R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Wielun i okolice to Eldorado
Autor Wiadomość
mareks 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 79
Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 961
Skąd: wielun
Wysłany: 2007-02-25, 18:05   

Wierz mi że wiecej jest przypadków że wstydza sie wrócic niż tych którzy sie NAPRAWDE DOROBILI.

[ Dodano: 2007-02-25, 18:12 ]
Nie dorobią sie na zachodzie ludzie którzy mówią że dość maja tutaj walki,walczyć to dopiero trzeba tam.I jedno jest dobre że może to zrozumieja.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2007-02-25, 18:19   

mareks napisał/a:
Wierz mi że wiecej jest przypadków że wstydza sie wrócic niż tych którzy sie NAPRAWDE DOROBILI.


Nie zgadzam się. Ja nie znam takich osób. Oczywiście takowi są, choćby na Victoria Station w Londynie. Ale to są wyjątki. To są superkamikadze.

[ Dodano: 2007-02-25, 09:31 ]
mareks napisał/a:

Nie dorobią sie na zachodzie ludzie którzy mówią że dość maja tutaj walki,walczyć to dopiero trzeba tam.I jedno jest dobre że może to zrozumieja.


Nie, nie, nie :D Nie zgadzam się z Twoją opinią. Nie trzeba walczyć. Powiedz mi Mareks jedno. Czy znasz małżeństwo (lub parę), które może po skończeniu liceum kupić dom w Polsce (oczywiście na kredyt)? W Anglii to jest bardzo proste. Bardzo. Wystarczy mieć jakąkolwiek pracę. Jakąkolwiek, gdziekolwiek, za obojętnie jakie pieniądze, nie niższe, niż minimum :wink:
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mareks 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 79
Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 961
Skąd: wielun
Wysłany: 2007-02-25, 19:05   

A jaki to problem w Polsce jeżeli masz pracę ,udział własny,hipoteka i kredyt 30 lat.
Mój 28letni wówczas syn nie miał żadnych problemów bez mojej pomocy.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
glizda 
Moderator
diablica



Pomogła: 45 razy
Wiek: 47
Dołączyła: 14 Lis 2006
Posty: 4328
Piwa: 24/21
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-02-25, 19:20   

Cytat:
W Anglii to jest bardzo proste. Bardzo. Wystarczy mieć jakąkolwiek pracę. Jakąkolwiek, gdziekolwiek, za obojętnie jakie pieniądze, nie niższe, niż minimum


Tak, tak, niesamowicie proste! Jak sie jedzie tam na trzy miesiace, aby tylko cos zarobić i wrócic to mozna jechać bo warto, ale jak tam jesteś dłuzej to nie jest latwo odłożyć pieniądze!!
_________________
Wszystko o czym marze jest albo nielegalne, albo nieetyczne, albo strasznie tuczące...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2007-02-25, 19:27   

mareks napisał/a:
A jaki to problem w Polsce jeżeli masz pracę ,udział własny,hipoteka i kredyt 30 lat.
Mój 28letni wówczas syn nie miał żadnych problemów bez mojej pomocy.


Jeśli to - "żaden problem" :D :D :D , to naprawdę dziwię się samemu sobie, że wyjechałem.. Toż to Eldorado jest w Polsce i w Wieluniu (jak w temacie :) ). Twój syn miał 28 lat. Osoba po liceum ma 18/19. Studiach 23/24. I nie mów Mareks, że mu nie pomogłeś :584: Nie znam, nikogo w Polsce, kto osiągnąłby cokolwiek, bez pomocy rodziców, rodziny, czy znajomych. A już o kupnie domu to zapomnij. Chyba M1 w Skomlinie. Fakt, to mógł sobie kupić z oszczędności :grin:

Oczywiście są wyjątki, które doszły do wszystkiego same (włączając kupno wymarzonego domku jednorodzinnego na przedmieściach Warszawy, Krakowa, Wrocławia itp. :wink: lub willi w centrum Wielunia :wink: ) nawet w Polsce. Być może i Twój syn takim jest.

Pozdrawiam

[ Dodano: 2007-02-25, 10:30 ]
glizda napisał/a:
Cytat:
W Anglii to jest bardzo proste. Bardzo. Wystarczy mieć jakąkolwiek pracę. Jakąkolwiek, gdziekolwiek, za obojętnie jakie pieniądze, nie niższe, niż minimum


Tak, tak, niesamowicie proste! Jak sie jedzie tam na trzy miesiace, aby tylko cos zarobić i wrócic to mozna jechać bo warto, ale jak tam jesteś dłuzej to nie jest latwo odłożyć pieniądze!!


NIE WYRYWAJ ZDAŃ Z KONTEKSTU :!: :!: :!: :!: :!: :!:

Przezytaj uważnie cały post, który zacytowałaś Glizdo :wink: :!: :!: :!:

[ Dodano: 2007-02-25, 10:30 ]
Przeczytaj
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
glizda 
Moderator
diablica



Pomogła: 45 razy
Wiek: 47
Dołączyła: 14 Lis 2006
Posty: 4328
Piwa: 24/21
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-02-25, 19:36   

Hiszpan po twojej wypowiedzi zrozumiałam, ze w anglii jest bardzo łatwo i najlepiej zaraz po studiach tam jechać!
_________________
Wszystko o czym marze jest albo nielegalne, albo nieetyczne, albo strasznie tuczące...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2007-02-25, 20:03   

glizda napisał/a:
Hiszpan po twojej wypowiedzi zrozumiałam, ze w anglii jest bardzo łatwo i najlepiej zaraz po studiach tam jechać!


To zależy, jak kto chce żyć. Nigdzie nie napisałem, że najlepiej zaraz po studiach jechać do Anglii.. :roll:
Ale to fakt, że w Anglii żyje się "łatwo". Oczywiście nie wszystkim, bo jak ktoś przyjeżdża na dwa miesiące sobie tutaj dorobić i pracuje po 12/16 godzin to trudno żeby mu się łatwo żyło i czerpał z czasu spędzonego w Anglii przyjemność... Teraz wiesz, dlaczego niektóre osoby, są rozczarowane "zachodem" :!:
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
glizda 
Moderator
diablica



Pomogła: 45 razy
Wiek: 47
Dołączyła: 14 Lis 2006
Posty: 4328
Piwa: 24/21
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-02-25, 20:18   

Hiszpan! Znam osoby które po 2 latach tam pobytu są rozczarowane "zachodem"! Tam nie jest tak lekko jak sie co niektórym wydaje!

Ja nie myslalam nigdzie o wyjeździe na zachód. Zresztą teraz dostalam dobrą pracę więc tym bardziej mnie tam nie ciągnie! Lubie Wieluń i dobrze mi się tu mieszka.
_________________
Wszystko o czym marze jest albo nielegalne, albo nieetyczne, albo strasznie tuczące...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2007-02-25, 21:07   

glizda napisał/a:
Hiszpan! Znam osoby które po 2 latach tam pobytu są rozczarowane "zachodem"! (...) Ja nie myslalam nigdzie o wyjeździe na zachód. Zresztą teraz dostalam dobrą pracę więc tym bardziej mnie tam nie ciągnie! Lubie Wieluń i dobrze mi się tu mieszka.


Szacunek dla Ciebie.

Pozdrawiam
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
basteks 
Ma stragan na targu


Pomógł: 1 raz
Wiek: 53
Dołączył: 15 Cze 2006
Posty: 503
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-02-25, 21:13   

Mam pytanka do Hiszpana. Uczysz sie na Wyspach ?? Jak często bywasz w klubach ??
Masz przyjaciół ? Domek ? Ile płacisz za mieszkanie ?

Myślę, że za mocno koloryzujesz sytuację, zarabiasz zdecydowanie więcej (nie ma wątpliwości) ale zdecydowanie więcej płacisz za większość rzeczy.

Pozostaje jescze inna rzecz - tam będziemy obywatelami 2 lub nawet 3 kategorii, dokładnie tak samo jak w Polsce traktuje się Rumunów i Ukraińców (czy po prostu mysli o nich w gorszych kategoriach)

Zarabiac tam wydawac tutaj - oto jest recepta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
glizda 
Moderator
diablica



Pomogła: 45 razy
Wiek: 47
Dołączyła: 14 Lis 2006
Posty: 4328
Piwa: 24/21
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-02-25, 21:15   

basteks napisał/a:
Myślę, że za mocno koloryzujesz sytuację, zarabiasz zdecydowanie więcej (nie ma wątpliwości) ale zdecydowanie więcej płacisz za większość rzeczy.

Pozostaje jescze inna rzecz - tam będziemy obywatelami 2 lub nawet 3 kategorii, dokładnie tak samo jak w Polsce traktuje się Rumunów i Ukraińców (czy po prostu mysli o nich w gorszych kategoriach)

Zarabiac tam wydawac tutaj - oto jest recepta.



Zgadzam sie z tobą basteks, próbowalam to samo przekazac ,ale chyba mi nie wyszło :?
_________________
Wszystko o czym marze jest albo nielegalne, albo nieetyczne, albo strasznie tuczące...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
dawid 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
się gra, się ma


Pomógł: 14 razy
Wiek: 44
Dołączył: 27 Sie 2006
Posty: 1173
Piwa: 14/19
Skąd: znienacka
Wysłany: 2007-02-25, 22:22   

Czy wy przypadkiem nie odbiegacie od tematu "Wieluń i okolice to Eldorado?"
_________________
Potrzebujesz DSL-a, Neostradę? Call me 502-408-902
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
cogito 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Lis 2005
Posty: 883
Piwa: 12/4
Skąd: Planeta Ziemia
Wysłany: 2007-02-25, 22:25   

Zaczęło się o marketach, a temat zeszedł na "za chlebem".

Tak się składa, że nadaję z innej części świata. No, może Polski. Jak tam w Wieluniu jeżdżono dużymi fiatami, to tutaj ludzie mieli już mercedesy. Taka to różnica.
Ale do rzeczy. Czasy się zmieniły i mamy kapitalizm po polsku. A jak po polsku, to musi być wszystko na odwrót. No i tak jest.
I nagle wszystko stanęło na głowie, to i miejsc pracy zabrakło. Za to znalazła się w zachodnej części Europy.
Jak dotychczas wyjeżdżali posiadacze czerwonych paszportów, tak teraz jadą tych innych. Ponieważ blisko nie respektują narazie tych innych, pracy trzeba szukać za kanałem.
Niedawno odwiedził mnie znajomu. On wykształcony fachowieć, jego zona nauczycielka z odpowiednim stażem.
I co się okazuje. Wyjechał w zeszłym roku do Irlandii. Na wakacje zaprosił tam swją rodzię ( dwie cóki i żonę) i jak zobaczyły jak tam jest, dzisiaj już mieszkają w Irlandii.
Doszli do wniosku, że szkoda życia na czekanie, aż w Polsce bedzie normalnie.
I nie myślą tu wracać. Chyba tylko na odwiedziny.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2007-02-26, 09:50   

basteks napisał/a:
Mam pytanka do Hiszpana. Uczysz sie na Wyspach ?? Jak często bywasz w klubach ??
Masz przyjaciół ? Domek ? Ile płacisz za mieszkanie ?

1) Uczę się i pracuję na wyspach.
2) Bywanie w klubach nie jest dla mnie priorytetem, ani mnie nie satysfakcjonuje, więc tam nie chodzę - choć nie byłoby z tym problemów. Za to zwiedziłem już wiele miejsc, w których 1/2 albo jeszcze większa część Anglików, nigdy nie była i chyba nie będzie (myślę o Anglii). Oni preferują "pubbowski" tryb życia.. :)
3) Oczywiście, że mam przyjaciół.
4) Domek wynajmuję.
5) 110 funtów na miesiąc (z opłatami). Pełne wyposażenie.

basteks napisał/a:
Myślę, że za mocno koloryzujesz sytuację, zarabiasz zdecydowanie więcej (nie ma wątpliwości) ale zdecydowanie więcej płacisz za większość rzeczy.?

Ale ja nie chciałem koloryzować sytuacji, jaka jest w Anglii, czy w większości krajów zachodnich. Ja ją tylko przedstawiłem. To zachodnia rzeczywistość. Oczywiście, że większość rzeczy jest droższe, niż w Polsce. Włącznie z mieszkaniem.

basteks napisał/a:
Pozostaje jescze inna rzecz - tam będziemy obywatelami 2 lub nawet 3 kategorii, dokładnie tak samo jak w Polsce traktuje się Rumunów i Ukraińców (czy po prostu mysli o nich w gorszych kategoriach)

Wiesz, denerwuje mnie, jak ktoś pisze podobne rzeczy. Po prostu mnie to wku***a. Co to znaczy "być obywatelem 2 lub nawet 3 kategorii"? Jak w Polsce traktuje się Rumunów i Ukraińców? Coś Ci powiem. Znam wielu Ukraińców (Rumunów nie znam, więc się nie wypowiadam, choć myślę, że sytuacja jest podobna) i są to ludzie naprawdę inteligentni. Inteligentniejsi, niż przeciętni Polacy :!: :!: :!: Czy dlatego, że zaczynają od pracy na budowach (lub jako inni pracownicy fizyczni) są nazywani "obywatelami 2 lub nawet 3 kategorii"? Przecież to chore :!: Czy, Polacy nie pracują na budowach w Polsce? Czy Polacy w Polsce to społeczeństwo, które nie pracuje fizycznie? Wszyscy Polacy mają zaszczyt pracy za biurkiem? Nie wszyscy. Ale to nie znaczy, żeby nazywać kogoś "obywatelem 2 lub nawet 3 kategorii".
A tak na marginesie, to zbyt wielu Ukraińców i Rumunów do nas nie przyjechało i nie przyjedzie. Wiesz, dlaczego? Dlatego, że Ukraińcy traktują Polskę, jako państwo drugiej, lub nawet trzeciej kategorii, gdy biorą pod uwagę cel swojej emigracji :!: :neutral: Ale z taką pychą się o sobie nie wypowiadają, z jaką większość Polaków się wypowiada o sobie. O tym Cię mogę zapewnić.

basteks napisał/a:
Zarabiac tam wydawac tutaj - oto jest recepta.

Nie dla wszystkich.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
basteks 
Ma stragan na targu


Pomógł: 1 raz
Wiek: 53
Dołączył: 15 Cze 2006
Posty: 503
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-02-26, 11:06   

Mam prośbę Hiszpan - czytaj uważnie. Nie ja uważam Ukrainców i Rumunów za obywateli 2 kategorii, tylko takie jest generalnie podejście większości Polaków (zobacz kilka ankiet)

.

W Anglii, Niemczech czy Szwecji - nie będziemy traktowani na równi - nigdy w to nie uwierzę (nawet jesli tak będzie w niektórych przypadkach - nie będzie to normą).

Oni nas zatrudniają - bo jesteśmy tańszą siłą lub są to prace do których nie ma chętnych na miejscu. Jak wejdą na ten rynek Rumuni i Bułgarzy - okaże sie, że są jescze tańsi i wtedy .... może byc różnie.

Cytat:
Domek wynajmuję.
110 funtów na miesiąc (z opłatami). Pełne wyposażenie.


Gratuluję - takich cen to nawet w Polsce nie ma, w Wieluniu można pomarzyc o wynajęciu kawalerki w takiej cenie z opłatami (a tu z pełnym wyposażeniem)

Ja dysponuję innymi danymi na ten temat (np. chleb około 1 funta, papierosy 4-6 funtów za paczkę, wynajęcie pokoju ok 50 funtów na tydzień - ale nie jestem na miejscu więc cięzko mi to komentować -studenci z Wrocławia czy Łodzi też znają inne ceny wynajmu)



Kończąc moją wypowiedź w tym wątku małe podsumowanie.

Nie jestem przeciwnikiem wyjazdów, wręcz popieram tych co zaryzykowali i wyjechali, ale nie koloryzujcie warunków tam panujących.

Żeby zarobić trzeba się narobić, poziom zycia nie będzie od razu wyższy. Napiszcie o rodakach ktorzy koczuja na dworcach, nie maja pracy, nie mają na chleb.

Napiszcie o tęsknocie za krajem, za rodziną za znajomymi.

Napiszcie o niebezpieczeństwach - nieznajomości prawa, otoczenia, zwyczajów.

W innym przypadku robicie krzywde młodym, naiwnym i łatwowiernym, którzy wierząc w matychmiastową, super płatna pracę i warunki jak z bajki - niszczą sobie życie.

Pozdrawiam

basteks



[/quote]
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW