R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: ourson
2011-04-10, 12:39
Pytania do kandydatów na burmistrza
Autor Wiadomość
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-09, 15:07   

Mrówek napisał/a:
A ja uważam zapałki jako dobry cel. Przecież to jest świetny nośnik informacji-reklamy i to jeszcze w takim okresie gdzie jest pełno ludzi, chwalą się nowym gadżetem. Świetny pomysł.


Trzeba być dzieciakiem żeby tak pisać.
Święto zmarłych to święto zmarłych a nie kampania...

Przy okazji http://wybory2010.pkw.gov...12b577b7c5d1543

15 Patyk Marek 18 Wieluń

Mogłeś się pochwalić ze startujesz do powiatu z ramienia PO. Dobrze wiedzieć jakich ludzi mają.

[ Dodano: 2010-11-09, 15:16 ]
Co mnie zaciekawiło...

Kampania PiS wieluńskiego w postaci obklejania drzew i znaków/słupów prywatnych.

Kto wpadł na taki idiotyczny pomysł? Jawne łamanie prawa(przechodziłem koło dworca PKS i ul. 18 stycznia jak wracałem z Wrocławia i zrobiłem takie ładne zdjęcia)

[ Dodano: 2010-11-09, 15:17 ]
Łamanie prawa przez partię Prawo i Sprawiedliwość

20101107199.jpg
Plik ściągnięto 74 raz(y) 253,87 KB

20101107198.jpg
Plik ściągnięto 74 raz(y) 230,57 KB

20101107197.jpg
Plik ściągnięto 65 raz(y) 234,11 KB

_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2010-11-09, 15:25   

Cytat:
Trzeba być dzieciakiem żeby tak pisać.
Święto zmarłych to święto zmarłych a nie kampania...


Miałem tutaj na myśli kwestie typowo marketingową. Nie pochwalam miejsca i czasu ale za to nośnik informacji bardzo ciekawy

Cytat:
Mogłeś się pochwalić ze startujesz do powiatu z ramienia PO. Dobrze wiedzieć jakich ludzi mają.


Nie chciałem wchodzić z wyborami na forum
_________________
"Przed skorzystaniem z forum zapoznaj się z treścią regulaminu dołączonego do niego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy post niewłaściwie napisany lub zrozumiany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2010-11-09, 18:43   

Wrócę jeszcze na chwilę do kwestii zapałek przedwyborczych ;) . Chociaż to nie miejsce na takie dyskusje, bo tutaj zadajemy pytania :oops:
Te zapałki to były rozdawane w samo święto, czyli w poniedziałek, czy tylko w niedzielę? Bo powiem szczerze, że w samo święto nie widziałem nikogo rozdającego, ale tłoczno było, więc ... mogło mi coś umknąć. Chociaż właśnie kontaktowałem się z kilkoma znajomymi, zadając pytanie czy byli świadkami rozdawania zapałek w Dzień Wszystkich Świętych, i oni również niczego takiego nie zauważyli. Potwierdzili natomiast rozdawanie zapałek w niedzielę, ale to dzień przed.

Teraz mam pytanie do tych bardzo "zadumanych" nad grobami najbliższych. Przez ten cały czas pobytu na cmentarzu i stojąc nad grobami najbliższych, ile czasu poświęciliście na rozmyślaniu o Nich, a ile na rzeczach innych?
Oczywiście nie musicie odpowiadać na to pytanie publicznie, odpowiedzcie sobie na nie każdy indywidualnie.

Było już tyle kontrowersyjnych prób reklamowania własnej osobowości, czy też całych ugrupowań, że te zapałki uważam za niewinne uchybienie. Pod warunkiem, że faktycznie były rozdawane w poniedziałek, a nie tylko w niedzielę. Bo jeśli tylko w niedzielę, to o czym Wy tutaj dyskutujecie :shock:
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mixas 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 5 razy
Wiek: 41
Dołączył: 07 Kwi 2009
Posty: 455
Piwa: 1/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-09, 19:36   

Witam chciałbym zadać pytanie kandydatom do rad miast, powiatu i na burmistrza.
Zanim jednak je zadam chciałbym opisać pewną sytuację.

W ostatnią niedziele wybraliśmy się z żoną na zakupy do Kauflanda. Normalna przeciętna rzecz jaką robi prawie każdy z nas. Podczas przechodzenia pomiędzy regałami moją uwagę zwrócił jeden z klientów. Widzę go często na ulicy, jest bezdomny. Ten ponad 50-letni mężczyzna mimo swojej nieszczęśliwej sytuacji, stara się wyglądać na zadbanego, uczesany a jego ubrania mimo, iż widocznie zniszczone wyglądały jakby starał się o nie dbać. Rzeczy na jego wózku były poukładane i solidnie przymocowane, owinięte czarną folią. Przyglądałem się ukradkiem jakie zakupy robi. Widziałem jak długo stał przy regale z wędlinami jak myślał, liczył, zastanawiał się żeby w końcu wybrać najtańszy z produktów w promocji.
Pomyślałem wtedy jak to jest kiedy się nikogo nie ma, kiedy życie kopie nas w tyłek a my nie mamy się do kogo zwrócić po pomoc. Wyobraziłem sobie, że ja albo ktoś z mojej rodziny znalazł by się w takiej sytuacji kiedy tłumy "ślepych" osób mijały by mnie na ulicy udając, że mnie nie ma.

Zebrałem się na odwagę, podszedłem grzecznie przeprosiłem, powiedziałem żeby nie czuł się urażony i zapytałem czy mogę mu w jakiś sposób pomóc. Uśmiechnął się i powiedział, gdybym wiedział o jakimś pokoju do wynajęcia albo o pracy. Odpowiedziałem, że niestety nie jestem w stanie nic poradzić w tej chwili. Ale, że chętnie zapłacę za jego zakupy i niech zrobi sobie większe. To co odpowiedział mnie totalnie zaskoczyło. Powiedział mianowicie, że nie chcę żerować na sytuacji w jakiej się znalazł i nie powinien wykorzystywać dobroci innych ludzi. Chwilę porozmawialiśmy opowiedział jak został wyrzucony na bruk, a w sumie jak wyjchał za granicę i już nie miał do czego wrócić. Widziałem w jego oczach, że ma na tyle własnej godności, że bezpośrednio już nic ode mnie nie przyjmie, dlatego zrobiliśmy małe zakupy z żoną i zostawiliśmy na wózku który zostawił przy wyjściu.

Dodam jeszcze, że nie wyglądał na osobę nadużywającą alkoholu. Powiedział, że w tej chwili podziękuje za pomoc ale jeżeli się znajdzie w sytuacji krytycznej to mogę mu dać nr telefonu wtedy zadzwoni - co zrobiłem. Zdałem sobie sprawę, że poszedłem z rybą do człowieka poszukującego wędki.

Niestety nie jestem w stanie mimo tego, że bardzo bym chciał pomóc bardziej temu Panu. Dlatego zwracam się do was wszystkich startujących i czytających ten tekst. Może zanim zaczniecie ratować Wieluń od korków, długów, budować nowe obiekty - niech ktoś (kto może) spróbuje uratować tego człowieka, a wtedy oddam swój - może mało znaczący - głos na tę osobę.

Jeżeli ktoś będzie miał jakąś propozycje niech piszę, a ja postaram się go odszukać. Co nie będzie trudne gdyż codziennie pojawia się on w Urzędzie Pracy
_________________
www.michaldudek.com
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2010-11-09, 20:35   

Brawo mixas! Dobre spostrzeżenie! Należałoby teraz zapytać wszystich radnych oraz Urząd Miasta, szczególnie burmistrza majchera, kto zamieszkuje te 968 lokali socjalnych, którymi chwali się ten pionek w swojej propagandowej gazetce przedwyborczej.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-09, 21:36   

miko 005 napisał/a:
Wrócę jeszcze na chwilę do kwestii zapałek przedwyborczych ;) . Chociaż to nie miejsce na takie dyskusje, bo tutaj zadajemy pytania :oops:
Te zapałki to były rozdawane w samo święto, czyli w poniedziałek, czy tylko w niedzielę? Bo powiem szczerze, że w samo święto nie widziałem nikogo rozdającego, ale tłoczno było, więc ... mogło mi coś umknąć. Chociaż właśnie kontaktowałem się z kilkoma znajomymi, zadając pytanie czy byli świadkami rozdawania zapałek w Dzień Wszystkich Świętych, i oni również niczego takiego nie zauważyli. Potwierdzili natomiast rozdawanie zapałek w niedzielę, ale to dzień przed.

Teraz mam pytanie do tych bardzo "zadumanych" nad grobami najbliższych. Przez ten cały czas pobytu na cmentarzu i stojąc nad grobami najbliższych, ile czasu poświęciliście na rozmyślaniu o Nich, a ile na rzeczach innych?
Oczywiście nie musicie odpowiadać na to pytanie publicznie, odpowiedzcie sobie na nie każdy indywidualnie.

Było już tyle kontrowersyjnych prób reklamowania własnej osobowości, czy też całych ugrupowań, że te zapałki uważam za niewinne uchybienie. Pod warunkiem, że faktycznie były rozdawane w poniedziałek, a nie tylko w niedzielę. Bo jeśli tylko w niedzielę, to o czym Wy tutaj dyskutujecie :shock:


Czy się jest katolikiem czy nie jest: cmentarz i obiekty sakralne powinny być wolne od polityki, a przynajmniej od jawnej propagandy.
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Nevermind 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 957
Piwa: 1/1
Skąd: NL
Wysłany: 2010-11-09, 21:49   

mixas: Jesli dobrze mysle, mowisz o p. z Kanady? Znam jego sytuacje i wiem jak zostal potraktowany. Co nieco moznaby tu opisac jak zostal potraktowany przez wladze miasta. Wtedy kwiatek z nieslubnym dzieckiem jednego z kandydatow na burmistrza bylby ledwie pikuś.
_________________
Worldwide Trance Community..
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-09, 22:00   

Nevermind, dokładnie - chodzi o pana z Kanady (po opisie w poście mixasa miałem 100% pewność). Ale to nie temat na ten wątek, więc nie ciągnijmy go tutaj.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
mixas 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 5 razy
Wiek: 41
Dołączył: 07 Kwi 2009
Posty: 455
Piwa: 1/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-09, 22:57   

Czytam i boję się, że nikt nie zrozumiał moich intencji. Nie chcę nikogo obrażać obarczać winą czy spekulować. Mam tylko nadzieje, że może jest cień szansy na to, że po wpisaniu tego posta coś się uda załatwić... o to mi chodzi. Proszę wszystkich, żeby nie szukali winnych. Zaczniecie pisać o tym, przez kogo dla kogo, bo ten bo tamten i ten post przestanie mieć sens. Zrobi się zwyczajna kłótnia jak zawsze, tego chcę uniknąć.

Chodzi mi o prostą wymianę. Mój głos, mojej żony również (kazała właśnie dopisać) może jeszcze kogoś kto to przeczyta w zamian za konkretną pomoc tej konkretnej osobie.

P.S. I ostatnia rzecz jakiej chcę to, żeby ktoś mi bił brawo. Nie o mnie tu chodzi.
Edit:
Dziękuję wszystkim, którzy dzwonili i pisali.
Dziś rano dostałem informację, że dla tego Pana był przygotowany lokal socjalny przez władze miasta ale niestety odmówił jego przyjęcia. Władze miasta i odpowiednie organy próbowały pomóc niestety nie udało się go przekonać. Uważam więc, że ci którzy pisali, iż nic nie zrobiono powinni się teraz uderzyć w pierś.

Dostałem również zapewnienie o tym, że kiedy tylko zgodzi się na przyjęcie lokalu dostanie również pomoc materialną. Dodam, że to wszystko było już przygotowane wcześniej zanim napisałem powyższy post, więc nie jest to reakcja na jego treść.
_________________
www.michaldudek.com
Ostatnio zmieniony przez mixas 2010-11-10, 14:10, w całości zmieniany 5 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2010-11-10, 12:06   

red napisał/a:
Powoli trzeba się zabierać za opracowanie pytań końcowych. Myślę, że do końca tygodnia wypadałoby mieć gotowy zestaw.

Czy zestaw pytań, który powstanie dzięki tej akcji, będzie dostępny tylko na stronach tego forum, czy poprosimy o pomoc jakieś zaprzyjaźnione media, np. rozgłośnię RZW.
Chodzi mi o to, że gdyby powstała pewna współpraca z innymi (RZW ;) ), to można by mieć nadzieję, że te pytania dotrą do wszystkich kandydatów. A tak, to wiadomo kto tylko na nie odpowie ;) . A wtedy jaka by odpowiedź nie padła, będzie odpowiedzią trafną, bo ... jedyną.
Taka tylko mała sugestia z mojej strony :)
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-10, 12:15   

miko 005, z tego co pamiętam 4 lata temu dostarczyliśmy my jako forum pytania wszystkim kandydatom i odpowiedzi pojawiły się od większości z nich - zresztą można je odnaleźć na forum jeszcze.

Wtedy było co prawda prościej, bo pytania dostarczyliśmy "hurtem" na debacie kandydatów w budynku WSM na osiedlu Wyszyńskiego, teraz chyba nie ma takiej inicjatywy ze strony rad osiedli...
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-10, 19:35   

Paweł Okrasa zapewne sam odpisze.

Janusz Antczak
kontakt@wspolnota.wielun.pl, wicestarosta@powiat.wielun.pl

Mieczysław Majcher
majcherm@um.wielun.pl

Anna Rozmarynowska
Tu liczę na pośrednictwo tommowa.

Emila Kałuża
Tu ja mogę przekazać pytania i odpowiedzi prywatnymi kanałami.

Do Panów Ranoszka i Kaftana nie znalazłem kontaktu ale obiecuję poszukać.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Sylwester 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 845
Piwa: 16/5
Skąd: Wieluń/Wrocław
Wysłany: 2010-11-10, 20:12   

Panu Kaftanowi mogę podać pytania poprzez jego syna przy czym dopiero w poniedziałek z przyczyn wiadomych.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mefisto 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 23 Sty 2008
Posty: 151
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-10, 20:26   

Sławomir Kaftan , skarbnik@powiat.wielun.pl
źródło: http://www.bip.powiat.wielun.pl/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
tomow 
Ma stragan na targu


Pomógł: 2 razy
Wiek: 33
Dołączył: 25 Sie 2007
Posty: 525
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-11, 09:59   

Oczywiście przekaże pytania. Czekam
_________________
Publicystyka Idea Polityka: www.tomaszmatynia.wordpress.com
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW