R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Pracodawcy lekceważą sądy pracy
Autor Wiadomość
saint
[Usunięty]

Wysłany: 2006-02-24, 00:05   Pracodawcy lekceważą sądy pracy

Nie dostajesz pensji na czas, należności na za nadgodziny, ekwiwalentów urlopowych? Jeśli myślisz, że odzyskasz pieniądze, skarżąc się do sądu pracy - niestety - jesteś w błędzie. Połowa orzeczeń nie jest wykonywana przez pracodawców.

Pracodawcy niewiele sobie robą z wyroków sądów pracy - wynika z kontroli prowadzonych przez Państwową Inspekcję Pracy. PIP przejrzała 7 tys. wyroków, które zapadły w latach 2003- 2005. Wnioski są smutne: połowa orzeczeń nie jest wykonywana. Najczęściej chodzi o wypłatę zaległego wynagrodzenia, pieniędzy za godziny nadliczbowe czy ekwiwalent urlopowy. Zdarzają się też przypadki, gdy pracodawca nie stosuje się do wyroku, który dotyczy wydania bądź sprostowania świadectwa pracy, czy też przywrócenia do pracy.

Skąd tak powszechne lekceważenie prawa? Główny inspektor pracy Anna Hintz uważa, że środki prawne, jakimi dysponują inspektorzy, są ograniczone i w konsekwencji część orzeczeń może być egzekwowana tylko przez komorników sądowych, a to nie zdarza się często. Jej zdaniem, należałoby rozważyć zaostrzenie kar za uchylanie się od wykonywania prawomocnych orzeczeń sądów pracy. Teraz pracodawca musi zapłacić co najwyżej grzywnę. Wyjątkiem jest odmowa przywrócenia do pracy za może on trafić na 2 lata do więzienia.

Anna Hintz uważa, że oprócz kary grzywny, za lekceważenie sądowych wyroków powinny być stosowane kary ograniczenia wolności lub więzienia do dwóch lat.

źródło http://mojefinanse.interia.pl
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-02-24, 00:10   

Lekceważą dlatego bo kary nakładane na nich są za niskie :!:

Jeśli pracodawcy za wyzysk na pracownikach będą surowo karani to szybciutko się to zmieni - jestem o tym przekonany.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
saint
[Usunięty]

Wysłany: 2006-02-24, 00:51   

Też tak uważam J_a_r_o_, kary są po prostu śmieszne i stąd to lekceważenie pracowników jak i samych sądów.
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-02-24, 10:32   

Dla mnie powinna być jedna, surowa kara tak jak jest to np. we Włoszech (w przypadku gdy zwolni się pracownika z winy pracodawcy), mianowicie jeśli pracodawca nie wywiązuje się ze stosunku pracy, robi matactwa, przekręty na niekorzyść pracownika a także wyzyskuje go - powinien dostać zakaz zatrudniania kogokolwiek przez 10 lat i spokój.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Bzyku 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 2 razy
Wiek: 43
Dołączył: 25 Kwi 2006
Posty: 269
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-04-26, 13:06   

tak tylko to trzeba pracodawcy udowodnić, a tutaj jest problem.! :sad:
Ja pracuję w dyskoncie spożywczym w Wieluniu i tak prawdę mówiąc siedzęw pracy codziennie 10-12 godz. a w ewidencji pracy mam 8h. Chcąc iść do Sądu Pracy to nie mam z czym bo teoretycznie wszystko jest OK. :sad:
_________________
>>>...całe życie to jedna wielka gra...<<<
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
stanmarc 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 960
Piwa: 6/3
Skąd: Oklahoma Village
Wysłany: 2006-05-28, 22:18   

lukas23m napisał/a:
tak tylko to trzeba pracodawcy udowodnić, a tutaj jest problem.! :sad:
Ja pracuję w dyskoncie spożywczym w Wieluniu i tak prawdę mówiąc siedzęw pracy codziennie 10-12 godz. a w ewidencji pracy mam 8h. Chcąc iść do Sądu Pracy to nie mam z czym bo teoretycznie wszystko jest OK. :sad:


W tym przypadku jedyny dowód to zeznania świadków na okoliczność pracy w godzinach nadliczbowych, czyli w praktyce innych pracowników. Musilibyście się zgrać i można by nieźle pojechać "ten" Dyskont - patrz przyład "Biedronki"
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Bzyku 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 2 razy
Wiek: 43
Dołączył: 25 Kwi 2006
Posty: 269
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-05-29, 18:41   

stanmarc napisał/a:
W tym przypadku jedyny dowód to zeznania świadków na okoliczność pracy w godzinach nadliczbowych, czyli w praktyce innych pracowników. Musilibyście się zgrać i można by nieźle pojechać "ten" Dyskont - patrz przyład "Biedronki"


powiem Ci, że tak prawdę mówiąc to nic nie zmieni bo kary w Polsce są tak niskie, że dla tak dużysz firm takich jak Biedronka to są niewielkie wydatki wliczone w koszta.
Gdyby w Polsce prawo było tak surowe jak we Włoszech (pisał o tym Ferbik kilka postów wcześniej) to może wtedy takie firmy zaczęłyby przestrzegać prawa. :(
_________________
>>>...całe życie to jedna wielka gra...<<<
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-05-29, 23:58   

lukas23m napisał/a:
Gdyby w Polsce prawo było tak surowe jak we Włoszech (pisał o tym Ferbik kilka postów wcześniej) to może wtedy takie firmy zaczęłyby przestrzegać prawa.




Dokładnie to samo mam zdanie...
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
stanmarc 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 960
Piwa: 6/3
Skąd: Oklahoma Village
Wysłany: 2006-06-01, 13:27   

powiem Ci, że tak prawdę mówiąc to nic nie zmieni bo kary w Polsce są tak niskie, że dla tak dużysz firm takich jak Biedronka to są niewielkie wydatki wliczone w koszta.
Gdyby w Polsce prawo było tak surowe jak we Włoszech (pisał o tym Ferbik kilka postów wcześniej) to może wtedy takie firmy zaczęłyby przestrzegać prawa. :( [/quote]

masz rację, ale ja miałem na myśli odszkodowanie za prace w godzinach nadliczbowy, a nie karę - nie tak dawno któryś z pracowników "Biedronki" dostał ponad 60 tyś. zł.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW