R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Jakie kary za prowadzenie pojazdu po pijanemu?
Autor Wiadomość
rafalekjan 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 26 Sie 2009
Posty: 1171
Skąd: Skąd?
Wysłany: 2010-10-27, 12:40   

Jestem całkowicie za ideą: "Piłeś - nie jedź!", zgadzam się również z odebraniem prawa jazdy na okres 2lat i więcej. Natomiast nie zgadzam się z pomysłem zabierania aut i ewentualnej sprzedaży. Powinno to raczej wyglądać tak: Raport policyjny->Sąd->Lekarz/Psycholog->Sąd->Wyrok(kara pieniężna). A po co lekarz? Dla sprawdzenia czy dana osoba ma częściej do czynienia z alkoholem.
Rozumiem Wasz odzew: Kolejki w Sądach, przeciąganie spraw, ale wystarczy zreformować sądownictwo, ukrócić niepotrzebne sprawy i wszystko pójdzie o wiele szybciej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Phoenix 
Ma stragan na targu



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 15 Paź 2010
Posty: 525
Skąd: wieluń
Wysłany: 2010-10-27, 12:46   

dexiu napisał/a:
W wielu przypadkach zabranie prawa jazdy na niewiele się zdaje. Myślę że dużo dotkliwszą karą byłoby skonfiskowanie pojazdu, zlicytowanie go, a kasa przeznaczona na szczytny cel (pomoc ofiarom takich wypadków, czy budowa dróg, ale to inny temat).


Dopiero by się rząd nachapał.. wtedy by dopiero nałapali kierowców.. pewnie nawet tych niewinnych, bo kogo zatrzymała policja wie ze z policjantem i tak nie wygrasz więc.. Ja jestem za więzieniem i to długo.. może z 10 lat za jazdę po pijaku bez żadnego odwołania. Może wtedy by był porządek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
rafalekjan 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 26 Sie 2009
Posty: 1171
Skąd: Skąd?
Wysłany: 2010-10-27, 12:48   

Przykro mi, ale ja szufladkuję ludzi. Jest dla mnie głupi pijak, który się z niczym nie liczy i osoba, która wypiła piwo i pojechała do domu, a po drodze ją złapali. Kara dla obydwu po 10 lat w pace?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Świstek 
Przyjeżdża na zakupy



Dołączył: 20 Mar 2010
Posty: 379
Piwa: 2/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-10-27, 16:50   

rafalekjan napisał/a:
dexiu napisał/a:
W wielu przypadkach zabranie prawa jazdy na niewiele się zdaje. Myślę że dużo dotkliwszą karą byłoby skonfiskowanie pojazdu, zlicytowanie go, a kasa przeznaczona na szczytny cel

Myślisz, że to jest dobry pomysł? Jakie odniesienie do tej sprawy będzie jeśli prowadzący kierowca będzie jechał autem na które oszczędzał 2 lata i kupił je za 5tys, a kiedy złapią kogoś w bryce za 40tys?


Albo jeśli kierowca "po piwku" prowadził będzie auto ojca/dziadka/kumpla/kochanki? Na nich także spada odpowiedzialność i muszą być karani?
Mnie się to w ogóle nie podoba.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
rafalekjan 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 26 Sie 2009
Posty: 1171
Skąd: Skąd?
Wysłany: 2010-10-27, 17:39   

Dokładnie. wln4life, jak ich wtedy będzie prawo regulowało?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2010-10-27, 18:42   

rafalekjan napisał/a:
Myślisz, że to jest dobry pomysł? Jakie odniesienie do tej sprawy będzie jeśli prowadzący kierowca będzie jechał autem na które oszczędzał 2 lata i kupił je za 5tys, a kiedy złapią kogoś w bryce za 40tys?

Zapewniam Cię, że dla tego co tak oszczędzał, i kupił w końcu auto za 5 tys., będzie to taka sama dotkliwa kara jak dla tego co wydał na nie 40 tys.

Phoenix napisał/a:
Ja jestem za więzieniem i to długo.. może z 10 lat za jazdę po pijaku bez żadnego odwołania. Może wtedy by był porządek

I wtedy będziesz go przez te 10 lat utrzymywał z uczciwie płaconych podatków, które mogłyby być w tym czasie przeznaczone na bardziej szczytny cel.
Jeśli tylko delikwent zostałby przyłapany na jeździe po alkoholu (i tutaj już mało ważne, czy po piwku, czy po secie), to jedynym skutecznym straszakiem, a jednocześnie bezbolesnym dla nas uczciwych i praworządnych obywateli, będzie konfiskata potencjalnego narzędzia zbrodni.
Świstek napisał/a:
Albo jeśli kierowca "po piwku" prowadził będzie auto ojca/dziadka/kumpla/kochanki? Na nich także spada odpowiedzialność i muszą być karani?

Oni nie, ale pozostaje im droga cywilna, na której będą mogli ubiegać się od sprawcy zwrotów wartości auta.
Zadajcie sobie odrobinę trudu (obrońcy ekstremalnych kar), i poszukajcie w necie odpowiednich statystyk, które uświadomią Wam, ile rocznie na polskich drogach ginie osób za sprawą pijanych kierowców.
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-10-27, 19:32   

Chyba nie o tym temat? Proszę moderatora o rozdzielenie.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Archdevil 
Administrator
pan piekła



Pomógł: 57 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 2613
Piwa: 15/45
Skąd: Strugi
Wysłany: 2010-10-27, 20:27   

Wydzielono.
Podobny temat, mniej ogólny jednak, był na podstawie artykułu z Rzepy: http://wielun.biz/viewtopic.php?t=3752
_________________
diablos un pasos amigos (D.U.P.A)
http://www.radiofonia.net

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
wln4life 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 363
Skąd: Welungen
Wysłany: 2010-10-27, 20:39   

rafalekjan napisał/a:
Dokładnie. wln4life, jak ich wtedy będzie prawo regulowało?
to już kwestia ustawodawców. Ja to widzę w ten sposób: równowartość pieniężna wartości rynkowej pojazdu :) , konfiskata pojazdu - jak od kogoś bierzesz samochód to ta osoba chyba jest świadoma - współodpowiedzialność - jeśli nie kradzież, konfiskata własnego pojazdu... żart. Jak już pisałem, nic tak nie boli Polaka jak pieniądz, każdego bogatego,biednego mającego, mieć będącego każdego boli dobro materialne.
_________________
Pesymista widzi ciemny tunel.
Optymista widzi światełko w tunelu.
Realista widzi światło pociągu.
A maszynista widzi trzech debili na torach.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
rafalekjan 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 26 Sie 2009
Posty: 1171
Skąd: Skąd?
Wysłany: 2010-10-27, 21:17   

Wyobraź sobie jak Twój dobry i 'bogaty' sąsiad pożycza Ci auto warte 40tys, złapie Cię policja po piwku. Jestem ciekaw jak oddasz równowartość auta sąsiadowi mając wypłatę 1,2k/mc...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
wln4life 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 363
Skąd: Welungen
Wysłany: 2010-10-27, 21:20   

jak już wcześniej pisałem piłeś, jedziesz, płacisz za głupotę...
_________________
Pesymista widzi ciemny tunel.
Optymista widzi światełko w tunelu.
Realista widzi światło pociągu.
A maszynista widzi trzech debili na torach.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ahmed 
Dojeżdża PKSem



Pomógł: 2 razy
Wiek: 33
Dołączył: 21 Kwi 2009
Posty: 181
Skąd: Ostrówek
Wysłany: 2010-10-28, 21:06   

Złapany na jeździe po alkoholu - unieważnienie prawa jazdy
Złapany po raz drugi - dożywotni zakaz prowadzenia.
Pijany powoduje wypadek - Wyrok.
Pijany zabija - porządny wyrok.

Myślę, ze przy takim prawie nie potrzeba by było zabierać samochodów. Koszt zrobienia prawa jazdy nie jest mały a osoba, która już raz została złapana na pewno pomyśli zanim drugi raz siądzie za kółko.

Za brak odpowiedzialności trzeba płacić szczególnie jeżeli wchodzi w grę czyjeś życie.

Ogólnie to wyznaje zasadę taką jak na banerze ;)
_________________
Gość !!! Zrób coś !!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
obywatel 
Słyszał o Wieluniu


Wiek: 41
Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 22
Skąd: łódzkie
Wysłany: 2010-11-07, 18:40   

Złapany na jeździe po alkoholu - zakaz prowadzenia pojazdu przez 2 lata
Złapany po raz drugi - zakaz prowadzenia pojazdu przez 4 lata itd... po każdym przyłapaniu.
Pijany powoduje wypadek - bez zawiasów : 3 lata więzienia i dożywotni zakaz prowadzenia
Pijany powoduje śmiertelny wypadek- 10lat więzienia i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdu
Dodatkowo : każdy pijany pokrowa z własnej kieszeni koszty wszelkich nieszczęść spowodowanych przez niego (całym swoim majątkiem)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW