanie - jedni do życia wiecznego a inni na unicestwienie(przez ogień nieugaszony).Modlitwy powinny być zanoszone tylko do Boga przez Jezusa Chrystusa(który oręduje za nami w niebiańskiej Świątyni).
_________________
"A to jest żywot wieczny, aby poznali ciebie, jedynego prawdziwego Boga i Jezusa Chrystusa, którego posłałeś." Jan 17,3
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
logoss 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 22 Paź 2010
Posty: 56
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-15, 20:33   

Doszedłem do pewnego wniosku, który dla mnie jest dosyć logiczny, otóż KK nie zlikwidował drugiego przykazania można o tym przeczytać w Katechiźmie KK z 1994 roku ale połaczył pierwsze z drugim, i to jest dosyć mądre a to dlatego że pierwsze zabrania mieć innych bogów, zgadzamy się z tym, prawda! drugie zakazuje rzeźb i obrazów, jeżeli połączy się oba pierwsze z drugim wychodzi z tego że niewolno malować i rzeźbić po to aby mieć innego boga, inaczej aby z robić z nich bóstwa. Tera popatrzmy na styl protestancki osobno jest pierwsze i osobno jest drugie przykazanie i co dowiadujemy się z drugiego przykazania że nie wolno rzeźbić i malować, i nie ma innego wyjaśnienia, w tym momencie my zaprzeczamy biblii lub sam Bóg zaprzeczył sobie ponieważ kazał w świątyni wyrzeźbić dwóch aniołow, jak wiemy biblia nie podaje nam numeracji przykazań więc nie możemy powiedzieć że biblia nazywa to drugim przykazaniem. I jakolwiek rozdzielamy je nazywając pierwszy czy drugim to jest nasz podział a nie biblii.

2 Moj. 25:18-20
18. Zrobisz też dwa cheruby z litego złota, zrobisz je na obu krawędziach wieka.
19. Jednego cheruba zrobisz na krawędzi z jednej strony, a drugiego cheruba na krawędzi z drugiej strony; razem z wiekiem połączone zrobicie cheruby na obu jego krawędziach.
20. Cheruby będą miały skrzydła rozpostarte do góry. Będą one okrywać swoimi skrzydłami wieko, a twarze ich zwrócone będą ku sobie. Twarze cherubów zwrócone będą ku wieku,

Co do Rebeki to nie dlatego klękano i oddawano pokłon bo był taki mężem Bożym czytaj dokładnie Biblię

Rut 2:10
10. Wtedy ona upadła przed nim na twarz i pokłoniwszy mu się aż do ziemi, rzekła do niego: Skąd to znalazłam łaskę w twoich oczach, że zwracasz na mnie uwagę, chociażem cudzoziemka?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
cogito 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Lis 2005
Posty: 883
Piwa: 12/4
Skąd: Planeta Ziemia
Wysłany: 2010-11-15, 21:32   

logoss napisał/a:

Teoria o genach jako dziedziczenia Religi jest nieprawdziwa,

Oczywiście że nie, bo to była przenośnia. Tylko Ty tego nie zrozumiałeś.

Nie zaskoczyłeś mnie wiadomością z encyklopedii co do dat istnienia i nie istnienia państwa Watykan. Jak z podanych dat wynika byli odważni, co pogonili kota papieżom. Przywrócenie w 1929 r. państwa Watykan przez faszystę Mussoliniego nie było przypadkowe. To zbyt skomplikowane, aby wyjaśnić w kilku słowach. Dodam tylko tyle, że ma to związek z faszyzmem i zagładą Guerniki.
Zwróć jednak uwagę, że w przytoczonym przez Ciebie fragmencie jest mowa o Patrimonium Sancti Petri. I tu mały problem, bo nie ma dowodów na to, że Piotr był w Rzymie. To jedno z wielu kłamstw dla uzasadnienia twierdzenia, że Krk jest kontynuatorem dzieła Jezusa. Dlatego nadal polecam zapoznanie się z historią Krk.
Zresztą dla Ciebie, badacza Słowa Bożego, ten fakt powinien być znany, ale jak wynika z Twoich wypowiedzi powielasz to, co ksiądz naucza na lekcjach religii lub głosi z ambony.
Ty natomiast nie doczytałeś Biblii to tych miejsc, które cytuję:
Cytat:
"ślepi przewodnicy ślepych","ze względu na waszą tradycję przestępujący, znoszący przykazania Boże","biorący klucze poznania, sami nie wchodzący i nie pozwalający wejść innym, zamykający królestwo niebieskie przed ludźmi".

Chyba te ostrzeżenia są jasne i odnoszą się do konkretnych osób. Jak sądzisz, do kogo?
Albo to:
Cytat:
"pełni obłudy, nieprawości, zdzierstwa, niepowściągliwości, niegodziwości", "synowie morderców proroków", "zabójcy proroków, mędrców i uczonych"

Kogo Jezus miał na myśli mówiąc te słowa? Zresztą nie tylko te, równie dobitnie i wyraźnie wskazał o kogo chodzi mówiąc:
Cytat:
"Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze obłudnicy..."

I na koniec dodam, że wszyscy jesteśmy sobie równi, więc nie powinniśmy padać na kolana i oddawać pokłon bożkom, ani innemu człowiekowi.

Logoss-ie, kiedyś tu, na tym Forum, zadałem komuś pytania: Czy wierzysz w Boga? i Czy wierzysz Bogu?
Potrafisz mi wyjaśnić różnicę sensu tych pytań?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
logoss 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 22 Paź 2010
Posty: 56
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-15, 22:48   

Cytat:
Cytat:
"ślepi przewodnicy ślepych","ze względu na waszą tradycję przestępujący, znoszący przykazania Boże","biorący klucze poznania, sami nie wchodzący i nie pozwalający wejść innym, zamykający królestwo niebieskie przed ludźmi".

Chyba te ostrzeżenia są jasne i odnoszą się do konkretnych osób. Jak sądzisz, do kogo?
Albo to:
Cytat:
"pełni obłudy, nieprawości, zdzierstwa, niepowściągliwości, niegodziwości", "synowie morderców proroków", "zabójcy proroków, mędrców i uczonych"

Kogo Jezus miał na myśli mówiąc te słowa? Zresztą nie tylko te, równie dobitnie i wyraźnie wskazał o kogo chodzi mówiąc:
Cytat:
"Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze obłudnicy..."


Zadajesz pytania na które sam odpowiadasz, oczywiście że chodzi o faryzeuszy, i nie za bardzo rozumię co prawo talmudu ma wspólnego z dzisiejszym chrześcijaństwem, chcesz by ci pokazać dzisiejszych faryzeuszów i tradycjonalistów to podaj mi nazwę swojego kościoła, albo sam się po nim rozejrzyj.
A jak chcesz pisać symbolami to mi najpierw o tym powiedz bo nie jestem aż tak domyślny.

Co do ostatniego pytania to już to gdzieś czytałem, że nie wielu katolików potrafi odpowiedzieć na oba pytania twierdząco. Ale sądze że jak byś zadał to pytanie księdzu katolickiemu to odpowiedziałby ci twierdząco na oba, a to dlatego że zależy to od jakich zasad wiary wychodzisz jeżeli jesteś przekonany do nauk Świadków to wszystkie nauki katolickie będą błędne a jeśli przekonany jesteś do nauki katolickiej to wszystkie nauki Świadków będą błędne, i jedni i drudzy mogą powoływać się na biblię to kwestia interpretacji.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
JAREK.M 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Maj 2010
Posty: 402
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: WIELUŃ
Wysłany: 2010-11-16, 00:39   

logoss napisał/a:
2 Moj. 25:18-20
18. Zrobisz też dwa cheruby z litego złota, zrobisz je na obu krawędziach wieka.
19. Jednego cheruba zrobisz na krawędzi z jednej strony, a drugiego cheruba na krawędzi z drugiej strony; razem z wiekiem połączone zrobicie cheruby na obu jego krawędziach.
20. Cheruby będą miały skrzydła rozpostarte do góry. Będą one okrywać swoimi skrzydłami wieko, a twarze ich zwrócone będą ku sobie. Twarze cherubów zwrócone będą ku wieku,

Ale dalej już nie ma przekazu typu, padnij na kolana, oddawaj cześć, pokłony i odmawiaj modlitwy. Nie ma żadnej wzmianki o kulcie Cherubów. Jest natomiast dalej:
21 I włożysz ubłagalnię na wierzch skrzyni, a do skrzyni włożysz świadectwo, któreć dam.
22 Tam się z tobą schodzić będę, i z tobą rozmawiać z ubłagalni, z pośrodku dwu Cherubów, którzy będą nad skrzynią świadectwa, o wszystkiem, coć rozkażę synom Izraelskim.
23 Uczynisz też stół z drzewa sytym: dwa łokcie będzie długość jego, a łokieć szerokość jego, a półtora łokcia wysokość jego.
24 I powleczesz go złotem czystem, a uczynisz mu koronę złotą w około.
25 Uczynisz też w około niego listwę w szerz na cztery palce, i koronę złotą w około listwy.
26 Także uczynisz do niego cztery kolce złote, i przybijesz kolce na czterech rogach, które są u czterech nóg jego.
27 Pod tą listwą będą kolce, przez które przewloką drążki do noszenia stołu.
28 A uczynisz te drążki z drzewa sytym, i powleczesz je złotem, i będzie na nich stół noszony.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
logoss 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 22 Paź 2010
Posty: 56
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-16, 10:53   

Tak Jarku masz rację.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yabos 
Wieluniaczek



Pomógł: 14 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Cze 2007
Posty: 1660
Piwa: 4/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-16, 12:05   

Cytat:
Nie uczynisz sobie obrazu rytego ani żadnej podobizny tego, co jest na niebie w górze i co na ziemi nisko, ani z tych rzeczy, które są w wodach pod ziemią. 5Nie będziesz się im kłaniał ani służył. Ja jestem Pan, Bóg twój, mocny, zawistny, karzący nieprawość ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia tych, którzy mnie nienawidzą; 6a czyniący miłosierdzie tysiącom tych, którzy mię miłują i strzegą przykazań moich.

A co jest sprawiedliwego w karaniu dzieci za grzechy ojca? Pewnie znowu nie rozumiem "co poeta miał na myśli". Swoją drogą to ciekawe czy jest w Biblii jakiś fragment który taki prosty człowiek jak ja może dosłownie zinterpretować bez pomocy księży.
_________________
Chcialbym byc pewniakiem jak ty
Ale wole miec zlote serce
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
logoss 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 22 Paź 2010
Posty: 56
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-16, 12:36   

Większość ludzi potrzebuje księdza, pastora, czy rabina aby im wyjaśnił Biblia nie jest łatwą księgą do zrozumienia, i tak powstali w Rosji wyznawcy co unikali kwasu bo Jezus powiedział unikajcie kwasu faryzeuszy, inni święcą święta Izraelskie bo tak jest w Biblii napisane aby je obchodzić, nikt im nie wyjaśnił na czym polega Nowe Przymierze.

Co do przykazania które nakłada winę dla dzieci za ojców, to wyjaśnia to księga Ezechiela 18,19-20 która mówi że karę poniosą te dzieci które kontynują grzechy swoich ojców, dzieci które nie popełniają przestępstwa czyli żyją zgodnie z przykazaniami nie poniosą winy ojców, chociaż ich ojcowie popełniali grzechy

Ezech. 18:19-20
19. Lecz wy mówicie: Dlaczego syn nie ponosi kary za winę ojca? Wszak syn wypełniał prawo i czynił sprawiedliwość, przestrzegał wszystkich moich przykazań i wypełniał je, więc na pewno będzie żył.
20. Człowiek, który grzeszy, umrze. Syn nie poniesie kary za winę ojca ani ojciec nie poniesie kary za winę syna. Sprawiedliwość będzie zaliczona sprawiedliwemu, a bezbożność spadnie na bezbożnego.
(BW)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
JAREK.M 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Maj 2010
Posty: 402
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: WIELUŃ
Wysłany: 2010-11-16, 14:48   

logoss napisał/a:
Tera popatrzmy na styl protestancki osobno jest pierwsze i osobno jest drugie przykazanie i co dowiadujemy się z drugiego przykazania że nie wolno rzeźbić i malować, i nie ma innego wyjaśnienia, w tym momencie my zaprzeczamy biblii lub sam Bóg zaprzeczył sobie ponieważ kazał w świątyni wyrzeźbić dwóch aniołow,

I dalej czytamy:
logoss napisał/a:
2 Moj. 25:18-20
18. Zrobisz też dwa cheruby z litego złota, zrobisz je na obu krawędziach wieka.
19. Jednego cheruba zrobisz na krawędzi z jednej strony, a drugiego cheruba na krawędzi z drugiej strony; razem z wiekiem połączone zrobicie cheruby na obu jego krawędziach.
20. Cheruby będą miały skrzydła rozpostarte do góry. Będą one okrywać swoimi skrzydłami wieko, a twarze ich zwrócone będą ku sobie. Twarze cherubów zwrócone będą ku wieku,

Ja podsunąłem Ci dalszą część, a Ty nawet nie raczyłeś sprawdzić co dalej i co wcześniej. Wypisujesz bzdury o aniołach w świątyni a to nic innego jak opis budowy ARKI PRZYMIERZA.
10 I uczynią arkę z drzewa akacjowego; jej długość będzie wynosiła dwa i pół łokcia; jej wysokość półtora łokcia i jej szerokość półtora łokcia.
11 I pokryjesz ją szczerym złotem wewnątrz i zewnątrz, i uczynisz na niej dokoła złote wieńce.
12 Odlejesz do niej cztery pierścienie ze złota i przymocujesz je do czterech jej krawędzi: dwa pierścienie do jednego jej boku i dwa do drugiego jej boku.
13 Rozkażesz zrobić drążki z drzewa akacjowego i pokryjesz je złotem.
14 I włożysz drążki te do pierścieni po obu bokach arki celem przenoszenia jej.
15 Drążki pozostaną w pierścieniach arki i nie będą z nich wyjmowane.
16 I włożysz do arki Świadectwo, które dam tobie.
17 I uczynisz przebłagalnię ze szczerego złota: długość jej wynosić będzie dwa i pół łokcia, szerokość zaś półtora łokcia;
18 dwa też cheruby wykujesz ze złota. Uczynisz zaś je na obu końcach przebłagalni.
19 Jednego cheruba uczynisz na jednym końcu, a drugiego cheruba na drugim końcu przebłagalni. Uczynisz cheruby na końcach górnych.
20 Cheruby będą miały rozpostarte skrzydła ku górze i zakrywać będą swymi skrzydłami przebłagalnię, twarze zaś będą miały zwrócone jeden ku drugiemu.I ku przebłagalni będą zwrócone twarze cherubów.
21 Umieścisz przebłagalnię na wierzchu arki, w arce zaś złożysz Świadectwo, które dam tobie.
22 Tam będę się spotykał z tobą i sponad przebłagalni i spośród cherubów, które są ponad Arką Świadectwa, będę z tobą rozmawiał o wszystkich nakazach, które dam za twoim pośrednictwem Izraelitom.
WSTYD panie logoss WSTYD.
I za FISHEREM dodam
FISHERMAN napisał/a:
już wiem z kim mam do czynienia, i myślę że na tym zakończę dyskusję w tym temacie. :idea:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
logoss 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 22 Paź 2010
Posty: 56
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-16, 16:39   

Arka była częścią świątyni, tak jak ołtarz kadzenia czy świecznik. więc nie wiem o co ci chodzi, wcale cię tu nie trzymam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Rebeka 
Słyszał o Wieluniu


Dołączyła: 09 Maj 2010
Posty: 22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-16, 21:55   

Logoss,jeśli KK połączył I i II przykazanie to dlaczego treść I przykazania katechizmowego zawiera tylko wiersz 3 20-go rozdziału II Mojż.,a gdzie jest wiersz 4,5 i 6,które mówią o nieczynieniu wizerunków,rzeźb i kłanianiu się im. Przez lata wierni KK byli i są nadal nieświadomi że istnieje taki zapis w Biblii.No ,a skoro połączyli te dwa przykazania to zrobił się problem,bo powinno być 10.Trzeba było wiersz 17 podzielić na dwie części i ostatnie przykazanie które brzmi "ani żadnej rzeczy która jego jest"brzmi bez sensu.A gdzie w Biblii jest takie przykazanie "Pamiętaj,abyś dzień święty święcił "?
Zastanawiająca i wprost niepojęta jest beztroska katolickich teologów w kwestii faktu naruszenia przez Kościół przykazan Bożych.Podkreśla się z jednej strony,wieczność i niezmienność praw Bożych,z drugiej- najobojętniej przechodzi się do porządku dziennego nad faktem pogwałcenia tych praw przez autorytety kościelne.Logossie "trzeba bardziej słuchać Boga niż ludzi".Nie przyjmując Bożych słów zachowujemy się tak jak faryzeusze i uczeni w piśmie,którzy nie przyjęli Jezusa jako osobistego Zbawiciela,ale oskarżali Go przed ludem że np.cuda czyni mocą demonów,przekręcali Jego słowa,obrażali i wyśmiewali. Polecam http://www.10przykazan.pl/11_dwa_dekalogi.html.
Logossie prosze odpowiedz mi czy modlitwy zanoszone do Maryi są zgodne z wolą Bożą?.
_________________
"A to jest żywot wieczny, aby poznali ciebie, jedynego prawdziwego Boga i Jezusa Chrystusa, którego posłałeś." Jan 17,3
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW