Warning ! cookie path is empty! Check in in the Admin Control Panel or set it in the PhpMyAdmin table: prefix_config - cookie_path row
 Forum Index


FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups
RegisterRegister  Log inLog in

Previous topic «» Next topic
Burmistrz Janusz Antczak
Author Message
Gregg Sparrow
[Deleted]

Posted:     [ !!! ]

A ogródki piwne to kto załatwił??? PYTAM SIĘ KOMU TO PRZESZKADZAŁO???
W tym roku nie ma się gdzie browara napić, a ludzie po parkach piją pod nosem Straży Miejskiej.
 
 
bAN
Przyjeżdża na zakupy


Posted:     [ !!! ]

...Straży miejskiej spoglądajacej z za szyb nowiutkiego samochodziku. chyba ewenement w skali miałych miast/eczek gdzie sie wszedzie tnie koszy...
 
 
Mateusz
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Posted:     [ !!! ]

Są ważniejsze sprawy niż Wasze ogróki piwne. Burmistrz (z tego co słyszałem) zostanie wkrótce szczęśliwym ojcem. :D

Zresztą, sami go sobie ludzie wybrali. Zamiast sprawdzić życiorys... Czego oczekiwali po pracowniku straży miejskiej?

Trzeba było sobie Okrasę wybrać albo Majchera zostawić.
 
 
hiszpan
Wieluniaczek
KiKo



Posted:     [ !!! ]

[b]Mateusz[/b], z całym szacunkiem, ale chyba przydałoby Ci się trochę więcej ogłady. Pracownicy straży miejskiej należą do jakiejś "specjalnej grupy", iż pozwalasz sobie na drwiny pod ich adresem ?

Polska już miała okazję uświadczyć prezydenta, który z zawodu jest elektrykiem. Niektóre źródła mówią, że zaraz po JP2 jest najbardziej rozpoznawalnym polakiem.

[quote="Gregg Sparrow"]A ogródki piwne to kto załatwił??? PYTAM SIĘ KOMU TO PRZESZKADZAŁO???
W tym roku nie ma się gdzie browara napić, a ludzie po parkach piją pod nosem Straży Miejskiej.[/quote]

Popieram ! Nie dość, że ludzie będą pić po parkach, to jeszcze Wieluń straci na wizerunku. Co to za bez miasto bez ogródków piwnych ? :shock: :razz:
 
 
Mateusz
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Posted:     [ !!! ]

[quote="hiszpan"][b]Mateusz[/b], z całym szacunkiem, ale chyba przydałoby Ci się trochę więcej ogłady. Pracownicy straży miejskiej należą do jakiejś "specjalnej grupy", iż pozwalasz sobie na drwiny pod ich adresem ?

Polska już miała okazję uświadczyć prezydenta, który z zawodu jest elektrykiem. Niektóre źródła mówią, że zaraz po JP2 jest najbardziej rozpoznawalnym polakiem.

[quote="Gregg Sparrow"]A ogródki piwne to kto załatwił??? PYTAM SIĘ KOMU TO PRZESZKADZAŁO???
W tym roku nie ma się gdzie browara napić, a ludzie po parkach piją pod nosem Straży Miejskiej.[/quote]

Popieram ! Nie dość, że ludzie będą pić po parkach, to jeszcze Wieluń straci na wizerunku. Co to za bez miasto bez ogródków piwnych ? :shock: :razz:[/quote]


Straż miejską trzeba zlikwidować, bo jest niepotrzebna. Nic nie robi konkretnego, poza wlepianiem mandatów. A osoba na burmistrza powinna mieć odpowiednie umiejętności i doświadczenie do piastowania takiego stanowiska. Ale jak się wybiera frazesowiczów i gaduły a nie ludzi konkretnego działania...


A pieniądze można przenieść np. do Policji, gdzie czasem brakuje pieniędzy. Straż miejska nie daje bezpieczeństwa żadnego, a zwiększone patrole policji owszem.

Mam nadzieje że przyszły burmistrz wykaże się rozsądkiem i zlikwiduje kosztowną i niepotrzebna nikomu straż miejską jak robią to inne miasta w Polsce.
 
 
hiszpan
Wieluniaczek
KiKo



Posted:     [ !!! ]

[quote="Mateusz"]Straż miejską trzeba zlikwidować, bo jest niepotrzebna. Nic nie robi konkretnego, poza wlepianiem mandatów.[/quote]

Wlepianie mandatów nazywasz czymś niepotrzebnym ? Policja ich nie wlepia ?

[quote="Mateusz"]A pieniądze można przenieść np. do Policji, gdzie czasem brakuje pieniędzy. Straż miejska nie daje bezpieczeństwa żadnego, a zwiększone patrole policji owszem.[/quote]

[b]Na jakiej podstawie wnioskujesz, iż straż miejska nie daje żadnego bezpieczeństwa ?[/b]
 
 
Skorupa
Dojeżdża PKSem



Posted:     [ !!! ]

Ogródki ruszają.

Ciekawe jak nowe parasole z logo "Tyskie" mają się do "wytycznych"...

[URL=http://wielun.naszemiasto.pl/artykul/ogrodki-piwne-w-wieluniu-maja-komponowac-sie-ze-starowka,2247726,t,id.html]http://wielun.naszemiasto.pl/artykul/ogrodki-piwne-w-wieluniu-maja-komponowac-sie-ze-starowka,2247726,t,id.html[/URL]
 
 
miko 005
WIELUNIAK



Posted:     [ !!! ]

[b]Skorupa[/b], o te malutkie napisy po bokach Ci chodzi? Z ogródka piwnego nie da się zrobić "bursztynowej komnaty", więc trochę luzu proponuję. Widzieliście starówki np.; gdańską, krakowską i każdą inną w dużych aglomeracjach? Każdy parasol tam rozstawiony jest reklamą jakiegoś browaru, bądź innego ustroistwa.
Ważne że coś w końcu ruszyło. Chociaż jeśli o mnie chodzi, to parcia na tego typu punkt na placu nie mam i nie miałem.
 
 
Sylwester
Mieszka pod Wieluniem


Posted:     [ !!! ]

Może by tak zająć się w końcu rzeczami ważniejszymi? To, że burmistrz Antczak jest niesłychanie przygotowany do pracy w samorządzie pracując wcześniej jako strażnik miejski nie ulega wątpliwości, ale co z resztą?

Wiem, że może trudno mówić poważnie gdy się ma niepoważnego burmistrza, ale on decyduje również o rzeczach istotnych(to tak dla przypomnienia, bo widzę, że niektórzy wpadli w jakiś wir)

Sesja za nami, może coś o absolutorium dla burmistrza i 'żywej' dyskusji radnych?
Może coś w temacie SP nr 2? Nie? Lepiej o kolejnym nieślubnym dziecku burmistrza?
[b]miko 005[/b], liczę na Ciebie :wink:
 
 
Mateusz
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Posted:     [ !!! ]

[quote="hiszpan"][quote="Mateusz"]Straż miejską trzeba zlikwidować, bo jest niepotrzebna. Nic nie robi konkretnego, poza wlepianiem mandatów.[/quote]

Wlepianie mandatów nazywasz czymś niepotrzebnym ? Policja ich nie wlepia ?

[quote="Mateusz"]A pieniądze można przenieść np. do Policji, gdzie czasem brakuje pieniędzy. Straż miejska nie daje bezpieczeństwa żadnego, a zwiększone patrole policji owszem.[/quote]

[b]Na jakiej podstawie wnioskujesz, iż straż miejska nie daje żadnego bezpieczeństwa ?[/b][/quote]

1.Po co trzymać odrębną organizacje w postaci staży miejskiej? Skoro Policja ma te same uprawnienia? Taniej i efektywniej jest zlikwidować straż a część pieniądzy przekazać Policji

2. Zastanów się jakie kryterium trzeba spełnić zęby być Policjantem, ile czasu trwa szkolenie. Jaka trzeba mieć wiedzę na temat przepisów i jaką sprawność fizyczną. Jak to się przekłada na bezpieczeństwo. A jak to wygląda w przypadku straży.

Pytasz się jakbyś nie widział takich podstawowych różnic.



Kilkanaście miast w Polsce już się pozbyło straży miejskiej. Czekam na Wieluń.
 
 
Skorupa
Dojeżdża PKSem



Posted:     [ !!! ]

[b]miko 005[/b], jak dla mnie to parasole mogą być w kształcie puszki pi piwie i świecić. Chodzi mi natomiast o to, że starych ogródków nie pozwolili wystawić, bo m. in. miały logo browarów tymczasem nowe też są obrandowane. Zdjęcie do przetargu przedstawia parasole "czyste".
 
 
ourson
Moderator


Posted:     [ !!! ]

jak czytam stanowisko UM o "zabytkowej starówce" tuż obok zdjęcia ogrodka piwnego na tle "stodoły" to troszkę śmiech mnie ogarnia:-)
 
 
mafik
Przyjeżdża na zakupy


Posted:     [ !!! ]

Wreszcie się właścicielka "Starego Rynku" "doprosiła" żeby jej sprzed nosa zlikwidować tył ogródka piwnego i jej klienci spojrzą szerokim łukiem na piękno "wieluńskiej starówki":)
 
 
Petitu
Czytał o Wieluniu


Posted:     [ !!! ]

..zarzuty powoływania się na wpływy u Zbigniewa Rynasiewicza, wiceministra infrastruktury i rozwoju.

http://www.tvn24.pl/biznesmeni-z-lezajska-powolywali-sie-na-wplywy-u-zastepcy-bienkowskiej-cba-przeszukalo-biuro-mieszkanie-i-dom-wiceministra,447563,s.html
 
 
mafik
Przyjeżdża na zakupy


Posted:     [ !!! ]

A co temat burmistrza do tego??
 
 
Petitu
Czytał o Wieluniu


Posted:     [ !!! ]

Czyż nie powoływał się na..."wpływy"...?
Teraz się odetnie?

koledzy.jpg
128 Time(s) 127.21 KB

 
 
Sylwester
Mieszka pod Wieluniem


Posted:     [ !!! ]

Ktoś coś wie o ostatnich wojażach burmistrza Antczaka tym razem po Francji? Kto dokładnie i po co tam pojechał i dlaczego za pieniądze gminy Wieluń?
 
 
miko 005
WIELUNIAK



Posted:     [ !!! ]

[b]Sylwester[/b], wydawało mi się że jeśli chodzi o osobę pana Antczaka jako burmistrza, to Ty jesteś najlepiej poinformowany :razz:
Na stronach Urzędu Miasta, dowiesz się o wydarzeniach francuskich, które pewnie były powodem tego, że delegacja Wielunia z burmistrzem na czele brała w nich udział.
[quote="Sylwester"] ... dlaczego za pieniądze gminy Wieluń?[/quote]
Gdyby pojechała delegacja Sieradza, albo Bełchatowa, to pewnie poszły by na to pieniądze z kas tych właśnie miast, ale pojechali z Wielunia, co Cię tak dziwi?
 
 
Sylwester
Mieszka pod Wieluniem


Posted:     [ !!! ]

Drogi [b]miko 005[/b], znowu Ci się coś źle wydawało :wink:

Widzisz, różnica pomiędzy nami polega na tym, że dla mnie istotne są fakty, a ty patrzysz na tę władzę w pewien nieco irracjonalny, życzeniowy sposób.
Chciałbym się tylko wkońcu dowiedzieć co mają na celu te wyjazdy do Holandii, Chorwacji, Francji czy Niemiec nie wspominając już wizyty w Nowym Jorku burmistrza Majchra.
Co do skutków to dla zwykłego mieszkańca chociażby Wielunia ich zwyczajnie nie widać bo zamiast zrobić kanalizację w gminie wydajemy pieniądze na takie pierodły.
Pytanie jednak jakie są te wielkie idee które przyświecają burmistrzowi Antczakowi by jechać z grupą urzędników czy byłych pracowników UM za publicze pieniądze aż do Francji?

Możesz mi wskazać miejsce na 'stronach UM' gdzie są informacje dotyczące tej podróży?
 
 
miko 005
WIELUNIAK



Posted:     [ !!! ]

[quote="Sylwester"]Widzisz, różnica pomiędzy nami polega na tym, że dla mnie istotne są fakty, a ty patrzysz na tę władzę w pewien nieco irracjonalny, życzeniowy sposób. [/quote]
Patrzę w sposób realistyczny. Burmistrz Majcher, burmistrz Antczak, czy burmistrzowie Iksiński, Beksiński i każdy inny, wyjeżdżali, wyjeżdżają i będą wyjeżdżać poza Wieluń. Potrzeby takich wyjazdów są różne, od gospodarczych, przez naukowe do kulturowych włącznie. Ten wyjazd do Francji był wyjazdem związanym z kulturą, bo i takowe są zapisane w budżetach; miast, gmin, województw, państwa. To jest mój sposób patrzenia na świat, kanalizacja ma swój budżet. Ty oczywiście możesz mieć swój sposób na postrzeganie swojego świata, chociaż ...
... Ciebie nie bolą wyjazdy, Ciebie boli sama osoba Antczaka. A w zasadzie to ta choroba wynika z czyjegoś rozkazu ;)

[b]PS.[/b] Jeśli nie masz innych sensacji na temat tego wyjazdu (urlop macierzyński, czy wychowawczy nie oznacza, że nie jest się już pracownikiem firmy), tzn. nie na zasadzie, że coś wiem ale pozostawiam to w sferze niedomówień, to temat Francji uważam za zamknięty. przynajmniej z mojej strony.
 
 
Sylwester
Mieszka pod Wieluniem


Posted:     [ !!! ]

Zadałem pytanie czy ktoś coś może powiedzieć na temat tego wyjazdu - cel, kto był i jakie skutki.
Efekt? Brak konkretnej odpowiedzi tylko bezsensowne tłumaczenia z cyklu - poprzedni burmistrz też wyjeżdżał to o co chodzi?
Dlaczego jeździ się za pieniądze gminy skoro nie można wskazać jej interesu w tym wyjeździe?
Ja nikomu nie bronię wyjazdów czy zabaw, ale na litość niech każdy sobie to robi za swoje pieniądze, a nie z pieniędzy podatników którzy zarabiają 1200zł miesięcznie.

Właśnie tamten burmistrz też wyjeżdzał i już nim nie jest. Sorry, ale nie przemawiają do mnie argumenty typu, większość kradnie i oszukuje to co w tym złego? Chodzi o zasadę.

Jestem przeciwny tylko i wyłącznie temu stylowi rządzenia i bezmyślności jaka tu panuje, więc się nie ośmieszaj.
Nakaz to mają w starostwie pracownicy żeby startować w wyborach, albo radni podczas głosowania na sesji których rodziny pracują w spółkach gdzie gmina Wieluń jest właścicielem.
 
 
Ferbik
Administrator



Posted:     [ !!! ]

[quote="Sylwester"]Co do skutków to dla zwykłego mieszkańca chociażby Wielunia ich zwyczajnie nie widać bo zamiast zrobić kanalizację w gminie wydajemy pieniądze na takie pierodły. [/quote]
Nie wiedziałem, że te wojaże są równowarte z pociągnięciem kanalizacji.
[quote]Właśnie tamten burmistrz też wyjeżdzał i już nim nie jest[/quote]
OMG :shock: To ludzie nie głosowali na Majchra, bo wyjeżdżał na wojaże? :twisted:
 
 
red
Moderator



Posted:     [ !!! ]

[quote="miko 005"]kanalizacja ma swój budżet.[/quote][quote="Ferbik"]Nie wiedziałem, że te wojaże są równowarte z pociągnięciem kanalizacji. [/quote]Oczywiście że jedno z drugim się wiąże. Nawet jeśli w budżecie zapisano, że jakaś tam kwota jest przeznaczona na wyjazdy zagraniczne, to i tak te pieniądze pochodzą z jednego worka co te przeznaczone m.in. na kanalizację gminy!
Budżet gminy jest jak budżet gospodarstwa domowego (chociaż ktoś tu na forum twierdził niedawno inaczej) - jak wydamy latem kasę na zagraniczne wakacje, to może zabraknąć zimą na ogrzewanie. A u nas to wygląda tak, że dach przecieka, ale my zmieniamy samochód na nowszy albo kupujemy nowe kwiatki do ogrodu... Oczywiście znam osoby, które tak robią, ale pytanie na ile jest to mądre i odpowiedzialne.

[quote="Ferbik"]To ludzie nie głosowali na Majchra, bo wyjeżdżał na wojaże?[/quote]Głosowali bo chcieli zmian na lepsze. I zmiany mają - ale czy na lepsze, to już niekoniecznie.
Dawnej mówiono, że ludzie potrzebują chleba i igrzysk. Igrzyska w gminie mamy, a za chlebem niestety trzeba wyjeźdzać gdzie indziej...
 
 
Sylwester
Mieszka pod Wieluniem


Posted:     [ !!! ]

Logiczne jest że burmistrz jedździ za granicę czy po Polsce jako reprezentant swojej gminy za jej pieniądze, ale są dwie istotne kwestie:
1) Musi mieć przygotowany plan działania. Czyli po co tam jedzie, co chce osiągnąć, z kim się spotkać i odpowiedzieć na pytanie co to może dać gminie.

2) Jedzie sam, ew. jeżeli nie umie języka zabiera tłumacza.

Skoro burmistrz nie robi nic złego i w zgodzie ze swoim sumieniem to czemu o tych wyjazdach nie można nigdzie oficjalnie usłyszeć? Radio które jest główną tubą urzędu milczy. Na stronach Urzędu Miejskiego też nie udało mi się nic znaleźć. Myślę, że ludzie powinni o tym wiedzieć.

Problem w Wieluniu polega na tym, że burmistrz Janusz Antczak wyjechał do Francji nie sam, ale zabrał ze sobą jeszcze 8 innych osób(razem 9). Może mi ktoś to logicznie wytłumaczyć po co wyjeżdża tak duża grupa osób w tym osoba która przebywa na urlopie macierzyńskim? To jak to jest, skoro nie może pracować, to pojechała na wakacje za nasze pieniądze czy jak? Czy oni będą tam grali w piłkę ręczną czy siatkową, że potrzebują aż tyle osób? O co tu wogóle chodzi?

Dzisiaj z kolei Janusz Antczak niczym dobry pan feudalny udał się w kolejną podróż tym razem zabrał ze sobą sołtysów z gm Wieluń. Miejsce wycieczki - tym razem nieco bliżej - Niemcy. Oczywiście dalej może ktoś powiedzieć, że się czepiam, ale chyba każdy trzeźwo patrzący na ten cyrk nie ma złudzeń co się tu dzieje i o co tak naprawdzę chodzi.

Burmistrz Antczak zachowuje się niczym książe który w gminne podróże wybiera się z połową swojego dworu tworząc swoisty orszak najwierniejszych giermków.
 
 
mcdek
Ma stragan na targu



Posted:     [ !!! ]

[quote="Sylwester"]
2) Jedzie sam, ew. jeżeli nie umie języka zabiera tłumacza.

Skoro burmistrz nie robi nic złego i w zgodzie ze swoim sumieniem to czemu o tych wyjazdach nie można nigdzie oficjalnie usłyszeć? Radio które jest główną tubą urzędu milczy. Na stronach Urzędu Miejskiego też nie udało mi się nic znaleźć. Myślę, że ludzie powinni o tym wiedzieć.

Problem w Wieluniu polega na tym, że burmistrz Janusz Antczak wyjechał do Francji nie sam, ale zabrał ze sobą jeszcze 8 innych osób(razem 9). Może mi ktoś to logicznie wytłumaczyć po co wyjeżdża tak duża grupa osób w tym osoba która przebywa na urlopie macierzyńskim? To jak to jest, skoro nie może pracować, to pojechała na wakacje za nasze pieniądze czy jak?[/quote]

Specu od matematyki, logiki i wszystkiego czego tam jeszcze brakuje fanatykom KNP. To, że ktoś jest na urlopie to nie znaczy, że nie może pracować. A w tym, że burmistrz zabrał sołtysów, nie widzę absolutnie nic złego. W końcu jak jest miejsce w samochodzie, to trzeba je wykorzystać gospodarnie. Bardzo dobry ruch, sam też bym zabrał podwładnych na wycieczkę gdyby była taka okazja. Na pewno wpłynie to pozytywnie na współpracę w gminie.
 
 
Display posts from previous:   
[ REPLY ]
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group