R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Lustra weneckie w szkole
Autor Wiadomość
Archdevil 
Administrator
pan piekła



Pomógł: 57 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 2613
Piwa: 15/45
Skąd: Strugi
Wysłany: 2007-01-20, 15:10   

gregg napisał/a:
Obydwoje gadacie bzdury... :P
Znam firmę w której kamery zostały zainstalowane juz daaaawno temu (nawet w Wieluniu jest ich już sporo). Na początku ludzie się obawiali że kamery zostana wykorzystane do inwigilacji (pracują czy sie obijają). Wszyscy zwracali uwage na nie i się pilnowali. W chwili obecnej nikt nie zwraca uwagi na to że one są... Natomiast jest gdzies ta świadomość że ktoś może obserwować... ale tak samo działałaby atrapa kamery. To działa jakoś podświadomie.

Był przypadek gdzie została zgłoszona kradzież i dzięki kamerom udało sie ująć złodzieja.
Jak to mówia na złodzieju czapka gore. Tylko ktoś kto ma nieczyste sumienie bedzie sie obawiał.

Kamery mamy w niektórych pracowniach (tych, gdzie faktycznie coś można ukraść, tj. informatycznych i fizycznych). Przeciwko kamerom nie mam nic, ale lustra fenickie to nie to samo.

gregg napisał/a:
Jestem całkowicie za lustrami weneckimi a idąc nawet dalej za lustrem może być kamera. Skoro uczniowie potrafią sobie robic jaja z nauczycieli i ich nagrywac w róznych sytuacjach to dlaczego nie nagrywac uczniów? Potem pokazać rodzicom na wywiadówce jakie kwiatki wychowują. Może i rodzice wtedy zabraliby się za swoje pociechy.

A myślałem, że w szkołach ponadgimnazjalnych zapisuje się co najwyżej "złote myśli" owych nauczycieli...
_________________
diablos un pasos amigos (D.U.P.A)
http://www.radiofonia.net

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2007-01-20, 15:35   

Archdevil napisał/a:
Kamery mamy w niektórych pracowniach (tych, gdzie faktycznie coś można ukraść, tj. informatycznych i fizycznych). Przeciwko kamerom nie mam nic, ale lustra fenickie to nie to samo.

No właśnie za takim lustrem zawsze może stanąć np. dyrektor i sobie popatrzeć albo zamontować kamerę. Sama świadomośc, że ktoś może obserwować wybije uczniom z głowy dzikie wybryki. Byłoby to nie tylko zabezpieczeniem przed kradzieżą ale również innymi "kawałami" (jak to nazwali "uczniowie"). Np ostatni przypadek czynu lubieżnego po którym uczennica popełniła samobójstwo.

Archdevil napisał/a:
myślałem, że w szkołach ponadgimnazjalnych zapisuje się co najwyżej "złote myśli" owych nauczycieli...

Byłyby to takie "złote myśli" ale na wideo :)
 
   
majk-el 
Wieluniaczek
garnki lepi



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 08 Mar 2006
Posty: 1805
Skąd: okalew/wrocław
Wysłany: 2007-01-20, 17:31   

do tej pory Kościerzyn kojarzył mi się z Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego, teraz będzie z lustrami weneckimi.
Jeżeli uczniowie nie są samozdyscyplinowani to należy ich podglądać. Sądzę, że to bardzo dobrze świadczy o szkole natomiast jak najgorzej o dzieciach/uczniach.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-01-20, 19:34   

Ciekawe skąd pieniądze na to znaleźli... Teraz wiem na co idą pieniądze z rady rodziców i dlaczego nie płace na tą składkę...
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Karzełek 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomógł: 14 razy
Wiek: 38
Dołączył: 16 Gru 2005
Posty: 1130
Piwa: 1/7
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-01-21, 01:14   

Według mnie głupi pomysł. Uczniowie się będą czuli ograniczeni, osaczeni i zastraszeni. Jeżeli jeden z drugim będą chcieli coś przeskrobać to i tak to zrobią, ale nie w szkole tylko tam gdzie kamer nie będzie. System chory i tyle.

Monitoring w miejscu pracy to już inna rzecz. Tutaj mamy do czynienia z dorosłymi ludźmi, którzy charakter mają już w pewien sposób ukształtowany, w przeciwieństwie do młodych ludzi, którzy są bardziej podatni na wpływ otoczenia i to co się wokół dzieje. A przecież nie chcemy młodzieży uczyć tego, że jedynym sposobem na to, żeby osiągnąć cel jest osaczenie i inwigilowanie kogoś.

Co do nauczycieli to jak najbardziej powinni to być ludzie, którzy znają się na pracy z młodzieżą, którzy potrafią przekazać wiedzę, znaleźć wspólny język i zainteresować młodego człowieka przedmiotem i szkołą. Powinni stanowić autorytet dla młodzieży i wzór. O wzbudzaniu szacunku nie piszę bo szacunku od najmłodszych lat powinni uczyć rodzice.
_________________
http://www.nie.com.pl/ :urban:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
glizda 
Moderator
diablica



Pomogła: 45 razy
Wiek: 47
Dołączyła: 14 Lis 2006
Posty: 4328
Piwa: 24/21
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-01-21, 14:09   

Karzełek napisał/a:
Uczniowie się będą czuli ograniczeni, osaczeni i zastraszeni


Teraz właściwie to w szkołach tak sie czują nauczyciele!

Myślę, że to jest dobry pomysł. Moze to troszke nauczy dyscypliny.
_________________
Wszystko o czym marze jest albo nielegalne, albo nieetyczne, albo strasznie tuczące...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2007-01-21, 14:36   

Karzełek napisał/a:
Według mnie głupi pomysł. Uczniowie się będą czuli ograniczeni, osaczeni i zastraszeni.

Może własnie tego potrzeba ażeby poskromić tą dzicz która się teraz odbywa.
Jest pewna zasada "kij i marchewka" (myśle że wszyscy wiedzą o co chodzi) narazie młodzież ma za dużo "marchewek" a za mało "kijów"
 
   
hasta 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomogła: 4 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 10 Lis 2006
Posty: 1014
Skąd: Z kątowni
Wysłany: 2007-01-21, 16:58   

glizda napisał/a:
Teraz właściwie to w szkołach tak sie czują nauczyciele!


a co glizda, jestes nauczycielką? :) nie spotkałam się jeszcze z sytuacją, w której któryś z moich nauczycieli byłby zastraszony :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
glizda 
Moderator
diablica



Pomogła: 45 razy
Wiek: 47
Dołączyła: 14 Lis 2006
Posty: 4328
Piwa: 24/21
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-01-21, 17:48   

hasta nie jestem nauczycielka. Moja siostra nią jest i swojego czasu dostawala głupie smsy od uczniów!
_________________
Wszystko o czym marze jest albo nielegalne, albo nieetyczne, albo strasznie tuczące...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Archdevil 
Administrator
pan piekła



Pomógł: 57 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 2613
Piwa: 15/45
Skąd: Strugi
Wysłany: 2007-01-21, 19:54   

Tak to jest, kiedy się rozdaje swój nr uczniom.
_________________
diablos un pasos amigos (D.U.P.A)
http://www.radiofonia.net

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
glizda 
Moderator
diablica



Pomogła: 45 razy
Wiek: 47
Dołączyła: 14 Lis 2006
Posty: 4328
Piwa: 24/21
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-01-21, 20:04   

Archdevil napisał/a:
Tak to jest, kiedy się rozdaje swój nr uczniom.


Musiała go podać, gdyz wybierala sie z tą klasą na wycieczke!
Ona im zorganizowała wycieczke a oni tak sie odwdzięczyli!!
_________________
Wszystko o czym marze jest albo nielegalne, albo nieetyczne, albo strasznie tuczące...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2007-01-21, 21:45   

Mnie osobiście szkoda jest ludzi, którzy żyją pod wyimaginowanym kloszem bezpieczeństwa. Osoby będące pod nim są przekonane że świat jest podporządkowany tylko i wyłącznie im, i będzie się kręcił tak jak sobie Oni tego życzą.
Dla takich ludzi, wszystko co nie jest zgodne z ich wymogami jest niczym innym jak „zamachem” na ich ego.

Szkoda mi Ich, bo ów klosz wcześniej czy później pęka i okazuje się że owe osoby stają twarzą w twarz z twardą rzeczywistością, której nie są w stanie sprostać.

Dlatego to, co dziś jest dla młodzieży idiotyzmem ,jutro okaże się surową weryfikacją życia.
I czasami nie pomogą tu żadne tłumaczenia, młodzi ludzie sami muszą dojść do pewnych wniosków, poprzez bagaż własnych doświadczeń, jaki zgotuje im los.
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hasta 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomogła: 4 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 10 Lis 2006
Posty: 1014
Skąd: Z kątowni
Wysłany: 2007-01-21, 21:51   

i czy tym kloszem nie jest własnie inwigilacja? rozwiązanie które daje ułudne poczucie bezpieczenstwa?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Archdevil 
Administrator
pan piekła



Pomógł: 57 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 2613
Piwa: 15/45
Skąd: Strugi
Wysłany: 2007-01-21, 22:14   

glizda napisał/a:
Musiała go podać, gdyz wybierala sie z tą klasą na wycieczke!
Ona im zorganizowała wycieczke a oni tak sie odwdzięczyli!!

W takich sytuacjach najlepiej kupować sobie jednorazowe pre-paidy.

Cóż, pozostaje współczuć... Jeszcze zapytam - uczy w podstawówce czy gimnazjum?
_________________
diablos un pasos amigos (D.U.P.A)
http://www.radiofonia.net

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
glizda 
Moderator
diablica



Pomogła: 45 razy
Wiek: 47
Dołączyła: 14 Lis 2006
Posty: 4328
Piwa: 24/21
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-01-21, 22:19   

Archdevil napisał/a:
Jeszcze zapytam - uczy w podstawówce czy gimnazjum


I tu i tu.
Wierz mi wiele mi opowiedziała o zachowaniu sie naszej mlodzieży, szczególnie w gimnazjum.

Dla mnie to jest dobry pomysł z tymi weneckimi lustrami. Młodziezy uczącej sie jeszcze moze to sie nie podobać. Ale jest to jakiś sposób aby zapanować nad uczniami, którzy uważają ze wszystko im wolno i mogą wszystko!
_________________
Wszystko o czym marze jest albo nielegalne, albo nieetyczne, albo strasznie tuczące...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW