R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
INTERNET - POWIAT WIELUŃSKI - MargoNet.pl
Autor Wiadomość
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2013-10-16, 19:30   

palyga007 napisał/a:
Jak mam napisać do Państwa skoro internet nie działa? Gołębia pocztowego mam wysłać?

Tutaj napisałeś więc internet jakiś masz, napisz do nich :D
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
MargoNet 
Dojeżdża PKSem



Dołączył: 10 Cze 2010
Posty: 107
Otrzymał 4 piw(a)
Skąd: INTERNET
Wysłany: 2013-10-16, 23:38   

palyga007,

Od dnia 16.10.2013r. nastąpiła zmiana godz. i dni pracy BOK - pracuje teraz o godzinę krócej do 19:00, a nie jak wcześniej do 20:00, ale za to jeden dzień dłużej - teraz również w soboty - nie zdążyliśmy jeszcze zaktualizować informacji na stronie internetowej.

Próba połączenia musiała być wykonywana po godz. 19:00, do tej godz. na 100% ktoś zawsze odbiera telefon, BOK dla klientów indywidualnych nie pracuje 24H na dobę.

Po godz. 19.00 zamiast gołębia pocztowego istnieje ewentualność wysłania wiadomości SMS na nr 888 999 343 z informacją o danych na kogo zawarta jest umowa, lokalizacji podłączenia oraz zaistniałego problemu.
Na pewno szybciej wtedy odpowiemy na zgłoszenie niż na forum, gdyż tutaj jak podkreślamy to za każdym razem nie mamy żadnej możliwości na identyfikację klienta.
_________________
*****************************************
www.MargoNet.pl www.facebook.com/margonetsc
*****************************************
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
palyga007 
Czytał o Wieluniu


Dołączył: 06 Sty 2011
Posty: 45
Piwa: 1/2
Skąd: Okolice Wielunia
Wysłany: 2013-10-17, 07:18   

@edzia i odziu
Wykorzystałem swoją komórkę jako router.

@margonet
Faktycznie dzwoniłem po 19, ale skoro nie było informacji na stronie to proszę się nie dziwić mojej irytacji. Jasnowidzem nie jestem.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Drasao 
Słyszał o Wieluniu


Wiek: 36
Dołączył: 18 Cze 2012
Posty: 6
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-02-14, 20:58   

Jakie są Państwa doświadczenia z firmą MargoNet?

Moje niestety nie są zbyt korzystne dla tej firmy. Internet radiowy oferowany przez tą firmę ma tendencję do nagminnej utraty sygnału, przynajmniej u mnie. Prośba o naprawę tego stanu rzeczy kończy się tylko na sprawdzaniu siły sygnału, co w rezultacie przynosi krótkotrwałą poprawę, po czym po 2 tygodniach Internet znów przerywa. Odbiera to satysfakcję z korzystania z Internetu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-02-15, 11:27   

Też mi się niestety zdarzyły przerwy w dostępie do sieci. Może dlatego że zapomniałem zapłacić w terminie za internet ;)

U mnie były okresy że internet przerywał na kilkanaście minut,czasem godzinę ale być może dlatego że internet ten jest założony na małej wiosce, a nie w Wieluniu. Przerwy w dostawie prądu czasem się zdarzają. Firma tłumaczyła to konserwacją, chwilowymi awariami.


Na prędkość i pingi nie ma co narzekać. VoIP mam poprzez zwykły telefon stacjonarny i jakość połączeń jest dobra.


Plusem firmy jest to że nie ma limitów, a po 2gie w wielu miejscowościach wieluńskich internet na kablu z TPSA sięga prędkości 4Mb/s maksymalnie, HSDPA nie łapie, tylko EDGE. A nawet jak masz komórkowy internet to jakie pingi tam są... i limity po 5-10GB


W przeciągu roku korzystania z Margonet zanotowalem kilkanaście krótkich przerw w dostępie do sieci. Głownie o godzinie 11 wieczorem. Czasem za dnia trafiło się. Ale to chyba każdej firmie się przydarzają drobne usterki.
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
MargoNet 
Dojeżdża PKSem



Dołączył: 10 Cze 2010
Posty: 107
Otrzymał 4 piw(a)
Skąd: INTERNET
Wysłany: 2014-02-15, 16:43   

Drasao napisał/a:
Jakie są Państwa doświadczenia z firmą MargoNet?

Moje niestety nie są zbyt korzystne dla tej firmy. Internet radiowy oferowany przez tą firmę ma tendencję do nagminnej utraty sygnału, przynajmniej u mnie. Prośba o naprawę tego stanu rzeczy kończy się tylko na sprawdzaniu siły sygnału, co w rezultacie przynosi krótkotrwałą poprawę, po czym po 2 tygodniach Internet znów przerywa. Odbiera to satysfakcję z korzystania z Internetu.


W związku z Pana postem proszę niezwłocznie o podanie w prywatnej wiadomości do nas lub napisanie maila na: biuro@margonet.pl problemu jaki występuje u Pana z Internetem. Na forum nie mamy możliwości identyfikacji klienta (co powtarzamy za każdym razem), więc w p.w. jak również w mailu proszę o podanie takich danych jak: imię, nazwisko oraz lokalizację przyłącza do Internetu. Sprawę na pewno uda się wyjaśnić i rozwiązać Pana problem.
_________________
*****************************************
www.MargoNet.pl www.facebook.com/margonetsc
*****************************************
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Drasao 
Słyszał o Wieluniu


Wiek: 36
Dołączył: 18 Cze 2012
Posty: 6
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-02-15, 18:29   

Mateusz napisał/a:
Też mi się niestety zdarzyły przerwy w dostępie do sieci. Może dlatego że zapomniałem zapłacić w terminie za internet ;)


U mnie wszelkie opłaty zawsze są na czas.

Mateusz napisał/a:


Na prędkość i pingi nie ma co narzekać. VoIP mam poprzez zwykły telefon stacjonarny i jakość połączeń jest dobra.


Podrzuć pomysł w jaki sposób ( czyt. program ) mogę przeskanować jakość połączenia i ewentualnie jak skonfigurować ten program. Jestem pewien, że nie byłby to zbyt pozytywny wynik i to zarówno w dzień jak i w nocy.

Mateusz napisał/a:

Plusem firmy jest to że nie ma limitów, a po 2gie w wielu miejscowościach wieluńskich internet na kablu z TPSA sięga prędkości 4Mb/s maksymalnie, HSDPA nie łapie, tylko EDGE. A nawet jak masz komórkowy internet to jakie pingi tam są... i limity po 5-10GB


Jestem coraz bardziej skłonny zainteresować się ofertą Neo, albo Netii nawet wliczając w to bardzo wysokie koszty instalacji połączenia jak do tel. stacjonarnego, bo takowego obecnie nie posiadam. Znajomy 3 domy mieszkalne ode mnie ma Internet o dużo wyższej prędkości, za niewiele wyższy abonament i co najistotniejsze on nie ma nawet w połowie takich problemów z Internetem. Chcę mieć połączenie przy którym będę pewien, że po przyjściu z pracy mogę swobodnie usiąść przed komputerem i zamiast wściekać się na długi okres ładowania podstawowych stron internetowych, to będę mógł się zrelaksować przy ulubionej grze online, czy też obejrzeć filmy na youtube w miarę płynnie itd.

Mateusz napisał/a:
Ale to chyba każdej firmie się przydarzają drobne usterki.


Nie chciałbym zostać źle zrozumiany. Ja rozumiem drobne usterki, nie wymagam cudów od połączenia radiowego, ale jeżeli w 3-4 dni na 6 dni pracujących ja po powrocie do domu jestem zmuszony obejrzeć telewizję, bo nie mogę sprawnie korzystać z Internetu, to coś jest nie tak.

MargoNet napisał/a:


W związku z Pana postem proszę niezwłocznie o podanie w prywatnej wiadomości do nas lub napisanie maila na: biuro@margonet.pl problemu jaki występuje u Pana z Internetem. Na forum nie mamy możliwości identyfikacji klienta (co powtarzamy za każdym razem), więc w p.w. jak również w mailu proszę o podanie takich danych jak: imię, nazwisko oraz lokalizację przyłącza do Internetu. Sprawę na pewno uda się wyjaśnić i rozwiązać Pana problem.


Skontaktuję się ponownie z Państwem, podam potrzebne informacje, chociaż wolałbym to robić ostatni już raz, bo częste spamowanie do Państwa o pomoc nie jest wcale miłe, ani dla mnie, ani też dla Państwa i bardzo trudno jest mi wyobrazić sobie taką komunikację przez cały pozostały okres trwania umowy. Jestem skłonny udokumentować nawet w wybrany sposób ( program ) słabą jakość połączenia, bo przecież widzę, że nieustannie są problemy z otwieraniem stron Internetowych, nie wspominając o słuchaniu muzyki, oglądaniu filmów, bądź graniu przez Internet.

Uważam, że firma powinna dbać o takich klientów, którzy regularnie i terminowo uiszczają opłaty, zwłaszcza, że gdyby istniała techniczna możliwość i cena byłaby przystępna, a ja byłbym zadowolony z obecnej usługi, to pewnie współpraca zaowocowałaby wykupieniem najwyższego dostępnego w danej chwili pakietu w moim miejscu zamieszkania.
Ostatnio zmieniony przez Drasao 2014-02-15, 19:18, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
dislike 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 2 razy
Wiek: 44
Dołączył: 25 Mar 2012
Posty: 329
Piwa: 19/2
Skąd: hamburg
Wysłany: 2014-02-15, 18:49   

speedtest.net / speedtest.pl / pingtest.net na początek, pod warunkiem testowania na nieobciążonym niczym innym komputerze podłączonym bezpośrednie do routerka dostarczonego przez dostawcę (nie testuj przez domowe wifi).

albo z linii poleceń:
ping www.onet.pl -n 100
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Drasao 
Słyszał o Wieluniu


Wiek: 36
Dołączył: 18 Cze 2012
Posty: 6
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-02-15, 19:16   

dislike napisał/a:
speedtest.net / speedtest.pl / pingtest.net na początek, pod warunkiem testowania na nieobciążonym niczym innym komputerze podłączonym bezpośrednie do routerka dostarczonego przez dostawcę (nie testuj przez domowe wifi).



A co jeśli w danym momencie pobieranie i upload są na powiedzmy to ,,umiarkowanie zadowalającym poziomie" na który przymykam oko, a innym razem w ogóle nie da się dokończyć testu na speedteście, bo następuje całkowita utrata sygnału? To jak to udokumentować ? Zawsze wyłączam przy testowaniu wszelkie programy, które potencjalnie mogłyby wpływać na obniżenie wyniku testu. Powiem więcej, przeprowadzam takie testy często zaraz po permanentnym formatowaniu komputera, więc o złośliwości programów 3cich nie może być mowy.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
dawid 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
się gra, się ma


Pomógł: 14 razy
Wiek: 44
Dołączył: 27 Sie 2006
Posty: 1173
Piwa: 14/19
Skąd: znienacka
Wysłany: 2014-02-15, 20:26   

Drasao napisał/a:
Mateusz napisał/a:

Plusem firmy jest to że nie ma limitów, a po 2gie w wielu miejscowościach wieluńskich internet na kablu z TPSA sięga prędkości 4Mb/s maksymalnie, HSDPA nie łapie, tylko EDGE. A nawet jak masz komórkowy internet to jakie pingi tam są... i limity po 5-10GB


Mateusz, bredzisz!
_________________
Potrzebujesz DSL-a, Neostradę? Call me 502-408-902
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Nevermind 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 957
Piwa: 1/1
Skąd: NL
Wysłany: 2014-02-15, 22:32   

Na Edge to nawet nie otworzysz onetu czy wp. Jak ktos ma problem z zasiegiem HSDPA i nie chce mu sie robic anteny mozna kupic przedluzke usb ktora umocowac gdzies na scianie w okolicach sufitu i nagle zasieg 3G sie znajdzie. Mowie na przykladzie Rudy i Orange. Modem na biurku neta nie ma, przy suficie - nagle pojawiaja sie 3 kreski. Da sie? Da. Koszt 8zl ;) .
_________________
Worldwide Trance Community..
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-02-16, 01:26   

Nevermind napisał/a:
Na Edge to nawet nie otworzysz onetu czy wp.


Nie tak dawno zmuszony byłem wyjąć z szuflady se k770 i skorzystać z funkcji modemu. Prędkość zawrotna nie była, ale zgodnie ze specyfikacją 350kbps dało się uzyskać. To niewiele mniej niż aero2. W wyższej specyfikacji i prawdopodobnie ogólnodostępnej edge oferuje "nawet" 1mbps.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-02-16, 18:53   

Nevermind napisał/a:
Na Edge to nawet nie otworzysz onetu czy wp. Jak ktos ma problem z zasiegiem HSDPA i nie chce mu sie robic anteny mozna kupic przedluzke usb ktora umocowac gdzies na scianie w okolicach sufitu i nagle zasieg 3G sie znajdzie. Mowie na przykladzie Rudy i Orange. Modem na biurku neta nie ma, przy suficie - nagle pojawiaja sie 3 kreski. Da sie? Da. Koszt 8zl ;) .


Wzmacniacz dużo daje(wiem bo mam ale GSM/EDGE) ale jak mieszkasz kilkanaście km od głównych nadajników HSDPA to nie sądze że będziesz miał HSDPA. :)

Margonet i na peryferiach powiatu Wieluń nie widze lepszego dostawcy internetu.
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-02-16, 19:06   

dawid
Szanuję że pracujesz od dłuższego czasu w Orange/TPSA

(firmie króra była niedawno państwowym monopolistą a później zostala sprzedana Francuzom po znajomości i teraz oni zarabiają na Polakach a nie polska firma płacą podatki głownie u nas)

ale...

Jaką realną prędkośc oferuje TPSA w miejscowości Kluski, Cisowa, Bieniec Mały, Parcele, Kazimierz, Gligi, Ogroble?

1,5 roku dowiedziałęm się że na więcej niż 2Mb nie ma co liczyć. Może coś teraz się zmieniło.

Zresztą w tej firmie francuskiej i tak trzeba podpisać lojalkę na telefon stacjonarny i utrzymywać coś z czego i tak człowiek nie korzysta. Chyba że jakieś zmiany zaszły i nie trzeba?


1. Margonet daje Ci ponad 10Mb/s i to nie muszę płacić abonamentu za telegon stacjonarny.

2. Daje zarabiać polskiej firmie która płaci podatki w Polsce a nie obcemu kapitałowi, który zyski wywozi za granice i wzbogace obce państwo.
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Vosiak 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 20 Cze 2011
Posty: 282
Piwa: 6/5
Skąd: Okolice
Wysłany: 2014-02-16, 20:03   

Wieś w gminie Biała. Neostrada do 10 mb. max osiągnięte na tej lini to równe 2 mb. od 3 miesięcy 1.3 mb
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW