R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zwrot pieniędzy przy każdym zakupie
Autor Wiadomość
LeszekD 
Słyszał o Wieluniu
Leszek


Wiek: 59
Dołączył: 14 Gru 2010
Posty: 1
Wysłany: 2010-12-14, 22:06   Zwrot pieniędzy przy każdym zakupie

Dzień dobry

Każdy z nas robi codziennie zakupy: produkty spożywcze, ubrania, paliwo, płaci rachunki, meble i inne rzeczy.

Od niedawna w Polsce rozpoczęła działalność wspólnota klientów (zakupowa) o charakterze międzynarodowym. Robiąc codziennie zakupy (tak jak robilismy dotychczas) np. na stacji paliw możemy otrzymać zwrot naszych wydanych pieniędzy ok 3%(np. Orlen) a na innych stacjach paliw nawet 9% zwrotu. W małych i dużych sieciach spożywczych możemy również otrzymać zwrot ok 7-9% (Careofur, Lidl, Polomarket)

Także przy zakupie auta nowego lub używanego możemy otrzymać od naszych partnerów zwrot pieniedzy w wysokosci 4% a czasem kilkanaście %.

Ideaa opiera się na tym co robiliśmy wcześniej czyli na zakupach. Z jednym wyjątkiem na nasze konto wraca ok 10% pieniędzy. (przeważnie jest to od 4% do 20% w zależnosci od naszych partnerów)

Jeśli ktoś jest zainteresowany zwrotem pieniedzy przy zakupach można do mnie zadzwonić i wszystko wytłumacze.

pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez Ferbik 2010-12-20, 16:58, w całości zmieniany 2 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-12-14, 23:50   Re: Zwrot pieniędzy przy każdym zakupie

LeszekD napisał/a:
Z jednym wyjątkiem na nasze konto wraca ok 10% pieniędzy. (przeważnie jest to od 4% do 20% w zależnosci od naszych partnerów)

Jeśli ktoś jest zainteresowany zwrotem pieniedzy przy zakupach można do mnie zadzwonić i wszystko wytłumacze.



Uważaj bo CI nos urośnie. Masz 3 dni na opisanie jak to dokładnie wygląda - w przeciwnym razie usuwam tą wiadomość.

Sprzedaż lekarstwa na raka już kiepsko idzie?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
rafalekjan 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 26 Sie 2009
Posty: 1171
Skąd: Skąd?
Wysłany: 2010-12-15, 00:04   

Zapewne wiąże się to z dołączeniem do UPR.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-12-15, 00:14   

Udało mi się coś znaleźć na ten temat (piramida), post już usunięty ale zachowało się w cachu googla:

Cytat:
W kwietniu 2010r otrzymałem propozycję przyłączenia się do nowego biznesu (Nowego w Polsce na świecie już 7 lat). Propozycję otrzymałem od Marka, którego poznałem przez internet. Kiedyś zapisałem się na jego listę mailingową. Decyzja moja była szybka. Od razu zdecydowałem się przyłączyć. Wtedy jeszcze nie rozumiałem co mnie czeka i jakie zmiany są przede mną. Zdecydowałem się zakupić na początek 3 pozycje (Inwestycja 675zł).

Zrobiłem to. Nic natomiast jeszcze nie wiedziałem na temat tej firmy. Po miesiącu czasu poprosiłem Marka aby trochę mi opowiedział co to jest za firma i jakie daje możliwości. Pomyślałem, że warto byłoby odzyskać zainwestowane pieniądze.

Niestety zbyt dużo nie zrozumiałem z opowiadania Marka, ale coś w głowie zostało. Dlaczego mało zrozumiałem, gdyż dopatrywałem się skomplikowanego systemu. A system okazał się prosty w zrozumieniu.

Cała idea tego biznesu to poznanie mechanizmu jaki zachodzi. Oraz zrozumienie korzyści jakie osiągają handlowcy, klienci oraz sama firma. Gdy to zrozumiałem doznałem olśnienia i wszystko zaczęło się układać w logiczną całość. Zacząłem analizować dalej system rozliczeniowy, zwrot pieniędzy, powstawanie pozycji, generowanie pozycji bonusowych. Okazuje się, że jest ponad 10 sposobów generowania dochodów.

Podekscytowany nowymi wiadomościami zacząłem opowiadać znajomym i okazało się, że nie ma w nich takiego entuzjazmu do tego projektu jaki jest u mnie. Mało tego mój kolega na, którego liczyłem powiedział mi, że jest to piramida finansowa. Skrzydełka mi trochę opadły i dałem sobie spokój na kilka tygodni.

Później jednak do mnie dotarło, że marnuję życiową szansę na stabilny dochód pasywny. Powiedziałem sobie tak nie może być, aby jedna osoba, która nie wykazała chęci poznania systemu zaważyła o mojej karierze.

Z Markiem postanowiliśmy, że biznes ten będziemy budować przez internet. Zaczęliśmy się zastanawiać jak się do tego zabrać. Mieliśmy świadomość, że partnerzy, którzy do nas się dołączą nie wszyscy będą mieli takie umiejętności, że będą wiedzieli jak zrobić stronę reklamową, jak obsługiwać autoresponder itp...

W związku z tym opracowaliśmy system, która pozwala naszym partnerom skoncentrować się tylko na jednej rzeczy. Na promocji. Stworzyliśmy wspólnie system, który wspomaga naszych partnerów w wielu sprawach. Najistotniejsze jest to, że ten system nam się sprawdził. Partnerzy przyjęli go z uznaniem i zadowoleniem.

Cały sukces polega na tym, że dysponujemy odpowiednimi narzędziami jak pokojem do wideo konferencji, autoresponderem, systemem stron reklamowych. Bazujemy na narzędziach z TWRPS oraz panelem dla partnerów. Marek oraz Ja mamy umiejętności prowadzenia spotkań i prezentacji.

W sierpniu podjąłem decyzję, że 80% czasu poświęcam na budowanie biznesu "Zwrot pieniędzy przy każdym zakupie" resztę na pozostałe firmy. Zrobiłem plan i ustaliłem cele. Celem jest wejście do Teamu Biznesowego w 2 miesiące. najpóźniej w październiku licząc od 1 września. Na dzień dzisiejszy plan jest realizowany sukcesywnie. I są duże szanse aby doprowadzić go w wyznaczonym terminie.

Następnie mój plan przewiduje, że oprócz mnie w Teamie biznesowym będzie także córka(obecnie studiuje), żona oraz córka najmłodsza jeśli będzie to możliwe(Z tym będę musiał się jeszcze zapoznać). To jest ważne z punktu widzenia 3 etapu rozwoju firmy.

Zrozumiałem, że dzisiaj jest czas na budowanie bazy po to aby w przyszłości zbudować skalę. Ta przyszłość jest bliska bo to od 1 roku do 1,5 roku. Następnym celem jest ustawienie w systemie przed 3 etapem 200 pozycji swoich i rodziny.

Plan ten mi się podoba, gdyż wykonanie go daje możliwość osiągania bardzo wysokich dochodów w perspektywie do dwóch lat. Także skórka warta jest wyprawki.

Dzisiaj to na tyle. Więcej już niebawem.

Jeśli chcesz sprawdzić nasz system lub zapoznać się z tematem zapraszam na wideo konferencję przez internet. Za darmo poznasz ofertę oraz możliwości jakie mogą pojawić się na Twojej drodze.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-12-15, 10:04   

rafalekjan napisał/a:
Zapewne wiąże się to z dołączeniem do UPR.


UPR jako partia czy jakieś inne rozwinięcie tego skrótu?


A co do tekstu wklejonego - przeczytałem i oprócz tego co wiedziałem już po pierwszym wpisie w tym wątku czyli że to jakaś forma piramidy, to nie zrozumiałem ni joty :-D dobry gościu jest :-)
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-12-15, 11:23   

Pewnie chodzi o lyoness.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
rafalekjan 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 26 Sie 2009
Posty: 1171
Skąd: Skąd?
Wysłany: 2010-12-15, 12:28   

ourson napisał/a:
UPR jako partia czy jakieś inne rozwinięcie tego skrótu?

Partia. Słyszałem o tym Panu już kilka razy.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-12-15, 15:40   

Temat znam bo sam korzystam z tego i tankuję na Orlenie(tam dają zwroty z zakupów 2%) a jak jestem we Wrocławiu/Sieradzu to tankuję tam(9% zwrotów)

Jeżeli wydaję na samo tankowanie auta około 200zł miesięcznie to przy rocznym tankowaniu auta(ok. 2400zł) firma mi na konto zwraca te 9% czyli ok 200-250zł.


Sam na początku byłem sceptyczny do tego przedsięwzięcia, ale myślę że jeśli takie firmy jak HP, google, Skype, Carefour czy też Orlen, BP czy też firmy ubezpieczeniowe Allianz, podjęły współpracę to temat jest wiarygodny.

Słyszałem jak temat rozwinął się na Słowacji, Czechach, Austrii. Tam nawet nawet kancelarie prawnicze powchodziły do systemu Lyoness. Do tego jeszcze VW, KIA i inne firmy motoryzacyjne.

Można wszystko sprawdzić na stronie www http://www.lyoness.net/in...biznes-przemysł

Idea opiera się na tym, żeby zrzeszyć część klientów w jedną całość i firma w ich imieniu idzie do małych i dużych sieci i negocjuje rabaty. Robisz zakupy normalnie, tylko że podajesz niebieską kartę Lyoness do czytnika. Transakcja taka jest rejestrowana a następnie partner handlowy Lyonessa(wymieniony wcześniej Orlen, Carefour czy Media Markt) zwraca ci pieniądze na konto.

Do tego setki sklepów internetowych, które podpisały umowę z Lyoness i można tam kupić produkty(książki, elektronikę, czy też nawet opony do samochodu)

Temat budzi kontrowersje być może dlatego że w Polsce pojawiło się w latach 90 pełno "piramid finansowych"

Pełno jest też ludzi, którym ktoś naobiecywał milionowych zarobków i czują się oszukani. Jak w każdej firmie zawsze znajdą się osoby które psują wizerunek firmy. W internecie opinie różne tak jak podał Administrator.

W każdym razie kiedyś przez chwile korzystałem z karty rodzinki, ale jak podliczyłem sobie że w zamian za to że jestem stałym klientem dają mi 0,1 % które później mogę wymienić na misia czy chińską patelnię to wyrzuciłem to do kosza.

W dzisiejszym świecie handlowcy chcą każedmu coś sprzedać i wydają miliony złotych na reklamę. Koszt reklamy ponosi oczywiście klient. Każdy sklep/ firma próbuje przywiązać klienta do siebie najczęściej formą reklamy albo dawaniem piór czy kubków. Myślę że pomysł ze zwracaniem pieniędzy jest ciekawszy.

To tyle mojego wywodu. Pewnie mnie tu zaraz zbesztają co niektórzy że działam w piramidzie finansowej :wink:

Wracam do książek ;)
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-12-15, 16:18   

Mateusz napisał/a:
Temat znam bo sam korzystam z tego i tankuję na Orlenie(tam dają zwroty z zakupów 2%)


Wg informacji na stronie lyoness to 0,5% zwrotu (do tego 0,25% dla osoby o jeden szczebel wyżej i 0,25% dla osoby o dwa szczeble wyżej). Na dodatek jeśli dobrze rozumiem to co jest tam napisane, to można ten rabat uzyskać jedynie płacąc kartą przedpłaconą ORLEN. Podobny schemat jest chyba przy zakupach w MediaMarkt -tj można płacić tylko kartą podarunkową MediaMarkt.

Ok - może to nie jest klasyczna piramida finansowa, bardziej taki "Payback" z tą różnicą że zamiast punktów zbieramy grosiki... Chyba że jest jeszcze jakiś tajemnicze "coś" co powoduje że to znacznie lepszy system...
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yabos 
Wieluniaczek



Pomógł: 14 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Cze 2007
Posty: 1660
Piwa: 4/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-12-15, 16:19   

Mateusz napisał/a:
Temat budzi kontrowersje być może dlatego że w Polsce pojawiło się w latach 90 pełno "piramid finansowych"

Jak dla mnie to temat budzi kontrowersje głównie dlatego, że nikt nie pisze w takich ogłoszeniach wprost (tak jak Ty to zrobiłeś) o co chodzi tylko każą pisać do siebie maile albo dzwonić. Jakby im naprawdę zależało na osobach a sprawa była by całkowicie jasna i uczciwa to wszystko powinno być w ogłoszeniu prosto i jasno wyjaśnione. A takie ogłoszenie jak w tym temacie kojarzy mi się bardziej z smsem że wygrałem Golfa czy inne 10 000 zł :lol: Osobiście po przeczytaniu tego ogłoszenia bym nie zadzwonił. Po tym co Mateusz napisał już trochę chętniej, chociaż i tak czekam na wyjaśnienie założyciela tematu.
_________________
Chcialbym byc pewniakiem jak ty
Ale wole miec zlote serce
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-12-15, 17:36   

Lyoness jest bombastyczny ;-) Otóż owszem, dostajemy zwrot w gotówce - pod warunkiem jednak, że uzbieramy 45 zł. Czyli np na stacjach ORLEN musimy wydać 9000 zł. I to nie tak po prostu wydać. Musimy najpierw przedpłacić te zakupy - karty o nominale 500 zł i 1000 zł. Oczywiście możemy zbudować całą sieć swoich osób poleconych i kasować również za ich zakupy, ale to i tak jakoś marnie wygląda...

Jeśli na stacji BP otrzymuję 3 pkt za 2 litry paliwa (powiedzmy że to 10zł), a jeden punkt to dokładnie 0,01 zł (bon 20zł na BP "kosztuje" 2000 pkt) to upust na BP wynosi ok 0,3%, ale przynajmniej nikt nie każe mi kupować kart przepłaconych i inwestować pieniędzy w przyszłe zakupy...

Poza tym cena paliwa na LUKOIL we Wrocławiu jest standardowo conajmniej 1% niższa niż na stacjach BP czy ORLENu...
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-12-15, 19:12   

Można kupować w Carefourze paliwo gdzie upust masz 9% Trudno jednak oczekiwać na wielke rabaty przy tankowaniu paliwa, ponieważ tam operuje się na małych marżach.

W innych krajach firmy takie jak BP czy Shell czy też Lukoil podjęły współpracę z Lyoness. Dodam jeszcze że mając kartę Orlenu można jednocześnie korzystać z rabtu jakie daje Lyoness.

Lyoness w Polsce dopiero co rusza. Im więcej klientów przyciągnie Lyoness do siebie tym większe upusty dadzą jego partnerzy handlowi. Widać to w innych krajach gdzie firma działa już od kilku lat.

Mozna porównać jak Lyoness rozwinął się na Słowacji, Austrii, Niemczech gdzie handlowcy dają upusty rzędu kilkunastu % a kupując auto nowe lub używane możemy liczyć dzięki Lyonessowi na upust

Przykładowo:



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

[ Dodano: 2010-12-15, 19:23 ]
yabos

Jeśli chodzi o informacje o firmie to są cykliczne konferencje organizowane w Katowicach, Łodzi czy też Wrocławiu. Cześć 1wsza to prezentacja firmy Lyoness a część druga jest poświęcona pytaniom, które zadają zainteresowane osoby.

Ewentualnie jeśli np. zaprosiłem kolegę z Działoszyna żeby przedstawić mu Lyonessa to wystarczy że zaloguję się na stronie i tam jest gotowa prezentacja w wersji Flash.

Pełna wysokość rabatów jakie udziela Lyoness jest dostępna po zalogowaniu się na stronie.

Tak jak wspomniałem wcześniej w innych krajach Austria, Wlk. Brytania, Niemcy, Słowacja czy choćby Rumunia temat ruszył znacznie szybciej.

W Polsce temat dopiero co się zaczyna, ja o Lyoness dowiedziałem się rok temu ale nie interesowało mnie to, ponieważ wtedy nie było ani Carefoura ani Orlenu, Media Markt czy też sklepów internetowych.

Dziś jest znacznie lepiej i firma cały czas prowadzi rozmowy z partnerami handlowymi, mówiło się o Statoilu i padały nazwy innych firm.
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Krzysztof 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 5 razy
Wiek: 50
Dołączył: 06 Lip 2007
Posty: 146
Piwa: 1/18
Skąd: Skomlin
Wysłany: 2010-12-19, 10:53   

Ferbik napisał/a:
Pewnie chodzi o lyoness.


Masz rację Ferbik. Chodzi o Lyoness :D

[ Dodano: 2010-12-19, 10:55 ]
Administrator napisał/a:
Sprzedaż lekarstwa na raka już kiepsko idzie?


Tak się zachowuje Administrator forum?

Wypadałoby najpierw pomyśleć, a później coś napisać, a nie klepać co ślina na język przyniesie.

Wybacz, ale takim zachowaniem autorytetu Ci nie przybędzie.

rafalekjan napisał/a:
Zapewne wiąże się to z dołączeniem do UPR.


Rafałek, a Tobie coś się poprzestawiało? Pomyśl chłopie i głupot nie wypisuj.

A jak chcesz przystąpić do UPR, to wolna droga. Polska to wolny kraj :) Ale nie przypisuj tego innym.

rafalekjan napisał/a:
Słyszałem o tym Panu już kilka razy.


A ja słyszałem już kilka razy o Tobie :D

I o czym to ma świadczyć :?:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Krzysztof 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 5 razy
Wiek: 50
Dołączył: 06 Lip 2007
Posty: 146
Piwa: 1/18
Skąd: Skomlin
Wysłany: 2011-03-08, 18:07   

Krótkie filmiki informacyjne:



Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-02-06, 14:58   

Cytat:
Program lojalnościowy może być przykrywką dla piramidy finansowej
Czwartek, 6 lutego (11:42)
UOKiK postawił zarzuty firmie Lyoness Europe AG. I szuka osób, które mogą posiadać wiedzę na jej temat.
Program lojalnościowy może być przykrywką dla piramidy finansowej
Program lojalnościowy może być przykrywką dla piramidy finansowej /ˆ123RF/PICSEL

Firma Lyoness Europe AG działa w ponad 45 krajach, w Polsce zrzesza ponad 100 tys. osób. Oferowany przez nią program lojalnościowy może - zdaniem prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów - być piramidą finansową.

- Firma proponuje uczestnikom możliwość otrzymania korzyści materialnych, które są uzależnione od wprowadzenia przez nich innych osób do programu. Uczestnik programu musi najpierw wpłacić zaliczkę na zakup bonów lub kart podarunkowych partnerów handlowych Lyoness bądź dokonać u nich zakupów - tłumaczy Małgorzata Cieloch, rzecznik prasowy UOKiK.
czytaj dalej


Dodaje, że zdaniem urzędu takie działanie może stanowić nieuczciwą praktykę rynkową. Na razie urząd prowadzi postępowanie w sprawie stosowania praktyki naruszającej zbiorowe interesy konsumentów i zbiera informacje na temat funkcjonowania programu lojalnościowego Lyoness.

- Zwracamy się z prośbą do wszystkich osób, które mogą posiadać informacje na ten temat, aby przekazały je urzędowi. Gwarantujemy ochronę danych osobowych - zapewnia Małgorzata Cieloch.

- Przedsiębiorcy postawiliśmy zarzut stosowania praktyki, o której mowa w art. 7 pkt 14 ustawy o przeciwdziałaniu nieuczciwym praktykom rynkowym (prowadzenie piramidy finansowej - red.) - wskazuje Małgorzata Cieloch.
Sprzedaż lawinowa

Podobnie działalność firmy Lyoness oceniają prawnicy.

- Wskazana sytuacja faktyczna wiąże się z systemem sprzedaży lawinowej, czyli proponowaniem nabywania towarów poprzez składanie ich nabywcom obietnicy uzyskania korzyści materialnych w zamian za nakłonienie innych osób do dokonania takich samych transakcji. Kolejne osoby zapewniane są, że także otrzymają korzyść z uwagi na udział w programie lojalnościowym, gdy znajdą następnych odbiorców - wyjaśnia Tomasz Gawarecki, prawnik w Kancelarii KKPW.

Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu nieuczciwym praktykom rynkowym (Dz.U. z 2007 r. nr 171, poz. 1206 z późn. zm.) taka działalność jest zakazana, chyba że zostaną łącznie spełnione dwie przesłanki, które zagwarantują bezpieczeństwo uczestnikom. Jak wskazuje Tomasz Gawarecki, dojdzie do tego, jeżeli:

 korzyści materialne uzyskiwane z uczestnictwa w systemie sprzedaży będą pochodzić ze środków uzyskiwanych z zakupu lub ze sprzedaży dóbr i usług po cenie, której wartość rażąco nie przekracza ich rzeczywistej wartości rynkowej;

 osoba rezygnująca z udziału w systemie sprzedaży będzie miała możliwość odsprzedaży organizatorowi systemu za co najmniej 90 proc. ceny zakupu wszystkich nabytych od niego towarów, materiałów, próbek itp. zakupionych w ciągu 6 miesięcy poprzedzających rezygnację z udziału w systemie.
Odpowiedzialność karna

Twórcom piramid finansowych, oprócz kary ze strony UOKiK, grozić może także odpowiedzialność karna.

- Za organizowanie systemu sprzedaży lawinowej lub kierowanie nim grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. Ponadto każde wprowadzenie uczestników piramidy finansowej w błąd co do faktycznego mechanizmu funkcjonowania takiej struktury, uczynione w celu nakłonienia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem stanowić może przestępstwo oszustwa stypizowane w art. 286 par. 1 kodeksu karnego - tłumaczy Tomasz Gawarecki.

Jak informuje Rafał Orłowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Kielcach, w zeszłym roku prowadzone było postępowanie w sprawie Lyoness, jednak zakończyło się umorzeniem.

- Postanowienie o umorzeniu zostało wydane z powodu braku danych dostatecznie uzasadniających podejrzenie popełnienia przestępstwa z art. 286 par. 1 k.k. - mówi prokurator Orłowski.
Złote góry

Schemat działania piramid finansowych jest stały - organizator obiecuje uczestnikom wysokie zyski z rzekomych inwestycji.

- W rzeczywistości wysokie oprocentowanie okazuje się czczą obietnicą, gdyż wpłaty uczestników systemu nie są nigdzie inwestowane, a jedynym zyskiem jest procent od zwerbowania nowych uczestników. Piramida polega na wyłudzeniu pieniędzy z obietnicą ich wysokiego oprocentowania, które jest wypłacane tylko pierwszym uczestnikom z wkładów wniesionych przez kolejnych oszukanych - tłumaczy Katarzyna Bialuk-Pietrzak, adwokat w kancelarii Nowakowski i Wspólnicy.

Dodaje, że w sytuacji gdy nie ma wpłat od nowych uczestników, system ulega rozpadowi.

Wykrycie tego typu działalności jest jednak bardzo trudne. Co gorsza, następuje na ogół za późno.

- O zakazanej działalności organy ścigania dowiadują się często w momencie, w którym piramidy zaprzestają płatności na rzecz kontrahentów. Zazwyczaj jest to koniec działalności piramid, a co za tym idzie dosyć mocno ograniczone są możliwości zbierania materiału dowodowego - zauważa mec. Bialuk-Pietrzak.

Firma Lyoness do czasu zamknięcia gazety nie ustosunkowała się do naszych pytań.
Czarna lista pięćdziesięciu

Piramidy finansowe stara się monitorować Komisja Nadzoru Finansowego. Na jej stronie znajduje się "czarna lista" firm, wobec których złożono do prokuratury zawiadomienia. KNF podejrzewa je o popełnienie przestępstwa z art. 171 ust. 1-3 ustawy Prawo bankowe, co oznacza "wykonywanie czynności bankowych, w szczególności przyjmowanie wkładów pieniężnych w celu obciążania ich ryzykiem, bez zezwolenia KNF". Na liście znajduje się 50 podmiotów, m.in. Amber Gold, Fundacja Castellum, Alkol Trade czy Klub Zamożnego Inwestora.

W ostatnich latach takich firm było więcej. Po wybuchu afery Amber Gold Prokuratura Generalna skontrolowała aż 146 śledztw dotyczących parabanków. Były to sprawy z zaledwie pięciu lat. Po zbadaniu akt okazało się, że tylko 41 z postępowań zostało zakończonych aktami oskarżenia.


Czytaj więcej na http://biznes.interia.pl/...ampaign=firefox
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW