R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
O drogach powiatowych, miejskich i osiedlowych.
Autor Wiadomość
Stefan 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 2117
Piwa: 18/9
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-12-19, 23:47   

Ulica Joanny Żubr to droga powiatowa (zarządca: Starostwo Powiatowe w Wieluniu a konkretnie pdległy mu Zarząd Dróg Powiatowych).

Ulica ma być przebudowana w ramach programu o skróconej nazwie "szlak bursztynowy". Jednak nie wiem czy roboty rozpoczną się w nadchodzącym 2010 roku czy w kolejnym 2011.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
pjotrek 
Słyszał o Wieluniu


Wiek: 42
Dołączył: 07 Lis 2007
Posty: 10
Skąd: lodz
Wysłany: 2009-12-21, 14:18   ok

dzieki za odpowiedz, tylko mi sie obiło o uszy ze modrenizacja ma być w 2015, dlatego sie pytałem
_________________
pjotrek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
marcin-gorski 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 2 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Lip 2009
Posty: 420
Piwa: 4/2
Skąd: Gaszyn
Wysłany: 2009-12-21, 14:33   

kto by miał planować tak odlegle na 2015 rok? chyba że w planach 6-letnich ;) ale kto takie robił :) ??
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Stefan 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 2117
Piwa: 18/9
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-12-30, 09:31   Szlak bursztynowy

Stefan napisał/a:
Ulica ma być przebudowana w ramach programu o skróconej nazwie "szlak bursztynowy".


Ogłoszono przetarg na w/w projekt. W jego ramach oprócz ulicy Joanny Żubr zostanie także przebudowana inna powiatowa ulica w mieście tzn Wojska Polskiego. Reszta dróg z przetargu znajduje się poza miastem. Wszystkie inwestycje mają zostać ukończone przed 30.09.2012 (drogi gminne wcześniej):


BIP Powiat Wieluński napisał/a:
24 grudnia 2009r. - Ogłoszenie o zamówieniu - znak sprawy: ON.3421-52/09 (2009-12-24)
Przebudowa dróg powiatowych i gminnych w ramach projektu pn. "Wzmocnienie roli szlaku bursztynowego i innych szlaków tematycznych w zintegrowanym produkcie turystycznym województwa łódzkiego"

Droga powiatowa Nr 4510E Wieluń - Skomlin - Toplin
Droga powiatowa Nr 4510E Wieluń - Skomlin - Toplin ul. J.Żubr
Droga powiatowa Nr 4507E Wieluń - Turów - Koryta (w tym ul. Wojska Polskiego)
Droga powiatowa Nr 4507E Wieluń - Turów - Koryta przejście przez Młynisko
Droga powiatowa Nr 4523E Ruda - Mierzyce - Kamion
Droga powiatowa Nr 4524E Mierzyce - Przywóz - Toporów
Droga powiatowa Nr 4523E Ruda - Mierzyce - Kamion przejście przez Mierzyce

oraz n/w drogi gminne:
Droga gminna Nr 117259E Krzeczów - Toporów
Droga gminna Nr 117056E Morzykobyła - Ożarów i Nr 11705E Ożarów - Kowale
Droga gminna Nr 117312E Skaleniec - Walków
Droga gminna Nr 118204E Naramice - Wiktorówek


więcej informacji: http://www.bip.powiat.wie...od=/002/008/001

Poniżej lokalizacja chyba wszystkich większych inwestycji realizowanych w ramach "szlaku bursztynowego" :

mapa01.GIF
więcej na http://www.amber.eurotek.pl/index.jsp?bipkod=/003
Plik ściągnięto 3956 raz(y) 200,43 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
glizda 
Moderator
diablica



Pomogła: 45 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 14 Lis 2006
Posty: 4328
Piwa: 24/21
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-12-30, 09:56   

Ja jestem ciekawa kiedy za ulice Graniczna się wezmą :evil: to tez jest droga powiatowa
_________________
Wszystko o czym marze jest albo nielegalne, albo nieetyczne, albo strasznie tuczące...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Stefan 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 2117
Piwa: 18/9
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-01-24, 11:44   

POLSKA Dziennik Łódzki napisał/a:

Biznes czy konieczność? Włączenie ul. Sybiraków do krajowej ósemki wywołuje emocje

Magdalena Kopańska
2010-01-21

Wieluń zdecydował o włączeniu ulicy Sybiraków do krajowej ósemki. Mieszkańcy nowego osiedla domków od dawna domagali się takiego rozwiązania. Radni opozycji wytykają władzy, że inwestycja może dojść do skutku dopiero, kiedy jest to na rękę lokalnemu przedsiębiorcy, który ma w tym rejonie swoją firmę.

- Szansa na tę inwestycję pojawiła się dopiero teraz, gdy zgodziło się na to Centrum Elektryczne "Ania". Wcześniej nasze argumenty nie docierały do ratusza. Szkoda, że interes społeczny przegrywał do tej pory z biznesem - wytyka radna Anna Rozmarynowska.

O tym, że włączenie ulicy Sybiraków do krajowej ósemki znacznie ułatwiłoby życie mieszkańcom tej części miasta, wiadomo nie od dziś. Nowe osiedle domków jednorodzinnych powoli się cywilizuje. Miasto prowadzi tam dużą inwestycję: wykonuje nawierzchnie kilku ulic wraz z podłączeniem mediów i budową chodników. Ostatnim etapem byłoby wpięcie ul. Sybiraków do ósemki. Teraz mieszkańcy muszą się przeciskać ul. Młodzieżową. A wyjechanie z niej w godzinach szczytu to istny koszmar, bo niedaleko znajduje się skrzyżowanie dwóch dróg krajowych i tworzą się korki.

Zamiast korzystać z objazdu, wielu wybiera się na piechotę. Teraz w śniegu wydeptali sobie ścieżkę. - Kiedy idę po dziecko do szkoły, przechodzę właśnie tędy, bo mam o wiele bliżej. Trochę przysypało nam ścieżkę, ale przejść się da. Jadąc dookoła samochodem straciłabym dużo więcej czasu - mówi jedna z mieszkanek. Na niebezpieczny skrót dla pieszych narzekają radni i mówią o potrzebie chodnika.

- Tędy chodzą dzieci do szkoły. A co będzie, jak ktoś złamie rękę? Winnych wtedy nie będzie - mówi radna Rozmarynowska. - Jak można pozwolić na to, by dzieci przeciskały się obok składowiska prywatnej firmy. Kiedy zobaczyłam, jak zeskakują z nasypu, to oniemiałam. Co na to prezes "Ani"? Niestety, w tej sprawie nie uzyskaliśmy komentarza.

W ratuszu zaprzeczają, że opóźniając wpięcie ul. Sybiraków chronili składowisko firmy. - To są jakieś wymysły - ucina wiceburmistrz Robert Kaja. Urzędnicy dodają, że opóźnienia wynikają z winy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. - GDDKiA nie chciała się zgodzić na włączenie ulicy Sybiraków, bo między innymi miała uwagi, co do znajdującego się w pobliżu przystanku autobusowego i kwestii bezpieczeństwa. Z tego, co wiem, już nie ma tych wątpliwości i czekamy na decyzję - informuje Janusz Pamuła z wydziału inwestycji i rozwoju w wieluńskim ratuszu. Miasto, nie czekając na ostateczne ustalenia, konsekwentnie przygotowuje się do inwestycji. Projekt włączenia jest już wykonany. Ostatnim etapem ma być wydanie pozwolenia na budowę.

Cały szum zrobił się dokładnie o 45 metrów drogi. Jeśli decyzja GDDKiA będzie pozytywna, inwestycja będzie przeprowadzona jeszcze w tym roku. Jej koszt to około 220 tys. zł. Dzięki temu znacznie poprawi się komunikacja w tej części miasta. Ulica Sybiraków nadal będzie dwukierunkowa. Jej wylot na krajową ósemkę spowoduje utworzenie w tym miejscu skrzyżowania, ale bez świateł.


Jestem przeciwnikiem "gęstego włączania" osiedlowych uliczek w drogi główne - z pewnością inwestycja nie wpłynie pozytywnie na płynność ruchu na Traugutta (ale możliwe że znacznego pogorszenia nie będzie - pod warunkiem że z wlotu ulicy sybiraków nie będzie korzystało wielu)

sybirakow.JPG
Jeszcze w tym roku w tym miejscu będzie skrzyżowanie, o ile zgodzi się GDDKiA (fot Magdalena Kopańska)
Plik ściągnięto 8774 raz(y) 60,84 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
siszka6 
Słyszał o Wieluniu
siszka6


Dołączył: 05 Kwi 2009
Posty: 12
Skąd: wielun
Wysłany: 2010-01-24, 12:18   

Stefan napisał/a:
POLSKA Dziennik Łódzki napisał/a:
Obrazek
Biznes czy konieczność? Włączenie ul. Sybiraków do krajowej ósemki wywołuje emocje

Magdalena Kopańska
2010-01-21

Wieluń zdecydował o włączeniu ulicy Sybiraków do krajowej ósemki. Mieszkańcy nowego osiedla domków od dawna domagali się takiego rozwiązania. Radni opozycji wytykają władzy, że inwestycja może dojść do skutku dopiero, kiedy jest to na rękę lokalnemu przedsiębiorcy, który ma w tym rejonie swoją firmę.

- Szansa na tę inwestycję pojawiła się dopiero teraz, gdy zgodziło się na to Centrum Elektryczne "Ania". Wcześniej nasze argumenty nie docierały do ratusza. Szkoda, że interes społeczny przegrywał do tej pory z biznesem - wytyka radna Anna Rozmarynowska.

O tym, że włączenie ulicy Sybiraków do krajowej ósemki znacznie ułatwiłoby życie mieszkańcom tej części miasta, wiadomo nie od dziś. Nowe osiedle domków jednorodzinnych powoli się cywilizuje. Miasto prowadzi tam dużą inwestycję: wykonuje nawierzchnie kilku ulic wraz z podłączeniem mediów i budową chodników. Ostatnim etapem byłoby wpięcie ul. Sybiraków do ósemki. Teraz mieszkańcy muszą się przeciskać ul. Młodzieżową. A wyjechanie z niej w godzinach szczytu to istny koszmar, bo niedaleko znajduje się skrzyżowanie dwóch dróg krajowych i tworzą się korki.

Zamiast korzystać z objazdu, wielu wybiera się na piechotę. Teraz w śniegu wydeptali sobie ścieżkę. - Kiedy idę po dziecko do szkoły, przechodzę właśnie tędy, bo mam o wiele bliżej. Trochę przysypało nam ścieżkę, ale przejść się da. Jadąc dookoła samochodem straciłabym dużo więcej czasu - mówi jedna z mieszkanek. Na niebezpieczny skrót dla pieszych narzekają radni i mówią o potrzebie chodnika.

- Tędy chodzą dzieci do szkoły. A co będzie, jak ktoś złamie rękę? Winnych wtedy nie będzie - mówi radna Rozmarynowska. - Jak można pozwolić na to, by dzieci przeciskały się obok składowiska prywatnej firmy. Kiedy zobaczyłam, jak zeskakują z nasypu, to oniemiałam. Co na to prezes "Ani"? Niestety, w tej sprawie nie uzyskaliśmy komentarza.

W ratuszu zaprzeczają, że opóźniając wpięcie ul. Sybiraków chronili składowisko firmy. - To są jakieś wymysły - ucina wiceburmistrz Robert Kaja. Urzędnicy dodają, że opóźnienia wynikają z winy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. - GDDKiA nie chciała się zgodzić na włączenie ulicy Sybiraków, bo między innymi miała uwagi, co do znajdującego się w pobliżu przystanku autobusowego i kwestii bezpieczeństwa. Z tego, co wiem, już nie ma tych wątpliwości i czekamy na decyzję - informuje Janusz Pamuła z wydziału inwestycji i rozwoju w wieluńskim ratuszu. Miasto, nie czekając na ostateczne ustalenia, konsekwentnie przygotowuje się do inwestycji. Projekt włączenia jest już wykonany. Ostatnim etapem ma być wydanie pozwolenia na budowę.

Cały szum zrobił się dokładnie o 45 metrów drogi. Jeśli decyzja GDDKiA będzie pozytywna, inwestycja będzie przeprowadzona jeszcze w tym roku. Jej koszt to około 220 tys. zł. Dzięki temu znacznie poprawi się komunikacja w tej części miasta. Ulica Sybiraków nadal będzie dwukierunkowa. Jej wylot na krajową ósemkę spowoduje utworzenie w tym miejscu skrzyżowania, ale bez świateł.


Jestem przeciwnikiem "gęstego włączania" osiedlowych uliczek w drogi główne - z pewnością inwestycja nie wpłynie pozytywnie na płynność ruchu na Traugutta (ale możliwe że znacznego pogorszenia nie będzie - pod warunkiem że z wlotu ulicy sybiraków nie będzie korzystało wielu)
Takie skrzyzowanie bez sygnalizacji swietlnej,tez będzie kłopotliwe,dla włączających się do ruchu.Jedynym wyjsciem byłoby wkoncu budowa obwodnicy w Wieluniu.Przeciez w koncu ziemia pod budowę obwodnicy na8 została wykupiona za olbrzymie pieniądze.A co z objazdem nadjezdzających od południa?Ulica Popiełuszki miała byc do tego przeznaczona i dalej wzdłuz torów do sieradzkiej.Ulica Torowa łącząca sieradzką z wrocławską az się sama prosi i kusi.Kto zna ten rejon to wie jaka toby była ulga dla miasta.Mniejszy ruch ciezarowy na miescie poprawi napewno bezbieczenstwo i nawierzchnie dróg.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-01-24, 12:34   

Stefan napisał/a:
Biznes czy konieczność? Włączenie ul. Sybiraków do krajowej ósemki wywołuje emocje


Skrzyżowanie w tym miejscu zapewne ułatwi ruch mieszkańcom ul. Sybiraków, natomiast znacznie utrudni właczanie się do ruchu mieszkańcom osiedla domków jednorodzinnych pomiędzy Osiedlem AK i Szkołą nr 5 - już w tej chwili wyjazd z ul. Grunwaldzkiej jest kłopotliwy, a gdy dojdzie do tego jeszcze obserwowanie ul. Sybiraków to będzie jeszcze gorzej...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-01-24, 12:45   

Zgadza się red, z tą jednak różnicą, że nitki od Twojego osiedla są aż 3 do ósemki, a do Sybiraków nie ma żadnej :)
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-01-24, 13:14   

Ferbik napisał/a:
Zgadza się red, z tą jednak różnicą, że nitki od Twojego osiedla są aż 3 do ósemki, a do Sybiraków nie ma żadnej

To ja wiem. Nie jestem przeciwny właczeniu Sybiraków do "8" - zwracam tylko uwagę, że utrudni to wyjazd mnie i moim sąsiadom. Mimo tego że są trzy wyjazdy, to i tak ze wzglądu na lokalizacje połowa osiedla wyjeżdza Grunwaldzką.
Może to się zmieni za kilka lat, gdy będzie wykonany drugi porządny wyjazd z osiedla na ulicę Sieradzką.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-01-24, 13:16   

red napisał/a:
Mimo tego że są trzy wyjazdy, to i tak ze wzglądu na lokalizacje połowa osiedla wyjeżdza Grunwaldzką.
Może to się zmieni za kilka lat, gdy będzie wykonany drugi porządny wyjazd z osiedla na ulicę Sieradzką.

No właśnie - do Sieradzkiej byłoby to jedno z lepszych rozwiązań.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2010-01-24, 14:33   

Cytat:
Urzędnicy dodają, że opóźnienia wynikają z winy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. - GDDKiA nie chciała się zgodzić na włączenie ulicy Sybiraków, bo między innymi miała uwagi, co do znajdującego się w pobliżu przystanku autobusowego i kwestii bezpieczeństwa. Z tego, co wiem, już nie ma tych wątpliwości i czekamy na decyzję - informuje Janusz Pamuła z wydziału inwestycji i rozwoju w wieluńskim ratuszu.

A czy czasami nie toczy się mała „wojna” pomiędzy GDDKiA a naszym magistratem? Pamiętne zablokowanie ul. Popiełuszki poprzez ograniczenie tonażowe, skutecznie utrudniło ruch krajowy przez Wieluń. Teraz może dojść do małego odwetu, i mieszkańcy ul. Sybiraków jeszcze długo mogą poczekać na zgodę GDDKiA, dotyczącą przyłączenia tej ulicy do „krajówki”.

Co do tych utrudnień, mam nadzieję że już niedługo problem rozwiąże się sam, w momencie powstania obwodnicy ;) .
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Leveile Soleile 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 02 Lip 2007
Posty: 1077
Piwa: 12/27
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-01-29, 21:12   

Chciałabym się poskarżyć na chodnik od strony Zamenhoffa przy płocie kościoła Bożego Ciała... Przechodząc tam dzisiaj zastanawiałam się czy to taki problem posypac chodnik solą? Jednak ktoś powinien o to zadbać, bo łatwo można tam fiknąć koziołka. 8)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Stefan 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 2117
Piwa: 18/9
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-03-27, 20:53   

RZW napisał/a:


Bez asfaltu, chodników i kanalizacji burzowej
2010-03-24

Jak to możliwe, że w XXI wieku najdłuższa ulica w Wieluniu – Graniczna, wygląda jak rodem ze średniowiecza.

Z mikrofonem postanowiła to sprawdzić Ewa Chyra:

Kliknij by wysłuchać:











A teraz nie dzieje się nic i nic nie wskazuje na to, że w najbliższym czasie miałoby się to zmienić. Jedyną szansą jest budowa południowej obwodnicy Wielunia, która przecinałaby ulicę Graniczną - a to jak wiemy daleko idące plany.


^^ ^^ Wszystko się zgadza poza tym że obwodnica południowa nie przetnie Granicznej :) Włg studium, jedynie WOC (wschodnia obwodnica centrum - droga średnicowa) będzie krzyżowała się z graniczną - ale to szczegół nie zmieniający meritum :)

2403graniczna.jpg
Plik ściągnięto 2598 raz(y) 33,56 KB

2403graniczna2.jpg
Plik ściągnięto 2555 raz(y) 24,67 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2010-04-08, 00:14   

Ja rozumiem, mieliśmy długą, srogą zimę. Ale ta skończyła się kilka tygodni temu, a pozostałości po niej w postaci dziur i wyrw, jak były, tak są nadal. Katastrofalnie wyglądają szczególnie drogi powiatowe. Droga Wieluń - Kurów - Chotów - Skomlin. Bardzo niebezpieczna przed Kurowem oraz w Chotowie!!! Droga Wieluń - Mokrsko - Skomlin. Droga dziurawa przede wszystkim pomiędzy Mokrskiem a Skomlinem. Droga Skomlin - Wróblew (w stronę Praszki) wygląda makabrycznie!! Brak słów do jej scharakteryzowania. Podobne słowa można powiedzieć o drodze Skomlin - Toplin. Dziura na dziurze, wyrwa na wyrwie. Niebezpieczeństwo czai się na każdym wymienionym odcinku. Później przyczyną wypadku jest nadmierna prędkość i brawura... Żenada mało powiedziane, panowie POWIATOWI :!:
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW