R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zachowanie decyduje o promocji do następnej klasy

Czy uważasz, że ocena z zachowania powinna decydować o promocji ucznia do następnej klasy?
Tak
50%
 50%  [ 6 ]
Nie
50%
 50%  [ 6 ]
Nie wiem
0%
 0%  [ 0 ]
Głosowań: 12
Wszystkich Głosów: 12

Autor Wiadomość
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
  Wysłany: 2006-02-14, 14:22   Zachowanie decyduje o promocji do następnej klasy

Przywrócenie szkołom funkcji wychowawczej będzie jednym z ważniejszych zadań Ministerstwa Edukacji i Nauki - zapowiedział we wtorek w Warszawie wiceminister Jarosław Zieliński.

Resort planuje m.in. podniesienie rangi ocen z zachowania w szkołach oraz utworzenie Narodowego Instytutu Wychowania.

"Od następnego roku szkolnego oceny z zachowania będą miały takie samo znaczenie jak oceny z innych przedmiotów i będą decydowały o promocji do następnej klasy" - oznajmił Zieliński. Zastrzegł jednak, że najpierw należy wypracować kryteria tej oceny.

W dziedzinie oświaty ministerstwo planuje również obniżenie wieku rozpoczęcia obowiązku szkolnego do 6. roku życia.

"Jeśli uda się objąć dzieci pięcioletnie obowiązkowym przygotowaniem przedszkolnym w roku szkolnym 2007/2008 już rok później, czyli w roku 2008/2009 wprowadzimy obowiązek szkolny od 6. roku życia" - zapowiedział Zieliński.

Przypomniał, że nie oznacza to wydłużenia całkowitego czasu obowiązku szkolnego. "To będzie przesunięcie systemu +rok w dół+ maturę będą więc zdawali osiemnastolatkowie" - podkreślił wiceminister.

Resort stopniowo będzie wprowadzał też naukę języka angielskiego już w pierwszej klasie szkoły podstawowej. Jak poinformował Zieliński, MEiN przeznaczył dodatkowo 23 mln zł dla szkół, które w następnym roku zatrudnią wykwalifikowanych nauczycieli języka angielskiego.

Kontynuowane są też prace nad obniżeniem cen podręczników szkolnych. "Proces ten został rozłożony na etapy. W pierwszym etapie jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego 2006/2007 ceny mogą spaść o ok. 25 proc." - oznajmił wiceminister.

Jak zapowiedział wiceminister edukacji i nauki Stefan Jurga opracowywane są "standardy nauczania" na 118 kierunkach studiów zatwierdzonych przez MEiN. Resort planuje także włączyć do systemu szkolnictwa wyższego kolegia nauczycielskie. "Mogą być włączone do innych uczelni, lub przekształcane w samodzielne instytucje" - powiedział.

Źródło: onet.pl



Resortowi MEiN mówimy stanowcze TAK :706:

Zabierz swój głos w Ankiecie.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Basia 
Wieluniaczek
Dwa oblicza ]:-)



Pomogła: 16 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 21 Wrz 2005
Posty: 1719
Piwa: 9/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-02-14, 15:02   

J_a_r_o_ napisał/a:
"Jeśli uda się objąć dzieci pięcioletnie obowiązkowym przygotowaniem przedszkolnym w roku szkolnym 2007/2008 już rok później, czyli w roku 2008/2009 wprowadzimy obowiązek szkolny od 6. roku życia" - zapowiedział Zieliński.

jestem na NIE, bedą biednym dzieciom skracac dzieciństwo:/

J_a_r_o_ napisał/a:
Resort stopniowo będzie wprowadzał też naukę języka angielskiego już w pierwszej klasie szkoły podstawowej. Jak poinformował Zieliński, MEiN przeznaczył dodatkowo 23 mln zł dla szkół, które w następnym roku zatrudnią wykwalifikowanych nauczycieli języka angielskiego.

tu natomiast jestem na TAK :wink: im młodsze dziecko tym obce języki łatwiej wchodzą do głowy...

a z tym zachowanie to czy ja wiem :roll: hmm....ktos moze na przyklad być wybitnie uzdolniony, otrzymywać same bardzi dobre oceny, ale np. pochodzic z potologicznej rodziny i lekko zrytą psyche, siłą rzeczy idą zatym preblemy w szkole i naganne zachowanie... i co zostawić takiego na nastepny rok :?: bezsensu :roll:

arch: Staraj się pisać staranniej : P
oooooo gott :roll:
_________________
www.pajacyk.pl
Ostatnio zmieniony przez Basia 2006-02-15, 16:17, w całości zmieniany 2 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-02-14, 15:43   

Basia, a ja jestem na tak, przynajmniej średnia wieku półgłówków spadnie :)

Co do angielskiego, to niektóre dzieci uczą się już w przedszkolu i to jest prawidłowy rozwój dziecka.
Ten zas..ny reSZort powinien w głównej mierze przyłożyć się do tego, aby w placówkach oświatowo-wychowawczych pojawili się logopedzi
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Kruk 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Sty 2006
Posty: 224
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-02-14, 15:49   

Basia napisał/a:
a z tym zachowanie to czy ja wiem :roll: hmm....ktos moze na przyklad być wybitnie uzdolniony, otrzymywać same bardzi dobre oceny, ale np. pochodzic z potologicznej rodziny i lekko zrytą psyche, siłą rzeczy idą zatym preblemy w szkole i naganne zachowanie... i co zostawić takiego na nastepny rok :?: bezsensu :roll:


Tak ale to są raczej pojedyńcze przypadki bo ja osobiście nikogo takiego nie znam.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
daff 
Wieluniaczek



Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 17 Lis 2005
Posty: 1648
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-02-14, 16:15   

J_a_r_o_ napisał/a:
Kontynuowane są też prace nad obniżeniem cen podręczników szkolnych. "Proces ten został rozłożony na etapy. W pierwszym etapie jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego 2006/2007 ceny mogą spaść o ok. 25 proc." - oznajmił wiceminister.

to jest bardzo dobry pomysl, tylko nie jestem pewna czy wypali :grin: politycy zawsze chetnie nie swoja (nieswoją piszemy razem - Ferbik) kase rozdawali :wink:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
saint
[Usunięty]

Wysłany: 2006-02-15, 00:24   

Ja tez jestem na TAK.
I podobnego zdania co Ferbik, aby w placówkach oświatowo-wychowawczych pojawili się logopedzi.
 
   
Nexus
[Usunięty]

Wysłany: 2006-02-15, 10:07   

Totalna bzdura, już nie mają co wprowadzać w tej reformie!
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW