R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Jaro
2011-10-08, 08:32
PSL
Autor Wiadomość
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-10-29, 00:41   

marcin-gorski napisał/a:
czy ja mówię, że należy zatrudniać wszystkich członków rodziny??

czy wyklucza się zaufanie do człowieka z kompetencją ?

zawsze można znaleźć jakieś powiązania rodzinne w urzędach, firmach, ale jest to spowodowane również tym iż żyjemy w małym miasteczku w którym każdy wie o każdym wszystko. Czy członkowie rodzin urzędników mają siedzieć w domach aby nie narazić się na oskarżenie, że praca została im załatwiona przez tegoż urzędnika? Nie popadajmy w paranoje!


Oczywiście zawsze można mówić, że najbardziej kompetentną osobą na dane stanowisko jest własna żona albo wujek po zawodówce...
Rodziny osób na stanowiskach nie muszą siedzieć w domu ale też od razu nie muszą dostawać stanowisk w urzędach lub firmach powiązanych z władzą. Mam w Wieluniu sporą rodzinę i jakoś nikt nie pracuje w urzędzie lub firmie powiązanej z władzami miasta a to wcale nie znaczy, że są bezrobotni. Nie przesadzaj że w takim mieście jak Wieluń nie ma innej pracy poza urzędami.

A tak ogólnie to temat jest o SL. Czy jest jakiś program tego ugrupowania i ich kandydata na burmistrza?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
marcin-gorski 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 2 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Lip 2009
Posty: 420
Piwa: 4/2
Skąd: Gaszyn
Wysłany: 2010-10-29, 08:06   

nie tylko red chodzi o urzędy.

Prosty przykład : urzędnik ma córkę, która jest nauczycielką i co wtedy?? zawsze każdy może zarzucić że pracuje w jednostkach podległych pod burmistrza, starostę.

Takich przykładów jest wiele, zawsze można znaleźć jakieś nici powiązań.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-10-29, 10:35   

marcin-gorski napisał/a:
Prosty przykład : urzędnik ma córkę, która jest nauczycielką i co wtedy?? zawsze każdy może zarzucić że pracuje w jednostkach podległych pod burmistrza, starostę.

Zawsze może pracować w szkole w innej gminie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
marcin-gorski 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 2 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Lip 2009
Posty: 420
Piwa: 4/2
Skąd: Gaszyn
Wysłany: 2010-10-29, 10:47   

MOŻNA też w innym województwie a nawet państwie ale czy o to w tym wszystkim chodzi? Kiedy mamy jawny oczywisty nepotyzm to rozumiem napiętnowanie ale nie popadałbym też w skrajności.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2010-10-29, 18:04   

Mateusz, to już naprawdę ostatni post kierowany pod Twoim adresem, ale naprawdę piszesz takie bzdury, że nie sposób przejść obok tego obojętnie.
Mateusz napisał/a:
Praca za granicą? Nie rozśmieszaj mnie. Odróżnij życie prywatne od pełnienia funkcji publicznej.

W polityce nie ma życia prywatnego, a już z całą pewnością nie wtedy kiedy chodzi o tego typu przychody;
Mateusz napisał/a:
Co w tym dziwnego że biorę kasę za załatwienie pracy za granicą? Dla mnie to rzecz normalna i oczywista. Przyjechałem 1wszy raz to też była umowa niepisana że odpalam komuś kasę. Co innego załatwić koledze pracę a co innego grupie 10 osób które ledwo znam.

Mamy wszyscy rozumieć, że z tych pieniędzy solidnie, jako uczciwy obywatel i prawy zalążek polityka, rozliczyłeś się przed fiskusem :? Bo powiem szczerze, że inaczej sobie tego nie wyobrażam, aczkolwiek bardzo w to wątpię.

Z kolei, takie cytaty jak te poniżej, brzmią jak mafijne wyznania, szczególnie ten wytłuszczony fragment;
Mateusz napisał/a:
Pracowałem na kilku firmach i szefowie(Holendrzy) mają do mnie zaufanie, dlatego powierzyli mi Polakowi(20latkowi, jak to możliwe że taki młody?) dostarczanie im ludzi na firmę. Widocznie jestem dla nich wiarygodny, a wcześniej sprawdziłem się w pracy co świadczy że nie jestem leniem i gościem co się użala nad sobą ale osobą zawziętą i zdyscyplinowaną.

Dalszą ocenę Twojej osoby pozostawiam ewentualnym wyborcom, ja swoje zdanie mam już od dawna wyrobione :neutral:

Przepraszam za solidną odchyłkę od tematu ;)
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
dawid 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
się gra, się ma


Pomógł: 14 razy
Wiek: 44
Dołączył: 27 Sie 2006
Posty: 1173
Piwa: 14/19
Skąd: znienacka
Wysłany: 2010-10-29, 21:10   

red napisał/a:
Zawsze może pracować w szkole w innej gminie.


nie popadajmy w skrajność red 8)
_________________
Potrzebujesz DSL-a, Neostradę? Call me 502-408-902
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-10-30, 23:05   

marcin-gorski napisał/a:
MOŻNA też w innym województwie a nawet państwie ale czy o to w tym wszystkim chodzi? Kiedy mamy jawny oczywisty nepotyzm to rozumiem napiętnowanie ale nie popadałbym też w skrajności.

Teraz to ty popadasz w skrajność. Na stanowiskach gdzie decydujące mają być kompetencje, niech decydują kompetencje a nie koligacje rodzinno-towarzyskie. Zaczynam cie podejrzewać, że panowie z PSLu obiecali ci jakieś stanowisko po wyborach za agitowanie na ich rzecz przed wyborami.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
marcin-gorski 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 2 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Lip 2009
Posty: 420
Piwa: 4/2
Skąd: Gaszyn
Wysłany: 2010-11-08, 12:01   

głodnemu chleb na myśli. . .
oj red, red nie sądziłem, że zniżysz się do takiego poziomu. Jedyne co Cie może tłumaczyć to stres przedwyborczy ;)
Powodzenia.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-08, 21:22   

marcin-gorski, ja po prostu g-ó-w-n-o nazywam po imieniu a nie "figurką z brązu". Zapewne wiele osób przesadza z tym załatwianiem posad dla ludzi PSLu, ale w każdej plotce jest trochę prawdy. Skoro publicznie mówi się, że aby dostać pracę w starostwie to trzeba się powołać na pewnego polityka (takie głosy są nawet tu na forum w dziale PRACA - nic nie wymyślam), jeżeli w prywatnych rozmowach kilka osób przyznało mi się wprost, że pracują w pewnych urzędach tylko dlatego, że są krewnymi lub znajomymi działaczy (nie tylko PSLu) to chyba coś musi być na rzeczy. I zaklinanie rzeczywistości nic tu nie da.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-08, 21:43   

miko 005

1. Opinia człowieka którego posty na tym forum są przepełnione żalem i narzekaniem na wszystko dokoła nie interesują mnie. Śmieszą mnie ludzie którzy wytykają mi to że zarabiam na czymś. Żyj sobie przeświadczeniem że dostaniesz coś za darmo. Nie byłeś za granicą, zresztą z takim "rozgarnięciem" mógłbym się domyślać żeby cie tam sprzedali z 10 razy, okradli i wywieźli.

2. Tak rozliczam się z fiskusem.

3. Jak ktoś coś chce ze mną coś załatwić to zmienia zdanie o mnie i tyle z mojej strony.

4. Tak wiem że moja wypowiedź jest złośliwa i pełna cynizmu. :) Nie bierz tego do siebie. Znamy się poprzez pryzmat awataru na forum i na podstawie postów możemy jeden drugiego oceniać. Czy na tej podstawie można właściwie ludzi oceniać? Nie jestem profesorem logiki ani psychologiem.
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2010-11-09, 20:13   

Mateusz napisał/a:
1. Opinia człowieka którego posty na tym forum są przepełnione żalem i narzekaniem na wszystko dokoła nie interesują mnie.

To tak jakby Cię nie interesowali wyborcy, którzy mają pesymistyczne spojrzenie na wszystko dookoła.

Mateusz napisał/a:
Śmieszą mnie ludzie którzy wytykają mi to że zarabiam na czymś.

Nie zarabiasz na czymś, tylko na ludzkim nieszczęściu.

Mateusz napisał/a:
3. Jak ktoś coś chce ze mną coś załatwić to zmienia zdanie o mnie i tyle z mojej strony.

Nie, ktoś po prostu inaczej z Tobą rozmawia. Zdanie o Tobie ma cały czas takie samo, negatywne.

Mateusz napisał/a:
4. Tak wiem że moja wypowiedź jest złośliwa i pełna cynizmu.

Twoja wypowiedź, jest efektem braku odpowiednich argumentów, którymi mógłbyś obronić swoje postępowanie.
A pisząc coś takiego;
Mateusz napisał/a:
Nie byłeś za granicą, zresztą z takim "rozgarnięciem" mógłbym się domyślać żeby cie tam sprzedali z 10 razy, okradli i wywieźli.

udowadniasz wszystkim, jaki jesteś "malutki" i to pod każdym względem, to po pierwsze.
Po drugie, pewnie by mnie okradli, sprzedali, i z powrotem odkupili. Na szczęście omijam z daleka ludzi pokroju ... domyśl się o kim myślę ;)

Tak sobie myślę, że ludzie oddający głos na Ciebie do Sejmiku Wojewódzkiego, po prostu zmarnują ten głos. Trzeba tylko żyć nadzieją, że będzie to głos rodziny, więc jestem spokojny o swój los.

PS. Dalsza polemika z niedorosłym dorosłym, nie ma sensu.
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
vofa.1980 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 18 Paź 2010
Posty: 2
Skąd: Wielun
  Wysłany: 2010-11-18, 12:31   STRONA PSL: www.wyborczapsl.com.pl

Zapraszam na stronę http://www.wyborczapsl.com.pl
Informacje o kandydatach PSL w Twoim mieście i dużo dużo więcej!

[ Dodano: 2010-11-18, 13:17 ]
Dorzuce jeszcze dobry spot PSLu: http://www.youtube.com/wa...player_embedded
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-18, 13:37   

Kłamstwo !!! Na stronie nie ma 1 słowa n temat kandydatów z naszej gminy!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
marcin-gorski 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 2 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Lip 2009
Posty: 420
Piwa: 4/2
Skąd: Gaszyn
Wysłany: 2010-11-18, 13:56   

potwierdzam słowa administratora! jakaś lipna ta strona!

jedyne co znalazłem na temat psl wieluń:

http://www.youtube.com/watch?v=NXIHGr_HaWI
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Nevermind 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 957
Piwa: 1/1
Skąd: NL
Wysłany: 2010-11-18, 16:34   

Tego sie nawet ogladac nie da. "Sprawdzony kandydat, sprawdzony kandydat" nic wiecej do powiedzenia nie maja :roll:
_________________
Worldwide Trance Community..
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW