R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
ZUS: Najmłodsi emeryci na świecie
Autor Wiadomość
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-01-13, 18:14   

Jaro napisał/a:
Piszesz:

Mateusz napisał/a:
Lepiej niech kazdy sobie sam odkłąda pieniadze tam gdzie chce a podatki powinny służyc tylko utrzymaniu państwa - policji itd.



a za chwile:


Mateusz napisał/a:
Jako młody człowiek nie chce mi sie robić na górnika, kóry po 25 latach pracy ma emeryture lub policjantów i inne uprzywilejeownae grupy zawodowe.



To w końcu jak wg. Ciebie z tymi podatkami na policje itd. mają być, czy nie, bo juz się pogubiłem :>


zmierzam do czegos innego. Mianowicie do przywileów grup zawodowych...
Popatrzcie! Wystrczy tylko wziąc baisbola i iść pod wiejską. I masz emerytury/renty pomostowe.
Zmierzam do tego że, np. górnicy wczesniej przechodzą an emeryturę. Co wg mnie nikomu sie nie nalezy. Jak sie wybiera jakis zawód to rzeba liczyc sie z konsekwencjami. Jednynie co nalezy zrobić, to podwyższyć im pensje, za tak ciezka prace. Bo człowiek w wieku 40-45 lat jest sprawny fizyczny i powinien pracowac, choć nie koniecznie w kopalni...
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
anita
[Usunięty]

Wysłany: 2007-01-13, 18:19   

Hejka.
Najlepiej odkładać sobie samemu na przyszłą emeryture, albo dobrze inwestować pieniądze. Czy Wiecie że ZUS nie przekazuje ok 40% składek na nasze konta w funduszach emerytalnych? Jest taka firma w Wieluniu która pomaga odzyskać te składki i pomaga dobrze iwestować nasze pieniądze. Mnie pomogli odzyskać te kase. A i wspomne tylko że można zmieniać fundusz emerytalny co dwa lata bezpłatnie, czyli przenosić pieniądze do innego który więcej zarabia.
Pozdrawiam :grin:
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-01-13, 18:25   

Mateusz napisał/a:
Popatrzcie! Wystrczy tylko wziąc baisbola i iść pod wiejską. I masz emerytury/renty pomostowe.


Mateusz, juz kiedyś pytałem Ciebie, co Ty palisz :?:
Zbastuj z tym używaniem siły fizycznej, bo wpadniesz w jakieś uzależnienie, a to już będzie grozić pozbawieniem wolności...


anita, prosiłem o jakieś bardziej intratne rady.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
anita
[Usunięty]

Wysłany: 2007-01-13, 18:29   

Pytacie jak odkładać?
Założyć fundusz inwestycyjny czyli coś takiego jak trzeci filar tylko lepiej pracujący tzw. SKANDIE. wpłać jednorazowo 10000 a za 5lat bedziesz miał 50tys.
Mam kolege który zajmuje się tymi sprawami.
Pozdrawiam
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2007-01-13, 18:33   

Jaro, JAro jemu nie chodziło o to że on używa siły tylko o grupy które to robią, głównie o górników. I ma chłop rację.

Anita możesz przybliżyc szczegóły bo zaciekawiło mnie to co napisałaś.
 
   
anita
[Usunięty]

Wysłany: 2007-01-13, 18:38   

To naprawde ciekawa sprawa. Na tej stronie dowiesz sie wszystkiego o Skandii.
http://www.skandia.pl/multi_nav.phtml
A jeśli chcesz wiedziec więce to umówie Cie z moim kolęgą który ma licencje na zakładanie takigo funduszu. Albo jeśli wolisz to Zapraszam na Reformacką 3. Tam jest biuro gdzie dokładnie o tym Ci powiedzą.
Pozdrawiam
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2007-01-13, 18:40   

A co z tym odzyskiwaniem składek???
 
   
anita
[Usunięty]

Wysłany: 2007-01-13, 18:40   

Jaro Ja dopiero zaczynam tu gawedę dlatego nie denerwujcie sie na mnie jak nie doczytam odpowiedzi. Sorki.

[ Dodano: 2007-01-13, 18:42 ]
Też na Reformackiej 3. Trzeba napisać pismo na odpowiednim druku. Ale tym zajmuję się właśnie firma na reformackiej.
 
   
majk-el 
Wieluniaczek
garnki lepi



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 08 Mar 2006
Posty: 1805
Skąd: okalew/wrocław
Wysłany: 2007-01-13, 23:21   

Mateusz napisał/a:
Zmierzam do tego że, np. górnicy wczesniej przechodzą an emeryturę. Co wg mnie nikomu sie nie nalezy. Jak sie wybiera jakis zawód to rzeba liczyc sie z konsekwencjami.


jeżeli praca górnika jest tak lekka i szybko można przejść na emeryture to może się zatrudnij. Podobno w Halembie teraz rekrutują!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Silvo 
Mieszka pod Wieluniem
Wieluń rulez!



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 09 Lip 2006
Posty: 876
Piwa: 11/19
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-01-14, 13:12   

Również radziłbym osobom ktore posiadaja II filar czyli Otwarty Funtusz Emerytalny aby sprawdzili sobie kwitki ktore do nich przychodza czy ZUS przekazuje wszystkie comiesieczne skladki Do tego funduszu, bo wystarczy kilka miesiecy brakow i czlowiek duzo traci na emeryturce!! Jak ktos nie wie jak to zrobic to na ulicy Reformackiej jest specjalna filma ktora sluzy pomoca. Co dwa lata mozna zmienic OFE co bardzo sie oplaca. Przejscie jest za darmo. Teraz najlepszymi sa: pocztylion, polsat... Radze pozmieniac na te. Zwlaszcza jesli ktos jest w starych np Commercial union", ktory bardzo kiepsko stoi.
_________________
Carpie diem
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-01-14, 18:48   

majk-el napisał/a:
Mateusz napisał/a:
Zmierzam do tego że, np. górnicy wczesniej przechodzą an emeryturę. Co wg mnie nikomu sie nie nalezy. Jak sie wybiera jakis zawód to rzeba liczyc sie z konsekwencjami.


jeżeli praca górnika jest tak lekka i szybko można przejść na emeryture to może się zatrudnij. Podobno w Halembie teraz rekrutują!


Majkel zmierzam do czegos innego. Chodzi mi o to że należy zlikwidować przedwczesne emerytury, także górnikom. Wg mnie w ramach rekompensaty za cięzką pracę powinni dostawać większe wynagrodzenie. Wiem że w wieku 50 lat siły nie te, ale przecież nie wszyscy górnicy pracują w kopalniach(jesli tak mozna powiedzieć). Mając 50-60 lat zostaje im możliwosc pracowania w jakiejs lżejszej pracy , choć niekoniecznie związanej z górnictwem...

[ Dodano: 2007-01-14, 18:53 ]
[quote="anita"]Jaro Ja dopiero zaczynam tu gawedę dlatego nie denerwujcie sie na mnie jak nie doczytam odpowiedzi. Sorki.

[ Dodano: 2007-01-13, 18:42 ]
Też na Reformackiej 3. Trzeba napisać pismo na odpowiednim druku. Ale tym zajmuję się właśnie firma na reformackiej.[/quote

Mam niecałe 18 lat. Ale jeśli da sie zrobić tak, zeby nie płacić ZUS-owi skłądek no to super.
Wolałbym zeby pieniądze które zarobie, znalazły sie w lepszych rękach...
Mogłabyś coś więcej na ten temat powiedzieć?
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-01-15, 12:40   

Jaro, niestety, majątku pozostałego do sprywatyzowania zostało już zbyt mało aby móc utworzyć z niego fundusz na zabezpieczenie wypłat emerytom (tym obecnym jak i przyszłym, którzy wpłacali wszystko "do jednego worka"). W tej chwili, aby zapewnić ciągłość wypłaty emerytur przy jednoczesnym zlikwidowaniu FUS należałoby wprowadzić tymczasowy podatek (który zmniejszałby się wraz ze zmniejszającą się ilością emerytów, którzy byli w "starym systemie")

[ Dodano: 2007-01-15, 12:45 ]
Mateusz napisał/a:
Zmierzam do tego że, np. górnicy wczesniej przechodzą an emeryturę. Co wg mnie nikomu sie nie nalezy


A kim Ty jesteś żeby decydować co komu się należy? Piszesz we wcześniejszym poście że nie uważasz socjalizmu za dobry ustrój, a tutaj sam chcesz decydować co komu i kiedy ma się należeć?

W mojej opinii każdy powinien mieć prawo przejść na emeryturę wtedy kiedy mu się to podoba. Jeśli ktoś przepracuje intensywnie 15 lat i w wieku, dajmy na to lat 40 ma już dostatecznie dużo pieniędzy odłożone, żeby móc żyć w dostatku do końca swojego życia, to dlaczego Państwo ma mu tego zabraniać? Jakim prawem ktoś ma decydować za mnie kiedy ja mam iść na emeryturę?

[ Dodano: 2007-01-15, 12:49 ]
co do wypowiedzi anity o odzyskiwaniu składek - chodziło raczej o wyegzekwowanie na ZUS przekazania składek do OFE, a nie o zabranie z ZUSu jakichkolwiek pieniędzy i zainwestowanie ich gdzie indziej.
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-01-15, 12:56   

ourson napisał/a:
W tej chwili, aby zapewnić ciągłość wypłaty emerytur przy jednoczesnym zlikwidowaniu FUS należałoby wprowadzić tymczasowy podatek (który zmniejszałby się wraz ze zmniejszającą się ilością emerytów, którzy byli w "starym systemie")



Rozumiem, ale wydaje mi się, że wprowadzenie kolejnego podatku spotkało by sie z ogólnym niezadowoleniem.
Nie ma chyba złotego środka na to :?
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-01-15, 12:56   

Albo zwiększyć podatki, albo więcej dzieci płodzić, albo szukać hitlerowskiego złota...

[ Dodano: 2007-01-15, 13:00 ]
ourson napisał:

A kim Ty jesteś żeby decydować co komu się należy? Piszesz we wcześniejszym poście że nie uważasz socjalizmu za dobry ustrój, a tutaj sam chcesz decydować co komu i kiedy ma się należeć?

W mojej opinii każdy powinien mieć prawo przejść na emeryturę wtedy kiedy mu się to podoba. Jeśli ktoś przepracuje intensywnie 15 lat i w wieku, dajmy na to lat 40 ma już dostatecznie dużo pieniędzy odłożone, żeby móc żyć w dostatku do końca swojego życia, to dlaczego Państwo ma mu tego zabraniać? Jakim prawem ktoś ma decydować za mnie kiedy ja mam iść na emeryturę?

Jak wiesz przedwczesne emerytury jak każde inne w Polsce pochodza z kieszeni osób pracujących, a przedwczesne emerytury to obciazenia zaróno dla pracowników i pracodawców. Co innego gdbyby system emerytalny był inny, to wtedy kazdy ma prawo przechodzic na emeryture keidy mu sie podoba. Ale jest jak jest...
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-01-15, 13:05   

Jaro, to jest właśnie problem demokracji - rządzący zastanawiają się jak wygrać wybory następne, a nie jak rozwiązać problem. Dlatego od 17 lat w Polsce cały czas mamy prowizoryczne rozwiązania, które nie poprawią naszej sytuacji w sposób długotrwały.

Co do samego podatku. Przy jednoczesnym cięciu wydatków budżetowych myślę, że dałoby się go przeżyć. Tym bardziej, że jego wymiar mógłby się właściwie z roku na rok zmniejszać. Tak, wolałbym żeby 17 lat temu rozwiązano ten problem i skorzystano z majątku przeznaczonego do prywatyzacji. Byłoby to o tyle słuszne że ten majątek powstawał m.in ze składek pracujących w PRL ludzi. Ale tego nie zrobiono, a teraz musimy znaleźć rozwiązanie zastępcze.
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW