R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: glizda
2014-11-30, 21:07
Blog Paweł Okrasa
Autor Wiadomość
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-10-07, 17:31   

Piszesz też o jąkaniu którego nie ma.
Tak konkretnie to co było nudne? Chęć pozyskiwania środków unijnych dla Wielunia, odkorkowanie miasta czy też wytknięcie złego zarządzania w spółkach z udziałem miasta?
A może sam Okrasa jest dla ciebie nudny - z braku argumentów zawsze można się powołać na to, że gdzieś Murzynów biją...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2010-10-07, 17:34   

Kampania wyborcza ruszyła z kopyta ;)

Nie wiem jak się teraz zwracać; Pablo, czy panie Pawle ;) , myślę jednak, że przez wzgląd na ubieganie się przez Ciebie o urząd burmistrza w Wieluniu, pozostanę przy oficjalnej etykiecie :)

Rozumieć należy ten wywiad, jako swoistą formę kampanii wyborczej, a co za tym idzie, wszystko to o czym pan mówił, należy traktować jako przedwyborcze obietnice, które będą realizowane w przypadku gdy zostanie pan burmistrzem w naszym mieście.
Zatem, gdy urząd burmistrza w Wieluniu obejmie z woli ludu pan Paweł Okrasa, miasto zyska na pewno w ciągu kadencji burmistrza;
- obwodnicę wschodnią (ul. Popiełuszki)
- obwodnicę północną (Wrocław - Warszawa)
- przez czas pana kadencyjności ludzie mogą spać spokojnie, nie będzie podwyżek za wywóz śmieci, i ciepłą wodę (nawet coś o energii było wspomniane, ale to już uważam za kosmiczną fantazję, dlatego tego nie będę brał pod uwagę jako obietnicę ;) )
- na powrót mamy u siebie schronisko dla zwierzaków, co oczywiście będzie przynosiło oszczędności dla miasta
- i zmniejszy się bezrobocie w regionie wieluńskim, z racji inwestycji, o których pan wspominał w reportażu (klipie wyborczym). Co prawda nie mówił już pan o jakie inwestycje chodzi, ale mają być ... ;)

Panie Pawle, jeśli potwierdzi pan to osobiście, tutaj na tym forum, że powyższe zostanie przez pana zrealizowane (chyba, że ja źle rozumiałem tą pańską wypowiedź). I jeśli nikt z pańskiej konkurencji na fotel burmistrza, pana nie "przebije", to oświadczam panu, że ma pan mój i mojej rodziny głos.

Jest jednak coś, co mnie nurtuje, a o czym jakoś dziwnie pan milczy. Pańskie sztandarowe dzieło, bo mające powstać na pańskich rodzinnych terenach, a mianowicie inwestycje rekreacyjne w okolicach Kurowa. Tam też przecież ileś gruntów zostało wykupionych pod zalew i co? A przecież, tak jak zaznaczyłem był pan w to zaangażowany, i wydawać by się mogło, że skoro robi to Okrasa, to sukces murowany.
No ale skoro miałby pan zostać burmistrzem, to temat będzie odnowiony i Wieluń doczeka się swojego zalewu, a mieszkańcy będą mieli gdzie spędzać czas wolny w letnie dni ;) .

Jeśli i to obieca pan swoim wyborcom, to nawet osobiście zacznę namawiać innych żeby oddali na pana głos :)
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Pablo 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 4 razy
Wiek: 52
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 264
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-10-07, 20:46   

miko 005 napisał/a:
Nie wiem jak się teraz zwracać; Pablo, czy panie Pawle ;) , myślę jednak, że przez wzgląd na ubieganie się przez Ciebie o urząd burmistrza w Wieluniu, pozostanę przy oficjalnej etykiecie :)

Nie lubię formuły panie Pawle. Wolę Pawle lub Pablo, ale pozostawiam formę do wyboru.

miko 005 napisał/a:
atem, gdy urząd burmistrza w Wieluniu obejmie z woli ludu pan Paweł Okrasa, miasto zyska na pewno w ciągu kadencji burmistrza;
- obwodnicę wschodnią (ul. Popiełuszki)
- obwodnicę północną (Wrocław - Warszawa)

Te dwie wymienione przez Ciebie inwestycje będą moim priorytetem.
1) Obwodnica wschodnia będzie kluczową inwestycją realizowaną przez budżet gminy Wieluń, jeżeli zostanę Burmistrzem.
2) Budowa obwodnicy północnej to inwestycja Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Ja zgłoszę projekt uchwały z symboliczną (jak na wartość inwestycji) kwotą 2mln zł (uważam, że stać nasz budżety na taką kwotę), jako Nasz udział w tej inwestycji. Sądzę, że w takiej sytuacji, jeżeli Generalna Dyrekcja będzie miała wybór między rozpoczęciem budowy obwodnicy Wielunia, a budową obwodnicy innego miasta, które to miasto żadnych pieniędzy nie zaproponuje, to na 99% wybór padnie na Wieluń. Użyję również wszelkich kontaktów, by dotrzeć do ludzi odpowiedzialnych za rozdział pieniędzy na drogi. Mam na myśli choćby ministra Grabarczyka.
Cytat:
przez czas pana kadencyjności ludzie mogą spać spokojnie, nie będzie podwyżek za wywóz śmieci, i ciepłą wodę (nawet coś o energii było wspomniane, ale to już uważam za kosmiczną fantazję, dlatego tego nie będę brał pod uwagę jako obietnicę ;) )

W tym obszarze będę bezwzględny i jestem przekonany, że podwyżka nie będzie konieczna. Gdy zostanę burmistrzem stworzę grupę zakupową prądu. W skład tej grupy wejdą: urząd, wszystkie szkoły podległe gminie, spółki z udziałem gminy, a także zaproponuje wejście do grupy Spółdzielni Mieszkaniowej i pozostałym przedsiębiorstwom mieszczącym się na terenie gminy (ze wstępnych rozmów wiem, że chętnie do grupy przystąpią największe wieluńskie firmy z Wieltonem i Koroną na czele). O co chodzi ? Najkrócej mówiąc chodzi o to, że powołana grupa zakupowa dokonuje hurtowego zakupu prądu dla wszystkich zainteresowanych podmiotów. Dzięki czemu można negocjować cenę z różnymi dostawcami. Mało tego od sierpnia tego roku działa giełda energii, na której można zakupić nadwyżki prądu np. z Danii. Posiadam wzór umowy takiej grupy zakupowej przygotowanej przez kancelarie prawną „Chałas i Wspólnicy” z Warszawy. Dodam, że grupę zakupową prądu jak do tej pory stworzyły dwa miasta: Poznań i Częstochowa. Są to grupy zawężone tylko do podmiotów związanych z gminą. A moja propozycja wyjdzie jeszcze do przedsiębiorców nie związanych z gmina kapitałowo, czy właścicielsko. Roczne oszczędności Poznania z tytułu zakupów prądu w powyższym systemie wyniosły 15mln zł tj. 20% łącznych kosztów poniesionych na zakup energii. Budżet miasta Częstochowa zaoszczędził z tego tytułu 1,26mln zł, co stanowi również niecałe 20% oszczędności. Chyba nie muszę tłumaczyć, że niższe wydatki poniesione na zakup energii elektrycznej przez Energetykę Cieplną, czy Przedsiębiorstwo Komunalne, to tańsze ciepło i woda… Jestem przekonany, że dzięki takiemu systemowi zakupów prądu żadnej podwyżki ciepła, wody czy ścieków w perspektywie 4 lat nie będzie. To samo dotyczy wydatków bezpośrednich zakup prądu przez szkoły, czy przedszkola…
To nie są kosmiczne fantazje tylko realny modus operanti, sprawdzony, wymagający tylko wprowadzenia w Wieluniu, a umożliwia to wszystko ustawa o efektywności energetycznej. Posiadam wiele materiałów w tym temacie i chętnie się nimi podzielę, bo uważam, że jest to realna szansa na zahamowanie podwyżki cen usług komunalnych w Wieluniu i w ogóle kosztów bytowych.
miko 005 napisał/a:
na powrót mamy u siebie schronisko dla zwierzaków, co oczywiście będzie przynosiło oszczędności dla miasta

Skoro w tej chwili jest tak, że gmina co roku płaci 250tys za hotel dla psów pod Sieradzem, a sama posiada grunty przy oczyszczalni ścieków i za te 250tys możemy zbudować takie schronisko, to uważam, że taniej będzie prowadzić schronisko w Wieluniu, bo te pieniądze zostaną w nas. Nie są to jakieś wielkie kwoty, ale jak mówi stare rosyjskie przysłowie: „po kopiejkę to i car się schyli”…
miko 005 napisał/a:
i zmniejszy się bezrobocie w regionie wieluńskim, z racji inwestycji, o których pan wspominał w reportażu (klipie wyborczym). Co prawda nie mówił już pan o jakie inwestycje chodzi, ale mają być ... ;)

Niedokładnie Pan słuchał. Jeżeli doprowadzimy do budowy obwodnicy północnej, to ktoś będzie musiał dostarczać na budowę piasek, kamień. Będzie zatrudniona część pracowników z Wielunia i okolic, a CI którzy przyjadą z zewnątrz, gdzieś muszą spać, coś będą jeść, pić itp. Krótko mówiąc spora kwota pieniędzy zostanie w Wieluniu. Jest to oczywiste. Ponadto gdyby Pan uważnie słuchał to powiedziałem również, że uproszczę system wydawania warunków zabudowy. Nie może być tak, że inwestor oczekuje na wydanie decyzji ustalającej warunki zabudowy 2-3 lata. Znam takie przypadki. Przecież, jeżeli ktoś szybko uzyska warunki zabudowy domu, czy innego obiektu to - oprócz tego - że wykonawca tej inwestycji i jego dostawcy zarobią to gminie - w momencie odbioru budynku przez nadzór budowlany - przysługuje naliczenie podatku od nieruchomości, a inwestorowi obowiązek zapłaty tegoż. Prościej tego nie mogłem napisać. Proszę zapytać kogos kto chciał budować, czy rozbudować obiekt jak to wygląda w gminie Wieluń ?..
miko 005 napisał/a:
Panie Pawle, jeśli potwierdzi pan to osobiście, tutaj na tym forum, że powyższe zostanie przez pana zrealizowane (chyba, że ja źle rozumiałem tą pańską wypowiedź). I jeśli nikt z pańskiej konkurencji na fotel burmistrza, pana nie "przebije", to oświadczam panu, że ma pan mój i mojej rodziny głos.

Mogę Panu potwierdzić na tym forum, że jeżeli zostanę burmistrzem, a nie uda mi się w ciągu 4 lat zrealizować tych zadań to nie będę ubiegał się o reelekcję !

miko 005 napisał/a:
ańskie sztandarowe dzieło, bo mające powstać na pańskich rodzinnych terenach, a mianowicie inwestycje rekreacyjne w okolicach Kurowa.

Otóż, jak sam zauważyłeś jest to inwestycja rekreacyjna i jeżeli miałbym wskazać moje priorytety inwestycyjne to budowa zalewu nie jest na pierwszym miejscu. A tym priorytetem są inwestycje „odkorkowujące” miasto. Co zaś tyczy zalewu to wydaje mi się, że żaden z kandydatów, nie zna tak dobrze jak ja uwarunkowań związanych z wykupem pozostałych jeszcze kilku działek i zapewniam Pana, że potrzebna jest tylko dobra wola ze strony urzędu, aby rolnicy wyrazili zgodę na sprzedaż lub zamianę swoich gruntów. Jeżeli już gmina wejdzie w posiadanie wszystkich działek to pieniądze na budowę będę pozyskiwał z Narodowego Programu Budowy Zbiorników Małej Retencji oraz Funduszu Ochrony Środowiska. Nie będzie to inwestycja finansowana wyłącznie z własnego budżetu, bo gminy na to nie stać.

Paweł Okrasa
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2010-10-08, 13:56   

Pablo napisał/a:
Nie lubię formuły panie Pawle. Wolę Pawle lub Pablo, ale pozostawiam formę do wyboru.

OK. zatem trzymamy się forumowej reguły; Pablo, miko 005 :D

Pablo napisał/a:
Mogę Panu potwierdzić na tym forum, że jeżeli zostanę burmistrzem, a nie uda mi się w ciągu 4 lat zrealizować tych zadań to nie będę ubiegał się o reelekcję !

To są bardzo mocne słowa, i powiem szczerze, że już dawno (o ile w ogóle ;) ) nie spotkałem się z taką deklaracją kogokolwiek z ubiegających się na "państwowy" urząd. Te słowa "poszły" w miasto, i z tych słów będziesz rozliczany. No ale pewnie zdajesz sobie z tego sprawę.

Ale zanim przyklasnę Pawłowi Okrasie, mam jeszcze jedno, nie tyle pytanie, co taką małą refleksję, do której chciałbym abyś się odniósł.
Sam przecież w pewnym czasie byłeś "łowcą" wszelkiej maści nepotyzmów, będących wynikiem działań wieluńskich notabli. Skrupulatnie też, pokazywałeś ludziom brutalną prawdę jeśli chodzi o kwestię politycznej wojny o ... stanowiska, wpływy, pieniądze, itp. .
Teraz, czy nie boisz się, że znajdzie się ktoś, kto w podobny sposób będzie ukazywał ludziom pracę przyszłego, nowego burmistrza?
Tzn. znaleźć, zawsze się ktoś znajdzie :razz: . Kwestia tylko, czy będzie miał ku temu okazję, żeby coś takiego nam pokazać :) . Będzie? :twisted:
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Pablo 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 4 razy
Wiek: 52
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 264
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-10-08, 16:21   

miko 005 napisał/a:
o są bardzo mocne słowa, i powiem szczerze, że już dawno (o ile w ogóle ;) ) nie spotkałem się z taką deklaracją kogokolwiek z ubiegających się na "państwowy" urząd. Te słowa "poszły" w miasto, i z tych słów będziesz rozliczany. No ale pewnie zdajesz sobie z tego sprawę.

Biorę za te słowa pełną ODPOWIEDZIALNOŚĆ !!!
miko 005 napisał/a:
Ale zanim przyklasnę Pawłowi Okrasie, mam jeszcze jedno, nie tyle pytanie, co taką małą refleksję, do której chciałbym abyś się odniósł.
Sam przecież w pewnym czasie byłeś "łowcą" wszelkiej maści nepotyzmów, będących wynikiem działań wieluńskich notabli. Skrupulatnie też, pokazywałeś ludziom brutalną prawdę jeśli chodzi o kwestię politycznej wojny o ... stanowiska, wpływy, pieniądze, itp. .
Teraz, czy nie boisz się, że znajdzie się ktoś, kto w podobny sposób będzie ukazywał ludziom pracę przyszłego, nowego burmistrza?
Tzn. znaleźć, zawsze się ktoś znajdzie :razz: . Kwestia tylko, czy będzie miał ku temu okazję, żeby coś takiego nam pokazać :) . Będzie? :twisted:

Mam jedną przewagę nad wszystkimi pozostałymi kandydatami do sprawowania funkcji burmistrza. Jestem współwłaścicielem i v-ce prezesem spółki leasingowej, którą - wspólnie z moim kolegą – stworzyliśmy od przysłowiowego zera. Firma nie jest w żadnym stopniu zależna od kontraktów publicznych, a co za tym idzie, mogę pozwolić sobie na niezależność. To również powoduje, że nie będę musiał uciekać się do „kupowania” radnych stanowiskami, czy miejscami pracy dla ich krewnych. Brzydzę się takim postępowaniem, bo świadczy to o słabości burmistrza. Mam określoną wizję sprawowania urzędu i zamierzam przekonywać radnych siłą argumentów, a nie argumentem siły.
Ponadto uważam, że warunkiem zdrowej demokracji jest patrzenie władzy na ręce. W przeciwnym razie zaczynają się tworzyć niezdrowe „układy”, swego rodzaju „sitwa”, która opanowuje samorząd. Innymi słowy: władza bez kontroli staje się arogancka. Dlatego zdaje sobie sprawę, iż będę poddany wnikliwej ocenie pod tym właśnie kątem i postaram się, by nie było podstaw do zarzutów o nepotyzm.

Paweł Okrasa
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
DąbrownyZbyszek 
Przejeżdżał przez Wieluń
Śp. zm. 2011-10-03


Pomógł: 1 raz
Wiek: 80
Dołączył: 04 Maj 2010
Posty: 70
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-10-08, 20:08   

Szanowny Kolego-były Przewodniczący Rady Miasta Wielunia-mam do Pana kilka pytań:
1.Pan,jako Przewodniczący Rady Miasta i mająca w w Niej większość- dlaczego nie dokonał Pan wywłaszczeń nieruchomości od Gaszyna do l.Częstochowskiej,dostosowania ul.Popiełuszki do ruchu poj pow.12 t. oraz wykupów do ul,.Ciepłowniczej
2.Dlaczego blokował Pan przyznane przez Burmistrza Majchera finansowanie modernizacji ul.Armii Krajowej na 2008r?
3.Dlaczego Pan nie uczestniczył w protestach dot.odwlekania budowy północnej obwodnicy Wielunia przez Ministra Infrastruktury-łódzkiego posła PO.
4.W/g mnie Pana aspiracje są zbyt wysokie-nadaje się Pan do opozycji,nie więcej.
_________________
Śp.
Zm. 2011-10-03
Żył lat 67
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Pablo 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 4 razy
Wiek: 52
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 264
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-10-08, 20:58   

DąbrownyZbyszek napisał/a:
Pan,jako Przewodniczący Rady Miasta i mająca w w Niej większość- dlaczego nie dokonał Pan wywłaszczeń nieruchomości od Gaszyna do l.Częstochowskiej,dostosowania ul.Popiełuszki do ruchu poj pow.12 t. oraz wykupów do ul,.Ciepłowniczej

Szanowny Panie Kolego Przewodniczący !
1) Gdyby Pan uważał na sesjach to wiedziałby Pan, że złożyłem podczas VII sesji Rady Miejskiej 16 lutego 2007r wniosek do projektu budżetu o przeznaczenie kwoty 168tys na wykup gruntów pod przedłużenie ulicy Popiełuszki (strona 47protokółu sesji). Pan Burmistrz odpowiedział: "Na dzień dzisiejszy, na obecnym etapie działań przedłużenia ulicy Popiełuszki w kierunku ulicy Ciepłowniczej, to 168.000 zł jest nam niepotrzebne" (strona 51 tegoż protokołu). Ponadto zalecam Panu (jako kandydatowi do Rady Miejskiej) zapoznanie się z ustawą o samorządzie gminnym i ustawę o gospodarce nieruchomościami, by się dowiedzieć, kto odpowiada za przedkładanie uchwał o charakterze majątkowym (sprzedaż, zakup nieruchomości, etc.). Zapewniam Pana, że jedynym wnioskodawcą uchwały o wykupie gruntów może być wyłącznie BURMISTRZ WIELUNIA ! Zatem pretensje nie do mnie Panie Zbyszku.
Poza tym to Pan Burmistrz Majcher ( z którego listy Pan kandyduje) zamknął ulice Popiełuszki dla ruchu pojazdów powyżej 12t. Ja zapewniam, że jedną z pierwszych moich decyzji będzie ponowne otwarcie w/w ulicy dla ruchu pojazdów powyżej 12t !!!
DąbrownyZbyszek napisał/a:
2.Dlaczego blokował Pan przyznane przez Burmistrza Majchera finansowanie modernizacji ul.Armii Krajowej na 2008r?

Nie przypominam sobie bym blokował finansowanie modernizacji ul. Armii Krajowej ? Proszę zaprezentować moje wystąpienie w którym wyraziłem taką opinię ...
DąbrownyZbyszek napisał/a:
3.Dlaczego Pan nie uczestniczył w protestach dot.odwlekania budowy północnej obwodnicy Wielunia przez Ministra Infrastruktury-łódzkiego posła PO.

Popieram protesty, ale uważam, że skuteczniejsze będzie podjęcie uchwały o współfinansowaniu budowy obwodnicy północnej Wielunia i taką uchwałę jako burmistrz - zaproponuje !

pozdrawiam
Paweł Okrasa
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
DąbrownyZbyszek 
Przejeżdżał przez Wieluń
Śp. zm. 2011-10-03


Pomógł: 1 raz
Wiek: 80
Dołączył: 04 Maj 2010
Posty: 70
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-10-08, 21:35   

Kolego Pawle-czy znasz przepisy o finansach publicznych-uważam,że nie.
Czy nie jest prawdą,że na zebraniu Przewodniczących Zarządów Osiedli nie zaakceptowałeś decyzji Burmistrza o przyznaniu finansowania modernizacji ul.Armii Krajowej, na które w następnym dniu się odwołałem.Dopiero interwencja Pań Radnych
przyczyniła się do zmiany TWEJ decyzji.Odnośnie protestów-MY WIELUNIACY JESTEŚMY
WSPÓLWINNI BRAKU OBWODNICY POŁNOCNEJ.Pan jest z KUROWA
_________________
Śp.
Zm. 2011-10-03
Żył lat 67
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mario's 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 05 Lut 2006
Posty: 1162
Piwa: 1/4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-10-09, 02:43   

Panie Zbyszku inicjatywa blokowania dróg jest moim zdanie słuszna, jednak argumenty Pana Pawła Okrasy o współfinansowaniu inwestycji bardziej przemawiają do władz..
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
DąbrownyZbyszek 
Przejeżdżał przez Wieluń
Śp. zm. 2011-10-03


Pomógł: 1 raz
Wiek: 80
Dołączył: 04 Maj 2010
Posty: 70
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-10-09, 07:50   

Kolego marios-powtarzam jeszcze raz:Paweł nie zna przepisów-ON strzela.Samorządy mogą współfinansować inwestycje.Nie mogą tego dokonywać z budżetem państwowym!
Koniec i kropka.
_________________
Śp.
Zm. 2011-10-03
Żył lat 67
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ryba 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Sie 2007
Posty: 427
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: zewsząd
Wysłany: 2010-10-09, 10:35   

Stawiajmy sprawy otwarcie.

1. Odnośnie prezesa PK. Burmistrz nie może go odwołać. Może to zrobić rada nadzorcza.

2. Odnośnie finansowania budowy obwodnicy północnej. Gmina nie może partycypować w kosztach jej budowy, z tego prostego powodu, że będzie to pas drogi krajowej. W tym przypadku, w przeciwieństwie do finansowania dróg wojewódzkich czy powiatowych, nie ma możliwości obciążania budżetu gminnego. Wynika to ustawy o finansach publicznych i ustawy o finansowaniu infrastruktury transportu lądowego.
_________________
Conversations don't get any better as you get older
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-10-09, 11:38   

ryba napisał/a:
1. Odnośnie prezesa PK. Burmistrz nie może go odwołać. Może to zrobić rada nadzorcza.

Stawiajmy więc otwarcie.
Radę nadzorczą wybiera zgromadzenie wspólników. A głównym jak nie jedynym udziałowcem PK jest gmina Wieluń. Więc może nie bezpośrednio ale pośrednio jak najbardziej burmistrz decyduje o obsadzie tego stanowiska.
Więc nie wprowadzajmy w błąd ludzi że to nie jest działka burmistrza - PK jest spółką całkowicie zależną od ratusza. I tak samo jak można wybierać zarząd tak również można wpływać na zarządzanie spółką.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2010-10-09, 13:34   

Pablo napisał/a:
2) Budowa obwodnicy północnej to inwestycja Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Ja zgłoszę projekt uchwały z symboliczną (jak na wartość inwestycji) kwotą 2mln zł (uważam, że stać nasz budżety na taką kwotę), jako Nasz udział w tej inwestycji.

Pablo napisał/a:
Popieram protesty, ale uważam, że skuteczniejsze będzie podjęcie uchwały o współfinansowaniu budowy obwodnicy północnej Wielunia i taką uchwałę jako burmistrz - zaproponuje !

ryba napisał/a:
Stawiajmy sprawy otwarcie.
(...)
2. Odnośnie finansowania budowy obwodnicy północnej. Gmina nie może partycypować w kosztach jej budowy, z tego prostego powodu, że będzie to pas drogi krajowej. W tym przypadku, w przeciwieństwie do finansowania dróg wojewódzkich czy powiatowych, nie ma możliwości obciążania budżetu gminnego. Wynika to ustawy o finansach publicznych i ustawy o finansowaniu infrastruktury transportu lądowego.


Zatem, prawda czy fałsz, i po czyjej stronie :? Oj, oby się nie okazało, że ... "skończyło się rumakowanie" już na samym początku drogi do urzędu burmistrza.
Padła konkretna obietnica rozwiązania problemu, i pojawił się kontratak. Ja niekoniecznie muszę się znać na szczegółach, ale to owe dwie strony muszą mnie teraz przekonać do swoich racji (odpowiednie przepisy prawne, które mogę sprawdzić ;) ).

Robi się ciekawie :razz: , a już myślałem że problem kandydata mam rozwiązany ;) , niestety jak widać jeszcze nie.
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-10-09, 14:18   

DąbrownyZbyszek, widzę że będziesz startować z ramienia ugrupowania burmistrza, który przed 8 lat swoich rządów w mieście nie posunął budowy obwodnicy północnej ani o metr.
No cóż - patrząc na to jaką skutecznością w działaniu może poszczycić się Twój mentor, to obawiam się że będziesz organizował protesty z gastką emerytów przez kolejne 4 lata.
DąbrownyZbyszek napisał/a:
Pan jest z KUROWA

A co to ma do rzeczy? Spodziewałem się po Tobie wyższego poziomu dyskusji.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ryba 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Sie 2007
Posty: 427
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: zewsząd
Wysłany: 2010-10-09, 14:54   

red napisał/a:
Stawiajmy więc otwarcie.
Radę nadzorczą wybiera zgromadzenie wspólników. A głównym jak nie jedynym udziałowcem PK jest gmina Wieluń. Więc może nie bezpośrednio ale pośrednio jak najbardziej burmistrz decyduje o obsadzie tego stanowiska.
Więc nie wprowadzajmy w błąd ludzi że to nie jest działka burmistrza - PK jest spółką całkowicie zależną od ratusza. I tak samo jak można wybierać zarząd tak również można wpływać na zarządzanie spółką.


Pytanie, na które odpowiadał Paweł Okrasa, brzmiało: "Czy zatem po wygraniu przez Pana wyborów jako właściciel spółki PK zwolni Pan Krzysztofa Owczarka z funkcji prezesa spółki?". Odpowiedź powinna więc brzmieć, że bezpośrednio zwolnić nie mogę, ale mogę doprowadzić do takich zmian w radzie nadzorczej, które spowodują zwolnienie prezesa Owczarka. To trochę jednak, przyznasz, co innego, niż zwalnianie podległej bezpośrednio burmistrzowi kadry kierowniczej. Nie było natomiast moim zamierzeniem sugerowanie, że burmistrz nie ma na to żadnego wpływu.

miko 005 napisał/a:
Zatem, prawda czy fałsz, i po czyjej stronie :? Oj, oby się nie okazało, że ... "skończyło się rumakowanie" już na samym początku drogi do urzędu burmistrza.
Padła konkretna obietnica rozwiązania problemu, i pojawił się kontratak. Ja niekoniecznie muszę się znać na szczegółach, ale to owe dwie strony muszą mnie teraz przekonać do swoich racji (odpowiednie przepisy prawne, które mogę sprawdzić ;) ).


Hej, hej, powoli. Co to znaczy, że obie strony muszą przekonywać cię do swoich racji? Odbieram to jako próbę wpisania mojej skromnej osoby to jakiejś formy wyborczej walki. Ja się z takiej logiki wypisuję! Zabrałem głos, bo prostu jakieś tam rozeznanie w tym temacie mam, nic więcej. Nazywanie tego "kontratakiem" to pomylenie pojęć.
_________________
Conversations don't get any better as you get older
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW