R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: ourson
2011-04-10, 12:39
Pytania do kandydatów na burmistrza
Autor Wiadomość
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-11, 20:22   

1. Z jakiego powodu Pani/Pan kandyduje na urząd Burmistrza Miasta i Gminy Wieluń?
2. Kto i dlaczego będzie Pani/Pana zastępcą w przypadku wygrania przez Panią/Pana wyborów?
3. Jakie przedsięwzięcie inwestycyjne dla Wielunia zdaniem Pani/Pana jest pierwszoplanowe?
4. Czy będzie Pani/Pan jako burmistrz odpowiadał publicznie na pytania zadane przez mieszkańców (np.przez internet)?
5. W jaki sposób zamierza Pani/Pan skutecznie starać się o fundusze unijne? (np. zatrudnienie specjalisty, zlecenie specjalistom z firm zewnętrznych)
6. Co Pani/Pan zrobi jako pierwsze będąc burmistrzem?
7. Czy jest Pani/Pan w stanie współpracować ze swoim politycznym przeciwnikiem? Jeśli tak, to jak miałoby to w Pani/Pana ocenie wyglądać?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2010-11-12, 16:28   

Administrator, nie będę ukrywał, że brakuje mi w tym zestawie moich pytań :shock: No chyba, że szło to z jakiegoś nieznanego mi klucza, np. większością głosów na dane pytanie. Ale jak tak przeglądam je raz jeszcze, to nie widzę specjalnie tej większości :?
Zdaję sobie sprawę z tego że moje pytania były trochę rozbudowane, więc żeby pomóc, "spakowałem" je nieco ;)

- Czy Wieluń i sama gmina, jest według pana/ni terenem bezpiecznym dla mieszkańców? Jeśli nie, to jak zamierza pan/i zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców gminy, czy do tej walki będzie wykorzystywana i w jaki sposób, Straż Miejska?

- Czy emigracja młodego pokolenia jest dla gminy problemem? Jeśli tak, to w jaki sposób chce pan/i zatrzymać tych ludzi na ziemiach wieluńskich?

Jeśli w ten sposób pomogłem, to czułbym się wdzięczny, gdyby dołączyły one do powyższego zestawu pytań.
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-12, 16:49   

Miko to nie jest gotowy zestaw tylko moje propozycje. Gotową paczkę dopiero poskładamy :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Spooky 
Wieluniaczek



Pomógł: 18 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 1578
Otrzymał 8 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-14, 19:37   

Został tylko tydzień do wyborów, więc przydałoby się już tą paczkę poskładać i przekazać kandydatom, coby mieli odpowiednio dużo czasu na udzielenie odpowiedzi :)
_________________
I'd agree with you, but then we'd both be wrong
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-16, 00:23   

Zebrałem całość do kupy (brzydko mówiąc) i dorzuciłem conieco od siebie.
Proszę przejrzeć, zaproponować ewentualne poprawki.

1. Z jakiego powodu Pani/Pan kandyduje na urząd Burmistrza Miasta i Gminy Wieluń?
2. Kto i dlaczego będzie Pani/Pana zastępcą w przypadku wygrania przez Panią/Pana wyborów?
3. Jakie przedsięwzięcie inwestycyjne dla Wielunia zdaniem Pani/Pana jest pierwszoplanowe?
4. Czy będzie Pani/Pan jako burmistrz odpowiadał publicznie na pytania zadane przez mieszkańców (np.przez internet)?
5. W jaki sposób zamierza Pani/Pan skutecznie starać się o fundusze unijne? (np. zatrudnienie specjalisty, zlecenie specjalistom z firm zewnętrznych)?
6. Co Pani/Pan zrobi jako pierwsze będąc burmistrzem?
7. Czy jest Pani/Pan w stanie współpracować ze swoim politycznym przeciwnikiem? Jeśli tak, to jak miałoby to w Pani/Pana ocenie wyglądać?
8. Proszę podać swoje stanowisko w sprawie budowy zbiornika wodnego w okolicach miejscowości Kurów, jeżeli taka budowa miałaby nastąpić, to kiedy i skąd miałyby być pozyskane fundusze na to.
9. Co z komunikacją miejską? Z ostatniej sesji Rady Miejskiej wiemy, że przynosi ona straty rzędu 250 tys. zł, a mogą to być niejedyne wydatki, gdyż część taboru jest już wiekowa i może wymagać wymiany. Tymczasem są mieszkańcy, którym jest ona niezbędna. Jaki jest zatem pomysł na jej dalsze funkcjonowanie?
10. Kiedy przyszły burmistrz planuje zrealizować budowę tzw. drogi średnicowej, czyli wschodniej obwodnicy centrum miasta i który jej odcinek miałby zostać zrealizowany jako pierwszy? Skąd miałyby być pozyskane fundusze na tą inwestycję?
11. Baseny w mieście - czy przyszły burmistrz zamierza budować kompleks basenów przy ul. Broniewskiego (tak jak obecny burmistrz), czy też może jest jakiś inny pomysł?
12. Schronisko dla psów - budowa nowego (jeśli tak, to gdzie zostanie zlokalizowane?), czy dalsze korzystanie z usług zewnętrznej firmy?
13. Próby przyciągnięcia turystów - jak wiadomo, obecny burmistrz zrobił wiele w tym kierunku (m. in. odbudowa baszty, rewitalizacja śródmieścia, plany częściowej odbudowy fary). Czy przyszły burmistrz planuje jakieś dalsze działanie w tym kierunku?
14. Monitoring miejski - przyszły burmistrz planuje dalej go rozwijać, czy poprzestać na tym, co już jest?
15. Boiska w mieście - jedyny ogólnodostępny kompleks boisk Orlik w Wieluniu praktycznie każdego dnia przeżywa oblężenie. Czy przyszły burmistrz planuje nadal rozwijać bazę sportową w mieście i w jaki sposób?
16. Czy Wieluń i sama gmina, jest według Pan/Pani terenem bezpiecznym dla mieszkańców? Jeśli nie, to jak zamierza Pan/Pani zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców gminy, czy do tej walki będzie wykorzystywana i w jaki sposób Straż Miejska?
17. Czy emigracja młodego pokolenia jest dla gminy problemem? Jeśli tak, to w jaki sposób chce Pan/Pani zatrzymać tych ludzi na ziemiach wieluńskich?
18. Jaki pomysł ma Pan/Pani na przyciągnięcie do miasta inwestorów i stworzenie miejsc pracy? Czy w ogóle Pan/Pani dostrzega problem bezrobocia w gminie?
19. Czy ma Pan/Pani jakikolwiek pomysł na przyśpieszenie budowy obwodnicy północnej?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-17, 00:52   

Wysyłamy te pytania? Może ktoś z adminów to podeśle - ja mógłbym być posądzony o stronniczość :D

Ma ktoś ten kontakt do Pana Ranoszka? Może jakiś fan SLD znajdzie się na forum?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Spooky 
Wieluniaczek



Pomógł: 18 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 1578
Otrzymał 8 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-17, 20:26   

No, żeby nie było tak, że nic z tego nie wyjdzie. Bo pewnie wiele osób bardzo liczy na odpowiedzi kandydatów na te pytania.
_________________
I'd agree with you, but then we'd both be wrong
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-17, 23:18   

Radek, wysyłaj, bez stronniczości się obędzie :)
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-17, 23:34   

Już się tym zająłem - zaraz wysyłam.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-17, 23:35   

Dobra. Wysyłam ze swojego prywatnego maila. I tak od dawna nie chowam się za nickiem. Ale w dalszym ciągu nie mam żadnego namiaru na kandydata SLD Józefa Ranoszka. Jest tak młody duchem że nie ma ani strony www, ani ogolnodostępnego adresu email :D Jutro może spróbuje podzwonić albo co to może uda mi się coś uzyskać.
Ostatnio zmieniony przez red 2010-11-17, 23:37, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Nevermind 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 957
Piwa: 1/1
Skąd: NL
Wysłany: 2010-11-17, 23:36   

Moze w Teczy maja. W koncu na wejsciu wita nas wielki poster :P
_________________
Worldwide Trance Community..
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2010-11-18, 00:03   

Najszybciej w aptece na częstochowskiej się można dowiedzieć
_________________
"Przed skorzystaniem z forum zapoznaj się z treścią regulaminu dołączonego do niego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy post niewłaściwie napisany lub zrozumiany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-18, 00:05   

Pytania rozesłane. Brakuje kontaktu jedynie do P. Ranoszka z SLD.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-18, 00:07   

Skoro kandydat jest taki młody duchem to dlaczego nie ma nowoczesnego kontaktu z nim?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
tomow 
Ma stragan na targu


Pomógł: 2 razy
Wiek: 33
Dołączył: 25 Sie 2007
Posty: 525
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-19, 14:14   

Odpowiedzi Anny Marii Rozmarynowskiej, kandydatki Prawa i Sprawiedliwości na burmistrza Wielunia

1. Z jakiego powodu Pani/Pan kandyduje na urząd Burmistrza Miasta i Gminy Wieluń?

1. Marnowania szans! Chciałabym, by Wieluń był miastem przyjaznym do życia w każdym aspekcie. By była dla wszystkich praca, by miasto nie było zakorkowane, by nie brakowało rolnikom wody, by urzędowe sprawy nie ciągnęły się tygodniami czy miesiącami, by młodzi ludzie chętnie wracali do Wielunia po studiach, by dzieci miały miejsca w przedszkolach, by szkoły były nowoczesne, byśmy mieli wiele sukcesów sportowych, by było bezpiecznie. By mieszkańcy żyli dostatnio, a problemy rozwiązywali ci, którzy są do tego powołani. Byśmy z dumą mówili „ to moje miasto” ! O tym mówiłam już wielokrotnie na łamach prasy.

2. Kto i dlaczego będzie Pani/Pana zastępcą w przypadku wygrania przez Panią/Pana wyborów?
2. Moim zastępcą będzie na pewno osoba doświadczona i kompetentna, potrafiąca współpracować z ludźmi.


3. Jakie przedsięwzięcie inwestycyjne dla Wielunia zdaniem Pani/Pana jest pierwszoplanowe?

3. Najważniejsze inwestycje w mieście to: budowa obwodnicy Wielunia, modernizacja kąpieliska miejskiego i obiektów kulturalnych w mieście, zbiornik małej retencji w Kurowie, uporządkowanie zaniedbań melioracyjnych, w tym modernizacja Kanału Wieluńskiego, szerokopasmowy internet, wykorzystanie warunków geotermalnych Wielunia. Większość tych zadań jest od dawna wpisana w Wieloletni Plan Inwestycyjny, najwyższy czas je zrealizować, o tym tez wielokrotnie mówiłam.


4. Czy będzie Pani/Pan jako burmistrz odpowiadał publicznie na pytania zadane przez mieszkańców (np.przez internet)?

4. Jestem osobą otwartą i chętnie rozmawiam z ludźmi. To bardzo dobra i bezpośrednia forma kontaktu, a przede wszystkim szybka. Dlatego też ważne jest, byśmy wszyscy mieli darmowy dostęp do szerokopasmowego internetu.

5. W jaki sposób zamierza Pani/Pan skutecznie starać się o fundusze unijne? (np. zatrudnienie specjalisty, zlecenie specjalistom z firm zewnętrznych)?
5. Każda droga pozyskiwania środków jest słuszna. Natychmiastowej reorganizacji wymaga wydział zajmujący się pozyskiwaniem środków unijnych jeżeli poważnie chcemy traktować zewnętrzne źródła finansowania. Warto wykorzystać również bezpośrednią, ponadpolityczną ścieżkę pozyskiwania środków i bezpośrednio do Brukseli składać wnioski. Bardzo ważne jest aby na bieżąco szkolić pracowników i przedstawicieli jednostek organizacyjnych oraz rad sołeckich, zarządów osiedli w zakresie pozyskiwania funduszy- przecież Urząd Marszałkowski i Centrum Obsługi Przedsiębiorcy prowadzi je za darmo!

6. Co Pani/Pan zrobi jako pierwsze będąc burmistrzem?
6. Na pewno będzie to spotkanie z pracownikami i ustalenie zasad współpracy. Bardzo ważne będzie dla mnie nawiązanie dobrej współpracy z radnymi, sołtysami i zarządami osiedli oraz jednostek gminy. Liczę na ich pomoc i współpracę.

7. Czy jest Pani/Pan w stanie współpracować ze swoim politycznym przeciwnikiem? Jeśli tak, to jak miałoby to w Pani/Pana ocenie wyglądać?
7. Mogę współpracować z każdym, kto jest nastawiony na współpracę, szczególnie z tymi, którzy mają wiele doświadczenia w tym zakresie. O tym jaki charakter przybierze współpraca będę miała czas zastanowić się, gdy zostanę burmistrzem.

8. Proszę podać swoje stanowisko w sprawie budowy zbiornika wodnego w okolicach miejscowości Kurów, jeżeli taka budowa miałaby nastąpić, to kiedy i skąd miałyby być pozyskane fundusze na to.
8. Mamy dwie możliwości wykonania tej inwestycji. Pierwszą – realną jest jej realizacja prowadzona przez Gminę Wieluń ze środków z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Druga możliwość to przekazanie gruntów na rzecz skarbu państwa i realizacja inwestycji przez Wojewódzki Zarząd Melioracji Wodnych w Łodzi, co może być realizowane w kolejnym roku budżetowym, gdyż środki finansowe są już rozdysponowane, mam na myśli lata po roku 2013. Informację te sprawdziłam w WZMW w Łodzi. Koszt realizacji tej inwestycji wyniesie bez dokumentacji ok. 20 mln zł. Możemy liczyć tu na wsparcie merytoryczne i finansowe WZMW w Łodzi.


9. Co z komunikacją miejską? Z ostatniej sesji Rady Miejskiej wiemy, że przynosi ona straty rzędu 250 tys. zł, a mogą to być niejedyne wydatki, gdyż część taboru jest już wiekowa i może wymagać wymiany. Tymczasem są mieszkańcy, którym jest ona niezbędna. Jaki jest zatem pomysł na jej dalsze funkcjonowanie?
9. W piśmie, które otrzymałam z Urzędu Miejskiego, od Naczelnika Wydziału Gospodarki i Mieszkaniowej pana Waldemara Kluski dowiedziałam się, że należy się zabrać ulgi i podnieść ceny biletów, by zmniejszyć koszty komunikacji miejskiej. Tym działaniom sprzeciwiałam się przez ostatnie cztery lata mojej kadencji w Radzie Miejskiej. Proponuję najprostsze rozwiązanie – uwolnienie funkcjonowania komunikacji miejskiej spod skrzydeł PKS Wieluń, które wlicza proporcjonalnie do kosztów działalności komunikacji miejskiej koszty funkcjonowania całej firmy.

10. Kiedy przyszły burmistrz planuje zrealizować budowę tzw. drogi średnicowej, czyli wschodniej obwodnicy centrum miasta i który jej odcinek miałby zostać zrealizowany jako pierwszy? Skąd miałyby być pozyskane fundusze na tą inwestycję?
10. Wykupy gruntów musi zabezpieczyć budżet gminy najszybciej, jak to możliwe. Na realizację możemy wykorzystać programy RPO lub Infrastruktura i środowisko, jeżeli inwestycję przejmie GDDKiA. Żeby tiry omijały centrum miasta musi być zrealizowany ciąg drogowy do ul. Opolskiej. Jednocześnie należy przygotować dokumentację włączenia tej drogi w ul. Sieradzką.


11. Baseny w mieście - czy przyszły burmistrz zamierza budować kompleks basenów przy ul. Broniewskiego (tak jak obecny burmistrz), czy też może jest jakiś inny pomysł?

11. Bez wątpienia basen przy ul. Broniewskiego wymaga modernizacji. Inwestycja ta jest od lat zaplanowana i jak wiele innych nie realizowana. Koncepcja przedstawiona w ostatnim czasie mieszkańcom naszej gminy jest nierealna do wykonania w najbliższych latach, gdyż miasto nie dostało zgody na rozbiórkę istniejącego obiektu. Nikt nie badał hudrogeologicznego ukształtowania terenu, zaplanowano za to zamknięcie ujęcia artezyjskiego, a w przedwojennej dokumentacji tego obiektu na terenie basenu tych ujęć jest pięć! Rozbiórka mogła więc spowodować podtopienie najniższego terenu – czyli ulic Topolowa i Olchowa, gdzie mamy nowe osiedle domów jednorodzinnych. Niewątpliwie zarówno budynek, jak i infrastruktura basenu wymaga przebudowy. Na modernizację obiektów możemy wykorzystać środki z programów: RPO oś 3 Gospodarka, Innowacyjność, Przedsiębiorczość działanie 3.5. Infrastruktura turystyczno - rekreacyjna lub infrastruktura i środowisko, albo programy krajowe np. Z Ministerstwa Sportu, Polskiego Związku Pływackiego - budowa basenów olimpijskich


12. Schronisko dla psów - budowa nowego (jeśli tak, to gdzie zostanie zlokalizowane?), czy dalsze korzystanie z usług zewnętrznej firmy?

12. Zdecydowanie budowa, teren wyznaczono w studium przy oczyszczalni. Przecież to dla nas kilka miejsc pracy, obecnie zarabia na nas gmina Sieradz i prywatne osoby.

13. Próby przyciągnięcia turystów - jak wiadomo, obecny burmistrz zrobił wiele w tym kierunku (m. in. odbudowa baszty, rewitalizacja śródmieścia, plany częściowej odbudowy fary). Czy przyszły burmistrz planuje jakieś dalsze działanie w tym kierunku?
13. Sprostowanie do pytania: odbudowa baszty jest finansowania z projektu „Szlak bursztynowego”, beneficjentem projektu jest Powiat Wieluński, gmina współfinansuje i prowadzi obsługę finansową i nadzór. Rewitalizacja śródmieścia nie uzyskała akceptacji Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi, koncepcja częściowej odbudowy Fary jest propozycją złożoną władzom centralnym i lokalnym przez JE abp Stanisława Nowaka podczas uroczystości 65. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Propozycja corocznie jest ponawiania i pozostaje bez echa.
Baszta powinna być w przyszłym roku zakończona. Poprawione wnioski dotyczące rewitalizacji należy złożyć ponownie. Sprawa odbudowy wieluńskiej fary należy do władz kościelnych.

14. Monitoring miejski - przyszły burmistrz planuje dalej go rozwijać, czy poprzestać na tym, co już jest?
14. Monitoring miejski powinien być rozwijany. Zwiększa bezpieczeństwo w mieście.


15. Boiska w mieście - jedyny ogólnodostępny kompleks boisk Orlik w Wieluniu praktycznie każdego dnia przeżywa oblężenie. Czy przyszły burmistrz planuje nadal rozwijać bazę sportową w mieście i w jaki sposób?

15. Baza sportowa musi być modernizowana w szkołach i udostępniania młodzieży. Przygotowany jest projekt budowy kompleksu sportowo-rekreacyjnego przy ul. W. Polskiego z halą sportową na 2000 miejsc, przystosowaną do rozgrywek międzynarodowych. Ponieważ to drugi kompleks obiektów sportowych w tej części miasta moim założeniem jest powrócenie do wykorzystania zasobów geotermalnych, by stworzyć kompleks rekreacyjno -sportowo-turystyczny, na wzór Uniejowa czy Bukowiny Tatrzańskiej

16. Czy Wieluń i sama gmina, jest według Pan/Pani terenem bezpiecznym dla mieszkańców? Jeśli nie, to jak zamierza Pan/Pani zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców gminy, czy do tej walki będzie wykorzystywana i w jaki sposób Straż Miejska?
16. Zadaniem Staży Miejskiej jest zapewnienie bezpieczeństwa i porządku w gminie. To działanie jest częścią pracy wielu współpracujących ze sobą służb. W związku z tym niewątpliwie będę z tymi służbami współpracowała.

17. Czy emigracja młodego pokolenia jest dla gminy problemem? Jeśli tak, to w jaki sposób chce Pan/Pani zatrzymać tych ludzi na ziemiach wieluńskich?
17. Zjawisko emigracji młodych osób dotknęło również Wieluń. Wystarczy porozmawiać ze znajomymi, by dowiedzieć się kto, gdzie wyjeżdża do pracy. Brak mieszkań i pracy to brak perspektyw rozwoju i problem naszej gminy. Dlatego proponuję w swoim programie działanie „Przyjazny urząd” - rozszerzenie działalności Gminnego Centrum Informacji i uruchomienie inkubatora przedsiębiorczości, który będzie wspierał osoby pragnące założyć własną działalność gospodarczą, by pomóc w zawiłych procedurach, wesprzeć w procesie rejestracji firmy i przedstawić możliwości pozyskania funduszy europejskich na dalszy rozwój działalności. Dostrzegam również problem ukrytego bezrobocia na obszarach wiejskich. Dla tej grupy społecznej można pozyskiwać środki z funduszy europejskich z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

18. Jaki pomysł ma Pan/Pani na przyciągnięcie do miasta inwestorów i stworzenie miejsc pracy? Czy w ogóle Pan/Pani dostrzega problem bezrobocia w gminie?

18. Na pewno bezsprzecznie należy zaktywizować działania na rzecz pozyskiwania inwestorów. Dzisiaj nie wystarczy wskazanie terenów przeznaczonych pod inwestycje, mamy do wykorzystania współpracę z Łódzką Specjalną Strefą Ekonomiczną. Musi też zmienić się podejście pracowników urzędu do potencjalnych inwestorów. Przyciągnąć inwestorów mogą również dostępne ciągi komunikacyjne. Przede wszystkim trasa S8, której przebieg został zatwierdzony przez UE w wariancie południowym, czyli przez nasz region. Dużą szansą dla naszego regionu na miejsca pracy jest obsługa infrastruktury odkrywki węgla brunatnego w Złoczewie, czego nikt nie dostrzega i nie potrafi jak do tej pory wykorzystać. Wody geotermalne w turystyce – to kolejne możliwości naszego regionu na podniesienie atrakcyjność i miejsca pracy. Możemy wykorzystać środki RPO na wsparcie prac studyjno-koncepcyjnych dotyczących tworzenia terenów inwestycyjnych w tym: opracowanie koncepcji tworzenia terenów pod inwestycje, w tym studium wykonalności, opracowanie kompleksowych badań geotechnicznych - których u nas nie ma, brakuje również informacji dla potencjalnych inwestorów o utworzonych terenach inwestycyjnych. Beneficjentem tych projektów są min samorządy terytorialne. Należy sięgnąć również do Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka w ramach osi priorytetowej 6. Polska gospodarka na rynku międzynarodowym.

19. Czy ma Pan/Pani jakikolwiek pomysł na przyśpieszenie budowy obwodnicy północnej?
19. Gmina jako jednostka samorządu terytorialnego nie ma mocy prawnej budowy dróg krajowych. Co nie znaczy, że mamy biernie czekać, aż staniemy się całkowicie nieprzejezdnym miastem. Przecież bliskie nam Krzepice mają nową obwodnicę, która powstała w niecały rok! Warto skorzystać z ich doświadczenia i wspólnie z parlamentarzystami, samorządem powiatowym i przedstawicielami wszystkich gmin naszego regionu interweniować zarówno w GDDKiA, jak i w Ministerstwie Infrastruktury. Pojedynczy głos nic nie znaczy, wspólnie możemy więcej!
_________________
Publicystyka Idea Polityka: www.tomaszmatynia.wordpress.com
Ostatnio zmieniony przez Ferbik 2010-11-19, 14:56, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW