R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: glizda
2014-11-30, 21:07
Burmistrz Janusz Antczak
Autor Wiadomość
Petitu 
Czytał o Wieluniu


Wiek: 71
Dołączyła: 05 Sty 2012
Posty: 34
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-07-08, 20:58   

Czyż nie powoływał się na..."wpływy"...?
Teraz się odetnie?

koledzy.jpg
Plik ściągnięto 127 raz(y) 127,21 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Sylwester 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 845
Piwa: 16/5
Skąd: Wieluń/Wrocław
Wysłany: 2014-10-10, 16:08   

Ktoś coś wie o ostatnich wojażach burmistrza Antczaka tym razem po Francji? Kto dokładnie i po co tam pojechał i dlaczego za pieniądze gminy Wieluń?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2014-10-10, 18:07   

Sylwester, wydawało mi się że jeśli chodzi o osobę pana Antczaka jako burmistrza, to Ty jesteś najlepiej poinformowany :razz:
Na stronach Urzędu Miasta, dowiesz się o wydarzeniach francuskich, które pewnie były powodem tego, że delegacja Wielunia z burmistrzem na czele brała w nich udział.
Sylwester napisał/a:
... dlaczego za pieniądze gminy Wieluń?

Gdyby pojechała delegacja Sieradza, albo Bełchatowa, to pewnie poszły by na to pieniądze z kas tych właśnie miast, ale pojechali z Wielunia, co Cię tak dziwi?
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Sylwester 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 845
Piwa: 16/5
Skąd: Wieluń/Wrocław
Wysłany: 2014-10-10, 22:14   

Drogi miko 005, znowu Ci się coś źle wydawało :wink:

Widzisz, różnica pomiędzy nami polega na tym, że dla mnie istotne są fakty, a ty patrzysz na tę władzę w pewien nieco irracjonalny, życzeniowy sposób.
Chciałbym się tylko wkońcu dowiedzieć co mają na celu te wyjazdy do Holandii, Chorwacji, Francji czy Niemiec nie wspominając już wizyty w Nowym Jorku burmistrza Majchra.
Co do skutków to dla zwykłego mieszkańca chociażby Wielunia ich zwyczajnie nie widać bo zamiast zrobić kanalizację w gminie wydajemy pieniądze na takie pierodły.
Pytanie jednak jakie są te wielkie idee które przyświecają burmistrzowi Antczakowi by jechać z grupą urzędników czy byłych pracowników UM za publicze pieniądze aż do Francji?

Możesz mi wskazać miejsce na 'stronach UM' gdzie są informacje dotyczące tej podróży?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2014-10-11, 09:42   

Sylwester napisał/a:
Widzisz, różnica pomiędzy nami polega na tym, że dla mnie istotne są fakty, a ty patrzysz na tę władzę w pewien nieco irracjonalny, życzeniowy sposób.

Patrzę w sposób realistyczny. Burmistrz Majcher, burmistrz Antczak, czy burmistrzowie Iksiński, Beksiński i każdy inny, wyjeżdżali, wyjeżdżają i będą wyjeżdżać poza Wieluń. Potrzeby takich wyjazdów są różne, od gospodarczych, przez naukowe do kulturowych włącznie. Ten wyjazd do Francji był wyjazdem związanym z kulturą, bo i takowe są zapisane w budżetach; miast, gmin, województw, państwa. To jest mój sposób patrzenia na świat, kanalizacja ma swój budżet. Ty oczywiście możesz mieć swój sposób na postrzeganie swojego świata, chociaż ...
... Ciebie nie bolą wyjazdy, Ciebie boli sama osoba Antczaka. A w zasadzie to ta choroba wynika z czyjegoś rozkazu ;)

PS. Jeśli nie masz innych sensacji na temat tego wyjazdu (urlop macierzyński, czy wychowawczy nie oznacza, że nie jest się już pracownikiem firmy), tzn. nie na zasadzie, że coś wiem ale pozostawiam to w sferze niedomówień, to temat Francji uważam za zamknięty. przynajmniej z mojej strony.
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
tumasz
Sylwester 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 845
Piwa: 16/5
Skąd: Wieluń/Wrocław
Wysłany: 2014-10-11, 12:05   

Zadałem pytanie czy ktoś coś może powiedzieć na temat tego wyjazdu - cel, kto był i jakie skutki.
Efekt? Brak konkretnej odpowiedzi tylko bezsensowne tłumaczenia z cyklu - poprzedni burmistrz też wyjeżdżał to o co chodzi?
Dlaczego jeździ się za pieniądze gminy skoro nie można wskazać jej interesu w tym wyjeździe?
Ja nikomu nie bronię wyjazdów czy zabaw, ale na litość niech każdy sobie to robi za swoje pieniądze, a nie z pieniędzy podatników którzy zarabiają 1200zł miesięcznie.

Właśnie tamten burmistrz też wyjeżdzał i już nim nie jest. Sorry, ale nie przemawiają do mnie argumenty typu, większość kradnie i oszukuje to co w tym złego? Chodzi o zasadę.

Jestem przeciwny tylko i wyłącznie temu stylowi rządzenia i bezmyślności jaka tu panuje, więc się nie ośmieszaj.
Nakaz to mają w starostwie pracownicy żeby startować w wyborach, albo radni podczas głosowania na sesji których rodziny pracują w spółkach gdzie gmina Wieluń jest właścicielem.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-10-11, 14:14   

Sylwester napisał/a:
Co do skutków to dla zwykłego mieszkańca chociażby Wielunia ich zwyczajnie nie widać bo zamiast zrobić kanalizację w gminie wydajemy pieniądze na takie pierodły.

Nie wiedziałem, że te wojaże są równowarte z pociągnięciem kanalizacji.
Cytat:
Właśnie tamten burmistrz też wyjeżdzał i już nim nie jest

OMG :shock: To ludzie nie głosowali na Majchra, bo wyjeżdżał na wojaże? :twisted:
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-10-11, 14:24   

miko 005 napisał/a:
kanalizacja ma swój budżet.
Ferbik napisał/a:
Nie wiedziałem, że te wojaże są równowarte z pociągnięciem kanalizacji.
Oczywiście że jedno z drugim się wiąże. Nawet jeśli w budżecie zapisano, że jakaś tam kwota jest przeznaczona na wyjazdy zagraniczne, to i tak te pieniądze pochodzą z jednego worka co te przeznaczone m.in. na kanalizację gminy!
Budżet gminy jest jak budżet gospodarstwa domowego (chociaż ktoś tu na forum twierdził niedawno inaczej) - jak wydamy latem kasę na zagraniczne wakacje, to może zabraknąć zimą na ogrzewanie. A u nas to wygląda tak, że dach przecieka, ale my zmieniamy samochód na nowszy albo kupujemy nowe kwiatki do ogrodu... Oczywiście znam osoby, które tak robią, ale pytanie na ile jest to mądre i odpowiedzialne.

Ferbik napisał/a:
To ludzie nie głosowali na Majchra, bo wyjeżdżał na wojaże?
Głosowali bo chcieli zmian na lepsze. I zmiany mają - ale czy na lepsze, to już niekoniecznie.
Dawnej mówiono, że ludzie potrzebują chleba i igrzysk. Igrzyska w gminie mamy, a za chlebem niestety trzeba wyjeźdzać gdzie indziej...
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
fanzie
Sylwester 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 845
Piwa: 16/5
Skąd: Wieluń/Wrocław
Wysłany: 2014-10-11, 20:45   

Logiczne jest że burmistrz jedździ za granicę czy po Polsce jako reprezentant swojej gminy za jej pieniądze, ale są dwie istotne kwestie:
1) Musi mieć przygotowany plan działania. Czyli po co tam jedzie, co chce osiągnąć, z kim się spotkać i odpowiedzieć na pytanie co to może dać gminie.

2) Jedzie sam, ew. jeżeli nie umie języka zabiera tłumacza.

Skoro burmistrz nie robi nic złego i w zgodzie ze swoim sumieniem to czemu o tych wyjazdach nie można nigdzie oficjalnie usłyszeć? Radio które jest główną tubą urzędu milczy. Na stronach Urzędu Miejskiego też nie udało mi się nic znaleźć. Myślę, że ludzie powinni o tym wiedzieć.

Problem w Wieluniu polega na tym, że burmistrz Janusz Antczak wyjechał do Francji nie sam, ale zabrał ze sobą jeszcze 8 innych osób(razem 9). Może mi ktoś to logicznie wytłumaczyć po co wyjeżdża tak duża grupa osób w tym osoba która przebywa na urlopie macierzyńskim? To jak to jest, skoro nie może pracować, to pojechała na wakacje za nasze pieniądze czy jak? Czy oni będą tam grali w piłkę ręczną czy siatkową, że potrzebują aż tyle osób? O co tu wogóle chodzi?

Dzisiaj z kolei Janusz Antczak niczym dobry pan feudalny udał się w kolejną podróż tym razem zabrał ze sobą sołtysów z gm Wieluń. Miejsce wycieczki - tym razem nieco bliżej - Niemcy. Oczywiście dalej może ktoś powiedzieć, że się czepiam, ale chyba każdy trzeźwo patrzący na ten cyrk nie ma złudzeń co się tu dzieje i o co tak naprawdzę chodzi.

Burmistrz Antczak zachowuje się niczym książe który w gminne podróże wybiera się z połową swojego dworu tworząc swoisty orszak najwierniejszych giermków.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-10-11, 23:47   

Sylwester napisał/a:

2) Jedzie sam, ew. jeżeli nie umie języka zabiera tłumacza.

Skoro burmistrz nie robi nic złego i w zgodzie ze swoim sumieniem to czemu o tych wyjazdach nie można nigdzie oficjalnie usłyszeć? Radio które jest główną tubą urzędu milczy. Na stronach Urzędu Miejskiego też nie udało mi się nic znaleźć. Myślę, że ludzie powinni o tym wiedzieć.

Problem w Wieluniu polega na tym, że burmistrz Janusz Antczak wyjechał do Francji nie sam, ale zabrał ze sobą jeszcze 8 innych osób(razem 9). Może mi ktoś to logicznie wytłumaczyć po co wyjeżdża tak duża grupa osób w tym osoba która przebywa na urlopie macierzyńskim? To jak to jest, skoro nie może pracować, to pojechała na wakacje za nasze pieniądze czy jak?


Specu od matematyki, logiki i wszystkiego czego tam jeszcze brakuje fanatykom KNP. To, że ktoś jest na urlopie to nie znaczy, że nie może pracować. A w tym, że burmistrz zabrał sołtysów, nie widzę absolutnie nic złego. W końcu jak jest miejsce w samochodzie, to trzeba je wykorzystać gospodarnie. Bardzo dobry ruch, sam też bym zabrał podwładnych na wycieczkę gdyby była taka okazja. Na pewno wpłynie to pozytywnie na współpracę w gminie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Sylwester 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 845
Piwa: 16/5
Skąd: Wieluń/Wrocław
Wysłany: 2014-10-12, 08:03   

Z pewnością wpłynie pozytywnie, ale na wynik wyborczy bo to jest w rzeczywistości prowadzenie kampanii wyborczej za pieniądze gminne. Czy pani Kopańska, Mikulska czy może pan Makieła byli niezbędnie konieczni na tym wyjeździe zamiast pracować w gminie za co im się płaci?

Mistrzu, a co mają na celu te wizyty? Mógłbyś wyjaśnić czy panuje zgodność, że to kiełbasa wyborcza?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-10-12, 14:32   

Sylwester napisał/a:
Zadałem pytanie czy ktoś coś może powiedzieć na temat tego wyjazdu


Zadaj to pytanie bezpośrednio w ratuszu, lub jeśli nie chcesz się ruszać sprzed kompa napisz e-maila (poniżej adresy) później jeśli zechcesz podziel się odpowiedzią z nami tutaj.
Wtedy będzie można wysuwać wnioski a nie tylko spekulacje...

um.wielun@um.wielun.pl , antczakj@um.wielun.pl
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Sylwester 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 845
Piwa: 16/5
Skąd: Wieluń/Wrocław
Wysłany: 2014-10-12, 16:07   

Jaro napisał/a:
Zadaj to pytanie bezpośrednio w ratuszu, lub jeśli nie chcesz się ruszać sprzed kompa napisz e-maila (poniżej adresy) później jeśli zechcesz podziel się odpowiedzią z nami tutaj.


Oczywiście już tak robiłem. Jak miałem pytania to zadawałem je osobiście, jednak burmistrz Antczak nie raczył na nie odpowiadać na sesji tylko robił to pisemnie po jakiś 2 tygodniach poprzez z swoich podwładnych o czym zresztą już tutaj pisałem. Odpowiedzi oczywiście były opisowe jak wypracowanie na język polski i zawierały mało konkretów.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-10-12, 17:09   

Sylwester napisał/a:
Mistrzu, a co mają na celu te wizyty? Mógłbyś wyjaśnić czy panuje zgodność, że to kiełbasa wyborcza?

Chłopie, gdzie kiełbasa wyborcza w postaci zabrania kilku pracowników na wycieczkę? Weź się zastanów. Jak widać dobitnie jest to tylko ekspozycja na piesków szczekanie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-10-12, 18:44   

Sylwester napisał/a:
Odpowiedzi oczywiście były opisowe jak wypracowanie na język polski i zawierały mało konkretów.


Pochwal się tymi odpowiedziami, tylko o takiej treści jakiej otrzymałeś.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW