R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Studiowanie Słowa Bożego
Autor Wiadomość
JAREK.M 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Maj 2010
Posty: 402
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: WIELUŃ
Wysłany: 2010-10-27, 11:21   

:D
Ostatnio zmieniony przez JAREK.M 2010-11-01, 18:21, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
logoss 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 22 Paź 2010
Posty: 56
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-10-27, 11:32   

JAREK.M napisał/a:
Nie widzę byś miał nawał studentów. Może kiedyś. Musisz poczekać, a przy okazji popraw błędy na stronie swojego studium. ;) ( Witam wsystkich chętnych którzy chcieliby wziąść udział lub już sa uczestnikami Korespondencyjnego Studium Pisma Swiętego.) :D


Nie wiem skąd taka opinia, ale uznaje to jako prywatne osobiste zdanie, co do literówki to nie mamczasu na poprawę więc likwiduję całą stronę
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yabos 
Wieluniaczek



Pomógł: 14 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Cze 2007
Posty: 1660
Piwa: 4/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-10-27, 13:03   

@logoss
Podawanie samych komentarzy bez cytatów z pisma Świętego do których się te komentarze odnoszą i bez polemiki jest moim zdaniem bardzo słabe. Jak już zacząłeś się odnosić do tej strony to proszę o komentarz. Na początek dla tego fragmentu z Księgi Kapłańskiej:
Cytat:
Ktokolwiek złorzeczy ojcu albo matce, będzie ukarany śmiercią: złorzeczył ojcu lub matce, ściągnął śmierć na siebie. 10 Ktokolwiek cudzołoży z żoną bliźniego, będzie ukarany śmiercią i cudzołożnik, i cudzołożnica. 11 Ktokolwiek obcuje cieleśnie z żoną swojego ojca, odsłania nagość ojca: będą ukarani śmiercią oboje, sami tę śmierć na siebie ściągnęli. 12 Ktokolwiek obcuje cieleśnie z synową, będzie razem z nią ukarany śmiercią: popełnili sromotę, sami tę śmierć na siebie ściągnęli. 13 Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, sami tę śmierć na siebie ściągnęli. 14 Jeżeli kto bierze za żonę kobietę i jej matkę, dopuszcza się rozpusty: on i ona będą spaleni w ogniu, aby nie było rozpusty wśród was. 15 Ktokolwiek obcuje cieleśnie ze zwierzęciem wylewając nasienie, będzie ukarany śmiercią. Zwierzę także zabijecie. 16 Jeśli kobieta zbliży się do jakiegoś zwierzęcia, aby z nim się złączyć, zabijesz i kobietę, i zwierzę. Oboje będą ukarani śmiercią, sami śmierć na siebie ściągnęli. 17 Jeżeli kto weźmie swoją siostrę, córkę swojego ojca albo swojej matki i będzie oglądał jej nagość, a ona będzie oglądać jego nagość, jest to czyn haniebny, oboje będą zgładzeni w obecności synów ich ludu. Ten, kto odsłonił nagość swojej siostry, zaciągnie winę. 18 Jeżeli kto obcuje cieleśnie z kobietą mającą miesięczne krwawienie i odsłoni jej nagość, obnaża źródło jej [krwi], a ona też odsłoni źródło swojej krwi, to oboje będą wyłączeni spośród swojego ludu. 19 Nie będziesz odsłaniał nagości siostry swojej matki albo siostry swojego ojca, to byłoby to samo, co obnażyć własne ciało. Oni poniosą za to winę. 20 Ktokolwiek obcuje ze swoją ciotką, odsłania nagość swojego wuja. Poniosą oni swój grzech - umrą bezdzietnie. 21 Ktokolwiek bierze żonę swojego brata, popełnia kazirodztwo. Odsłonił nagość swojego brata - będą bezdzietni.
_________________
Chcialbym byc pewniakiem jak ty
Ale wole miec zlote serce
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
JAREK.M 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Maj 2010
Posty: 402
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: WIELUŃ
Wysłany: 2010-10-27, 13:22   

:twisted:
Ostatnio zmieniony przez JAREK.M 2010-11-01, 18:31, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
logoss 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 22 Paź 2010
Posty: 56
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-10-27, 15:07   

Jarku a dlaczego jesteś do mnie aż tak źle nastawiony, że chciałbyś zlikwidować wszystko, czy zrobiłem ci coś złego?

Co do Yabosa "cytatów biblijnych" podałeś link i każdy może to sprawdzić czy tak jest, Teksty PS znamy wszyscy ale komentarz pod nimi swiadczy o autorze a nie o Piśmie Świętym, Przyznasz że tekst o święceniu sabatu z 2Moj.20 nie ma nic wspólnego z kuchenką mikrofalową. zobacz jaka była reakcja ludzi na te komentarze, kiedy Jarek zwrócił mi uwagę na błąd literowy na stronie to zlikwidowałem błąd, aby nie raził po oczach, natomiast co do "cytatów biblijnych" na reakcję negatywną ludzi autor strony zapowiada rozszerzanie stron. Te strony ośmieszają Pismo Święte. pochwały są od niewierzących i atakujących biblię
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yabos 
Wieluniaczek



Pomógł: 14 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Cze 2007
Posty: 1660
Piwa: 4/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-10-27, 15:55   

logoss napisał/a:
Teksty PS znamy wszyscy ale komentarz pod nimi swiadczy o autorze a nie o Piśmie Świętym, Przyznasz że tekst o święceniu sabatu z 2Moj.20 nie ma nic wspólnego z kuchenką mikrofalową.

Nie przyznam bo po wpisaniu "2Moj.20" w google nic konkretnego mi nie znalazło a i nie mam czasu ani ochoty na dokładniejsze szukanie. Wklejamy cytaty do których się odnosimy, zwłaszcza te spoza forum. Nie wiem czy jest to w regulaminie, ale fajnie jakby ludzie tego przestrzegali.
I jaki jest Twój komentarz odnośnie fragmentu PŚ który wyżej wkleiłem?
_________________
Chcialbym byc pewniakiem jak ty
Ale wole miec zlote serce
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
JAREK.M 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Maj 2010
Posty: 402
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: WIELUŃ
Wysłany: 2010-10-28, 00:24   

:shock:
Ostatnio zmieniony przez JAREK.M 2010-11-01, 18:32, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
logoss 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 22 Paź 2010
Posty: 56
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-10-28, 04:06   

Znowu masz rację, ta reklama z grami jest narzucona przez właściela stony a nie jest moim pomysłem, ja na niej nie zarabiam, więc pomyślę o likwidacji pozostanę przy stronach http://sites.google.com/site/lekcja4a013/ dziękii za radę

[ Dodano: 2010-10-28, 04:38 ]
Co do cytatów z Biblii trzeba wiedzieć że żyjemy już w okresie Nowego Testamentu "żyjemy nie według litery prawa lecz ducha" zatem 2Kor.3 " Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa" Rzym 13,10.

A 2Moj 20 trzeba szukać w Biblii a nie w googlach polecam dobry program biblijny
http://www.biblia.poznan.pl/Biblia.htm
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Świstek 
Przyjeżdża na zakupy



Dołączył: 20 Mar 2010
Posty: 379
Piwa: 2/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-10-28, 19:48   

Zawsze mnie ta książka cholernie nudziła i raczej nie zanosi się, bym powrócił do lektury...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
logoss 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 22 Paź 2010
Posty: 56
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-10-29, 08:11   

Kto nie kocha Boga nie kocha Jego Słowa, Jeżeli ktoś czyta i nie widzi tego który to wypowiadał wówczas Biblia staje się zwykłą lekturą, zbiorem starożytnych wydarzeń. Jeżeli Bóg wypowiada słowa stoi za tym moc gdyż "Ps. 33:6
6. Słowem Pana uczynione zostały niebiosa, A tchnieniem ust jego całe wojsko ich.
(BW)
Jaka jest moc Słowa Bożego dzisiaj to poczytaj na https://sites.google.com/site/lekcja4a013/dodatek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
JAREK.M 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Maj 2010
Posty: 402
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: WIELUŃ
Wysłany: 2010-10-30, 09:16   

Logoss odpuść sobie, to nie ma sensu i szans na tym forum. :D ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Świstek 
Przyjeżdża na zakupy



Dołączył: 20 Mar 2010
Posty: 379
Piwa: 2/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-10-30, 09:25   

Mozna powiedzieć: moc zatrważająca...

Dobrze jest mieć jakieś hobby, ja jednak dalej będę szukał, dzięki.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
logoss 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 22 Paź 2010
Posty: 56
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-10-30, 11:25   

A czemuż to mam sobie odpuścić, piszę posty nie żeby kogos nawrócić, moją pasją jest dzielenie się moja wiarą, lubie o tym rozmawiać, jak ktoś chce wyjśnień to odpowiadam, jak nie będzie więcej postów to nie będę odpowiadał, zapewniam cię że wielu jest takich co nie biorą udziału w dyskusji ale czytają co piszesz. Na dzień dzisiejszy sobota 30.X jest 514 wyświetleń tej strony jak widzisz ma to sens Radziłbym ci że jak chcesz aby ze 100 osób przeczytało to napisz coś dlaczego wierzysz lub nie wierzysz. Więc całkowicie nie rozumiem twojego sposobu myslenia.



Poprawiono 2 błędy ort.
Ostatnio zmieniony przez Archdevil 2010-10-30, 12:09, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
devil 
Słyszał o Wieluniu
Dojeżdza PKS'em


Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 29 Mar 2010
Posty: 20
Skąd: tu was tyle?
Wysłany: 2010-10-30, 11:49   

logoss napisał/a:
Znowu masz rację, ta reklama z grami jest narzucona przez właściela stony a nie jest moim pomysłem, ja na niej nie zarabiam, więc pomyślę o likwidacji pozostanę przy stronach http://sites.google.com/site/lekcja4a013/ dziękii za radę


jak wszedłem na ta stronę "Studium" to pierwsze co rzuciło mi się w oczy to odnośnik o nazwie. "COŚ MOCNIEJSZEGO". :D tak chcesz ludzi do siebie przyciągnąć? :>
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2010-10-30, 13:50   

Dlaczego KK "grzebie" w przykazaniach i narzuca interpretację Biblii???
Dlaczego drugie przykazanie zostało usunięte a dziesiąte rozbite na dwa (żeby się ilość zgadzała)???
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW