R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Pułapka na penisa - broń przeciw gwałcicielom
Autor Wiadomość
Leveile Soleile 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 02 Lip 2007
Posty: 1077
Piwa: 12/27
Skąd: Wieluń
  Wysłany: 2010-06-22, 18:09   Pułapka na penisa - broń przeciw gwałcicielom

Cytat:
Rape-aXe to kobiecy kondom uzbrojony w haczyki, które wbijają się w penisa tak, że potrzebna jest interwencja lekarska. Tak wygląda nowa, kontrowersyjna broń przeciwko gwałcicielom.

„Zębaty” kondom opracowała doktor Sonnet Ehlers z RPA. Jak to działa? Kobieta wkłada Rape-aXe jak tampon, a jeśli dojdzie do stosunku, haczyki prezerwatywy wbiją się w penisa. Gwałciciel nie będzie w stanie ani sam go zdjąć, ani chodzić, ani nawet… oddać moczu.
Niestety, wynalazek wcale nie chroni przed gwałtem, natomiast ułatwia zatrzymanie przestępcy, który musi się zgłosić do lekarza, by usunąć przedmiot.

Doktor Ehlers pracowała nad wynalazkiem wiele lat; by zrealizować pomysł sprzedała dom i samochód, a w czasie Mistrzostw Świata rozgrywanych w jej rodzimym RPA zamierza rozdać 30 tysięcy sztuk Rape-aXe. Po zakończeniu fazy prób ma on być dostępny za ok. 2 dolary
Przeciwnicy pomysłu twierdzą, że naraża on ofiary gwałtu na większą przemoc ze strony napastników, a konieczność noszenia go to kolejna forma zniewolenia kobiet. Psychologowie przestrzegają, że daje też złudne poczucie większego bezpieczeństwa.

Według danych ONZ, na początku XXI wieku RPA miało największy odsetek gwałtów na świecie.


http://www.ofeminin.pl/pr...lom-n56366.html







Temat oczywiście wrzucam jako taką ciekawostkę. :wink: Gdyby noszenie tego nie było takie mało komfortowe dla kobiety, to pewnie popularność tego przedmiotu byłaby znacznie większa. No ale jeśli w RPA mają je rozdawać, to kto wie, może niektórzy mężczyźni zaczną się bać o swoje genitalia (no bo czasem jakby trafili akurat na Rape-Axe - nigdy nie wiadomo :razz: ) i zmniejszy się nieco procent zgwałconych kobiet. Kto wie. :roll:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2010-06-22, 21:31   

Leveile Soleile napisał/a:
Psychologowie przestrzegają, że daje też złudne poczucie większego bezpieczeństwa.


A w życiu! :evil: Nie wiem jak przedstawiają się statystyki gwałconych kobiet, w Polsce, Europie, na świecie, ale zakładanie tego to dla mnie oznaka paranoi, czyli kobieta myśli, że na każdym kroku czyha gwałciciel. Najlepiej siedzieć w domu na d u p i e?!
Według mnie to może zwiększyć ilość odwiedzin u psychoterapeutów...
Nie dajmy się zwariować. :wink:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
daughter 
Ma stragan na targu



Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 18 Maj 2010
Posty: 699
Piwa: 16/34
Skąd: Osjaków/Wydrzyn
Wysłany: 2010-06-22, 21:43   

-hm,,, oglądam ,myślę i nie dziękuję już się wole nauczyć podstaw tajskiego boksu...
-mając "to" w sobie można się normalnie poruszać?? :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2010-06-22, 22:08   

Pomyślałam troszkę o tej pułapce... i:
Czy taki psycholog miał na myśli poczucie bezpieczeństwa w kontekście poczucia komfortu psychicznego? Idąc dalej... według mnie poczucie komfortu fizycznego i psychicznego są ze sobą sprzężone i nie można ich wartościować. No chyba, że bierzemy pod uwagę różnice indywidualne wśród ludzi i dla kogoś ważniejszym będzie noszenie pułapki na penisa na co dzień i czucie się bezpieczną na ulicy, niż uczucie dyskomfortu związanego z posiadaniem obcego ciała z haczykami. Mimo wszystko dochodzi aspekt związany z psychiką, czyli myślenie o tym, ze można być zgwałconą na każdym kroku.
Myślę, że skoro już takie narzędzie jest, można by przeprowadzić badania z kobietami, które zgodziłyby się to nosić. Oczywiście badania musiałyby mieć charakter badań podłużnych, czyli musiałyby poddać się badaniom babeczki, które rozpoczynają "kuracje z pułapką" i zostają zgwałcone, no i druga grupa, której nie przytrafiło się nic takiego podczas tej "kuracji".
No ale skoro już tyle ta babeczka zainwestowała...?!
Tak, odpowiedziałaby Dominika po chłodnej kalkulacji. :wink:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW