R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: glizda
2008-01-03, 13:28
Wpływ Kościoła Katolickiego na życie wszystkich obywateli.
Autor Wiadomość
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2011-09-28, 13:30   

ilin napisał/a:
Jakich bożków ?


A to znasz???
Cytat:
Nie uczynisz sobie rzeźby ani podobizny wszystkich rzeczy, które są na niebie w górze i które na ziemi nisko, i które są w wodach pod ziemią. Nie będziesz się im kłaniał i służył. Bom ja jest Pan, Bóg twój, Bóg zawistny, który dochodzę nieprawości ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia tych, którzy mnie nienawidzą, a czynię miłosierdzie na wiele tysięcy miłującym mię i strzegącym przykazań moich.



jak to się ma do choćby nawet tego:
wikipedia napisał/a:
Relikwie - przedmioty związane z czymś świętym. Najczęściej są to szczątki ciała świętych lub rzeczy z nimi związanych, a także relikwie Męki Pańskiej. Są one szczególnie rozpowszechnione w katolicyzmie i prawosławiu. Relikwie mogą być I, II lub III stopnia. I tak relikwie pierwszego stopnia - to partykuły ciała świętego oraz fragmenty Krzyża św. (relikwie Krzyża mają najwyższą rangę w chrześcijaństwie). Dawniej relikwiom pierwszego stopnia przypisywano szczególne moce np. ozdrowieńcze lub cudotwórcze. Relikwie drugiego stopnia - to fragmenty szat świętego lub innych przedmiotów z którymi miał styk święty w sposób ciągły (z reguły są to przedmioty związane z kultem religijnym np. fragmenty różańca), przedmioty odkryte przy ekshumacji należące do świętego; najważniejszą relikwią drugiego stopnia jest Całun Turyński. I relikwie trzeciego stopnia -czyli inne przedmioty towarzyszące świętemu za życia, niekoniecznie związane z funkcjami religijnymi. Święty musiał ich przynajmniej raz dotknąć.
 
   
ilin 
Ma stragan na targu


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Posty: 641
Skąd: XXXXXXXXXXXXXXX
Wysłany: 2011-09-28, 14:18   

A znasz historię o złotym cielcu ?

Do tego odnosi się zacytowany wyżej tekst.

Relikwia to zaś nieco inna sprawa.
_________________
"Dziś przyszedł czas, by powiedzieć Polakom, że muszą się wyrzec swojej polskości" - J.Palikot
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2011-09-28, 15:57   

ilin napisał/a:
Do tego odnosi się zacytowany wyżej tekst.

Pokaż mi gdzie to jest napisane że odnosi się właśnie do tego cielca... To jest DZIESIĘĆ PRZYKAZAŃ (zresztą powtórzone w Biblii dwukrotnie) a tłumaczenie, że relikwia to jest "inna sprawa" to jest dokładnie to co koścół robi najlepiej, dowolnie modyfikuje sobie pismo na swoje potrzeby. Jak widzę ty również wpisujesz się w ten schemat.
 
   
ilin 
Ma stragan na targu


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Posty: 641
Skąd: XXXXXXXXXXXXXXX
Wysłany: 2011-09-28, 16:35   

GregSparrow napisał/a:
to jest dokładnie to co koścół robi najlepiej, dowolnie modyfikuje sobie pismo na swoje potrzeby. Jak widzę ty również wpisujesz się w ten schemat


Ty też tylko w drugą stronę :)
_________________
"Dziś przyszedł czas, by powiedzieć Polakom, że muszą się wyrzec swojej polskości" - J.Palikot
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
cogito 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Lis 2005
Posty: 883
Piwa: 12/4
Skąd: Planeta Ziemia
Wysłany: 2011-09-28, 21:14   

Jest taki dowcip:
Żona wrzeszczy na męża:
- Znowu jesteś pijany! Nie rozumiem, jak można pić każdego dnia!
Mąż niezadowolony odpowiada:
- Tyle razy ci mówiłem! Nie gadaj o czymś, czego nie rozumiesz!!!

W podobnym tonie toczy się dyskusja o Biblii. Ci co Biblii nie znają, próbują dyskutować z tymi, którzy Ją znają. Ponieważ Krk zawłaszczył Biblię i zastrzegł sobie prawo do Jej interpretacji, wszyscy wierni znają tylko tę wersję, której treść zatwierdził Krk. Nie będę przynudzał i powtarzał w nieskończoność jak Krk obchodził się z Biblią. Dodam tylko, że dla potrzeb Krk zmieniono Dekalog poprzez usunięcie drugiego przykazania i aby się zgadzała ich liczba, podzielono dziesiąte na dwa.
Tak dla ciekawości podaję brzmienie II przykazania przed dokonaną zmianą przez Krk i link, gdzie to dokładnie opisano.
Cytat:
II. Nie uczynisz sobie obrazu rytego ani żadnej podobizny tego, co jest na niebie w górze i co na ziemi nisko, ani z tych rzeczy, które są w wodach pod ziemią. Nie będziesz się im kłaniał ani służył. Ja jestem Pan, Bóg Twój, mocny, zawistny, karzący nieprawość ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia tych, którzy mnie nienawidzą, a czyniący miłosierdzie tym tysiącom tym, którzy mnie miłują i strzegą moich przykazań. (.(Wg przekładu ks. Wujka 2 Mjż 20,3-17)

KTO ZMIENIŁ BOŻE PRZYKAZANIA

A tak ogólnie, to nie przeszkadza mi kto i w co wierzy, byleby nie robił tego publicznie i nie za moje pieniądze. Wiara to sprawa duchowa, więc nie widzę powodów, aby ją fizyczne okazywać np. stawianiem bożków oraz zawłaszczaniem przestrzeni publicznej, itp, itd.
Jeżeli zabrałem głos w sprawie Nergala, to dlatego, żeby przypomnieć, iż prekursorem niszczenia Biblii był sam Kościół. Więc .....
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2011-10-17, 14:46   

onet napisał/a:
SLD: to kolejny przejaw pazerności biskupów

Zdaniem Joanny Senyszyn propozycja Episkopatu Polski w sprawie jednego proc. "to jest kolejny przejaw pazerności biskupów". - To jest kolejny bezczelny pomysł biskupów. Gdyby mieli choć trochę uczciwości, powiedzieliby, że należy po prostu zlikwidować Fundusz Kościelny ponieważ już dostali więcej niż kiedykolwiek PRL im zabrał. Natomiast oni kombinują jak wyłudzić z budżetu państwa większe pieniądze - powiedziała w Polsat News europosłanka Sojuszu.

- Musimy mieć świadomość, że przeznaczanie jeden proc. podatku to jest w dalszym ciągu finansowanie z budżetu ponieważ podatek został już naliczony, on został już uwzględniony w budżecie państwa, a więc jeżeli ten jeden proc. teraz obywatele przeznaczą na organizację pożytku publicznego, a kolejny procent na Kościół, to znaczy, że wpływy do budżetu zostaną pomniejszone o dwa proc. Z szacunków wynika, że Kościół w ten sposób zamiast stu milionów z budżetu wyrwałby 300, może nawet 400 mln zł, a więc dużo więcej - powiedziała europosłanka.

Polityk Sojuszu tłumaczyła, że "Komisja Majątkowa oddała już więcej niż kiedykolwiek zabrano. W związku z tym Fundusz Kościelny powinien być zlikwidowany i nie powinien być zastępowany niczym".


Przyznała, że nie wierzy, by Trybunał Konstytucyjny uporał się szybko ze skargą w sprawie krzyża. - Trybunał Konstytucyjny te wszystkie kwestie na granicy stosunków Państwo-Kościół zamiast rozpatrywać szybko, to trzyma rok, dwa, trzy i dłużej dlatego, że są to takie niewygodne tematy. To są tematy absolutnie ważne. Wyniki wyborów pokazały, że znaczny odsetek społeczeństwa jest zainteresowany świeckością państwa – oznajmiła w Polsat News europoseł Sojuszu Lewicy Demokratycznej.



No i mamy kolejną próbę skoku na kasę podatników ze strony czarnej mafii. Ciągle im mało. :evil:
 
   
hajen 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
4x2+8x1x1+2+1



Pomógł: 27 razy
Wiek: 35
Dołączył: 17 Mar 2007
Posty: 1451
Piwa: 29/26
Skąd: Wieluń/Warszawa
Wysłany: 2011-10-17, 14:51   

Moim zdaniem Kościół widzi, że czas ich opodatkowania zbliża się nieuchronnie. W zamian proponują likwidację Funduszu Kościelnego.

Uważam, że taki rozwój sprawy zaczyna nabierać poprawnego kształtu. Opodatkowanie Kościoła, ale i możliwość wspierania Kościoła przez dobrowolne przeznaczenie 1% podatku. To chyba już nie godzi we "wszystkich obywateli".
_________________
Też jestem w szoku.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-10-17, 15:32   

Cytat:

Moim zdaniem Kościół widzi, że czas ich opodatkowania zbliża się nieuchronnie. W zamian proponują likwidację Funduszu Kościelnego.

Uważam, że taki rozwój sprawy zaczyna nabierać poprawnego kształtu. Opodatkowanie Kościoła, ale i możliwość wspierania Kościoła przez dobrowolne przeznaczenie 1% podatku. To chyba już nie godzi we "wszystkich obywateli".

Również mam podobne zdanie. Kto chce - wspiera, jednak wszelkie uroczystości powinny być za darmo.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
hajen 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
4x2+8x1x1+2+1



Pomógł: 27 razy
Wiek: 35
Dołączył: 17 Mar 2007
Posty: 1451
Piwa: 29/26
Skąd: Wieluń/Warszawa
Wysłany: 2011-10-17, 15:47   

Mam nadzieję tylko, że jeżeli taka ustawa zacznie nabierać ostatecznego kształtu, to ludzie, którzy nie będą chcieli wspierać Kościoła Katolickiego powinni mieć możliwość oddawania 1% podatku na Kościoły innych wyznań, tudzież na organizacje pożytku publicznego (np. WOŚP).
_________________
Też jestem w szoku.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2011-10-17, 16:20   

Ja również jestem za, ale nie w taki sposób. Ciekawe komu zabiorą z budżetu ten jeden procent? Policji, służbie zdrowia czy jeszcze innym?
 
   
hajen 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
4x2+8x1x1+2+1



Pomógł: 27 razy
Wiek: 35
Dołączył: 17 Mar 2007
Posty: 1451
Piwa: 29/26
Skąd: Wieluń/Warszawa
Wysłany: 2011-10-17, 16:27   

Ale jak to zabierać? Przecież i tak przekazujesz jeden procent podatku na inne fundacje.
_________________
Też jestem w szoku.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2011-10-17, 16:53   

Widać że nie przeczytałeś artykułu. Tam jest wyraźnie napisane że wg. propozycji biskupów to miałby być dodatkowy jeden procent. Właśnie to mi się nie podoba.
 
   
hajen 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
4x2+8x1x1+2+1



Pomógł: 27 razy
Wiek: 35
Dołączył: 17 Mar 2007
Posty: 1451
Piwa: 29/26
Skąd: Wieluń/Warszawa
Wysłany: 2011-10-17, 17:01   

Mam wrażenie, że Pani Senyszyn trochę podkoloryzowała. Przecież chodzi o dobrowolne przekazanie 1% podatku. Racja, 1% podatku na Kościół i 1% podatku na organizacje pożytku publicznego. Tylko że jest to zbiór rozłączny, więc nie ma mowy o 2 procentach. Skoro ma to być dobrowolne, to wystarczy do listy organizacji pożytku publicznego dopisać kościoły, wośpy i inne.
_________________
Też jestem w szoku.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2011-10-17, 17:09   

Właśnie że nie jest to takie proste jak malujesz. Ma być jeden procent na organizacje użytku publicznego i jeden procent na kościół. Senyszyn przedstawiła to bardzo dokładnie. Wiadome to jest nie tylko z tego artykułu ale i kilkudziesięciu innych które się pojawiły.
 
   
hajen 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
4x2+8x1x1+2+1



Pomógł: 27 razy
Wiek: 35
Dołączył: 17 Mar 2007
Posty: 1451
Piwa: 29/26
Skąd: Wieluń/Warszawa
Wysłany: 2011-10-17, 17:12   

Gregg Sparrow napisał/a:
Właśnie że nie jest to takie proste jak malujesz. Ma być jeden procent na organizacje użytku publicznego i jeden procent na kościół. Senyszyn przedstawiła to bardzo dokładnie. Wiadome to jest nie tylko z tego artykułu ale i kilkudziesięciu innych które się pojawiły.


Ale składając 1% podatku na organizacje użytku publicznego nie możesz aktualnie składać tego procentu na kościół. To moim zdaniem gierki słowne.

Zresztą gdzieś kiedyś widziałem, że w aktualnym układzie każdy podatnik płaci na Kościół i tak 1,04% podatku i to każdy (jak znajdę, to wrzucę - nie chcę być gołosłownym). Przy dobrowolnym 1% nie wydaje mi się, żeby Państwo było stratne.

Mimo wszystko rozmawiamy cały czas o propozycji Kościoła - Państwo powinno zweryfikować tę prośbę (Rostowski ma problemy z liczeniem, więc to może potrwać) i stwierdzić, czy im się opłaca czy nie i zaproponować konkretną ustawę. Kościół wyszedł z propozycją, ale nie do końca ma tutaj decydujący głos.
_________________
Też jestem w szoku.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW