R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: red
2007-10-23, 21:48
USA: wizy zniesione dla Czech i Estonii, ale nie dla Polski
Autor Wiadomość
Maru 
Mieszka pod Wieluniem
Bywa w Wieluniu



Pomógł: 17 razy
Wiek: 71
Dołączył: 06 Sty 2007
Posty: 940
Piwa: 4/4
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-08-03, 21:59   USA: wizy zniesione dla Czech i Estonii, ale nie dla Polski

Prezydent USA George W. Bush podpisał w piątek ustawę Kongresu o nowych środkach bezpieczeństwa przeciw terroryzmowi, której częścią jest zniesienie w praktyce wiz wjazdowych do USA dla obywateli niektórych krajów - jednak nie dla Polaków.

Ustawa, uchwalona w zeszłym tygodniu przez obie izby Kongresu, przewiduje bowiem, że bez wiz będą mogli przyjeżdżać do USA obywatele krajów, w których konsulaty amerykańskie odmawiają dotąd wiz nie więcej niż 10 procentom ubiegających się o nie osób. W Polsce odsetek odmów wynosi 26 procent.

Poprzednio limit odmów był jeszcze surowszy - w programie ruchu bezwizowego mieściły się tylko kraje, w których nie przekraczał on 3 procent.

Z rozszerzenia programu ruchu bezwizowego skorzystają niektóre kraje Europy Środkowej i Wschodniej, takie jak Czechy i Estonia, gdzie odsetek odmów jest mniejszy niż 10 procent.

Administracja prezydenta Busha utrzymuje, że popiera włączenie do programu Polski - która pomaga militarnie USA w Iraku i Afganistanie - ale jej argumenty nie przekonały większości członków Kongresu.

Podpisana ustawa przewiduje jeszcze alternatywną drogę do zniesienia wiz: nieprzekroczenie określonego limitu nielegalnych przedłużeń pobytu w USA, czyli liczby osób pozostających w tym kraju po wygaśnięciu ważnej wizy.

Limit ten nie został jeszcze ustalony; będzie to możliwe dopiero po wprowadzeniu w życie planowanego systemu kontroli wyjazdów z USA, co może potrwać kilka lat.

(PAP)

Poczekamy jeszcze, oj poczekamy :!: :!:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
yampress 
WIELUNIAK


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 3119
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-08-04, 00:51   

no to nieciekawie
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2007-08-04, 08:08   

A ja mam w nosie te ich wizy, niech je sobie w ... buty wsadzą :evil:
 
   
waldex 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 13 razy
Wiek: 36
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 1003
Postawił 6 piw(a)
Skąd: EWI
Wysłany: 2007-08-04, 10:50   

Postawy na naszym terenie może jeszcze jakieś 2 tarcze antyjakieś to moze się na wizy załapiemy.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
szwagier 
Czytał o Wieluniu
szwagier admina :P


Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył: 08 Lip 2007
Posty: 38
Skąd: wieluń
Wysłany: 2007-08-04, 11:11   

my im tyłki liżemy a wizy czechom ;p
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
mareks 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 79
Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 961
Skąd: wielun
Wysłany: 2007-08-04, 12:27   

Byłem 2 tygodnie temu po wizę dla małżonki.15 minut i po bólu.
Ale intryguje mnie inna sprawa.Wyliczyłem że za pieniadze uzyskane od ubiegających sie o wizę może śmiało utrzymac się tak konsulat jak i ambasada.Codziennie przynajmniej 300 osób składa wniosek wizowy a to jest300x290 PLN co daje dziennieok.87 000 PLN. A ile można zarobić w Estonii?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-08-04, 12:35   

Tak jak waldex pisze, postawmy im jeszcze kilka tarcz, może się wtedy nam otworzą, dla mnie to co najmniej śmieszne...
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2007-08-04, 13:19   

Ktoś tutaj, na tym forum pisał o umocnieniu pozycji Polski na zachodzie podczas obecnej kadencji PiS-u. Ot, jak się nasza pozycja się umocniła... Ale ja się temu nie dziwię. Sorry, że sprowadzam dużo rzeczy do polityki. Ale kto ma się starać o zniesienie wiz do USA, jeśli nie nasz rząd :?: Myślę, że nasi przywódcy idą logicznym tokiem myślenia. Z Anglii, Niemiec, czy Hiszpanii Polacy wracają, inwestują, wydają pieniądze. Bilet do USA jest drogi. Podróż długa, co za tym idzie wizyty w Polsce byłyby rzadsze, podobnie jak mniejsze wpływ do budżetu naszego państwa. Gdyby nie problem z wizami, ludzi do Ameryki wyjechałoby bardzo dużo. Ja na nic bym się nie oglądał.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mareks 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 79
Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 961
Skąd: wielun
Wysłany: 2007-08-04, 15:16   

W dzisiejszych czasach wyjazd do USA za pracą nie ma najmniejszego sensu.Chyba że ma sie rodzinę która zapewni wikt i opierunek.Tylko że to nie dociera do mózgów tych co wydają wizy.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-08-04, 16:28   

hiszpan napisał/a:
Gdyby nie problem z wizami, ludzi do Ameryki wyjechałoby bardzo dużo. Ja na nic bym się nie oglądał.


I właśnie dlatego nie zostaniemy włączeni do programu ruchu bezwizowego w najbliższym czasie.

Należy bowiem pamiętać, że program bezwizowy dotyczy tylko pobytów w celach turystycznych i biznesowych nie dłuższych niż 90 dni.
Po wprowadzeniu dokładnego liczenia przybyszy najprawdopodobniej szanse na wprowadzenie Polski do programu bezwizowego spadną.

waldex napisał/a:
Postawy na naszym terenie może jeszcze jakieś 2 tarcze antyjakieś to moze się na wizy załapiemy.


Jaro napisał/a:
Tak jak waldex pisze, postawmy im jeszcze kilka tarcz, może się wtedy nam otworzą, dla mnie to co najmniej śmieszne...


Dla mnie co najmniej śmieszne jest to, że każda Polska delegacja jadąca do USA w ostatnich latach za cel miała rozmowy nt ruchu bezwizowego. To nie jest najważniejszy problem. To nawet nie jest nawet ważny problem. To jest trochę jak walka z wiatrakami. Warunki przystąpienia do programu bezwizowego są jasno określone. Nie ma tu miejsca na uznaniową decyzję, a oczekiwanie że USA zrobią wyjątek jest raczej naiwne. Jak widać znaczne złagodzenie kryteriów również nam nie pomogło.
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2007-08-04, 18:40   

no proszę widocznie nasz prezydent za słabo kwakał :D jak pokawaka jeszcze trochę to i może złote jajko zniesie a USA nam wizy :D

[ Dodano: 2007-08-05, 07:57 ]
Wczoraj w telewizji mówili ,ze to wszystko dlatego ,że zbyt dużo Polaków wjeżdżając na trochę nigdy już nie wyjeżdża :D
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yampress 
WIELUNIAK


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 3119
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-08-10, 23:21   

i w tym roku nie ma losowania zielonej karty spośród obywateli Polski
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
siwy_ 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Wiek: 34
Dołączył: 05 Maj 2007
Posty: 743
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-08-11, 13:28   

Hiszpan z tym wyjazdem to chyba jesteś wyjątkiem. W moim przekonaniu gdyby teraz znieśli nam te wizy, to wyjechało by bardzo mało osób (bliżej UK), więc ja nie wiem, czego tak naprawdę boją się amerykańce
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2007-08-11, 15:07   

siwy_ napisał/a:
Hiszpan z tym wyjazdem to chyba jesteś wyjątkiem. W moim przekonaniu gdyby teraz znieśli nam te wizy, to wyjechało by bardzo mało osób (bliżej UK), więc ja nie wiem, czego tak naprawdę boją się amerykańce


Myślę, że nie jestem wyjątkiem. Jestem ciekawy świata. Uważam, że jeśli kiedykolwiek mam jechać do USA to najlepiej, byłoby to zrobić teraz, gdy jeszcze jestem młody i nie mam żadnych zobowiązań. Jestem pewien, że podobnymi kategoriami myśli wielu młodych Polaków. Zachowanie Amerykanów w tym punkcie, jest dla mnie uzasadnione, ale niesprawiedliwe. Ale to wielkie Stany Zjednoczone, więc nikt im "nie podskoczy".
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mareks 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 79
Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 961
Skąd: wielun
Wysłany: 2007-08-11, 19:12   

Hiszpan-jeżeli Cie stać na wycieczkę i zwiedzanie USA to nie będziesz mial problemu z wizą .Żadne zaproszenie nie jest potrzebne.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW