R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
INTERNET - POWIAT WIELUŃSKI - MargoNet.pl
Autor Wiadomość
Archdevil 
Administrator
pan piekła



Pomógł: 57 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 2613
Piwa: 15/45
Skąd: Strugi
Wysłany: 2010-07-07, 12:58   

Wiglus napisał/a:
Kurcze niedobrze. Domyślam się, że masz w PP ustawiony czas zapytan co 5s. Mógłbyś zmienić na mniej niż sekundę i sprawdzić (bo screena możesz nie dać rady zrobić) jak często te skoki są (mniej więcej co które zapytanie). Jeżeli moższ sprawdzić, to zpinguj jakieś inne serwery i przepatrz, czy na każdym są skoki pingu i straty pakietów. Będę bardzo wdzięczny.

Wpiąłem się bezpośrednio kabelkiem pod router i ustawiłem na 1s przerwy między zapytaniami.
Pakiety tracone były tylko przy pojedynczych próbach na 10. Skoki max 3 razy w ciągu testu.

Co do samego "widocznego" działania internetu - nie zaobserwowałem nawet chwili zwiechy dlatego przyznam, że jestem zadowolony :)

pingplotterwielun.jpg
Plik ściągnięto 259 raz(y) 45,95 KB

pingplottergoogle.jpg
Plik ściągnięto 216 raz(y) 50,64 KB

pingplotteronet.jpg
Plik ściągnięto 216 raz(y) 41,72 KB

pingplotterwp.jpg
Plik ściągnięto 235 raz(y) 39,28 KB

_________________
diablos un pasos amigos (D.U.P.A)
http://www.radiofonia.net

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wiglus 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 45
Dołączył: 09 Maj 2010
Posty: 147
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-07-07, 14:33   

Archdevil napisał/a:
Wiglus napisał/a:
Kurcze niedobrze. Domyślam się, że masz w PP ustawiony czas zapytan co 5s. Mógłbyś zmienić na mniej niż sekundę i sprawdzić (bo screena możesz nie dać rady zrobić) jak często te skoki są (mniej więcej co które zapytanie). Jeżeli moższ sprawdzić, to zpinguj jakieś inne serwery i przepatrz, czy na każdym są skoki pingu i straty pakietów. Będę bardzo wdzięczny.

Wpiąłem się bezpośrednio kabelkiem pod router i ustawiłem na 1s przerwy między zapytaniami.
Pakiety tracone były tylko przy pojedynczych próbach na 10. Skoki max 3 razy w ciągu testu.

Co do samego "widocznego" działania internetu - nie zaobserwowałem nawet chwili zwiechy dlatego przyznam, że jestem zadowolony :)

No niestety nie wygląda to za dobrze. Wzrost o około 300% (do granic Polski) raz na 8-10s to jest jednak bardzo dużo. Tym bardziej, że widać, że zaraz za wyjściem z MargoNet do pierwszego węzła są już spore różnice.
Oczywiście przy zwykłym WWW różnica żadna.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mefisto 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 23 Sty 2008
Posty: 151
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-07-07, 19:06   

A ja mam pytanie jak zasilany jest Mikrotik ? Czy przez PoE czy zewnętrzny zasilacz ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
MargoNet 
Dojeżdża PKSem



Dołączył: 10 Cze 2010
Posty: 107
Otrzymał 4 piw(a)
Skąd: INTERNET
Wysłany: 2010-07-15, 19:35   

Dawno mnie tu nie było…

Do pierwszego węzła spore różnice? Uśredniając z 4 testów do 1szego hosta średnia czasów wynosiła 14ms. Chyba że ja coś źle interpretuje bo nie używam tego programu.

My nie odpowiadamy przecież za to o jakiej porze dnia występują największe przeciążenia z wybranym adresem (nie do każdego adresu jest jednakowo), jak widać po sieci pingi latają ze średnią czasu 1ms do 2 ms.
A z jakiej sieci Pan Wiglus korzysta?, ma Pan zawsze idealne pingi? i gdzie Pan widzi tu wzrost o około 300% (do granic Polski)?
Podkreślmy fakt, iż cały czas opieramy się tylko i wyłącznie na wynikach z jednego programu Ping Plotter, a przecież nie jest on jedynym z programów typu traceroute pozwalających uzyskać informacje na temat jakości połączeń jak i drogi pakietów.

Proponuje Panu przetestować naszą usługę i po tym wypowiedzieć się na temat jej działania, bo jak można dużo komentować, nie sprawdzając jak funkcjonuje to w rzeczywistości. Bazowanie na wynikach śledzenia przedstawianych wykresów, które ukazują poszczególne pingi odbite od hostów to nie wszystko. Teoria nie zawsze w 100% pokrywa się z praktyką.

Poza tym jak wspomniałem wcześniej ta część sieci z której pochodzą widoczne wyżej testy nie jest jeszcze wpięta w łącze światłowodowe.

do Mefisto - MikroTik może być zasilany zarówno poprzez PoE jak i bezpośrednio przez zasilacz wpięty w platformę.
_________________
*****************************************
www.MargoNet.pl www.facebook.com/margonetsc
*****************************************
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wiglus 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 45
Dołączył: 09 Maj 2010
Posty: 147
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-07-15, 21:19   

MargoNet napisał/a:
Dawno mnie tu nie było…

Ważne są te kreseczki po bokach (zielone po prawej). Średni ping nie ma większego znaczenia. Ważne jest jaki jest jego rozrzut. W okienku po prawej widać, że zakres pingu na każdym z hostów jest spory (do 140ms i stąd te ~300% - pisze o serwerach fizycznie w PL).
Ja na zwykłej megowej tpsa mam skoki do 80 przy przeciętnym 55.

Wiem, że macie ograniczony wpływ na to co za wami, ale obecnie wg mnie nie oferujecie znacząco lepszego netu niż standardowa od tpsa, a takiego szukam.
Może sam polpak (?) wam tak (słowo wymoderowano) net daje.

Test wiążą się z kłopotem, a ja nie mam na to czasu i mam na tyle doświadczenia, że po głupi pingploterze jestem w stanie mniej więcej jakość ocenić.

Nie chcę być też źle zrozumiany. Dla większości (99%) użytkowników internet z Pańskiej firmy będzie nie gorszy od tpsa, ale ja mam konkretne wymagania, których niestety póki co on nie spełnia. Jeżeli nerwy puszcza mi już zupełnie, to pewnie się do Was zgłoszę.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
MargoNet 
Dojeżdża PKSem



Dołączył: 10 Cze 2010
Posty: 107
Otrzymał 4 piw(a)
Skąd: INTERNET
Wysłany: 2010-09-25, 19:23   

Informujemy, iż od dnia dzisiejszego 25.09.2010 ruszamy z nową ofertą:

- WYŻSZE PRĘDKOŚCI,

- NOWE NIŻSZE CENY,

- Łącza Symetryczne i pół Symetryczne,

- Publiczne adresy IP,

Szczegółowa oferta NA NASZEJ STRONIE INTERNETOWEJ:www.margonet.pl

ZAPRASZAMY :)

[ Dodano: 2010-09-29, 10:48 ]
Dla szybszego zapoznania się z naszą ofertą zamieszczamy cennik poniżej:




ZAPRASZAMY DO PRZETESTOWANIA NASZEJ USŁUGI.
_________________
*****************************************
www.MargoNet.pl www.facebook.com/margonetsc
*****************************************
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Domel 
Słyszał o Wieluniu


Wiek: 41
Dołączył: 29 Wrz 2010
Posty: 1
Skąd: Dzietrzniki
Wysłany: 2010-09-29, 15:25   

Mam teraz udostępnione łącze 6Mb/s z MARGONET i chodzi bardzo dobrze.POLECAM!!!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-10-01, 21:08   

Ciekawa oferta. Myślałem żeby u babci założyć, ale jakbym chciał podłączyć VoIP to pingi 100-200 (albo i większe przy złej pogodzie) chyba by to uniemożliwiały?
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
MargoNet 
Dojeżdża PKSem



Dołączył: 10 Cze 2010
Posty: 107
Otrzymał 4 piw(a)
Skąd: INTERNET
Wysłany: 2010-10-03, 10:35   

Mateusz napisał/a:
Ciekawa oferta. Myślałem żeby u babci założyć, ale jakbym chciał podłączyć VoIP to pingi 100-200 (albo i większe przy złej pogodzie) chyba by to uniemożliwiały?


Witam, w naszej sieci nie ma czegoś takiego jak pingi po 100-200ms, VoIP śmiga bez problemów, mamy wielu klientów biznesowych którzy korzystają właśnie z takiego rozwiązania (tel. oraz tel. + fax) obecnie u nas w sieci ping np. do wp.pl - średnio 12-13ms, do wrzuta.pl - 9ms-10ms.
_________________
*****************************************
www.MargoNet.pl www.facebook.com/margonetsc
*****************************************
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wiglus 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 45
Dołączył: 09 Maj 2010
Posty: 147
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-10-03, 18:26   

MargoNet napisał/a:
Mateusz napisał/a:
Ciekawa oferta. Myślałem żeby u babci założyć, ale jakbym chciał podłączyć VoIP to pingi 100-200 (albo i większe przy złej pogodzie) chyba by to uniemożliwiały?


Witam, w naszej sieci nie ma czegoś takiego jak pingi po 100-200ms, VoIP śmiga bez problemów, mamy wielu klientów biznesowych którzy korzystają właśnie z takiego rozwiązania (tel. oraz tel. + fax) obecnie u nas w sieci ping np. do wp.pl - średnio 12-13ms, do wrzuta.pl - 9ms-10ms.

No a screeny w pierwszym poscie na tej stronie?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-10-03, 21:07   

MargoNet napisał/a:
Mateusz napisał/a:
Ciekawa oferta. Myślałem żeby u babci założyć, ale jakbym chciał podłączyć VoIP to pingi 100-200 (albo i większe przy złej pogodzie) chyba by to uniemożliwiały?


Witam, w naszej sieci nie ma czegoś takiego jak pingi po 100-200ms, VoIP śmiga bez problemów, mamy wielu klientów biznesowych którzy korzystają właśnie z takiego rozwiązania (tel. oraz tel. + fax) obecnie u nas w sieci ping np. do wp.pl - średnio 12-13ms, do wrzuta.pl - 9ms-10ms.


A warunki pogodowe? Wiem że łącze bezprzewodowe to nie to samo co kablowe i może zbyt dużo oczekuję.
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Archdevil 
Administrator
pan piekła



Pomógł: 57 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 2613
Piwa: 15/45
Skąd: Strugi
Wysłany: 2010-10-03, 23:37   

Wiglus napisał/a:
No a screeny w pierwszym poscie na tej stronie?

Wiglus, nie zwróciłeś uwagi na zdanie:
MargoNet napisał/a:
Poza tym jak wspomniałem wcześniej ta część sieci z której pochodzą widoczne wyżej testy nie jest jeszcze wpięta w łącze światłowodowe.

Teraz już jest wpięta, więc test warto przeprowadzić ponownie. Najwcześniej zrobię to jednak w najbliższy weekend.

Co do realnego działania netu - od kiedy posiadam usługę kilkakrotnie zdarzyło się miewać problem z uzyskaniem połączenia z serwerem DNS - pingi gubione, bądź łapane po 500-1500ms. Trwało to zazwyczaj max godzinę, po czym wracało do normy. Po mojej stronie było wszystko ok, problem był w połączeniu mikrotik<>DNS.
Poza tym, nie zauważyłem różnicy w prędkości i stabilności działania nawet przy gorszych warunkach pogodowych. Na co dzień natomiast działa przyzwoicie spokojnie pozwalając na osiąganie stabilnego max transferu, także przy wielu połączeniach ;)
_________________
diablos un pasos amigos (D.U.P.A)
http://www.radiofonia.net

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wiglus 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 45
Dołączył: 09 Maj 2010
Posty: 147
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-10-04, 08:41   

Archdevil napisał/a:
Wiglus napisał/a:
No a screeny w pierwszym poscie na tej stronie?

Wiglus, nie zwróciłeś uwagi na zdanie:
MargoNet napisał/a:
Poza tym jak wspomniałem wcześniej ta część sieci z której pochodzą widoczne wyżej testy nie jest jeszcze wpięta w łącze światłowodowe.

Teraz już jest wpięta, więc test warto przeprowadzić ponownie. Najwcześniej zrobię to jednak w najbliższy weekend.

No fakt. Fajnie, że zrobisz nowe.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Archdevil 
Administrator
pan piekła



Pomógł: 57 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 2613
Piwa: 15/45
Skąd: Strugi
Wysłany: 2010-10-09, 00:36   

Załączam zgodnie z danym słowem świeże wyniki.

wp.pl.jpg
Plik ściągnięto 219 raz(y) 32,14 KB

onet.pl.jpg
Plik ściągnięto 196 raz(y) 37,97 KB

wielun.biz.jpg
Plik ściągnięto 206 raz(y) 37,51 KB

google.pl.jpg
Plik ściągnięto 201 raz(y) 43,63 KB

_________________
diablos un pasos amigos (D.U.P.A)
http://www.radiofonia.net

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-10-09, 00:45   

Arch, ale masz głupią bramkę :P A tak poza tym, to forum całkiem nieźle wypada :)
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW