R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: ourson
2011-04-10, 12:38
Sukcesy i porażki obecnych władz gminy .......
Autor Wiadomość
Stefan 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 2117
Piwa: 18/9
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-10-21, 22:41   Sukcesy i porażki obecnych władz gminy .......

Myślę że ostatnie osiem lat (niemal dekada) zasługuje na pewne podsumowanie.
Jeżeli temat będzie cieszył się przynajmniej umiarkowanym zainteresowaniem, to deklaruję stworzenie w pierwszym tygodniu listopada ankietek:

Co uważasz za największy sukces obecnego włodarza miasta i gminy :

Co uważasz za największą porażkę obecnego włodarza miasta i gminy :


czas na zgłaszanie kandydatur: 4 listopada 2010.


zgłoszenie powinno zawierać krótkie rzeczowe uzasadnienie ( w temacie dokonujemy jedynie zgłoszeń, na dyskusję przyjdzie jeszcze czas)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-10-22, 01:05   

Sukces:
Utrzymanie stanowiska burmistrza przez dwie kadencje :D
Przy obecnych "zasługach" dla miasta wybór 4 lata temu na stanowisko burmistrza to niewątpliwy sukces burmistrza.

Porażki:
Mała aktywność gminy w pozyskiwaniu środków unijnych.
Chyba nie wymaga komentarza.

Nepotyzm w spółkach powiązanych z ratuszem.
Jak wyżej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-10-22, 09:29   

red, sukces to mi wyjąłeś spod palców na klawiaturze ;-) miałem wpisać dokładnie to samo.

Do porażek zaliczyłbym dodatkowo ciągle rosnące zdałużenie gminy.
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2010-10-22, 13:39   

Dopiszecie jeszcze do tego (porażka);
- likwidacja schroniska
- zakorkowane miasto
-dziurawe ulice w gminie
i to pewnie będzie tyle. No chyba, że znajdzie się tak zatwardziały przeciwnik obecnego burmistrza, że za porażkę uzna nawet ... Jego pierdnięcie :twisted:

Ludzie, tyle razy wałkujemy już te błędy burmistrza, że cały Wieluń zna je na pamięć. A my wzorem całej naszej polskiej polityki, zamiast iść do przodu, zawracamy, żeby wyjaśnić historię, którą nikt rodziny nie nakarmi.

Zbliżają się wybory, skupmy się więc na tym jaki program zaprezentują nam kandydaci na ten urząd.
red stworzył istotny wątek, mający na celu zadawanie pytań do potencjalnego burmistrza. Zamiast wylewać żale, zapytajmy co zrobi nowy burmistrz.
Wybierzmy Burmistrza Wielunia, za to co zrobi, a nie degradujmy tego, bo niewiele zrobił.
A jaka pewność, że nowy zrobi cokolwiek?

Zadeklarujmy co chcielibyśmy w naszym regionie, poczekajmy na odpowiedź "siódemki" i ... zdecydujmy na kogo postawić. A za cztery lata okaże się czy będzie ponownie piastował to stanowisko z woli ludu, czy Jego osiągnięcia dyskwalifikują go z życia polityki regionalnej.
Przepraszam, ale takie jest moje zdanie na ten temat.
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
bob_mistrz 
WIELUNIAK
Skowyrny



Pomógł: 22 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 2051
Piwa: 9/14
Skąd: Chotów
Wysłany: 2010-10-22, 15:58   

Cytat:
Wybierzmy Burmistrza Wielunia, za to co zrobi, a nie degradujmy tego, bo niewiele zrobił.
A jaka pewność, że nowy zrobi cokolwiek?


Wg mnie jest to bardzo dobry okres na ocenę dotychczasowej pracy burmistrza, która odpowie na pytanie (ponieważ potwierdził on start w obecnych wyborach) czy warto po raz trzeci mu zaufać. Jeżeli chodzi o potencjalnego nowego burmistrza, to nie możemy mieć żadnej gwarancji, że zrobi on cokolwiek. Taka jest niestety od pewnego czasu nasza polityka i ta krajowa i regionalna, że czasem wybieramy po prostu mniejsze zło...
_________________
www.alkwielun.ligspace.pl/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-10-22, 16:08   

miko 005, to Stefan zaproponował te wybory a nie ja. Więc nie do mnie pretensje. Ja odpowiedziałem jakie widzę słabe i mocne strony rządów burmistrza Majchera w mieście. A że widzę więcej minusów niż plusów to już moja wola. Może ktoś inny, komu odpowiadają rządy obecnych władz w mieście pokaże odwrotne proporcje? Droga wolna.
Proponuję jeszcze zająć się rozliczeniem burmistrza z obietnic sprzed 4 lat.

Do porażek obecnych władz zaliczyłbym jeszcze brak rozwoju gospodarczego gminy, brak znaczących nowych inwestorów a co za tym idzie brak pracy i perspektyw dla zwłaszcza młodych ludzi jakie daje im Wieluń.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
jurand 
Słyszał o Wieluniu
Przecinak


Wiek: 61
Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 11
Skąd: wieś
Wysłany: 2010-10-22, 16:23   Panie Majcher daj pan spokój...

bob_mistrz napisał/a:
Cytat:
Wybierzmy Burmistrza Wielunia, za to co zrobi, a nie degradujmy tego, bo niewiele zrobił.
A jaka pewność, że nowy zrobi cokolwiek?


Wg mnie jest to bardzo dobry okres na ocenę dotychczasowej pracy burmistrza, która odpowie na pytanie (ponieważ potwierdził on start w obecnych wyborach) czy warto po raz trzeci mu zaufać. Jeżeli chodzi o potencjalnego nowego burmistrza, to nie możemy mieć żadnej gwarancji, że zrobi on cokolwiek. Taka jest niestety od pewnego czasu nasza polityka i ta krajowa i regionalna, że czasem wybieramy po prostu mniejsze zło...

Panie Majcher daj pan spokój, urząd burmistrza już pan opuść, my już pana chwyty znamy,
robić w koni się nie damy, więc nie wciskaj pan kaszany,
Nasz kandydat pan OKRASA zapewni nam dobre życie w domu, w pracy noj i w Gminie!

[ Dodano: 2010-10-22, 16:30 ]
Wyborco nie daj się w KAFTAN związać
na OKRASĘ głos swój oddaj !
_________________
Przecinak
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mario's 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 05 Lut 2006
Posty: 1162
Piwa: 1/4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-10-22, 16:54   

Sukces:
- Ładne zielone trawniki :D

Porażki:
- Zerowe pozyskanie środków unijnych
- Brak planu zagospodarowania przestrzennego terenów inwestycyjnych ( Warszawska, Fabryczne, Przemysłowa, Baranowskiego,Rymarkiewicz, Długosza, Władysława Jagiełły )
- Brak ulg dla nowych inwestorów
- Brak pomysłu na nasze miasto !
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Phoenix 
Ma stragan na targu



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 15 Paź 2010
Posty: 525
Skąd: wieluń
Wysłany: 2010-10-25, 16:26   

Wg mnie Wieluń bardzo odżył przez ostatnie pare lat. Dużo rzeczy zrobione, dużo budynków odnowione, nowe chodniki, dużo remontów i innych inwestycji. Coraz bardziej podoba mi się że moje miasto wreszcie nabiera przyzwoitości. Na minus dla mnie zakorkowanie. Sam jestem kierowcą, a niestety Wieluń jest strasznie zapchany, a budowa obwodnicy jakoś stoi w miejscu. I do tych dziurawych dróg też muszę się odwołać, ale też zdaje sobie sprawę że i tak wiele jest zrobione przez ostatnie 5 lat i że nie można wszystkiego od razu zrobić. Musimy też zrozumieć..
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-10-25, 16:50   

Phoenix napisał/a:
Wg mnie Wieluń bardzo odżył przez ostatnie pare lat. Dużo rzeczy zrobione, dużo budynków odnowione, nowe chodniki, dużo remontów i innych inwestycji.

A możesz podać jakieś konkretne przykłady tych remontów budynków i inwestycji? I jaka w tym zasługa władz lokalnych?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Phoenix 
Ma stragan na targu



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 15 Paź 2010
Posty: 525
Skąd: wieluń
Wysłany: 2010-10-25, 17:58   

No nie wiem choćby remont ratusza i baszty, ocieplanie i malowania bloków, remont budynków na kaliskiej (chociaż to może prywaciarze akurat robili no ale nie wiem). To że są nowe chodniki u mnie na osiedlu od nie dawna to niby skąd jak nie z pieniędzy wieluńskich?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-10-25, 18:46   

Phoenix napisał/a:
No nie wiem choćby remont ratusza i baszty

Z tego, co mi wiadomo to raczej zasługa pana Antczaka w ramach Szlaku Bursztynowego, gdzie pieniądze zostały w większości dzięki niemu z UE, ale jeśli jestem w błędzie, to niech mnie ktoś poprawi.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Stefan 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 2117
Piwa: 18/9
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-10-25, 19:27   

Phoenix, inwestycje na osiedlach WSM (ocieplenia, chodniki przy nie gminnych ulicach) z burmistrzem czy urzędem mają niewiele wspólnego .... znacznie więcej z czynszem lokatorów. Tak samo, jak nie każdy remont drogi do zasługa włodarza gminy.

Część zasług już była wymieniana:

włg mnie największe minusy polityki obecnego burmistrza:


- zaniedbanie infrastruktury komunikacyjnej (zarzucenie na pięć lat przedłużenia Popiełuszki - pomysł porzucono w 2002 roku, a powrócono do niego w 2007), mało skuteczne i chyba mało intensywne działania na rzecz budowy obwodnicy północnej (intensywnymi działaniami zapewne by się chwalono)
- "sukcesy" w pozyskiwaniu środków "unijnych".
-zaniedbania w obszarze gospodarki przestrzennej (brak MPZP dla miasta)
- wiele nieefektywnych (ale niekiedy efektownych) małych inwestycji (koszty niewspółmierne do efektu)

największe plusy :
- doinwestowanie obiektów kulturalno-oświatowych (w końcu nauczyciel): modernizacje przedszkoli, szkół podstawowych, gimnaziów i biblioteki,
- skłonienie zarządu dróg wojewódzkich i dyrekcji dróg krajowych do budowy ciągów pieszo rowerowych na krajowej ósemce i wojewódzkiej "486"
- może trochę na wyrost i z przymrużeniem oka, polityka historyczna władz - w przeciągu ośmiu ostatnich lat pojawiło się w mieście wiele pomników, tablic etc ..... wielu obiektom (parkom, szkołom, rondom) nadano imiona bohaterów .... - choć nie zawsze była to inicjatywa burmistrza, rady miejskiej czy urzędu (zacne i "znaczne" to postępki ;) ).


Minusy przeważają nad plusami :?: czy może odwrotnie :?:

-------------
Jeżeli ktoś ubiega się o reelekcję, powinien chyba być zawsze traktowany szczególnie .....
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Phoenix 
Ma stragan na targu



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 15 Paź 2010
Posty: 525
Skąd: wieluń
Wysłany: 2010-10-25, 20:30   

ciężko powiedzieć czy przeważają.. patrząc na naszego burmistrza mam przed oczyma przede wszystkim dobrego człowieka, który stara się pomóc a nie nachapać się dla siebie. Zresztą wielu wieluniaków ma chyba podobne zdanie skoro został wybrany 2 raz. Wiadomo że my jako mieszkańcy zawsze mamy prawo narzekać czy taki burmistrz czy inny czy taka rada czy inna i co powinni a co robią. Może pewnych rzeczy też nie da się tak o załatwić a ludzie myślą inaczej no i dlatego są takie problemy a nie inne. Z tymi tablicami masz racje. Nie wiem czy też burmistrz nie miał wpływu na powstanie izby pamięci w wieluńskim II lo, też jest bardzo okazała i ciekawa.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
alef 
Ma stragan na targu


Pomógł: 15 razy
Wiek: 71
Dołączył: 24 Sie 2006
Posty: 626
Otrzymał 10 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-10-25, 20:36   

Czy ktoś z forumowiczów ma text artykułu "Zapyziała gmina" z okresu intronizacji naszego burmistrza? Przytoczenie tego artykułu to było by "coś". Mieli byśmy punkt odniesienia do 2 kadencji Majchra (lub Majchera - jak kto woli) i jego dokonań,
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW