R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Starostwo Powiatowe - naczelnik Wydziału Arch. i Bud.
Autor Wiadomość
jareku 
Słyszał o Wieluniu



Wiek: 54
Dołączył: 01 Kwi 2007
Posty: 7
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-07-28, 15:35   Starostwo Powiatowe - naczelnik Wydziału Arch. i Bud.

Chciałbym wyrazić swoje oburzenie postawą niektórych lokalnych urzędników. Nazywając rzeczy po imieniu chodzi mi o naczelnika wydziału architektury i budownictwa w starostwie wieluńskim. Odbyłem dziś z tym Panem niezbyt miłą i zupełnie nieprofesjonalną rozmowę telefoniczną. Chodziło mi o prostą informację nt. interpretacji prawa budowlanego - czegoś na czym jak mniemam naczelnik wydziału powinien się znać. Sprawa była dość banalna jak mi się wydawało - pytanie brzmiało, czy na montaż instalacji solarnej w budynku jednorodzinnym jest wymagane pozwolenie budowlane lub ewentualnie zgłoszenie budowlane. Otrzymałem odpowiedź, że Pan naczelnik nie jest od interpretacji prawa bo od tego są fachowcy budowlańcy (więc jak się domyślam Pan naczelnik na prawie budowlanym się nie zna). Mimo kilkukrotnych prób nawiązania dyskusji na ten temat zostałem zarzucony stertą ogólników w stylu "nie zajmujemy się interpretowaniem prawa, wydajemy decyzje i postanowienia określone przez przepisy, nic więcej nie jestem w stanie powiedzieć itp itd...". Pan naczelnik zaproponował mi złożenie wniosku, niestety nie za bardzo umiał powiedzieć o jaki wniosek chodzi (bo jeśli nie jest wymagane zgłoszenie lub pozwolenie budowlane na taka instalację, to o co mam wnioskować?). Następnie powiedział, że nie chce być niemiły ale nie ma nic więcej do dodania - po czym się rozłaczył.
Dlatego pytam - skąd biorą się tacy niekompetentni urzędnicy w naszym starostwie? Dlaczego nie można uzyskac tam prostej odpowiedzi na proste pytanie? Dodam tylko tyle, że dzwoniłem do kilku innych starostw na terenie kraju, gdzie od ręki otrzymywałem odpowiedź na to pytanie. Ponadto moją wersję potwierdził departament w Ministerstwie Infrastruktury.
Na marginesie - ilość środków przeznaczonych na dofinasowanie do instalacji solarnych jest ograniczona. W innych powiatach projekt jest już realizowany od kilku tygodni, natomiast wieluńskie starostwo nie potrafi odpowiedzieć na proste pytanie w tej sprawie, przez co utrudnia tylko ludziom sięgnięcie po te środki. I na końcu okaże się pewnie, że wieluniacy będą mogli wystąpić o te dotacje jak już ich limit zostanie wyczerpany... Czy tak ma wyglądać przyjazny urząd?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2010-07-28, 18:35   

jareku napisał/a:
Dodam tylko tyle, że dzwoniłem do kilku innych starostw na terenie kraju, gdzie od ręki otrzymywałem odpowiedź na to pytanie.

Zatem, jaka padała odpowiedź? ;)

Cytat:
Na marginesie - ilość środków przeznaczonych na dofinasowanie do instalacji solarnych jest ograniczona. W innych powiatach projekt jest już realizowany od kilku tygodni, natomiast wieluńskie starostwo nie potrafi odpowiedzieć na proste pytanie w tej sprawie, przez co utrudnia tylko ludziom sięgnięcie po te środki. I na końcu okaże się pewnie, że wieluniacy będą mogli wystąpić o te dotacje jak już ich limit zostanie wyczerpany... Czy tak ma wyglądać przyjazny urząd?

A może pytałeś nie tam gdzie trzeba ;) Poczytaj i posłuchaj na stronach RZW , o to Ci chodziło?

jareku napisał/a:
Czy tak ma wyglądać przyjazny urząd?

Pewnie nie :razz: A nawet jeśli ten pan nie wiedział co w trawie piszczy, to powinien wykazać się odrobiną dobrej woli i postarać się skierować petenta, nie do ... "drzwi wyjściowych" :twisted: , a gdzieś gdzie znalazłby odpowiedź na nurtujące go pytanie.
Pan naczelnik wydziału architektury i budownictwa w starostwie wieluńskim, dostaje zatem duuuuży minus, za zbagatelizowanie problemu, jeśli nawet nie był to jego problem :twisted:
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
jareku 
Słyszał o Wieluniu



Wiek: 54
Dołączył: 01 Kwi 2007
Posty: 7
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-07-28, 19:04   

Padła odpowiedź, że nie jest potrzebne ani zgłoszenie ani zezwolenie budowlane.
Nie chodziło mi o ogólniki nt dotacji z funduszu tylko o konkretną odpowiedz na konkretne pytanie - czy montaz wolnostojacych kolektorów wymaga zgłoszenia. A zostalem totalnie zignorowany. Przynajmniej tak to odebralem.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW