R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: glizda
2014-11-30, 21:07
Burmistrz Janusz Antczak
Autor Wiadomość
Jan Smutny
[Usunięty]

Wysłany: 2011-01-07, 11:44   Burmistrz Janusz Antczak

Czy znane są komuś koszty zatrudnienia Szanownej Pani V-ce Burmistrz? (wynajęcie mieszkania, ew. diety za dojazdy), a może to telepraca? A może to wielunianka, czego sobie życzę.
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-01-07, 12:04   

No cóż - ktoś przecież musi się znać na robocie. Dyzma też miał swojego asystenta, i to on de facto zajmował się pracą :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Jan Smutny
[Usunięty]

Wysłany: 2011-01-07, 12:23   Burmistrz Janusz Antczak

Dyzma-nieDyzma, nie oceniam. Zdziwiło mnie to, że Pani V-ce Burmistrz zarobi więcej niż burmistrz, chyba że 5 dni w tygodniu pomieszka u krewniaków.
 
   
radny 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 21 Gru 2008
Posty: 81
Skąd: wieluń
Wysłany: 2011-01-09, 14:41   

Jan Smutny napisał/a:
Czy znane są komuś koszty zatrudnienia Szanownej Pani V-ce Burmistrz? (wynajęcie mieszkania, ew. diety za dojazdy), a może to telepraca? A może to wielunianka, czego sobie życzę.


Czepiasz się Smutny. Urząd ma pokoje gościnne. Ewentualnie może jakiś upust w hotelu WOSIR-u, a diety się wypłacy za wyjazdy (delegowanie), a nie przyjazdy do pracy. A że nie wielunianka-to może lepiej.

Jan Smutny napisał/a:
Zdziwiło mnie to, że Pani V-ce Burmistrz zarobi więcej niż burmistrz


Pan Robert Kaja też zarabiał więcej niż Pan Mieczysław Majcher.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ryszard Kmita 
Dojeżdża PKSem
Śp. zm. 19-05-2011


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lip 2008
Posty: 155
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-01-10, 17:33   Burmistrz Janusz Antczak

Już sie komuś coś nie podoba.... Wiceburmistrzem ma być kobieta, na dodatek nie pochodząca z naszego miasta. Niektórzy sądzą, że ona nie zna naszego terenu i problemów z nim związanych, boją się, że obca osoba może coś odkryć nowego, drażliwego dla opinii Wielunia. Dlaczego boimy się obcych..?
Ale oni na pewno wniosą nowy powiew i odświeżą atmosferę panującą w mieście.
W myśl okrzyku w moją stronę : "KMITA OTWÓRZ OKNO!"
Otóż młodzi, później urodzeni nie pamiętają zapewne, że jeszcze przed wrześniem 1939 roku wprowadzono nowe zasady przyjmowania do pracy absolwentów szkół policyjnych, administracyjnych, pedagogicznych i innych tego typów.
Każdy absolwent, który ukończył tego rodzaju szkołę musiał iść do pracy w odległe strony naszego kraju. Nie mógł pracować tam, skąd pochodził. Przykładów jest mnóstwo. Mój ojciec, policjant, mógł poprzez bardzo liczne znajomości załatwić sobie pracę blisko domu na Wołyniu, mógł, ale nie chciał i znalazł się w Osjakowie. Nakaz pracy.
Pierwsza Dama Wieluńskiego Gimnazjum - Maria Niekrasz - po studiach na UJ mogła powrócić do Wielunia, gdzie mieszkała razem z rodzicami w eleganckim domu. Ale nie... Musiała wyjechać do Jasła. Tego rodzaju nakazy pracy, przeniesienie po studiach w inne strony Polski w jakiś sposób hamowało rozwój kumoterstwa, nepotyzmu, utrudniało łapownictwo i załatwianie różnych spraw ciemnymi drogami. Osobiście się cieszę, że wiceprezydentem Wielunia zostanie nieznana w naszym mieście kobieta. Ona nas nie zna, my jej nie znamy, ale wierzymy głęboko, że wszystko będzie dobrze. Życzymy przyjemnego załatwiania spraw rozmaitych i miłego spędzania czasu wolnego w Wieluniu.
Ryszard Kmita
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Jan Smutny
[Usunięty]

Wysłany: 2011-01-10, 17:50   

Proszę Pana, prezentuje Pan kolejną teorię spiskową. Nie mam nic przeciwko kobiecie na tak zaszczytnym stanowisku. Wiem jednak, że zarządzanie na różnych sczeblach administracji państwowej lub samorządowej to są ,,różne bajki". Poza tym, że przypomniał Pan sobie nakazy pracy, to powinien Pan pomyśleć o ,,desantach". Nie chcę z Panem dyskutować na ten temat, bo Pańska pamięć jest wybiórcza. P.s. Pani Profesor Maria Niekrasz również dla mnie jest osobą ze wszech miar godną szacunku.
 
   
Józef 
Słyszał o Wieluniu
Jozef


Dołączył: 10 Sty 2011
Posty: 11
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-01-10, 22:43   

No to nareszcie nasz wieluński magistrat doczekał sie fachowca z prawdziwego zdarzenia.
Nowy Burmistrz będzie miał kompetentnego zastępcę. Dobrze, ze udało sie znalezc takiego urzędnika. I mam nadzieję, iż z korzyścią dla Wielunia. Powodzenia i witamy w Wieluniu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-01-11, 10:35   

Józef napisał/a:
No to nareszcie nasz wieluński magistrat doczekał sie fachowca z prawdziwego zdarzenia.
Nowy Burmistrz będzie miał kompetentnego zastępcę. Dobrze, ze udało sie znalezc takiego urzędnika. I mam nadzieję, iż z korzyścią dla Wielunia. Powodzenia i witamy w Wieluniu.


Zamieszczę wersję video powyższej wypowiedzi:

_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Ostatnio zmieniony przez ourson 2011-01-11, 11:53, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
radny 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 21 Gru 2008
Posty: 81
Skąd: wieluń
Wysłany: 2011-01-11, 21:23   

Józef napisał/a:
No to nareszcie.....


Józef daj Jej szansę. Jeśli jest kompetentna to nie dzięki twoim zapewnieniom. Po czynach ocenimy. Tym swoim "Józkowym" gadaniem tylko Jej możesz zaszkodzić.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Shatus 
Dojeżdża PKSem
Shatus


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 104
Skąd: Górne
Wysłany: 2011-01-11, 21:44   

http://www.tvk.wsm.wielun...d=2228&Itemid=1
Ale to nie jedyna nowość. Podczas konferencji Janusz Antczak zapowiedział także utworzenie nowego stanowiska w Ratuszu. Od 1 lutego doradcą ds. promocji i wizerunku miasta będzie Magdalena Kopańska, dziennikarka prasowa i telewizyjna, która w związku z objęciem wspomnianego stanowiska, żegna się na razie z pracą dziennikarską.

[ Dodano: 2011-01-11, 21:55 ]
http://wielun.naszemiasto...tuszu,id,t.html

"- Moja przeprowadzka nie będzie dla gminy dodatkowym kosztem, ale przychodem, bo tu będę płacić podatki. Koszty wynajęcia mieszkania pokryję sama - dodaje wiceburmistrz."

Od 1 lutego w magistracie pojawi się także Magdalena Kopańska, dotychczas dziennikarka "Dziennika Łódzkiego". Wcześniej pracowała w "Pulsie Wielunia" i "Przeglądzie Tygodnia". Współpracowała też z Telewizją Kablową WSM. Dała się też poznać jako rzecznik prasowy Stowarzyszenia Polski Szlak Bursztynowy. Teraz obejmie funkcję doradcy burmistrza ds. promocji i wizerunku miasta.
- Zależy mi na usprawnieniu przepływu informacji między magistratem a mediami. Do tej pory bywało z tym różnie. Urząd jest dla ludzi - mówi Magdalena Kopańska.

[ Dodano: 2011-01-11, 22:00 ]
http://www.youtube.com/watch?v=F18Rbx1iJXk Ooo...Magdaleny.....trala la
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
kaowiec 
Dojeżdża PKSem


Dołączył: 12 Sty 2007
Posty: 226
Skąd: z podziemia
Wysłany: 2011-01-13, 15:38   

Mrówek napisał/a:
do tej pory była dyrektorem wydziału organizacyjnego w Urzędzie Miasta w Łodzi. Za sobą ma także pracę w Urzędzie Marszałkowskim w Łodzi. Obecnie robi doktorat z zarządzania na Uniwersytecie Łódzkim.


nooo... Dyrektor wydziału organizacyjnego to naprawdę musi być KTOŚ - bardzo "szumna" nazwa i jak zwykle nic nie mówiąca...nikt nie wie co to za stanowisko i jaki był zakres obowiązków, ale nazwa "po byku" :grin:

Reasumując wybrana została właściwa osoba na stanowisko zastępcy gdyż:
- była Dyrektorem Wydziału Organizacyjnego w UM Ł;
- ma za sobą pracę w UM w Łodzi,
- robi doktorat,
Naprawdę trudno o lepszą kandydaturę dla Wielunia.

Przerabiając nieco klasyka:
- Powiedz mi czym zajmuje się Dyrektor wydziału organizacyjnego?
- Właśnie, czym ?
- Otóż to! Nikt nie wie czym, więc nie musisz się obawiać, że ktoś zapyta. :D

... może ma chociaż dość fajne kwalifikacje (90-60-90 ;) ktoś wie ? ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jan Smutny
[Usunięty]

Wysłany: 2011-01-13, 17:45   Burmistrz Janusz Antczak

Pewnie spotkali się na szlaku...
 
   
Ignacy 
Przejeżdżał przez Wieluń


Wiek: 52
Dołączył: 17 Gru 2008
Posty: 50
Skąd: Ruda
Wysłany: 2011-01-13, 19:54   

Pytanie zasadnicze: dlaczego pani Prezydent Łodzi pozbyła się Pani Nowickiej i dlaczego w Urzędzie Miasta Łódź wszyscy są z tego zadowoleni. Przyjechała do Wielunia jako wielka specjalistka personalna a jakimi może poszczycić się dotychczasowymi osiągnięciami, co zrobiła. Ukończone studia podyplomowe i rozpoczęty doktorat nie robi na nikim wrazenia.Chyba że na Panu Antczaku :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Sylwester 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 845
Piwa: 16/5
Skąd: Wieluń/Wrocław
Wysłany: 2011-01-13, 21:25   

M.Kopańska napisał/a:
"- Moja przeprowadzka nie będzie dla gminy dodatkowym kosztem, ale przychodem, bo tu będę płacić podatki. Koszty wynajęcia mieszkania pokryję sama - dodaje wiceburmistrz."

Ludzki pan, a w zasadzie pani, trudno żebym ja jeszcze dopłacał do jej mieszkania. Mi nigdy szef nie wypłacał żadnych dodatkowych pieniędzy bym miał za co spać, ale co ja wiem, nie pracowałem w Wieluniu na etacie więc nie wiem jakie są realia...
Moment, bo już się pogubiłem, to pani wiceburmistrz otwiera jeszcze jakąś firmę gdzie zatrudni ludzi z Wielunia, że jej przyjazd będzie przychodem dla miasta, bo nie widzę tutaj przychodu z jej przyjazdu. Chyba, że tym przychodem będzie podatek od tego wynajętego mieszkania za własne pieniądze. Ile to jest złotych na rok? 32zł?

M.K. napisał/a:
- Zależy mi na usprawnieniu przepływu informacji między magistratem a mediami. Do tej pory bywało z tym różnie. Urząd jest dla ludzi - mówi Magdalena Kopańska.


Pomysł, jak pomysł, mi jest to obojętne, ważne jest jednak ostatnie zdanie w kontekście pracy urzędników, którzy powinni pracować dla nas - ludzi, a nie dla siebie.

Co z redukcją przerośniętej biurokracji w Urzędzie?

Ignacy, jak zwykle dobrze poinformowany. Proponuję na sesji te wątpliwości zgłosić. Zresztą, nauczyciel w-f który jest aktualnie członkiem rady nadzorczej w 'swojej dziedzinie(Energetyka Cieplna)', a ostatnio prezesem spółdzielni mieszkaniowej nie jest też właściwym człowiekiem na właściwym miejscu nieprawdaż?
Myślę, że może pochwalić się większymi osiągnięciami niż pan Kaja który nawet takiego wrażenia nie robi.
Ostatnio zmieniony przez Sylwester 2011-01-13, 21:48, w całości zmieniany 5 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-01-13, 21:38   

Nic dziwnego że nowy burmistrz obsadza stołki swoimi ludźmi. I tez nic w tym dziwnego, że szuka osób, które są (przynajmniej tak to wygląda) kompetentne w pewnych dziedzinach - wszak ktoś w ratuszu musi się znać na robocie. Pani Magda z Łodzi to zapewne pochodna projektu Szlak Bursztynowy. Chyba nikt nie przypuszczał, że taki duży projekt napisał Pan Antczak albo któryś z urzędników starostwa. Nawet jeśli pomysł był lokalny, to wykonanie wniosku i "przepchnięcie" tak dużego tematu było już na szczeblu miasta Łodzi, a stąd tylko krok do UM w Łodzi.
Natomiast druga Pani Magda to znajoma burmistrza ze Szlaku Bursztynowego.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW