R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: glizda
2007-11-04, 14:01
Praca za granicą czyli...
Autor Wiadomość
riszir 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 10 Gru 2006
Posty: 158
Skąd: wrocław = wieluń
Wysłany: 2007-01-23, 19:37   

A mi głupi kawał:

Przychodzi baba do lekarza a lekarz w Irlandii...
_________________
I była zgroza nagłych cisz! I była próżnia w całym niebie!
A ty z tej próżni czemu drwisz, kiedy ta próżnia nie drwi z ciebie?

"Chory diabeł potrafi być mnichem, a gdy poczuje się lepiej znów jest sobą"
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yampress 
WIELUNIAK


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 3119
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-01-28, 11:25   

Ferbik napisał/a:
Kiedys mordowano inteligencje i wyksztalconych ludzi po to, aby zaprzestac krzewieniu sie inteligencji i edukacji w Polsce, zeby zniewolic narod polski. Teraz nikogo nie trzeba mordowac. Narod nam otepieje za kilka chwil, bo mlodziez wyksztalcona wyjedzie do pracy za granice.


pewnie parę lat wystarczyło aby ten narod zdziczał
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
karcia 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 12 Gru 2006
Posty: 1133
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-01-28, 17:23   

Ktoś mi kiedyś powiedział "tutaj nie ma przyszłości". Kiedy człowiek decyduje się na wyższą uczelnię robi to z zamiarem podjęcia po studiach dobrej, satysfakcjonującej pracy. Ale jeśli w kraju takiej nie ma szuka jej gdzie indziej. Zresztą dziś nie trzeba się wiele męczyć, bo zagraniczni pracodawcy sami poszukują ludzi i dają im posady na polskie warunki wydające się bardzo dobre. :smile: Żeby znaleźć wymarzone zajęcie w naszym kraju trzeba dobrze kombinować i dużo przetrwać, bo nie jest łatwo. Mimo wszystko zawsze możemy mieć nadzieję, że ktoś wreszcie weźmie się za polską gospodarkę i doprowadzi ją do lepszego stanu...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
renia 
Przyjeżdża na zakupy
blondynka ;)



Pomogła: 6 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 27 Gru 2006
Posty: 419
Skąd: Wielun
  Wysłany: 2007-02-09, 15:53   Jaki jest wasze zdanie na temat ,, Pracy za granica ,,

:?: Warto jechac ? Gdzie najlepiej jechac ? Jaka praca was interesuje ? Na jaki czas ? :?: :?: :?:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
hasta 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomogła: 4 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 10 Lis 2006
Posty: 1014
Skąd: Z kątowni
Wysłany: 2007-02-09, 17:26   

Może sama byś napisała coś od siebie? :roll:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Basia 
Wieluniaczek
Dwa oblicza ]:-)



Pomogła: 16 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 21 Wrz 2005
Posty: 1719
Piwa: 9/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-02-09, 19:14   

praca na stałe za granicą jako jeden z "Polaczków" np. w Anglii, USA, Niemcy - moje zdanie jest bardzo na NIE.. ostatecznie praca wakacyjna...
dla mnie najważniejsze jest doświadczenie zawodowe, którego przez bycie kelnerką w pubie czy opiekunką do dziecka nie zdobędę, jedynym plusem może być język, jednak i nie zawsze tam można się go nauczyc. Co innego praca w swoim zawodzie za granicą, delegacje, projekty w zagranicznych oddziałach itp.
Dzięki firmie w której pracuję poznałam wiele ludzi którzy zrobili wielką karierę za granicą, i teraz cieszą się wielkim poważaniem na rynku polskim. Praca za granicą powinna służyć robieniu kariery, a nie pracy pomywacza.
_________________
www.pajacyk.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-02-09, 20:20   

Basia napisał/a:
Praca za granicą powinna służyć robieniu kariery, a nie pracy pomywacza.




W pewnym sensie się zgodzę, lecz generalnie uważam, że jak ktoś jedzie po to aby odbić się od dna, czyli zarobić tyle aby mu to pomogło np. zrealizować jakieś swoje plany to jestem jak najbardziej za tym.
Dodam jeszcze jedno zdanie, jechać w ciemno bym nie polecał, bo tutaj ryzyko nacięcia się na jakiegoś nieuczciwego pośrednika pracy czy pracodawce wzrasta wysoce.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
renia 
Przyjeżdża na zakupy
blondynka ;)



Pomogła: 6 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 27 Gru 2006
Posty: 419
Skąd: Wielun
Wysłany: 2007-02-09, 23:08   

Praca za granicą powinna służyć robieniu kariery, a nie pracy pomywacza. Zgadzam sie z toba , ale przyszły takie czasy , ze kazdy woli jechac za granice niz pracowac w Polsce i nie patrzy na ,, robienie kariery ,, tylko za zarobkiem. Jezdze od kilku miesiecy do Włoch i do tej pory spotkałam duzo mlodych osob po studiach ! pracujacych przy opiece oraz w restauracjach i pubach. A w jakich wielunskich firmach polecasz zrobic te Kariere ? Ile musisz pracowac w Wieluniu zeby zarobic tyle co za 3 miesiace pracy w pubie lub innej pracy za granica ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
hasta 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomogła: 4 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 10 Lis 2006
Posty: 1014
Skąd: Z kątowni
Wysłany: 2007-02-09, 23:14   

reniaa_25, to jest temat odnośnie pracy w regionie. Ogólnie na temat pracy możesz napisać w 'Forach Tematycznych', a konkretnie dział 'Edukacja/Praca'. Podobny temat jest tam juz założony, a zanim napiszesz nowy powinnaś się zorientować, czy ktoś nie zrobił juz tego wcześniej. Pozdrawiam




Scalone do odpowiedniego działu i tematu
Jaro
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
renia 
Przyjeżdża na zakupy
blondynka ;)



Pomogła: 6 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 27 Gru 2006
Posty: 419
Skąd: Wielun
Wysłany: 2007-02-09, 23:38   

hasta napisał/a:
reniaa_25, to jest temat odnośnie pracy w regionie. Ogólnie na temat pracy możesz napisać w 'Forach Tematycznych', a konkretnie dział 'Edukacja/Praca'. Podobny temat jest tam juz założony, a zanim napiszesz nowy powinnaś się zorientować, czy ktoś nie zrobił juz tego wcześniej. Pozdrawiam




Scalone do odpowiedniego działu i tematu
Jaro
Miałam oddzielny temat . Nie wiem dlaczego on sie tu znalazł .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-02-09, 23:58   

reniaa_25 napisał/a:
Miałam oddzielny temat . Nie wiem dlaczego on sie tu znalazł .




Scaliłem go do tego ponieważ tyczy się problematyki pracy za granicą, czyli Twój temat nie różni się tamatyką od tego, do którego teraz go scaliłem.
Jeśli tematy są podobne, proszę nie zakładać oddzielnych tylko pisać w już rozpoczętych, o tym właśnie pisała hasta wyżej, o tym również mówi regulamin.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Basia 
Wieluniaczek
Dwa oblicza ]:-)



Pomogła: 16 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 21 Wrz 2005
Posty: 1719
Piwa: 9/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-02-10, 19:08   

reniaa_25 napisał/a:
Jezdze od kilku miesiecy do Włoch i do tej pory spotkałam duzo mlodych osob po studiach ! pracujacych przy opiece oraz w restauracjach i pubach. A w jakich wielunskich firmach polecasz zrobic te Kariere ? Ile musisz pracowac w Wieluniu zeby zarobic tyle co za 3 miesiace pracy w pubie lub innej pracy za granica ?


a jak wyobrażasz sobie przyszłość w takich realiach, myślisz np. w wieku 40 lat, dalej być barmanką czy sprzątaczką? takie wyjazdy są nie przyszłościowe ! a zarobki heh pieniądze to nie wszystko.
a co do wieluńskich firm w których można zrobić karierę, to uwierz mi jest parę, ale nie od razu Kraków zbudowano, trzeba przejść przez kilka szczebli. Nie twierdze ze jest łatwo, bo w każdym małym mieście aby dostać się do prywatnej firmy w 80% potrzebne są znajomości, a nie każdy je ma. Ale nie można się zamykać tylko na Wieluń, warto czasem zaryzykować wyjazd do większego miasta, tam jest wbrew pozorom bardzo dużo ofert pracy. Wystarczy zakupić poniedziałkową wyborczą łódzką, wrocławską... wiem z doświadczenia, że od czegoś trzeba zacząć, a nie tylko narzekać.
_________________
www.pajacyk.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2007-02-10, 19:24   

Basia napisał/a:
heh pieniądze to nie wszystko.

Widać,nie masz rodziny na utrzymaniu skoro tak uważasz.Pieniądze niestety to prawie wszystko,masz je-zjesz,nie masz-chodzisz głodna.A co jeśli masz dzieci? Zoo oglądają w telewizji bo najbliższe jest chyba w Łodzi,nie wspomnę o tak ,,błachych''rzeczach jak lody,zabawki itd.Powiesz moze po co decydować się na dzieci skoro kogoś na nie nie stać.Wiesz dzisiaj prace masz -jutro nie.
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
karcia 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 12 Gru 2006
Posty: 1133
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-02-10, 19:34   

Basia, doceniam Twój optymizm i naprawdę pozytywne podejście do sprawy. :wink: Widać, ze to co piszesz jest w pewnym stopniu realistyczne i wiesz, o czym piszesz.
Jednak, żeby czegoś się dorobić w Polsce trzeba być osoba o wielkiej cierpliwości, znajomościach :!: i stalowych nerwach, bo tutaj trudno coś osiągnąć.
Nie potrafisz walczyć, nie umiesz wydawać pieniędzy giniesz po prostu.
Przez pewien czas dość głośno było o wysokim poziomie bezrobocia, wszyscy niedotknięci tym problemem osobiście, zaczęli się bać, że w takich warunkach będzie ciężko żyć i nasiliła sie liczba wyjazdów do pracy za granicę.
Ludzie najczęściej wyjeżdzają, bo te pieniądze, które zarabią tutaj, a które mogliby zarobić tam bardzo różnia się ilością.
Młodzi ludzie będacy wspierani przez rodziców mogą pozwolić sobie na poszukiwanie pracy w Polsce, jesli tylko mają chęci i wierzą, że w kraju ułożą sobie życie. Ale osoby mające już własną rodzinę do wyżywienia, ubrania i utrzymania już nie mają czasu, aby zarabiać często nędzne pieniądze w Polsce. Jadą pracować do innych państw, bo tam można w niewielkim czasie zarobić dużo w porównaniu na polskie warunki. Takie wyjazdy często diametralnie poprawiają na lepsze sytuację finansową w domu.
Znam przypadki, kiedy wszystko wskazywało na wyjazd za granicę, jednak znalazła się dobra posada na miejscu i nie było takiej konieczności. Ale trzeba mieć farta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Basia 
Wieluniaczek
Dwa oblicza ]:-)



Pomogła: 16 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 21 Wrz 2005
Posty: 1719
Piwa: 9/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-02-10, 19:57   

edzia i odziu napisał/a:
Widać,nie masz rodziny na utrzymaniu skoro tak uważasz.Pieniądze niestety to prawie wszystko,masz je-zjesz,nie masz-chodzisz głodna.A co jeśli masz dzieci? Zoo oglądają w telewizji bo najbliższe jest chyba w Łodzi,nie wspomnę o tak ,,błachych''rzeczach jak lody,zabawki itd.Powiesz moze po co decydować się na dzieci skoro kogoś na nie nie stać.Wiesz dzisiaj prace masz -jutro nie.


Edziu tu masz całkowitą racje, nie mam rodziny, sama jestem kowalem swojego losu, jak na razie :P aczkolwiek, w przyszłosci na pewno ją będę miała, i teraz muszę robić wszystko, żeby kiedyś móc utrzymać swoje dzieci i siebie.


karcia napisał/a:
Jednak, żeby czegoś się dorobić w Polsce trzeba być osoba o wielkiej cierpliwości, znajomościach n i stalowych nerwach, bo tutaj trudno coś osiągnąć.
Nie potrafisz walczyć, nie umiesz wydawać pieniędzy giniesz po prostu.


karcia napisał/a:
Ale trzeba mieć farta.


zgodzę się i z Tobą :)

każdy patrzy w zupełny sposób na taką sytuacje. jest ciężko było i będzie, i niesprawiedliwie, dlatego trzeba sobie na wzajem pomagać wspierać siebie i nasz Polske ;)
_________________
www.pajacyk.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW