R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Kulisy Powiatu - nowa gazeta i spam ?
Autor Wiadomość
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-02-11, 22:29   Kulisy Powiatu - nowa gazeta i spam ?

Poniższą rozmowę dostałem od sfrustrowanego użytkownia GG, który prosił mnie o "reklamę" tej gazety na łamach naszego forum :)
Oczywiście mój komentarz: gazeta zachowała się bardzo nieprofesjonalnie... ale nie będę tego komentował, bo poziom naszych regionalnych gazet jest tak wysoki, że sam chyba otworzę redakcję tylko po to, żeby zawyżyć :D


963116
21:45:56

ZŁÓŻ ŻYCZENIA WALENTYNKOWE SWOIM BLISKIM W NOWYM TYGODNIKU WIELUŃSKIM KULISY POWIATU - ZUPEŁNIE ZA DARMO! WYSTARCZY, ŻE ODPISZESZ NA TE GG I PODASZ KOMU PRZESYŁASZ WALENTYNKĘ! WSZYSTKIE ŻYCZENIA OPUBLIKUJEMY!

User
21:54:46

A ja wypraszam sobie wszelkiego rodzaju spam! Wstyd .

963116
21:55:24

bez serca

User
22:07:52

Spam to Spam - nie zaleznie czego dotyczy,

User
22:08:26

i nie zycze sobie spamowania.

963116
22:08:47

''niezależne'' piszemy łącznie..., a poza tym spam spamowi nie równy
pozdrawiamy gorąco

User
22:09:18

dziekuje za pozdrowienia - a spam to spam prosze sprawdzic rowniez w slowniku co oznacza to slowo

User
22:09:57

jak i zapoznac sie z NETYKIETA

963116
22:10:23

etymologię tego słowa mam w kciuku

User
22:10:27

Jak i prosze zapoznac sie z regulaminem komunikatora GG

User
22:10:37

to prosze sie do niej stosowac,

963116
22:11:07

etymologię się zna, nie można się do niej stosować...

User
22:11:48

w kazdym razie informuje ze prosze nie spamowac mojego nr GG inaczej sprawa zostanie rozwiazane inaczej, - prosze sie stosowac do NETYKIETY

963116
22:12:30

to pani do mnie pisze-teraz...

User
22:13:55

Po pierwsze nie pani, po drugie prosze o przyjecie do swojej informacji iz nie zycze sobie przesylania do mnie jakichkolwiek informacji reklamowych poprzez komunikator GG, czy wyrazam sie jasno?
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-02-11, 23:41   

Nie dopatrywałbym się tu czynów, które są pospolicie uważane za pogwałcenie nietykiety, czy też uznawane za spam.
Gazeta proponuje zamieścić ogłoszenie, nie oczekując tak naprawdę nic w zamian.
Zgadza się może się to nie podobać wszystkim, nie każdy życzy sobie jak coś takiego zakłóca jego prywatność, trzeba umieć uszanować wole takiej osoby, sam nienawidzę spamu, ale coś takiego potraktowałbym troszkę z przymrużeniem oka :wink:
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Blink
[Usunięty]

Wysłany: 2006-02-12, 10:50   

A dla mnie to SPAM:
bo jak mowi Wikipedia:

Cytat:
Spam to elektroniczne wiadomości rozsyłane do osób, które ich nie oczekują. Najbardziej rozpowszechniony jest spam za pośrednictwem poczty elektronicznej oraz w Usenecie. Zwykle (choć nie zawsze) jest wysyłany masowo.

Istotą spamu jest rozsyłanie dużej liczby informacji komercyjnych o jednakowej treści do nieznanych sobie osób. Nie ma znaczenia jaka jest treść tych wiadomości. By wiadomość określić mianem spamu musi ona spełnić trzy następujące warunki jednocześnie:

1. treść wiadomości jest niezależna od tożsamości odbiorcy;
2. odbiorca nie wyraził uprzedniej, zamierzonej zgody na otrzymanie tej wiadomości;
3. treść wiadomości daje podstawę do przypuszczeń, iż nadawca wskutek jej wysłania może odnieść zyski nieproporcjonalne w stosunku do korzyści odbiorcy.


Tresc tej wiadomosci z kuriera spelnia dwa pierwsze warunki a i 3 wydaje mi sie ze tez.
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW