R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Ciepła woda? Żart!
Autor Wiadomość
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-09-03, 22:20   Ciepła woda? Żart!

Czy Wy też doświadczyliście niskiej temperatury ciepłej wody w kranach na Sadach i Wyszyńskiego? Dzisiaj podczas wizyty u teściów odkręcając wodę przez 5 minut zastanawiałem się, z której rury leci ciepła. Dopiero sprawdzając na wodomierzach upewniłem się co do tego. Przecież to żałosne. Płaci się w cholerę kasy za podgrzanie wody, a ta woda praktycznie nie różni się od zimnej. Popytałem paru znajomych i ostatnio ciepła woda tylko z rachunku jest ciepła. Dlaczego WSM, jako zarządca nic z tym nie robi? Trzeba dopiero złożyć zgłoszenie, żeby cokolwiek w tym temacie ruszyli? Przecież za coś takiego płacić się nie powinno. Macie podobne przypadki?
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-09-03, 22:31   

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 12.04.2002, Dział IV, rozdział 1:

§ 120.2. Instalacja ciepłej wody powinna zapewniać uzyskanie w punktach czerpalnych temperatury wody nie niższej niż 55°C i nie wyższej niż 60°C, przy czym instalacja ta powinna umożliwiać przeprowadzanie jej okresowej dezynfekcji termicznej przy temperaturze wody nie niższej niż 70°C.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-09-03, 22:49   

Administrator napisał/a:
Instalacja ciepłej wody powinna zapewniać uzyskanie w punktach czerpalnych temperatury wody nie niższej niż 55

Miała... z 15°C...
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
BaD_GiRl 
Dojeżdża PKSem



Pomogła: 1 raz
Wiek: 36
Dołączyła: 20 Lis 2008
Posty: 175
Postawił 2 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-09-04, 09:20   

Też się nad tym zastanawiałam czemu ta woda wcale nie jest tak ciepła jak być powinna...;/
_________________
Dum spiro-spero
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
JAREK.M 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Maj 2010
Posty: 402
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: WIELUŃ
Wysłany: 2010-09-04, 12:29   

Ferbik napisał/a:
Miała... z 15°C...

To i tak wyższa niż u mnie. 15 stopni to ja mam ciepła w domu. :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Rybak 
Przyjeżdża na zakupy
ornitolog


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 449
Piwa: 12/1
Skąd: z samiutkiego piekła
Wysłany: 2010-09-04, 17:31   

U mnie na Wyszyńskiego z kranu leci gorąca woda więc może to tylko
jakiś "lokalny" problem ??
_________________
Nadchodzi ten dzień.........
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2010-09-05, 11:15   

W piątek po godzinie 22, brałem tradycyjny prysznic ;) woda wydawała mi się normalna, czyli ciepła. Dzisiaj jednak, pozwoliłem sobie zmierzyć jej temperaturę, pomiar z godziny 8.30, 48°C. Niby gorąca, ale jeśli wziąć pod uwagę paragrafy;
Administrator napisał/a:
§ 120.2. Instalacja ciepłej wody powinna zapewniać uzyskanie w punktach czerpalnych temperatury wody nie niższej niż 55°C i nie wyższej niż 60°C, przy czym instalacja ta powinna umożliwiać przeprowadzanie jej okresowej dezynfekcji termicznej przy temperaturze wody nie niższej niż 70°C.

To wygląda na to że faktycznie brakuje ok. 7 - 10 stopni, a to jakby na to nie spojrzeć brak spory :shock:

Postaram się w tym tygodniu dokonać kilku pomiarów, każdego dnia, zawsze o innych porach. Zobaczymy czy amplituda będzie stała, czy zróżnicowana ;)

Ferbik napisał/a:
Miała... z 15°C...

:D pewnie nie, bo zimna woda według moich pomiarów miała 18°C. A była zimna że hej :P



[ Dodano: 2010-09-09, 20:09 ]


Cztery dni pomiarów, chyba wystarczy ;) , tym bardziej że temperatura ciepłej wody raczej stała :) .
Pon. 6.08 godz. 17.30 temperatura ciepłej wody 44°C
Wt. 7.08 godz. 15.00 temperatura ciepłej wody 45°C
Śr. 8.08 godz. 9.00 temperatura ciepłej wody 46°C
Czw. 9.08 godz. 19.30 temperatura ciepłej wody 44°C

Jak widać, cały czas brakuje trochę aby było normalnie, czyli tyle ile nakazują przepisy. Jakoś to włodarzom spółdzielni nie przeszkadza, ciekawe czy byli by tacy spokojni, gdyby lokatorzy też łamali, bądź naginali prawo spółdzielcze.

Problem jak widać na innych forach, nie jest tylko problemem lokatorów Wieluńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, oto co znalazłem gdzieś w necie;
Cytat:
23-06-2009, 18:52
cfhpul
Początkujący

Podgrzanie ciepłej wody - problemy
Witam, mam takie pytanie. Mieszkam w mieszkaniu i ciepła woda ogrzewana w pobliskiej kotłowni lecąc z kranu ma temperaturę 35-40 stopni, a czasem jeszcze mniej a cenę za podgrzanie bardzo wysoką.

Jeśli zgłosi się problem w spółdzielni to odpowiadają "nikt nie narzeka", tak samo w kotłowni.

Znalazłem ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY z dnia 12 marca 2009 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie)

i jest tam artykuł:
Przepis prawny:
"16) w § 120: a) ust. 2 otrzymuje brzmienie:
„2. Instalacja wodociągowa ciepłej wody powinna umożliwiać uzyskanie w punktach czerpalnych wody o temperaturze nie niższej niż 55 °C i nie wyższej niż 60 °C.”.


Z czego widać, że temperatura 35-40 jest DALEKA od normy.

Mam więc pytanie czy ten artykuł stosuje się do mojego przypadku i na kim można wymóc zapewnienie odpowiedniej temperatury wody? Kto za to odpowiada i co trzeba zrobić aby wymóc uzyskanie odpowiedniej temperatury?

No właśnie, zwracając uwagę na ostatnie zdanie (wytłuszczone na niebiesko), jak to się ma do naszej spółdzielni?
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
akirus 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomogła: 16 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 26 Paź 2006
Posty: 1259
Skąd: wieluń
Wysłany: 2010-09-21, 22:56   

Nie dalej jak wczoraj też leciała ciepła woda zamiast gorącej na Sadach, a jak u was? :? Chyba kogoś tu trzeba pogonic...
_________________
Co za czasy! Lot w kosmos trwa coraz krócej, jazda do pracy coraz dłużej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
xoxov][ 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył: 05 Kwi 2010
Posty: 123
Piwa: 2/2
Skąd: wieluń
Wysłany: 2010-09-21, 22:59   

na kopernika również od paru dni nie mogę doszukać się gorącej wody w kranie w łazience.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-09-29, 23:14   

Zróbcie pomiary temperatury, napiszcie do administracji pismo powołując się na ww rozporządzenie i czekajcie na odpowiedź.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
jenusia 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomogła: 18 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 03 Lut 2006
Posty: 1016
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-09-30, 08:04   

hmm zauwazyłam że odkąd grzeja leci wrzątek
_________________
W naturze człowieka leży rozsądne myślenie i nierozsądne działanie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Phoenix 
Ma stragan na targu



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 15 Paź 2010
Posty: 525
Skąd: wieluń
Wysłany: 2010-10-25, 23:01   

Ja nie doświadczyłem zimnej wody ale za to żółtej i to od kilku ostatnich dni.. Więc nie wiem co lepsze ;) I nie wiem za co płace.. woda jak z Amazonki ;/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
akirus 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomogła: 16 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 26 Paź 2006
Posty: 1259
Skąd: wieluń
Wysłany: 2011-01-23, 18:25   

Po zgłoszeniu (kilkakrotnym) w WSM problemu chłodnej-ciepłej wody otrzymaliśmy odpowiedź, że nikt poza nami się nie skarżył. Po ostatniej wizycie dostaliśmy zapewnienie, że ktoś z WSM bedzie chodził i mierzył tą temperaturę, żeby sprawdzić, czy faktycznie jest za zimna.
_________________
Co za czasy! Lot w kosmos trwa coraz krócej, jazda do pracy coraz dłużej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Syn Mariana 
Ma stragan na targu



Pomógł: 7 razy
Wiek: 50
Dołączył: 05 Gru 2006
Posty: 516
Skąd: Z lasu
Wysłany: 2011-10-23, 21:08   

Mierzyłem dzisiaj temp "ciepłej" wody i wynosiła ona 42 st.C. złodziejstwo :evil:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW