R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: glizda
2007-11-04, 14:04
Papierek na angielski
Autor Wiadomość
Ecomarta 
Przyjeżdża na zakupy



Pomogła: 4 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 09 Kwi 2006
Posty: 316
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-01-30, 23:51   Papierek na angielski

Mam problem i prośbe.Może ktoś z was wie jak moge uzyskać jakiś papierek potwierdzający znajomość języka angielskiego nie uczęszczając na żadne kursy. Angielski znam tylko okazało się, że potrzebny jest mi na to dowód. Zaznaczam,że nie chodzi mi o państwowy egzamin bo jest mi to potrzebne w miare szybko i jestem gotowa zapłacić,zdać egzamin itp. Z góry dzięki za informacje.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Kruk 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Sty 2006
Posty: 224
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-01-31, 00:03   

Pisze się różne certyfikaty myślę że tu znajdziesz coś ciekawego: http://www.angielski.edu....in_English.html
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ecomarta 
Przyjeżdża na zakupy



Pomogła: 4 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 09 Kwi 2006
Posty: 316
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-01-31, 00:09   

Dzięki, first certificate mam zamiar zdać w niedługiej bliżej nieokreślonej przyszłości.Bardziej chodzi mi teraz o to,że mam okazje dostać dobrą prace,jedyny problem w tym,że oni wymagają znajomości języka angielskigo w stopniu podstawowym potwierdzonego dokumentami. Pytałam,chodzi im o obojętnie jaki papierek,nawet taki który wystawiają prywatne firmy uczące języka angielskiego np.w Wieluniu i czy ktoś wie czy jakaś prywatna szkoła jęz.angielskiego może czegoś takiego dokonać,ale dzięki Kruk :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-01-31, 00:50   

Ecomarta napisał/a:
chodzi mi teraz o to,że mam okazje dostać dobrą prace,jedyny problem w tym,że oni wymagają znajomości języka angielskigo w stopniu podstawowym potwierdzonego dokumentami.

Jakaś fajansiarska praca, bo jeśli piszesz na CV, że znasz angielski w stopniu komunikatywnym to co za problem dla pracodawcy, żeby przeprowadził z Tobą chociaż część rozmowy po angielsku? Dla mnie to lichwiarz a nie pracodawca. Papierek to można w landrynke zawinąć.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Kruk 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Sty 2006
Posty: 224
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-01-31, 00:55   

Ferbik napisał/a:
Papierek to można w landrynke zawinąć.

Chyba na odwrót :P
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-01-31, 01:03   

Kruk, brak Ci fantazji dziadku :twisted:
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Pszczółka 
Przyjeżdża na zakupy



Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 15 Gru 2006
Posty: 399
Piwa: 2/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-01-31, 12:36   

Ecomarta napisał/a:
że oni wymagają znajomości języka angielskigo w stopniu podstawowym potwierdzonego dokumentami.

to pokaż im świadectwo ze szkoły.
_________________
„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”
1% ze swojego podatku na rehabilitację dziecka
http://dzieciom.pl/podopieczni/4355
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ecomarta 
Przyjeżdża na zakupy



Pomogła: 4 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 09 Kwi 2006
Posty: 316
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-01-31, 20:02   

Hi hi z chęcią sama bym im powiedziała,że w papierki to się landrynki zawija :grin: ,ale..

Ferbik napisał/a:
Jakaś fajansiarska praca, bo jeśli piszesz na CV, że znasz angielski w stopniu komunikatywnym to co za problem dla pracodawcy, żeby przeprowadził z Tobą chociaż część rozmowy po angielsku? Dla mnie to lichwiarz a nie pracodawca. Papierek to można w landrynke zawinąć.

Pracodawca-Wójt pewnej gminy, a problem z przeprowadzeniem rozmowy pewnie taki,że sami angielskiego nie znają :D


Pszczółka napisał/a:
to pokaż im świadectwo ze szkoły.

I to jest dobra myśl! Dzięki bardzo. Burza mózgów czasem coś daje...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
yampress 
WIELUNIAK


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 3119
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-01-31, 22:14   

Ecomarta napisał/a:
Dzięki, first certificate mam zamiar zdać w niedługiej bliżej nieokreślonej przyszłości.Bardziej chodzi mi teraz o to,że mam okazje dostać dobrą prace,jedyny problem w tym,że oni wymagają znajomości języka angielskigo w stopniu podstawowym potwierdzonego dokumentami. Pytałam,chodzi im o obojętnie jaki papierek,nawet taki który wystawiają prywatne firmy uczące języka angielskiego np.w Wieluniu i czy ktoś wie czy jakaś prywatna szkoła jęz.angielskiego może czegoś takiego dokonać,ale dzięki Kruk :)



śmiech w oczach "potwierdzonego dokumentami"... ciekawe co zrobisz jak sie zaczną po ang pytać a TY ani B ani C ani kukuryku. wszystkie honorowane dokumenty odnośnie nauki ang to certyfikaty albo rzeczywista znajomośc języka (rozmowa po ang.) w porządnych firmach, a takie wszystkie bzdurne papierki to można sobie gdzieś na uboczu uzyć jako srajtaśme gdy zabraknie papieru toaletowego. świstek se możesz w domu wydrukować ze gdzies tam uczeszczałas w jakims mieścia na ang ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ecomarta 
Przyjeżdża na zakupy



Pomogła: 4 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 09 Kwi 2006
Posty: 316
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-01-31, 22:34   

Cytat:
śmiech w oczach "potwierdzonego dokumentami"... ciekawe co zrobisz jak sie zaczną po ang pytać a TY ani B ani C ani kukuryku. wszystkie honorowane dokumenty odnośnie nauki ang to certyfikaty albo rzeczywista znajomośc języka (rozmowa po ang.) w porządnych firmach, a takie wszystkie bzdurne papierki to można sobie gdzieś na uboczu uzyć jako kasztanić gdy zabraknie papieru toaletowego. świstek se możesz w domu wydrukować ze gdzies tam uczeszczałas w jakims mieścia na ang


Po pierwsze to nie mój wymysł tylko ustawy o pracownikach samorządowych, po drugie masz racje jeżeli chodzi o prywatne duże firmy czy korporacje które uwzględniają jedynie państwowe dyplomy i certyfikaty językowe, ale czy ty gdzieś widziałeś w okolicach Wielunia taką firme? Bo tym co są wystarczyłaby pewnie rozmowa w języku angielskim. Po trzecie znam język angielski i prywatnie żadne potwierdzenie nie jest mi potrzebne,ale administracja samorządowa takowych wymaga. Naprawde bardzo mi przykro,że musze cię rozczarować iż taką właśnie Polske mamy w której to urzędy państwowe(szczególnie w mniejszych miejscowościach)za płaszczykiem prowizorki sie ukrywają,ale taka jest rzeczywistość.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
majk-el 
Wieluniaczek
garnki lepi



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 08 Mar 2006
Posty: 1805
Skąd: okalew/wrocław
Wysłany: 2007-02-01, 08:05   

Ecomarta napisał/a:
Po pierwsze to nie mój wymysł tylko ustawy o pracownikach samorządowych,


rozumiem, że musisz spełnić tzw "kryteria formalne" i do tego potrzebujesz ten "papierek".


Często jak czytam ogłoszenia o pracy w administracji publicznej to "kryteria formalne" mnie rozwalają, np. ukończone studia na kierunku finanse i bankowość (jeżeli ukończyłeś administracje, prawo, zarządzanie, lub cokolwiek innego to już się nie nadajesz - śmiech na sali). Poza tym administracja to z pewnością świetne miejsce do pracy bo tak na prawdę można nic nie umieć (tylko należy spełnić wymagania formalne) i dostać spokojną posadkę.
Wybaczcie za offtopic ale tak mnie naszło o 8 rano :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2007-02-01, 10:18   

jesli masz lektorat z angielskiego to mozesz isc do wykladowcy i poprosic o papierek :wink:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ecomarta 
Przyjeżdża na zakupy



Pomogła: 4 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 09 Kwi 2006
Posty: 316
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-02-01, 19:20   

majk-el napisał/a:
Poza tym administracja to z pewnością świetne miejsce do pracy bo tak na prawdę można nic nie umieć (tylko należy spełnić wymagania formalne) i dostać spokojną posadkę.

Już niestety nie....od ok.1,5 roku zmieniła się ustawa i obecnie oprócz spełnienia kryteriów formalnych(wszystkich jakie są podane,nie ma żadnej dyskusji!)na każde stanowisko pracy(łącznie z sekretarką)muszą być przeprowadzane konkursy. Teoretycznie takie rozwiązanie miało zapobiegać zatrudnianiu osób "po znajomości" gdyż teraz: 1.Weryfikacja dokumentów 2.Test kwalifikacyjny. 3.Wybrane osoby na rozmowe kwalifikacyjną. Problem polega tylko na tym,że ci "znajomi" przeważnie zdają test a rozmowa to już formalność....Troche mnie to wkurza,ale cóż... :twisted:

Dominika napisał/a:
jesli masz lektorat z angielskiego to mozesz isc do wykladowcy i poprosic o papierek

Dzięki bardzo za pomoc.Skorzystałam z rady Pszczółki i pytałam. Wystarczy angielski na dyplomie. Także teraz tylko trzymajcie kciuki,oby po raz kolejny nie okazało sie że studia w tym kraju to można sobie....i tak liczą się układy. :wink:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Pszczółka 
Przyjeżdża na zakupy



Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 15 Gru 2006
Posty: 399
Piwa: 2/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-02-01, 21:12   

daj znać jak poszła rozmowa i czy dostałaś prace.
powodzenia.
_________________
„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”
1% ze swojego podatku na rehabilitację dziecka
http://dzieciom.pl/podopieczni/4355
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ecomarta 
Przyjeżdża na zakupy



Pomogła: 4 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 09 Kwi 2006
Posty: 316
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-02-19, 23:18   

Więc pisze. Dokumenty złożyło 7 osób. Dostałam pismo,że nie zostałam zakwalifikowana do kolejnego etapu rekrutacji z powodu niespełniania wymogów formalnych zawartych w ogłoszeniu.Taaaaaakie było moje zdziwienie :shock: Pojechałam,spytałam. Nigdy w życiu nie spodziewałabym sie tej odpowiedzi:moje podanie odrzucono tylko i wyłącznie dlatego,że klauzule o przetwarzaniu danych osobowych umieściłam w liście motywacyjnym, a oni sobie życzyli w cv.Chore,obrzydliwe....brak mi słów.Nie chodzi mi już o samo stanowisko, bo mam już kilka ofert na oku,ale o sam fakt.Dodam,że do pracy przyjeli osobe z niższymi kwalifikacjami niż moje....ale pewnie ona miała wszystko na właściwym miejscu....
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW