R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: ourson
2011-04-10, 12:39
Pytania do kandydatów na burmistrza
Autor Wiadomość
yabos 
Wieluniaczek



Pomógł: 14 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Cze 2007
Posty: 1660
Piwa: 4/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-19, 14:28   

Taka uwaga... Podawajcie może odpowiedzi razem z pytaniami bo się o wiele wygodniej czyta.
_________________
Chcialbym byc pewniakiem jak ty
Ale wole miec zlote serce
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-19, 14:56   

yabos - zrobione.
tomow - dzięki za rzeczowe i szybkie odpowiedzi.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-20, 00:16   

Minimalnie po terminie (odpowiedzi poszły najpierw na adres mailowy adminów a dopiero później dotarły do mnie) odpowiedzi Pawła Okrasy:

Przesyłam odpowiedzi na zadanie przez internautów pytania:

1) Uważam, że obecnie gmina nie prowadzi działań prorozwojowych, by choćby zmniejszyć bezrobocie, czy rozwiązać problemy takie jak „korki” czy ciągły wzrost kosztów utrzymania bytowego (wody, ścieków, ciepła etc.) Mam pomysły jak to zmienić Ponadto od 12 lat jestem radnym w samorządzie i sądzę, że nabyłem odpowiedniego doświadczenia, by poznać funkcjonowanie samorządu „od środka”. Nie kandyduje dla celów zarobkowych, gdyż jestem niezależny finansowo.

2) Dokonam szczegółowej analizy, czy w obecnej sytuacji zastępca burmistrza jest w ogóle potrzebny. Myślę tutaj o „dociążeniu” Sekretarza Gminy i naczelników wydziału. Czy jest zastępca, czy go nie ma, za urząd zawsze odpowiada burmistrz.

3) Pierwszoplanowe pozostają inwestycje zmierzające do „odkorkowania” miasta i one będą dla mnie priorytetowe.

4) Internet to podstawowe narzędzie komunikacji i będę z niego powszechnie korzystał, również do kontaktów z mieszkańcami. Nadal zamierzam prowadzić swojego bloga.

5) Skłaniam się ku zleceniom firmom i specjalistom zewnętrznym,

6) Przywrócę ruch ciężarówek ulicą ks. Popiełuszki, by zmniejszyć natężenie ruchu w innych sektorach miasta.

7) Oczywiście, że z każdą osobą o innych niż moje poglądach zamierzam współpracować. Dla dobrego pomysłu znajdę porozumienie z każdym.

8 ) Sprawa jest prosta, gdyż po stronie gminy leży tylko wykup gruntów. Po wykupie gruntów, gmina przekaże grunty na rzecz Skarbu Państwa, a inwestycja będzie finansowana przez Wojewódzki Zarząd Melioracji Wodnych w Łodzi. Jestem przekonany, że z racji tego, iż jestem z Kurowa mam największe możliwości, by dogadać się z ludźmi w kwestii wykupów działek. A swoją drogą zalew – w kontekście budowy kopalni Złoczew - jest naszemu regionowi bardzo potrzebny, wręcz niezbędny.

9) Komunikacja miejska dochodowa nie będzie nigdy. Chodzi tylko o to, by nie generowała dużych strat. Skłaniam się do rozpisania nowego przetargu o odpowiedniej specyfikacji, która spowoduje zminimalizowanie strat.

10) Dla mnie to najważniejsza inwestycja przed którą stanie burmistrz w nadchodzącej kadencji. Finansowanie: środki własne oraz programy zewnętrzne np. RPO. Podejmę również rozmowy z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad o ewentualnym współfinansowaniu. Jest to dla mnie wyzwanie.

11) W minionej kadencji optowałem za budową nowej krytej pływalni obok boiska Orlik. Moja propozycja nie uzyskała jednak akceptacji Pana burmistrza. Obecnie nie wiem na jakim etapie są prace dokumentacyjno-finansowe rozbudowy kompleksu przy ul,. Broniewskiego. Muszę szczegółowo zapoznać się z całym procesem i jeżeli jest on poważnie zaawansowany, to absurdem byłoby rezygnowanie z niego. Nie zamierzam zarzucać dobrych projektów obecnego burmistrza. Stoję na stanowisku, że dobre projekty powinny być kontynuowane. Ale powtarzam; zanim podejmę decyzję dokonam szczegółowej analizy zaawansowania prac.

12) Budowa nowego schroniska przy Oczyszczalni Ścieków.

13) Obawiam się, że bez względu na nasze działania zmierzające do przyciągnięcia turystów, Wieluń nigdy nie będzie tak atrakcyjny jak np. Zakopane, czy Gdańsk. Jedynym – tak naprawdę – walorem Wielunia jest tragedia związana z wybuchem II wojny światowej i na tej bazie powinniśmy budować wizerunek turystyczny miasta.

14) Myślę, że obecna sieć monitoringu jest wystarczająca.

15) Zamierzam wybudować drugie boisko ze sztuczną nawierzchnią w zimie przykrywane namiotem, przy stadionie WKS-u. Jest to nieodzowna inwestycja w bazę sportową miasta, która pomoże w szkoleniu piłkarzy.

16) Generalnie Wieluń w porównaniu do np. Warszawy należy do bezpiecznym miast, co nie oznacza, że jest idealnie. Moim zdaniem sprawdziły się ponadnormatywne służby policji i w rozwijaniu tego obszaru widzę poprawę bezpieczeństwa w mieście. Straż Miejska nie posiada takich instrumentów, by w tym kierunku być wykorzystywana.

17) i 18, gdyż się wiążą. Przed wszystkim gmina powinna tworzyć warunki do rozwoju i pobudzenia przedsiębiorczości. Mam na myśli następujące działania w tym zakresie:

a) utworzenie nowych terenów pod inwestycję (mam na myśli teren wzdłuż ul. Częstochowskiej od stacji Orlen aż do Nowego Świata po obu stronach drogi), a w przyszłości również tereny przy projektowanej obwodnicy drogi nr 8.

b) skrócenie czasu oczekiwania na pozwolenia administracyjne dotyczące budowy wszelkich obiektów,

c) uchwalenie planów miejscowych, co skróci procesy inwestycyjne,

d) współpraca z Państwową Agencją Inwestycji Zagranicznych w Polsce, co pozwoli uzyskać dostęp do inwestorów zagranicznych,

e) utrzymanie stawek podatków lokalnych na niskim poziomie (Wieluń powinien mieć jedne z najniższych podatków lokalnych w Polsce, gdyż pieniądz zachowuje się jak woda; płynie tak gdzie ma najmniejszy opór). Wiem, że wiele dużych firma rozważa zmianę lokalizacji przedsiębiorstw ze względu na wysokie podatki. Zamierzam w tej kwestii być nieugięty; podatki będą w Wieluniu najniższe w Polsce !

f) rozwój sieci gazowej, co doprowadzi do konkurencji na rynku dostawców energii,

g) utworzenie grupy zakupowej ds. prądu

h) zahamowanie wzrostu cen wody, ścieków i ciepła.

Powyższe działania – w moim przekonaniu – powinny spowodować rozwój przedsiębiorczości, a co za tym idzie stworzenie nowych miejsc pracy, spadek bezrobocia, a tym samym zatrzymanie młodych ludzi w Wieluniu.

19) Ja zaproponuje symboliczne współfinansowanie z budżetu gminy budowy obwodnicy północnej Wielunia. Chodzi o kwotę w przedziale 1-2mln zł. Znajdę formułę jak to uczynić. Ponadto zamierzam współpracować z partiami rządzącymi na szczeblu krajowym (wykorzystując m.in. obchody wybuchu II wojny światowej) tj. Platformę Obywatelską, ale również Prawo i Sprawiedliwość, dzięki bardzo dobrym relacjom i współpracy w Radzie Miejskiej z PO i PiS-em (przypomnę o koalicji Forum – PO – PiS, która trwała 4 lata). Bez dobrych relacji politycznych trudno będzie przyspieszyć budowę obwodnicy. Sprawa nie jest łatwa, ale przy odpowiednim wysiłku i inteligencji, postaram się ją rozwiązać.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
marcin-gorski 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 2 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Lip 2009
Posty: 420
Piwa: 4/2
Skąd: Gaszyn
Wysłany: 2010-11-22, 17:18   

zemściło się na was to traktowanie się ponad prawem ;) nawet złamanie ciszy wyborczej wam nie pomogło. :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-22, 20:57   

marcin-gorski napisał/a:
zemściło się na was to traktowanie się ponad prawem ;) nawet złamanie ciszy wyborczej wam nie pomogło. :)

Jak zwykle szukasz dziury w całym. Paweł wysłał odpowiedzi bardzo późno do Administratora ale że akurat nie był on w stanie zamieścić ich przed północą to zrobiłem to ja chwilę po północy.
Na marginesie - reszta kandydatów (w tym też twoi idole) wypięła się d.u.p.ą na forumowiczów i nie raczyła się ustosunkować do naszych pytań. Zresztą i tak by to nic nie dało - wybory to nie dyskusja programowa bo np burmistrz Majcher wygrał 4 lata temu nie posiadając wcale programu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Nevermind 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 957
Piwa: 1/1
Skąd: NL
Wysłany: 2010-11-22, 21:21   

W chwili obecnej jak pozostalo dwoch kandydatow odpowiedzi na pewne pytania kazdy zna :roll:
_________________
Worldwide Trance Community..
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
marcin-gorski 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 2 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Lip 2009
Posty: 420
Piwa: 4/2
Skąd: Gaszyn
Wysłany: 2010-11-22, 21:56   

red napisał/a:
. Paweł wysłał odpowiedzi bardzo późno do Administratora ale że akurat nie był on w stanie zamieścić ich przed północą to zrobiłem to ja chwilę po północy.


skoro cisza wyborcza trwa od 0:00 do 22:00 dnia następnego, to rzecz święta! nic mnie nie obchodzi, że Okrasa lub któryś z jego popleczników nie miał czasu aby umieścić wcześniej swoje wypowiedzi. Przekroczyliście graniczna godzinę 0:00 i nic tego nie zmieni. Prawo to prawo. Sami zarzucacie, że inni stawiają się ponad prawem, a wy zrobiliście dokładnie to samo.

Chwała tylko wyborcom, że tacy jak wy otrzymali śladowe ilości głosów.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-22, 21:59   

marcin-gorski, Prokuratura Rejonowa w Wieluniu, ul. Kilińskiego 12. Zapraszam jutro rano z doniesieniem :D

marcin-gorski napisał/a:
Chwała tylko wyborcom, że tacy jak wy otrzymali śladowe ilości głosów.

Masz jakieś ALE do mojego wyniku? Może i ty spróbujesz zanim kogoś ocenisz...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Archdevil 
Administrator
pan piekła



Pomógł: 57 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 2613
Piwa: 15/45
Skąd: Strugi
Wysłany: 2010-11-22, 22:28   

red napisał/a:
Na marginesie - reszta kandydatów (w tym też twoi idole) wypięła się d.u.p.ą na forumowiczów i nie raczyła się ustosunkować do naszych pytań. Zresztą i tak by to nic nie dało - wybory to nie dyskusja programowa bo np burmistrz Majcher wygrał 4 lata temu nie posiadając wcale programu.

Bądź co bądź, pytania przecież nie straciły na aktualności.
Proponuję ponowić ich wysyłkę do kandydatów przed drugą turą. Tym razem czasu na odpowiedź jest więcej, to i większa szansa, że to uczynią :)

A jeśli tym razem nie będzie odpowiedzi... No cóż, każdy powinien wiedzieć co o takim postępowaniu pomyśleć.
_________________
diablos un pasos amigos (D.U.P.A)
http://www.radiofonia.net

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
XYZ 
Czytał o Wieluniu


Dołączył: 29 Paź 2006
Posty: 46
Skąd: wieluń
Wysłany: 2010-11-22, 22:44   

Pytania swietne ale odpowiedzi to kleska.Tak nie odpowiadaja przyszli Burmistrzowie.Doswiadczenie wszyscy maja ale wiedzy za grosz!!!!!!!
Ani Ty Aniu ani Ty Pawel nie nadajecie sie na to stanowisko .Moze w przyszlosci
Pozdrawiam XYZ
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-22, 23:02   

XYZ, to że kandydaci się nie nadają zdecydowali też wyborcy.
Co do drugiej tury to z chęcią przeczytałbym odpowiedzi dwóch panów aspirujących na urząd burmistrza bo szczerze przyznam, że nie wiem kogo poprzeć za 2 tygodnie...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
XYZ 
Czytał o Wieluniu


Dołączył: 29 Paź 2006
Posty: 46
Skąd: wieluń
Wysłany: 2010-11-23, 00:25   

a ja wiem na 100%.
Pozdrawiam XYZ

[ Dodano: 2010-11-23, 00:35 ]
Wiesz Red wszystko polega na tym ze wszyscy kandydaci pisza o tym co zrobia ale nie pisza jak to zrobia.To bardzo wazne wybory bo miedzy 2012 a 2013 bedzie bardzo zle sie dzialo w Polsce i nie tylko ale co ja tu bede gadal
Pozdrawiam
XYZ
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Stefan 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 2117
Piwa: 18/9
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-23, 00:39   

red napisał/a:
Co do drugiej tury to z chęcią przeczytałbym odpowiedzi dwóch panów aspirujących na urząd burmistrza



W sumie też .... chętnie poznałbym odpowiedzi kandydatów .... mam już wprawdzie pewien typ ale ..... miło byłoby poznać odpowiedzi zwłaszcza w kwestiach, których do tej pory Panowie unikali (np Antczak - pyt. nr 10 ; Majcher pyt. nr 19, 18).
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Nevermind 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 957
Piwa: 1/1
Skąd: NL
Wysłany: 2010-11-23, 01:45   

Predzej tiry po Kaliskiej beda jezdzic niz Wielun zobaczy jakakolwiek obwodnice. Ale jak sobie ludzie wybrali tak beda miec. Swoja droga dobry temat na nowy hit sci-fi :roll:
_________________
Worldwide Trance Community..
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-23, 10:03   

marcin-gorski napisał/a:


skoro cisza wyborcza trwa od 0:00 do 22:00 dnia następnego, to rzecz święta! nic mnie nie obchodzi, że Okrasa lub któryś z jego popleczników nie miał czasu aby umieścić wcześniej swoje wypowiedzi. Przekroczyliście graniczna godzinę 0:00 i nic tego nie zmieni.




Zwróć uwagę na różnice czasu jaką pokazuje forum w stosunku do rzeczywistej godziny. Tak sytuacja ma miejsce od dawna - Twój zarzut jest więc absurdalny. Chyba że czas w Polsce ustala nasze forum :mrgreen:

Dowód?
http://wielun.biz/viewtopic.php?p=138910
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW