R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: glizda
2014-11-30, 21:07
Burmistrz Janusz Antczak
Autor Wiadomość
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-12-10, 09:30   Burmistrz Janusz Antczak

Oto nowy temat który poświęcony będzie nowemu burmistrzowi.


W Wieluniu nastała era Antczaka

Janusz Antczak władzę w magistracie oficjalnie przejmie we wtorek. Na ten dzień zaplanowano sesję rady miejskiej, podczas której odbędzie się zaprzysiężenie nowo wybranego burmistrza.

Dzień wcześniej rada powiatu ostatecznie zwolni go z obowiązków wicestarosty, którym był od 2002 r.

Wygrana Antczaka sama w sobie nie jest może zaskoczeniem, ale przewaga, jaką uzyskał w drugiej turze nad Mieczysławem Majchrem, już tak. Spodziewano się raczej walki łeb w łeb, gdy tymczasem urzędujący burmistrz uzyskał ponad 1.300 głosów mniej od rywala, co dało temu ostatniemu blisko 8-procentową przewagę. Na niekorzystny wynika Majchra miała zapewne wpływ niska frekwencja. Świadczy o tym fakt, że w ostatnią niedzielę uzyskał 300 głosów mniej niż w pierwszej turze. Kto wie, czy nie zaszkodził mu także finisz kampanii, w której pozwolił sobie na dogryzanie rywalowi.

Burmistrz-elekt niespecjalnie miał jednak czas, by świętować zwycięstwo. Już w poniedziałek spotkał się z ustępującym burmistrzem. Nowy szef gminy otrzymał od swojego rywala projekt przyszłorocznego budżetu.

- Kierunek obrany przez ustępującego burmistrza i radę jest dobry, ale musimy się zastanowić, jak rozwiązać problem zasadniczy - z czego te wszystkie ambitne zadania będziemy finansować? Ten budżet bezwzględnie potrzebuje wsparcia zewnętrznego - podkreśla Janusz Antczak.

Nowy burmistrz już w tym tygodniu odwiedził Urząd Marszałkowski, gdzie rozmawiał o programach unijnych, z których gmina mogłaby skorzystać.

- Zdaję sobie sprawę, że są to już naprawdę ostatnie minuty na uzyskanie wsparcia. Dlatego już teraz trzeba za tym lobbować - przekonuje były wicestarosta.

Na początek swojego urzędowania w ratuszu Janusz Antczak zamierza spotkać się z szefami wydziałów urzędu oraz jednostek jemu podległych: - Chciałbym uzyskać krótkie podsumowania dotychczasowej pracy oraz omówienia problemów, które są do rozwiązania w najbliższym czasie. Liczę na dobrą współpracę, bo bez tego nie ma co liczyć na sukcesy.

Nie wiadomo jeszcze, kto zostanie wiceburmistrzem. W połowie tego tygodnia upadła kandydatura Zbigniewa Giełzaka, szefa jednego z wieluńskich banków.

- Szkoda, bo bardzo liczyłem na jego doświadczenie. Zdecydował jednak, że chce kontynuować swą misję w banku - mówi Antczak. - Nowego kandydata na mojego zastępcę przedstawię podczas expose we wtorek.

Spełnianiu wyborczych obietnic sprzyjać będzie sytuacja w radzie. Ugrupowanie Antczaka, Wspólnota Ziemi Wieluńskiej, ma w niej pięć głosów, a w ramach koalicji współpracować będą też radni Przejrzystej Gminy i PSL. Umowa koalicyjna ma zostać podpisana w poniedziałek.

- Będziemy chcieli wspierać pana Antczaka w jego działaniach, przede wszystkim w kontynuowaniu tego, co sami rozpoczęliśmy. Jeśli zechce skorzystać z naszego doświadczenia, będziemy mu służyć pomocą - zapowiada Robert Kaja z Przejrzystej Gminy, nowy wiceszef rady.

Niewykluczone, że burmistrz-elekt nadal będzie kierować projektem Szlak Bursztynowy: - Pojawiały się pogłoski, że boję się rozliczeń inwestycji realizowanych w ramach projektu. Nie uchylam się od odpowiedzialności i jestem absolutnie gotów, aby tę misję dokończyć, jeśli oczywiście taka będzie wola wszystkich współbeneficjentów projektu.

Jakie plany na przyszłość ma Mieczysław Majcher?

- Na pewno poświęcę więcej czasu rodzinie i domowi - mówi.

Zawodowo nie musi się już udzielać, bo może przejść na emeryturę. Nie wyklucza jednak powrotu do pracy w ZS nr 2. Jedno na dziś może zagwarantować - że będzie aktywnym radnym.

źródło: dziennik polska
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
majk-el 
Wieluniaczek
garnki lepi



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 08 Mar 2006
Posty: 1805
Skąd: okalew/wrocław
Wysłany: 2010-12-10, 09:41   Re: Burmistrz Janusz Antczak

dziennik polska napisał/a:
szefa jednego z wieluńskich banków.


Kurcze - brzmi jak by Wieluń był centrum bankowości. Nie wiedziałem, że w Wieluniu są banki i w dodatku mają szefów :D Do tej pory sądziłem, że to tylko oddziały.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-12-10, 10:01   

No brzmi lepiej niż np kierownik 6 osobowej placówki banku ING W Wieluniu :D
Tym bardziej że znam "dyrektorów" takich placówek w Łodzi którzy mają poniżej 30 lat :mrgreen:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-12-10, 13:19   

majk-el napisał/a:
Do tej pory sądziłem, że to tylko oddziały.


ba, to nawet nie są oddziały. To są co najwyżej punkty sprzedaży usług bankowych ;-) Może za wyjątkiem PKO BP i PEKAO SA gdzie chyba zachowano jakąś decyzyjność przy mniejszych sprawach...
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Shymool 
Mieszka pod Wieluniem
carpet crawler



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 19 Maj 2010
Posty: 806
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-12-10, 22:45   

Czy to temat o Burmistrzu Antczaku, czy o bankach?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-12-14, 13:54   

Podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej dotychczasowy wicestarosta wieluński złożył ślubowanie.

Mówił też o planach na czteroletnią kadencję:













źródło: radiozw.com.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-12-15, 12:41   

Wieluń: Wiceburmistrza poznamy dopiero w styczniu

Od dziś Janusz Antczak oficjalnie pełni funkcję burmistrza gminy Wieluń. Podczas dzisiejszej sesji został zaprzysiężony i wygłosił expose. Wszyscy zgromadzeni z niecierpliwością oczekiwali na zapowiadane przedstawienie wiceburmistrza. Tego się jednak nie doczekali.

- Ponieważ pierwsza osoba, której zaproponowałem objęcie tego stanowiska (Zbigniew Giełzak) zdecydowała jednak, że chce kontynuować swoją pracę z wyborem zastępcy wstrzymałem się do święta Trzech Króli. Cały czas prowadzę rozmowy z trojgiem kandydatów. Chcę, by wiceburmistrz pomógł mi rozwinąć naszą gminę i wspólną pracą przyczynił się do zrealizowania wielu zadań, które musimy wykonać, dlatego doszedłem do wniosku, że nie ma pośpiechu. Poprosiłem wszystkich kandydatów o przygotowanie koncepcji działań - wyjaśnia Janusz Antczak.
Nowy burmistrz podkreśla, że dużym wsparciem merytorycznym służy mu obecnie sekretarz Magdalena Majkowska.

W swoim expose Janusz Antczak zapewniał, że będzie dążył do tego, aby Wieluń był miastem przyjaznym dla mieszkańców i inwestorów. Liczy na dobrą współpracę z radnymi.
- Jestem otwarty na dobre pomysły sprzyjające rozwojowi gminy - mówił nowy burmistrz.
Powodzenia w działaniu życzył mu ustępujący burmistrz Mieczysław Majcher, który rządził gminą przez ostatnie 8 lat. Podkreślił, że zostawia gminę tylko z 15 proc. zadłużeniem.
- Stan gminy, jaki pozostawiamy jest dobry z dużą szansą na dalszy rozwój. Nowe burmistrzowi i radnym życzę, żeby za 4 lata mogli poszczycić się kolejnymi sukcesami - mówił Mieczysław Majcher.

źródło: Dziennik Polska
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
majk-el 
Wieluniaczek
garnki lepi



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 08 Mar 2006
Posty: 1805
Skąd: okalew/wrocław
Wysłany: 2010-12-15, 14:07   

Dziennik Polska napisał/a:
Powodzenia w działaniu życzył mu ustępujący burmistrz Mieczysław Majcher, który rządził gminą przez ostatnie 8 lat. Podkreślił, że zostawia gminę tylko z 15 proc. zadłużeniem.


Ktoś się orientuje jak liczone jest te 15% ? To 15% rocznych dochodów?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2010-12-15, 14:57   

Zostawia z 15% zadłużeniem, a z tego co mi utkwiło w pamięci to Okrasa kiedyś napisał, że na początku jego rządów dług wynosił około 1%. Biorąc pod uwagę ilość inwestycji w Wieluniu, zastanawiam się, skąd się ten dług wziął?
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-12-15, 15:59   

Cytat:
Chcę, by wiceburmistrz pomógł mi rozwinąć naszą gminę i wspólną pracą przyczynił się do zrealizowania wielu zadań, które musimy wykonać, dlatego doszedłem do wniosku, że nie ma pośpiechu. Poprosiłem wszystkich kandydatów o przygotowanie koncepcji działań - wyjaśnia Janusz Antczak.


Szczerze powiedziawczy wolałbym aby burmistrz miał swoją własną koncepcję działań i pod jej kątem wybrał zastępcę. Bo z tego co powiedział wynika dla mnie mniej więcej tyle: "Zadanie wykonane. Wybory wygrane. A teraz zastanówmy się co właściwie mógłbym zrobić. A może lepiej byłoby żeby zastępca pracował za mnie, a ja będę mógł nadal przebierać się za woja, jeździć saniami po Wieluniu i sprawiać dobre wrażenie?"
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
radny 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 21 Gru 2008
Posty: 81
Skąd: wieluń
Wysłany: 2010-12-15, 23:30   

Administrator napisał/a:
Wszyscy zgromadzeni z niecierpliwością oczekiwali na zapowiadane przedstawienie wiceburmistrza. Tego się jednak nie doczekali.


A gdzie kadry Wspólnoty. Zabrakło fachowców w tak silnym ugrupowaniu. Że wymienię członków władz tej grupy:
Krzysztof Owczarek
Krzysztof Nowakowski
Roman Burchaciński
Bogusław Kurzyński
Piotr Radowski
Zbigniew Kaczka
Chciało by się zawołać "gdzie oni są!". Czyżby ambicja tych panów kończyła się na spokojnych stołeczka i dietach w Radach.
Jest jeszcze silny drugi rząd: Kaczmarek Buda. Też odwagi wystarcza na stołeczek przewodniczącego komisji, chociaż oni na nic więcej się nie nadają.
Przy nich Majcher i Kaja to byli "goście z jajami".
Choć Antczakowi też należ przyznać, że odwagi mu nie brakuje. Oby jeszcze znalazł kogoś odważnego na zastępcę.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-12-17, 14:15   

Koalicja rządzi Wieluniem

We wtorek Janusz Antczak zajął gabinet burmistrza. Tego samego dnia podczas sesji wygłosił expose.

Nowy burmistrz obiecywał, że podczas swojej kadencji doprowadzi m.in. do wybudowania obwodnicy Wielunia, generalnego remontu kina Syrena i budowy nowoczesnego kompleksu basenów.

Do tej pory Janusz Antczak nie zdradził, kto będzie jego zastępcą. Po tym, jak publicznie padło nazwisko Zbigniewa Giełzaka, który ostatecznie nie przyjął tej propozycji, nowy burmistrz nie chce zapeszać i póki co nie podaje kolejnych nazwisk. Zapowiada, że wstrzymał się z tą decyzją do święta Trzech Króli.

- Prowadzę rozmowy z trójką kandydatów. Mają przedstawić mi koncepcje działań - wyjaśnia burmistrz Antczak.

Wybór wiceburmistrza nie jest łatwy, bo sporo osób, które startowały w wyborach z listy Wspólnoty ma już ugruntowaną pozycję zawodową. Trudno, więc przewidzieć, kim będzie wiceburmistrz.

Ostatnia sesja pokazała, kto trzyma władzę w mieście. Jak można się było spodziewać funkcje przewodniczących i wiceprzewodniczących poszczególnych komisji Rady Miejskiej przypadły rajcom z koalicji Wspólnoty ZiemiWieluńskiej, Przyjaznej Gminy, PSL i SLD. Kandydatury opozycyjnych radnych odrzucono większością głosów.

Najwięcej emocji wzbudził wybór szefa komisji socjalno-mieszkaniowej. Został nim Marian Kaczmarek (WZW). Radny Zbigniew Kucharczyk (PO) zastanawiał się, czy wybór nie będzie kolidował z jego pracą. Kaczmarek pracuje bowiem w Przedsiębiorstwie Komunalnym, które jest w 100 proc. zależne od miasta.

- W swojej pracy pan Kaczmarek również zajmuje się sprawami mieszkaniowymi (administrator Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej -przyp. red). Może nie jest to konflikt prawny, ale moralny - uważa radny Kucharczyk.

Zastępcą jest Mariana jest Mariusz Kaczmarek (PG). Mieczysław Majcher (PG) został szefem komisji oświaty, kultury, zdrowia i sportu. Jego zastępcą jest Zbigniew Wiśniewski (WZW). Przewodniczącą komisji rewizyjnej została Janina Zapłotna (SLD), a jej zastępcą Franciszek Dydyna (PSL). Szefem komisji budżetowo-gospodarczej został Sławomir Kaftan (PSL), a zastępcą Bogusław Kurzyński (WZW). Szefem komisji prawa i porządku wybrano Radosława Budę (WZW), zastępcą jest Ryszard Klaczyński (PG).

źródło: Dziennik Polska
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-12-30, 13:12   

Wiemy już, ile będzie zarabiał nowy burmistrz Wielunia, Janusz Antczak.

Jego pensję uchwalili dziś radni miejscy. Na konto byłego wicestarosty będzie wpływało więcej niż w przypadku jego poprzednika na stanowisku burmistrza:











radiozw.com.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Czesiu 
Przyjeżdża na zakupy
To tylko ja:)


Pomógł: 3 razy
Wiek: 40
Dołączył: 14 Sie 2006
Posty: 300
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-12-31, 01:25   

Czytałem ta informację na stronie radia oraz wysłuchałem relacji.Nie powinno tak być,że już na początku za friko wybrany burmistrz ma wyższą pensję.Teraz trzeba czekać na efekty jego pracy,czas start :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
judym 
Czytał o Wieluniu


Dołączył: 08 Sty 2007
Posty: 37
Postawił 1 piw(a)
Skąd: wieluń
Wysłany: 2010-12-31, 19:06   

A jaka pierwsza decyzja? .... wymiana służbowego samochodu
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW