R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
INTERNET - POWIAT WIELUŃSKI - MargoNet.pl
Autor Wiadomość
Archdevil 
Administrator
pan piekła



Pomógł: 57 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 2613
Piwa: 15/45
Skąd: Strugi
Wysłany: 2010-07-02, 00:35   

W minionym dniu zainstalowano u mnie w domu usługę 2Mbit właśnie z MargoNetu - za jakiś czas postaram się wypowiedzieć nt. jakości usługi :wink:
_________________
diablos un pasos amigos (D.U.P.A)
http://www.radiofonia.net

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Mefisto 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 23 Sty 2008
Posty: 151
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-07-02, 13:32   

Jestem zainteresowany ofertą i w związku z tym kilka pytań:
1)Czy łącze jest symetryczne ? Jeżeli nie to czy realne jest łącze przynajmniej 2Mb/1Mb ?
2)Czy dostanę stały zewnętrzny adres IP ?

Narazie tyle ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
MargoNet 
Dojeżdża PKSem



Dołączył: 10 Cze 2010
Posty: 107
Otrzymał 4 piw(a)
Skąd: INTERNET
Wysłany: 2010-07-02, 14:07   

Pod koniec lipca startujemy z nową ofertą, dla wymagających oczywiście będzie dostępne łącze symetryczne, standardowo będzie:

np.
1 Mb/s na 512 kb/s
2 Mb/s na 1 Mb/s

wejdą w ofertę również wyższe pakiety - jak również publiczne adresy IP, ale te informację wkrótce...

Dziękujemy za zainteresowanie naszą ofertą

i Zapraszamy do przetestowania naszych łączy.

>>> Jeśli ktoś z Państwa posiada sprzęt od innego operatora - najlepiej w technologi 5 GHz - wtedy nie płaci nic za podłączenie, oferujemy również pomoc w konfigurowaniu takiego sprzętu oraz jego montażu.
_________________
*****************************************
www.MargoNet.pl www.facebook.com/margonetsc
*****************************************
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wiglus 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 45
Dołączył: 09 Maj 2010
Posty: 147
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-07-02, 14:53   

A mógłby ktoś wrzucić screen z pingplotter z pingowania jakiegoś wp.pl /onet.pl (oczywiscie z netu od MargoNet.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Archdevil 
Administrator
pan piekła



Pomógł: 57 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 2613
Piwa: 15/45
Skąd: Strugi
Wysłany: 2010-07-06, 18:37   

MargoNet 2Mbit.

pingplotteronet.jpg
Plik ściągnięto 264 raz(y) 41,47 KB

pingplotterwp.jpg
Plik ściągnięto 197 raz(y) 38,07 KB

_________________
diablos un pasos amigos (D.U.P.A)
http://www.radiofonia.net

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
MargoNet 
Dojeżdża PKSem



Dołączył: 10 Cze 2010
Posty: 107
Otrzymał 4 piw(a)
Skąd: INTERNET
Wysłany: 2010-07-06, 22:27   

Nawiązując do powyższych screen'ów z pingplotter'a to hostname (na przełomie lipca i sierpnia 2010) w tej części sieci gdzie jest podłączony Pan Archdevil, ulegnie zmianie ponieważ systematycznie całą sieć przepinamy na nowe łącze światłowodowe, co za tym idzie pingi będą jeszcze lepsze oraz jak wcześniej wspomniałem przyspieszymy parametr upload dla każdego klienta.
_________________
*****************************************
www.MargoNet.pl www.facebook.com/margonetsc
*****************************************
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wiglus 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 45
Dołączył: 09 Maj 2010
Posty: 147
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-07-06, 23:33   

Archdevil napisał/a:
MargoNet 2Mbit.

A te skoki pod 200ms to Twoje dzieło, czy też sam tak uderza?
Czy jest różnica w stabilności (utraty pakietów, szybkosci) w godzinach dziennych i wieczornych (tak do i od 21:00)?

I pytanie do usługodawcy. Regulamin informuje:
Cytat:
§ 5

1. Strony dopuszczają możliwość zmiany ceny za użytkowanie sieci w przypadku zmian koniunktury na rynku lub zmiany warunków technicznych sieci.

A co jest w przypadku odmówienia wprowadzenia zmiany do umowy? Czy przy zmianach na moja niekorzyść odmowa oznacza rozwiązanie umowy?
Co gdy ja występuje z propozycja renegocjacji umowy (cena w dół). Brak zgody dostawcy umożliwia mi rozwiązanie umowy?
Czy w oby powyższych przypadkach abonent płaci karę wynikająca z rozwiązania umowy? Jeżeli tak to na jakiej podstawie?

Jaka jest kara za zerwanie jednostronne umowy? W cenniku nie ma?

Czy macie określone jakiekolwiek (jak tak to jakie?) minimalne gwarantowane parametry danej sługi? Co, gdy dla danej usługi jej rzeczywiste parametry będą stanowiły 70% wartości nominalnych?

Czy dają Państwo okres "próbny" w trakcje którego można się wycofać pokrywając jakieś tam koszty?

Czy są jakieś obostrzenia co do dalszej dystrybucji usługi w lokalu abonenta?

Czym fizycznie zakończony jest instalowany przez dostawce sprzęt?
Ostatnio zmieniony przez Wiglus 2010-07-07, 00:01, w całości zmieniany 3 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
HandOfFury 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 4 razy
Wiek: 86
Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 292
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-07-06, 23:38   

A ja mam pytanie - jeśli oczywiście to nie tajemnica?
Gdzie jest nadajnik ?:P
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Archdevil 
Administrator
pan piekła



Pomógł: 57 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 2613
Piwa: 15/45
Skąd: Strugi
Wysłany: 2010-07-07, 00:46   

Wiglus napisał/a:
A te skoki pod 200ms to Twoje dzieło, czy też sam tak uderza?

Nie dam głowy, 3 kompy w domu były wówczas w użyciu.

Dla porównania, zgodnie z Twoim życzeniem, świeże dane, bez interferencji ze strony innych komputerów :wink:

pingplotteronet.jpg
Plik ściągnięto 179 raz(y) 41,38 KB

pingplotterwp.jpg
Plik ściągnięto 145 raz(y) 38,08 KB

_________________
diablos un pasos amigos (D.U.P.A)
http://www.radiofonia.net

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wiglus 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 45
Dołączył: 09 Maj 2010
Posty: 147
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-07-07, 09:15   

Archdevil napisał/a:
Wiglus napisał/a:
A te skoki pod 200ms to Twoje dzieło, czy też sam tak uderza?

Nie dam głowy, 3 kompy w domu były wówczas w użyciu.

Dla porównania, zgodnie z Twoim życzeniem, świeże dane, bez interferencji ze strony innych komputerów :wink:

Kurcze niedobrze. Domyślam się, że masz w PP ustawiony czas zapytan co 5s. Mógłbyś zmienić na mniej niż sekundę i sprawdzić (bo screena możesz nie dać rady zrobić) jak często te skoki są (mniej więcej co które zapytanie). Jeżeli moższ sprawdzić, to zpinguj jakieś inne serwery i przepatrz, czy na każdym są skoki pingu i straty pakietów. Będę bardzo wdzięczny.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
MargoNet 
Dojeżdża PKSem



Dołączył: 10 Cze 2010
Posty: 107
Otrzymał 4 piw(a)
Skąd: INTERNET
Wysłany: 2010-07-07, 10:00   

Wiglus napisał/a:

Cytat:
A te skoki pod 200ms to Twoje dzieło, czy też sam tak uderza?


wystarczy ze 1eden komputer w sieci domowej coś pobierał na maxa lub chociaż z połową prędkości i pingi lecą w górę - przecież to jest wiadome...

Archdevil, przed kolejnym screen'em najlepiej zrestartować wszystkie AP w domu - albo wpiąć się bezpośrednio pod główny kabel - tak aby było pokazane bezpośrednie podłączenie klienta do sieci, bo jak wiadomo każde AP (które często chodzą 24h) potrzebują co jakiś czas wyłączenia na chwilę z zasilania aby zaczęły lepiej funkcjonować.


Cytat:
I pytanie do usługodawcy. Regulamin informuje:
§ 5

1. Strony dopuszczają możliwość zmiany ceny za użytkowanie sieci w przypadku zmian koniunktury na rynku lub zmiany warunków technicznych sieci.


Co do Regulaminu to na naszej stronie nie został on jeszcze zaktualizowany o nową wersje za co przepraszamy, w najbliższym czasie postaram się to uaktualnić


Cytat:
A co jest w przypadku odmówienia wprowadzenia zmiany do umowy? Czy przy zmianach na moja niekorzyść odmowa oznacza rozwiązanie umowy?


Ta zmiana od początku naszej działalności nigdy nie była niekorzystną dla naszych klientów jak wiadomo ceny Internetu lecą co jakiś czas w dół...

Cytat:
Co gdy ja występuje z propozycja renegocjacji umowy (cena w dół). Brak zgody dostawcy umożliwia mi rozwiązanie umowy?


W tym przypadku rozumiem ze chodzi Panu o to gdy umową przechodzi na czas nieokreślony? Wtedy przyjeżdżamy do klienta lub klient do nas i jeśli życzy sobie przedłużyć umowę na określony termin otrzymuje stosowne rabaty procentowe od cennika głównego, rabaty uzależnione od długości przedłużenia umowy 12 lub 24 miesiące.

W czasie trwania umowy na czas określony nasz klient może migrować pomiędzy pakietami z cennika który jest załączony do umowy, migracja w górę lub w dół od najniższego do najwyższego pakietu co miesiąc bez żadnych dodatkowych opłat.


Cytat:
Czy w oby powyższych przypadkach abonent płaci karę wynikająca z rozwiązania umowy? Jeżeli tak to na jakiej podstawie?
Jaka jest kara za zerwanie jednostronne umowy? W cenniku nie ma?


Jak w każdej firmie u nas również coś takiego występuje - jak wyżej wspomniałem regulamin na stronie nie jest jeszcze zaktualizowany, przytoczę ten punk z umowy który o tym mówi

"
Abonent ponosi zryczałtowaną opłatę instalacyjną wyszczególnioną w cenniku usług internetowych (załącznik nr 1). Opłata instalacyjna jest jednorazowa i pomniejszona o przyznaną Abonentowi przez Administratora ulgę na usługę telekomunikacyjną
w wysokości 1000 zł.
"

"4. W przypadku rozwiązania umowy o świadczenie usługi dostępu do prywatnej sieci
komputerowej „Margonet S.C.” z dostępem do Internetu przez Abonenta lub
Administratora z winy Abonenta przed upływem terminu określonego w Umowie,
z której zawarciem wiązało się przyznanie Abonentowi przez Administratora ulgi,
Administratorowi przysługuje względem Abonenta roszczenie o zwrot przyznanej ulgi
w wysokości określonej w Umowie, pomniejszonej o proporcjonalną wartość za okres
od dnia zawarcia umowy do dnia jej rozwiązania.

5. Roszczenia należne Administratorowi wyliczane będzie wg następującego wzoru:
Wysokość roszczenia = równowartość przyznanej ulgi * liczba pełnych miesięcy
pozostałych do końca umowy / liczba miesięcy na którą zawarta została umowa.
"

Cytat:
Czy macie określone jakiekolwiek (jak tak to jakie?) minimalne gwarantowane parametry danej sługi? Co, gdy dla danej usługi jej rzeczywiste parametry będą stanowiły 70% wartości nominalnych?


Tak gwaratujemy, ale nie na piśmie, jak wcześniej wspomniałem, żadna firma nie da Panu za takie pieniądze na piśmie gwarancji pasma.

Cytat:

Czy dają Państwo okres "próbny" w trakcje którego można się wycofać pokrywając jakieś tam koszty?


Tak okres próbny 30 dni, przy czym podpisujemy od razu umowę (która uprawomocnia się po 30 dniach) a Pan uiszcza opłatę za instalacje wyszczególniona w cenniku, kiedy jednak z jakiegoś powodu w terminie do 30 dni od daty podpisania umowy, ma Pan życzenie odstąpienia od umowy, wtedy przyjeżdżamy demontujemy urządzenia na nasz koszt, zabieramy sprzęt i oddajemy pieniądze.


Cytat:
Czy są jakieś obostrzenia co do dalszej dystrybucji usługi w lokalu abonenta?


W obrębie jednego lokalu abonenta Internet można dzielić dowolnie.

Cytat:
Czym fizycznie zakończony jest instalowany przez dostawce sprzęt?


złącze RJ45, a kabel to skrętka 4 parowa
_________________
*****************************************
www.MargoNet.pl www.facebook.com/margonetsc
*****************************************
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wiglus 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 45
Dołączył: 09 Maj 2010
Posty: 147
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-07-07, 10:28   

MargoNet napisał/a:
Wiglus napisał/a:

Cytat:
A te skoki pod 200ms to Twoje dzieło, czy też sam tak uderza?


wystarczy ze 1eden komputer w sieci domowej coś pobierał na maxa lub chociaż z połową prędkości i pingi lecą w górę - przecież to jest wiadome...

Stąd reszta moich pytań do Archdevil
Cytat:

Archdevil, przed kolejnym screen'em najlepiej zrestartować wszystkie AP w domu - albo wpiąć się bezpośrednio pod główny kabel - tak aby było pokazane bezpośrednie podłączenie klienta do sieci, bo jak wiadomo każde AP (które często chodzą 24h) potrzebują co jakiś czas wyłączenia na chwilę z zasilania aby zaczęły lepiej funkcjonować.
Zależy od klasy AP. Taka prośba do niego jest nie na miejscu. Rozumiem, że co godzinę (o ile zależy mi na pingu) mam restartować AP?


Cytat:
Cytat:
A co jest w przypadku odmówienia wprowadzenia zmiany do umowy? Czy przy zmianach na moja niekorzyść odmowa oznacza rozwiązanie umowy?


Ta zmiana od początku naszej działalności nigdy nie była niekorzystną dla naszych klientów jak wiadomo ceny Internetu lecą co jakiś czas w dół...
Ok, ale co gdyby? To, że do tej pory było tak nie znaczy, że będzie tak zawsze.




Cytat:
Cytat:
Czy macie określone jakiekolwiek (jak tak to jakie?) minimalne gwarantowane parametry danej sługi? Co, gdy dla danej usługi jej rzeczywiste parametry będą stanowiły 70% wartości nominalnych?


Tak gwaratujemy, ale nie na piśmie, jak wcześniej wspomniałem, żadna firma nie da Panu za takie pieniądze na piśmie gwarancji pasma.


Tak, żadna firma nie daje takiej gwarancji, ale większość z którym do tej pory współpracowałem w takich sytuacjach uzgadniała warunki indywidualnie, lub proponowała rozwiązanie umowy z winy operatora.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
MargoNet 
Dojeżdża PKSem



Dołączył: 10 Cze 2010
Posty: 107
Otrzymał 4 piw(a)
Skąd: INTERNET
Wysłany: 2010-07-07, 11:26   

Cytat:
Zależy od klasy AP. Taka prośba do niego jest nie na miejscu. Rozumiem, że co godzinę (o ile zależy mi na pingu) mam restartować AP?


Nie co godzinę proszę Pana, ale minimum raz na tydzień należałoby...

Nie jest konieczne restarowanie AP, a podłączenie się bezpośrednio do MikroTika z pominięciem AP po drodze tak aby wykaz pingów był miarodajny, zważywszy na fakt ze kolejny AP za router jest AP klienta, który zażyczył sobie aby wykorzystać jego własny sprzęt.


Cytat:
Tak, żadna firma nie daje takiej gwarancji, ale większość z którym do tej pory współpracowałem w takich sytuacjach uzgadniała warunki indywidualnie, lub proponowała rozwiązanie umowy z winy operatora.


Kiedy będzie Pan z nami współpracował również wszystko uzgodnimy.
_________________
*****************************************
www.MargoNet.pl www.facebook.com/margonetsc
*****************************************
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wiglus 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 45
Dołączył: 09 Maj 2010
Posty: 147
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-07-07, 12:04   

MargoNet napisał/a:
Cytat:
Zależy od klasy AP. Taka prośba do niego jest nie na miejscu. Rozumiem, że co godzinę (o ile zależy mi na pingu) mam restartować AP?


Nie co godzinę proszę Pana, ale minimum raz na tydzień należałoby...

Nie jest konieczne restarowanie AP, a podłączenie się bezpośrednio do MikroTika z pominięciem AP po drodze tak aby wykaz pingów był miarodajny, zważywszy na fakt ze kolejny AP za router jest AP klienta, który zażyczył sobie aby wykorzystać jego własny sprzęt.

Jasne, że aby sprawdzić jakość Waszej usługi należałoby wpiąć wyjście zapytania bezpośrednio w Wasze RJ, ale trudno mi prosić na forum, żeby ludzie wypinali wszystko co pośrednie.
Druga sprawa, że nawet mi na rękę obecność jakiegoś AP bo sam będę puszczał to przez pomidora.

MargoNet napisał/a:
Cytat:
Tak, żadna firma nie daje takiej gwarancji, ale większość z którym do tej pory współpracowałem w takich sytuacjach uzgadniała warunki indywidualnie, lub proponowała rozwiązanie umowy z winy operatora.


Kiedy będzie Pan z nami współpracował również wszystko uzgodnimy.
[/quote]
Chyba będę, więc szczegóły uzgodnimy. Bardzo dużo wyjaśni ten 30 dniowy okres "testowy"
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
MargoNet 
Dojeżdża PKSem



Dołączył: 10 Cze 2010
Posty: 107
Otrzymał 4 piw(a)
Skąd: INTERNET
Wysłany: 2010-07-07, 13:55   

Dokładnie tak wtedy Pan się przekona u siebie jak to funkcjonuje, w takim razie Zapraszam do skorzystania z usługi.
_________________
*****************************************
www.MargoNet.pl www.facebook.com/margonetsc
*****************************************
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW