R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Krytyka Krk
Autor Wiadomość
cogito 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Lis 2005
Posty: 883
Piwa: 12/4
Skąd: Planeta Ziemia
Wysłany: 2010-12-18, 21:38   Krytyka Krk

Źle się dzieje w Katolandzie, czyli: ludzie listy piszą.
Rozbity Kościół, święte frazesy
"Ojciec Ludwik był fair. Nie poszedł z listem do GW"
Oraz komentarz do tego ostatniego. Też w formie listu.
Cytat:
bodziotom

APEL DO PRAŁATÓW, KARDYNAŁÓW I BISKUPÓW !!!!!!!!!!!!
Nadchodzi w
Polsce fala mrozów. Mrozy w sposób szczególny dotykają ludzi
bezdomnych, ubogich, opuszczonych. Chciałbym zaapelować do Was, duchownych o
otwarcie drzwi swoich pałaców, domów parafialnych przypominających
czasami rezydencje milionerów, o otwarcie drzwi bezdomnym. Albowiem byłem
głodny a nakarmiliście mnie, byłem chory a uleczyliście mnie, byłem w
więzieniu a odwiedziliście mnie. Niech słowa płynące z ambon z Waszych
ust, nie będą tylko pustymi frazesami. Pokażcie temu społeczeństwu, że
potraficie też dawać a nie tylko brać i brać. Otwórzcie drzwi
Chrystusowi. Wolna Polska to pokolenie rodzących się bezdomnych
dzieci. Wolna Polska to bieda, nędza, upokorzenie najsłabszych. Miliardy
złotych przekazywane przez budżet państwa na utrzymywanie Waszych
posiadłości, dostatnie życie nie licuje w kraju gdzie 26%dzieci idzie
rano bez śniadania do szkół. Wydawanie na Was miliardów złotych w kraju
gdzie emeryci nie wykupują leków ,gdzie renciści głodują nie jest zgodne
z moralnością tak ludzką jak i chrześcijańską. Wy, ubrani w złocone
ornaty, obwieszeni krzyżami z brylantami odganiacie żebraków od swoich
kościołów żebrzących na chleb bo robią Wam konkurencję. Obłudne są Wasze
działania w których rzekomo prowadzicie ochronki dla dzieci, domy dla
samotnych matek. Zapominacie dodać ze za wszystkie Wasze działania płaci
państwo, co więcej dając Wam w ten sposób utrzymanie. Nie ma co ukrywać-to
rządzący naszym krajem od 1989r sprawili ze staliście się
pazerni, obrzydliwie wręcz nachalni w pozyskiwaniu majątku. Nie interesuje
Was ze w danym budynku mieści się żłobek, dom opieki społecznej czy
przedszkole. Odbieracie wszystko co Wam się należy jak i wiele innego
majątku z którym nic nie mieliście nigdy wspólnego. To rządzący tym
krajem pozwalają Wam bezkarnie okradać ten kraj. Duchowni, moralnie
jesteście puści. Jesteście pasożytami których utrzymuje głodujący emeryt, rencista. Wasza bezczelność, nie liczenie się z niczym i nikim sprawia że
młode pokolenie odchodzi z kościoła. Stajecie się obiektem
drwin. Dzielicie ludzi siejąc nienawiść wśród nich. Chcecie decydować o
standardach moralnych społeczeństwami nie mając z moralnością nic
wspólnego. To jest właśnie Wasza obłuda, fałsz, zakłamanie. Nie od dzisiaj
wiadomo ze kler katolicki jest siedliskiem pedofilii na
świecie. Zbrodniarze w sutannach są chronieni przez swoich
przełożonych. Miliardy dolarów które wierni przekazali Wam na Waszą
działalność, na pomoc ludziom biednym, ubogim ,musieliście wypłacić w
wyniku wyroków sądowych za pedofilie księży. Ludzie dając na kościół dają
na opłacenie wyroków. Trzeba o tym mówić głośno i wyraźnie. Pokory, pokory
i jeszcze raz pokory...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
jozefina22 
Dojeżdża PKSem
jozefina22


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 08 Lut 2009
Posty: 216
Skąd: tutejsza
Wysłany: 2010-12-27, 23:18   Re: Krytyka Krk

cogito napisał/a:
Źle się dzieje w Katolandzie, czyli: ludzie listy piszą.
Rozbity Kościół, święte frazesy
[url=http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,8839282,_Ojciec_Ludwik_byl_fair__Nie_poszedl_z_listem_do_GW_.html]"Ojciec

No cogito....ten list jest super....sam rozum, miłość i prawda....aż oczy trzeba mrużyć, bo taka jasność z niego bije. :shock:

Wymoderowano część obraźliwą dla cogito.
PS. jeszcze jeden atak personalny na jakiegokolwiek użytkownika i dostaniesz trzecie ostrzeżenie, a wtedy nie będziesz mogła pisać na forum.
Gregg Sparrow
_________________
Głupota, to pewien rodzaj używania mózgu.
Ostatnio zmieniony przez 2010-12-28, 07:53, w całości zmieniany 2 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Syn Mariana 
Ma stragan na targu



Pomógł: 7 razy
Wiek: 50
Dołączył: 05 Gru 2006
Posty: 516
Skąd: Z lasu
Wysłany: 2010-12-27, 23:24   

Ale o co chodzi? Sama prawda w tym cytacie.
Kapłan powinien żyć inaczej niż księża w Polsce. Pokora i bogobojność.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
cogito 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Lis 2005
Posty: 883
Piwa: 12/4
Skąd: Planeta Ziemia
Wysłany: 2010-12-29, 15:49   Re: Krytyka Krk

jozefina22 napisał/a:
No cogito....ten list jest super....sam rozum, miłość i prawda....aż oczy trzeba mrużyć, bo taka jasność z niego bije. :shock:

Problem w tym, Jozefino, że zacytowałem komentarz internauty, więc nie moje to słowa. Dodam, że ponad wszelką wątpliwość nie jestem tym internautą.
Co do usunięcia przez Moderatora części Twojej wypowiedzi dedykuję Tobie ten cytat:
Cytat:
Lecz to, co z ust wychodzi, pochodzi z serca, i to czyni człowieka nieczystym. 19 Z serca bowiem pochodzą złe myśli, zabójstwa, cudzołóstwa, czyny nierządne, kradzieże, fałszywe świadectwa, przekleństwa. 20 To właśnie czyni człowieka nieczystym.

Źródło

Jak widać krytyka Krk przynosi pozytywne efekty.
Znany i surowy biskup wzywa księży, żeby nie byli chciwi
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
jozefina22 
Dojeżdża PKSem
jozefina22


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 08 Lut 2009
Posty: 216
Skąd: tutejsza
Wysłany: 2010-12-29, 16:16   Re: Krytyka Krk

cogito napisał/a:

Problem w tym, Jozefino, że zacytowałem komentarz internauty, więc nie moje to słowa. Dodam, że ponad wszelką wątpliwość nie jestem tym internautą.
Co do usunięcia przez Moderatora części Twojej wypowiedzi dedykuję Tobie ten cytat:
(...)

Doskonale sobie zdaję sprawę cogito, że nie jesteś tym internautą. Skoro jednak go cytujesz bez słowa własnego komentarza oznaczać może tylko jedno, że się pod tym stekiem " miłości " podpisujesz. Widać odpowiada Tobie ten styl w jakim pisze ten internauta.
Swoją drogą nie bardzo rozumie, jaki sens ma wklejanie cytatów bez dodania swojego doń stosunku ? Nie męcz się więc chłopie i wklejaj cały linki z witryn typu http://www.racjonalista.pl/ itp..itd... Może na forum wieluńskim jakieś podforum z nich utworzysz...pogadaj z adminami, może się zgodzą ?

Cytat:
Lecz to, co z ust wychodzi, pochodzi z serca, i to czyni człowieka nieczystym. 19 Z serca bowiem pochodzą złe myśli, zabójstwa, cudzołóstwa, czyny nierządne, kradzieże, fałszywe świadectwa, przekleństwa. 20 To właśnie czyni człowieka nieczystym.

Ten cytat doskonale do tej konkretnie sytuacji pasuje.... mam na myśli osobę wklejającą cytaty takie j.w. Szczególnie weź sobie do serca te "fałszywe" świadectwa cogito.

Usunięta część posta nie dotycząca tematu. Dalsze info dostaniesz na priv.
Gregg Sparrow
_________________
Głupota, to pewien rodzaj używania mózgu.
Ostatnio zmieniony przez 2010-12-29, 17:39, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
cogito 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Lis 2005
Posty: 883
Piwa: 12/4
Skąd: Planeta Ziemia
Wysłany: 2010-12-29, 21:31   

Jozefino, nie widzę powodów, dla których Krk nie miałby podlegać krytyce. Podobnie jak papieże, tak i księża i ogólnie osoby duchowne są zwykłymi śmiertelnikami, więc podlegają tym samym prawom. To, że powszechnie uważani są za autorytety nie daje im prawa do żadnych przywilejów. Niestety, w Polsce wszystko postawione jest na głowie, więc duchowni traktowani są na specjalnych zasadach.
Na całe szczęście w łonie samego Kościoła znaleźli się tacy, którzy nie mogą pogodzić się z faktami, które podważają autorytet Kościoła. Jedni z honorem wystąpili z Kościoła, inni będąc w Nim nadal, odważyli się wyrazić swoje uwagi publicznie w formie listu.
Ja podałem tylko link do artykułu, zamieszczając jednocześnie komentarz internauty, a właściwie list-apel w równie krytycznym tonie.
I tu wystąpił problem z odbiorem przekazu. Ty zauważyłaś styl, ja natomiast zwróciłem uwagę na treść obu wypowiedzi.
Cytat:
Swoją drogą nie bardzo rozumie, jaki sens ma wklejanie cytatów bez dodania swojego doń stosunku ? Nie męcz się więc chłopie i wklejaj cały linki z witryn ...

Nie rozumiesz? Śpieszę Ci wyjaśnić. Cytaty przekazują cudze rozważania na konkretny temat i nie wymagają dodatkowych komentarzy. Inna sprawa, czy ich sens zostanie właściwie odebrany.
Dziękuję za radę co do wklejania linków z podanej witryny. Z przykrością muszę stwierdzić, że nie skorzystam. Za to polecam Ci historię Krk i choćby to.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
jozefina22 
Dojeżdża PKSem
jozefina22


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 08 Lut 2009
Posty: 216
Skąd: tutejsza
Wysłany: 2010-12-29, 21:39   

cogito napisał/a:
Jozefino, nie widzę powodów, dla których Krk nie miałby podlegać krytyce.

Tu się cogito zgodzimy. Ja też nie widzę, żadnych powodów dla których Kościół (jakikolwiek) nie miałby podlegać krytyce. Tylko niech jest to krytyka a nie taki, za przeproszeniem "jazgot" jaki zacytowałeś. Pozdrawiam.
_________________
Głupota, to pewien rodzaj używania mózgu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
cogito 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Lis 2005
Posty: 883
Piwa: 12/4
Skąd: Planeta Ziemia
Wysłany: 2010-12-30, 21:27   

Jozefino, rozbierając na czynniki pierwsze ten - jak to nazywasz - "jazgot" można zauważyć, że nie rozmija się z prawdą. Może forma nie jest zbyt elegancka, ale przedstawione fakt są łatwe do sprawdzenia. Wystarczy tylko chcieć poszperać w Internecie lub rozejrzeć się wokół siebie.
[/b]
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
jozefina22 
Dojeżdża PKSem
jozefina22


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 08 Lut 2009
Posty: 216
Skąd: tutejsza
Wysłany: 2010-12-31, 00:04   

cogito napisał/a:
(...)rozbierając na czynniki pierwsze ten - jak to nazywasz - "jazgot" można zauważyć, że nie rozmija się z prawdą. Może forma nie jest zbyt elegancka, ale przedstawione fakt są łatwe do sprawdzenia. Wystarczy tylko chcieć poszperać w Internecie lub rozejrzeć się wokół siebie.

Nie jest elegancka ? Słowo jazgot nie użyłam właściwie cogito....bo bardziej pasuje słowo bełkot, bełkot chorego z nienawiści człowieka. Tak się zastanawiam, jak można do kogoś apelować o pokorę a samemu reprezentować (swoim postem ) poziom szamba.
Nie jestem osobą głęboko wierzącą ani praktykującą, ale dawno nie czytałam takiego steku pomówień, uogólnień i bzdur, do tego podlanym jadem nienawiści, widocznym na kilometry a nie tylko odległość od ekranu monitora, cogito. Ja autorowi tego tekstu bardzo współczuję, bo to biedny człowiek jest. Szczerze mi go żal.
Polemizować z tym tekstem ? Trochę śmieszne.....
Pierwsze z brzegu ;
Cytat:
Chciałbym zaapelować do Was, duchownych o
otwarcie drzwi swoich pałaców, domów parafialnych przypominających
czasami rezydencje milionerów, o otwarcie drzwi bezdomnym.

No, niech otworzą...i co dalej ? Widzisz w Wieluniu jakieś kościelne rezydencje milionerskie ?
Bieda w kraju...no jest, to oczywiste. Władza świecka, która łupi ludzi podatkami co w tym zakresie robi ? Od czego jest ? Dawanie biedakowi pieniędzy lub jedzenia do ręki rozwiąże problem biednych ? Toż to czyta głupota.... cogito...biednym trzeba dać pracę, a to już nie jest zadaniem jakiegokolwiek kościoła i "otwarcie drzwi pałacu" nic nie da....najwyżej pałac zostanie zdewastowany.
Czysta demagogia cogito.
Cytat:
Wolna Polska to pokolenie rodzących się bezdomnych
dzieci. Wolna Polska to bieda, nędza, upokorzenie najsłabszych.

Poważnie ? Piszesz cogito by się rozglądać....no to się dobrze rozejrzyj....bo Polska jako kraj strasznie zbiedniała od 1990 roku....wszędzie syf i nędza.... to wina oczywiście, używając Twojego "języka miłości" , katoli i katolandu.
Cytat:
Wydawanie na Was miliardów złotych w kraju
gdzie emeryci nie wykupują leków ,gdzie renciści głodują

Wzruszyłam się do łez....więc dodam jeszcze, że miliardy złoty też idą w tym kraju na wódę i papierosy ( biednych emerytów na nie nie stać a mimo to kupują ) a jednak dochody państwa w tym zakresie nie spadają.

Cytat:
ubrani w złocone
ornaty, obwieszeni krzyżami z brylantami odganiacie żebraków od swoich
kościołów żebrzących na chleb bo robią Wam konkurencję

Widziałeś jakiegoś księdza, co to w złotym ornacie po mieście lata ? Żebracy zaś są ganiani cogito, bo tak nakazuje świeckie prawo tego kraju, gdzie żebranie w miejscach publicznych jest zakazane. Kolejna demagogia, manipulacja i to podlana totalną ignorancją lub co pewne, złą wolą.
Cytat:
Obłudne są Wasze
działania w których rzekomo prowadzicie ochronki dla dzieci, domy dla
samotnych matek. Zapominacie dodać ze za wszystkie Wasze działania płaci
państwo, co więcej dając Wam w ten sposób utrzymanie.

Następna głupota, cogito....
Ochronki ? Domy samotnych matek ? Za wszystkie płaci ? Znasz cogito znacznie słowa "wszystkie" ? A może wiesz, jaki jest zakres działań i zasady finansowania np. takiej instytucji jak Caritas Polska ? Nie ? To sobie poczytaj.
Cytat:
Odbieracie wszystko co Wam się należy jak i wiele innego
majątku z którym nic nie mieliście nigdy wspólnego.

Wiesz...cogito, jak ktoś coś bezprawnie ukradł, czyli jest złodziejem, to chyba powinien oddać ? Masz w tym zakresie jakieś inne imperatywy ? Może taki, że ukradzione, po latach przechodzi na własność złodzieja ?
Cytat:
Duchowni, moralnie jesteście puści.

Brakuje mi tu ulubionego słowa autora, "wszyscy" prawda cogito ?
Ja zaś napiszę, że analizując pobieżnie tekst tajemniczego bodziotoma, twierdzę, że on jest nie tylko moralnie ale i intelektualnie pusty.
No i na koniec sztandarowy argument ;
Cytat:
Nie od dzisiaj wiadomo ze kler katolicki jest siedliskiem pedofilii na
świecie.

Siedliskiem ? "Only" kler i "only" katolicki ? Masz jakieś dane o liczbie pedofili pośród kleru na tle całej liczby kleru ? Może wiesz, jak to się przedstawia w innych grupach , nazwijmy to zawodowych ? One są od tego zboczenia wolne ? Nazwisko Mark Dutroux....mówi tobie coś ?
http://www.wprost.pl/ar/1...owka-pedofilow/
Cytat:
Co roku polska policja odnotowuje 2 tys. przestępstw seksualnych, których ofiarami padają dzieci. Z badań prof. Tadeusza Hanauska, nieżyjącego już kryminologa z UJ, wynika, że rocznie dokonuje się pół miliona tego typu przestępstw, lecz większość z nich nie jest zgłaszana. Według badań prof. Zbigniewa Lwa-Starowicza, seksuologa, aż 14 proc. dzieci do 15. roku życia, czyli kilkaset tysięcy, jest wykorzystywanych seksualnie.

Pedofile czy homoseksualiści?
Policjanci z warszawskiego Śródmieścia wyliczają najbardziej znanych na ich terenie pedofilów: jeden był w III RP ministrem, drugi jest znanym autorem programów telewizyjnych, inny - wiceprezesem dużego banku, kolejny - posłem, jeszcze inny - reżyserem filmowym.

Od pedofilii, jak i od każdego zbocznia, nie jest wolna żadna grupa zawodowa lub społeczna cogito. Określenia zawarte przez "bodziotoma" to kolejna demagogia, licząca na niewiedzę czytających jego wynurzenia.

No i na koniec.
Cytat:
Miliardy dolarów które wierni przekazali Wam na Waszą
działalność, na pomoc ludziom biednym, ubogim ,musieliście wypłacić w
wyniku wyroków sądowych za pedofilie księży.

Miliardy ? Powaga ? No to jestem przerażona, ale wiesz co, jako zorientowany, może zapodasz jakieś linki do wyroków z tymi miliardami dolarów. Zaciekawiło mnie to.

Zacytuję Tobie cogito, bojowniku o prawdę, że w/g pewnego przedstawiciela katolandu i zbrodniczego kleru tzn. ks. Tischnera
"góralska teoria poznania mówi, że są trzy prawdy: Świenta prowda, Tyż prowda i Stolec prowda." :wink:
Czytając wynurzenia bodziotoma, ku tej trzeciej wersji się skłaniam. :grin:
_________________
Głupota, to pewien rodzaj używania mózgu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2010-12-31, 15:38   

Jeśli wolno mi się wtrącić, pomiędzy jozefinę22 a cogito, to podpowiem, że lepiej by się Wam prowadziło ten dialog, gdybyście oboje zmienili ton tej dyskusji ;) Przekrzykiwaniem się, niczego nie osiągniecie. No chyba, że w końcu zaczniecie się obrażać nawzajem i skończy się to obustronnym ostrzeżeniem od administracji :razz:

jozefina22, nie da się niestety ukryć, że problem Kościół Katolicki ma, i to nie tylko poza własnymi murami, ale wewnątrz nich również.
Teraz jest tylko kwestią tego, jakiego języka się używa, żeby tę sprawę wyciągnąć na światło dzienne. Też nie jestem zwolennikiem, brutalnych, czy wręcz chamskich wyliczanek, bo osiągają one wtedy skutek wręcz odwrotny od zamierzonego.
Mówmy do siebie w sposób łagodny to raz, a dwa, to umiejmy też słuchać. Faktem jest, że cały ten bodziotom używa stanowczo ostrego języka, ale faktem też jest, że sporo racji w tym jest, naprawdę sporo.

Ostatni przykład z Częstochowy;
Tam prezydent tego miasta, wpadł na pomysł jak zasilić miejską kasę ;) Tylu ludzi przecież odwiedza corocznie Częstochowę, więc dlaczego by nie zarobić trochę na nich? A jak? Opodatkowując ich :) Ja nie twierdzę, że to jest dobry pomysł (chociaż sporo częstochowian jest mu przychylnym). Mnie jednak trochę poruszył sam fakt, postawy właśnie kleru, co do tejże proponowanej opłaty (pada suma 4 złotych).
Swojego zaskoczenia wiadomościami o pomyśle opodatkowania pielgrzymów nie ukrywa również ks. infułat Ireneusz Skubiś, redaktor naczelny tygodnika katolickiego „Niedziela".
Cytat:
- Pielgrzym, który przybywa na Jasną Górę powinien być przyjmowany życzliwie. Nie powinno się patrzeć na pielgrzyma tylko jako na potencjalnego dawcę pieniędzy - mówi ks. Skubiś.

Trochę mnie ta wypowiedź zaskoczyła, bo przecież na samej Jasnej Górze, jak i w każdym miejscu sakralnym w Częstochowie, aż roi się od wszelakich skarbonek i tac. Chcesz zapalić światełko w jakiejś intencji, wrzuć monetę, chcesz aby karteczka z odpowiednią prośbą w odpowiedniej modlitwie trafiła do specjalnej puszki, wrzuć monetę. Chcesz poświęcić dewocjonalia zakupione jako pamiątki z pobytu w tym miejscu, też nie możesz nie zauważyć tacy stojącej na balustradzie przy głównym ołtarzu, a przy niej jeszcze odpowiednia informacja, gdyby jednak ktoś nie zauważył samej tacy ;) .
A redaktor "Niedzieli" zauważa jeszcze;
Cytat:
- Trzeba też pamiętać, że pielgrzymi przychodzący na Jasną Górę są ubodzy, to jest młodzież, maturzyści i dzieci pierwszokomunijne.


A przecież każdy z nas wjeżdżał do Częstochowy od strony Kłobucka, i wie jaka jest droga dojazdowa gdy się wjeżdża do granic miasta i jak wygląda praktycznie do samej Jasnej Góry. Problem ten zauważają też sami pomysłodawcy;
Cytat:
- Gdybyśmy zebrali jakieś 7 milionów złotych, to przy dziurach w kasie miasta byłby to duży zastrzyk gotówki - przyznaje Marek Balt (SLD), przewodniczący Rady Miasta. - 20 procent poszłoby na promocję Częstochowy - także w kontekście pielgrzymowania, a reszta na budowę i naprawę dróg.


I zamiast rozmowy, znowu mamy przepychanki, które toczą się wokół pieniądza. A co gorsza kler rzuca argumentami trochę przypominającymi zachowanie Kalego; - oni pobierają opłaty, to bardzo źle, ale jak robimy to my, to przecież dobre jest.

Oczywiście każdy chce zarobić, czy żyć. I nie mam nic przeciwko tym skarbonkom i tacom, bo tam i tak wrzuca ten co chce, a nie ten komu dopiero przyłożą lufę do skroni :P Nie mniej, trochę czuję dyskomfort psychiczny w tym momencie do samych duchownych piętnujących ten pomysł pozyskiwania pieniędzy, kiedy sami robią zupełnie to samo, tylko w odrobinę innej postaci.

Jeśli poczuję taką potrzebę duchową, to czy będzie ta opłata, czy nie to i tak odwiedzę Częstochowę i Jasną Górę.

Kościół Katolicki musi zrozumieć jedno, naród jednak umie wyciągać wnioski (chociaż czasami właśnie cogito mówi nam co innego ;) ). I jeśli hierarchowie kościelni będą lekceważyć to zjawisko, to nadejdzie kiedyś taki dzień, że ... (każdy niech dopasuje sobie własną wersję tej wizji ;) )

Źródła cytatów-internet ;)
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ilin 
Ma stragan na targu


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Posty: 641
Skąd: XXXXXXXXXXXXXXX
Wysłany: 2010-12-31, 16:37   

miko 005 Zauważ istotną różnicę.
Jeśli stoi skarbonka to nikt nie zmusza Cię abyś do niej wrzucił.
Wrzucasz jeśli uważasz za stosowne i stać Cię na to.
Jeśli nie to nie wrzucasz.

Tutaj zaś musisz.
_________________
"Dziś przyszedł czas, by powiedzieć Polakom, że muszą się wyrzec swojej polskości" - J.Palikot
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
cogito 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Lis 2005
Posty: 883
Piwa: 12/4
Skąd: Planeta Ziemia
Wysłany: 2010-12-31, 19:55   

Jozefino, pisanie postów nie jest moim jedynym zajęciem. Wyszukiwanie linków na poparcie moich twierdzeń również. Wyraźnie napisałem:"Wystarczy tylko chcieć poszperać w Internecie lub rozejrzeć się wokół siebie."
Dla Ciebie zrobię wyjątek.
Pałace biskupie.
Dla porównania Jezus urodził się w stajence. Przestrzegał przed zbytnim bogaceniem się oraz czerpaniem korzyści z wiary. O tym, co ślubują księżą i zakonnicy nie wspomnę. I dalej porównując, to staremu kawalerowi wystarczy kawalerka, a nie liczne salony.
Dla mnie szczytem hipokryzji są corocznie pokazywane w TV wigilijne wieczerze dla biednych. Tylko ten JEDEN JEDYNY RAZ W ROKU.
I jeszcze jedno, nie ma znaczenia pozycja w hierarchii kościelnej. W razie niejasności odsyłam do Biblii.
Cytat:
Bieda w kraju...no jest, to oczywiste. Władza świecka, która łupi ludzi podatkami co w tym zakresie robi ? Od czego jest ? Dawanie biedakowi pieniędzy lub jedzenia do ręki rozwiąże problem biednych ? Toż to czyta głupota.... cogito...biednym trzeba dać pracę, a to już nie jest zadaniem jakiegokolwiek kościoła

Masz rację. Państwo łupi podatkami. Tylko czy środki te są wydawane sensownie? Dla prawdziwie biednych i potrzebujących brakuje środków, za to się tworzy wysokopłatne etaty dla "biednych" księży i biskupów. Podaję pierwszy lepszy link. To Ci pozwoli zorientować się co i jak i za ile.
Dotacje państwa na Kościół.
Cytat:

Wzruszyłam się do łez....więc dodam jeszcze, że miliardy złoty też idą w tym kraju na wódę i papierosy ( biednych emerytów na nie nie stać a mimo to kupują ) a jednak dochody państwa w tym zakresie nie spadają.

A jednak wada wzroku. Ty dostrzegasz pijaczków, ja starców oczekujących w miesięcznych kolejkach do specjalisty i zastanawiających się jaki lek kupić, a jaki sobie odmówić. Dostrzegam również ludzi (nawet młodych), dla których zabrakło pieniędzy w NFZ, bo chorują na dziwne choroby.
Cytat:
Ochronki ? Domy samotnych matek ? Za wszystkie płaci ? Znasz cogito znacznie słowa "wszystkie" ? A może wiesz, jaki jest zakres działań i zasady finansowania np. takiej instytucji jak Caritas Polska ?

Nie rozśmieszaj mnie, bo dostanę zajadów. Rozliczenie i Caritas. Do przekazania pieniędzy nie trzeba całej armii urzędników, prezesów, dyrektorów, kierowników. Tym bardziej, gdy liczba poszkodowanych jest niezbyt liczna, a ilość zebranych pieniędzy wiadoma. Wystarczy tylko podzielić jedno przez drugie, minus ciut, ciut za fatygę.
A jak to wygląda w praktyce? Podaję jako przykład pierwszy z brzegu link.
Co do ochronek itp. Niedaleko (gdzie mieszkam) na wiosce zakonnice prowadzą ośrodek dla osób upośledzonych. Zastanawiałem się kiedyś jak ubrana w habit zakonnica może posługiwać tym ludziom. Przecież po pierwsze to niewygodnie, a po drugie brudna robota. Zakonnice tym czasem paradują w nieskazitelnie czystych i wyprasowanych strojach. Są takie uduchowione, nieziemskie, bo ziemskie sprawy i praca u podstaw nie dla nich. Od tego mają najemników z pobliskiej wioski. Zatem okazywanie miłości bliźniemu przez pośrednika to nie to samo, co własnoręcznie okazana pomoc. Podobnie z finansowaniem tego przedsięwzięcia. Nie zakon lub Kościół płaci na utrzymanie tego ośrodka.
Caritas
Cytat:
Wiesz...cogito, jak ktoś coś bezprawnie ukradł, czyli jest złodziejem, to chyba powinien oddać ? Masz w tym zakresie jakieś inne imperatywy ? Może taki, że ukradzione, po latach przechodzi na własność złodzieja ?

Powiem tak: w centrum Wielunia jest nieruchomość. Przed wojną należała do moich dziadków. Mam wszystkie dokumenty stwierdzające tę własność. Po wojnie przejęło ją państwo. Pomimo wieloletnich starań nie odzyskaliśmy tej nieruchomości, ani żadnej innej zastępczej, a przecież prawo powinno być dla wszystkich równe. Własność to własność.
Ale wróćmy do tematu, czyli do majątku kościelnego. Pomijam w jaki sposób Kościół stał się właścicielem tego majątku, bo musiałbym się cofnąć w mroczną historię Kościoła. Pominę również pytanie, jaką korzyść z tego majątku ma szary parafianin. Ograniczę się do działalności Komisji Majątkowej. W styczniu 2011 r. kończy swoją działalność, ale wcześniej mleko się wylało. Zajęcie majątku kościelnego przez państwo nazywasz kradzieżą. Przez dziesiątki lat majątek ten służył wszystkim. Jak zatem nazwiesz to, co określę w skrócie - oddawaniem futra za palto?
Skoro są niejasności co do prawnego działania tej Komisji to nie należało jej likwidować, ale w interesie nas wszystkich ponownie sprawdzić zasadność decyzji i naprawić szkody. Problem w tym, że nikt tak dokładnie nie wie jak wielki majątek posiada Kościół.
Prokuratura postawiła zarzuty członkom Komisji Majątkowej
Cytat:
Od pedofilii, jak i od każdego zbocznia, nie jest wolna żadna grupa zawodowa lub społeczna cogito

Oczywiście masz rację, ale... Idąc tym tokiem rozumowania można dojść do wniosku, że np. piloci samolotów pasażerskich mogą być alkoholikami lub narkomanami, bo przecież w innych zawodach też to się zdarza.
Ale dajmy sobie spokój z taki porównaniem. Jest coś bardziej istotnego w przypadku księży. To ukrywanie przypadków pedofilii nie tylko przez bezpośrednich przełożonych, ale hierarchów wyższego szczebla łącznie z papieżem.
Cytat:
Miliardy ? Powaga ? No to jestem przerażona, ale wiesz co, jako zorientowany, może zapodasz jakieś linki do wyroków z tymi miliardami dolarów. Zaciekawiło mnie to.

Więc poczytaj. Nie tylko o miliardach, ale również o ukrywaniu prawdy.
Wykorzystywania Małoletnich Może Kosztować Kościół Katolicki ponad 1.6 miliarda
PONAD 35 TYSIĄCE IRLANDZKICH DZIECI, BITYCH, MOLESTOWANYCH SEKSUALNIE, GWAŁCONYCH, PRZEZ KSIĘŻY KATOLICKICH Dochodzie obejmowało lata 1930 - 1990
Zwróć uwagę ile lat trwało piekło tych dzieci. Nie musisz w to wierzyć. Poczytaj ks. Tischnera. Telewizja i ogólnie media kłamią.

I na koniec coś ekstra. Teraz Watykan będzie walczył z praniem pieniędzy. Logiczny wniosek, że dotąd je prał. Smaczku dodaje fakt, że aby tak się stało Watykan został do tego zmuszony wstrzymaniem 23 milionów euro przez rzymską prokuraturę.
W Polsce to nie do pomyślenia.
Watykan będzie walczył z praniem brudnych pieniędzy

Z ostatniej chwili. Pisałem na raty, więc nie zauważyłem innych postów. Proszę się nie obawiać. Nie będzie wojny pomiędzy mną a Jozefiną. Uważam, że dyskusja jest stonowana.
Pozdrawiam.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
jozefina22 
Dojeżdża PKSem
jozefina22


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 08 Lut 2009
Posty: 216
Skąd: tutejsza
Wysłany: 2011-01-01, 20:48   

Cogito, Ty nadal z swoim stylu. Tu coś zasugerujesz, tu coś nie domówisz, tam przemilczysz a wszystko podkreślisz linkiem najczęściej nijak mającym się do rzeczywistości a co najmniej nie ocierającym się o odrobinę obiektywizmu. Zresztą innej odpowiedzi się nie spodziewałam.
Muszę Tobie wyjaśnić jedno. Nie jestem ślepą na nieprawidłowości i zło jakie zdarza się w instytucji zwanej Kościołem. Trzeba i należy to krytykować, zwalczać i pokazywać. Tylko musi to być krytyka merytoryczna a nie pełna pomówień, niedomówień, nadinterpretacji, zakłamań, uogólnień i zwyczajnych kłamstw i fałszerstw. Jeżeli ta KRYTYKA ma sporo z cech wyżej wymienionych, to niczym jej autor nie różni się od "przedmiotu" tej krytyki i siła oraz znaczenie tej krytyki traci zdecydowanie na znaczeniu.
Tak czytam, źródła jakie cytujesz mające uzasadniać twoje tezy na temat zła w Kościele i jednego nie mogę zrozumieć. Dlaczego korzystasz z źródeł o tak słabym poziomie merytorycznym. Wszak nie brakuje krytyków Kościoła na wysokim poziomie i podającym bardziej celne argumenty na poparcie swoich krytycznych tez ( często celnych i słusznych ) Są niewiarygodni ? Podpieranie się przez ciebie postem bodziotoma budzi nieco konsternację....To jest właściwy dla Ciebie cogito poziom argumentacji w dyskusji ?
To skłania mnie do tezy, że dyskusja z Tobą w tym temacie nie ma większego sensu. Tym bardziej, że to zagadnienie nie jest czymś dla mnie aż tak istotnym i interesującym.
p.s. na koniec parę "kwiatków".
Cytat:
Jozefino, pisanie postów nie jest moim jedynym zajęciem. Wyszukiwanie linków na poparcie moich twierdzeń również.

Dla mnie też. Jest tu na forum ktoś taki dla którego to jedyne zajęcie ? ;-)
Cytat:
Pałace biskupie....

cogito.... http://byway.pl/details.a...4b-152ea5962f97
http://linemed.pl/guide/article/18
http://www.gorakalwaria.n...-pokoju,19.html
To tak z brzegu, weryfikacja tych Pałaców biskupich.... :lol:
Cogito....kolejnych raz prymitywnie manipulujesz....lub w niezamierzony sposób pokazujesz jakim jesteś ignorantem.
To, że jakaś budowla nazywa się "biskupia" to nie znaczy, że jej użytkownikiem jest biskup. Dobrze byś też wiedział, że często to były posiadłości magnackie, a że w tamtych czasach mieli oni często godności biskupie, to sobie poczytaj dlaczego. Dziś te budowle, to często muzea, szkoły, siedziby władz itp.
Chcesz tam wpuścić "biednych emerytów"? Jeszcze raz zapytam...a po co ? :lol:
Cytat:
Nie rozśmieszaj mnie, bo dostanę zajadów. Rozliczenie i Caritas. Do przekazania pieniędzy nie trzeba całej armii urzędników, prezesów, dyrektorów, kierowników. Tym bardziej, gdy liczba poszkodowanych jest niezbyt liczna, a ilość zebranych pieniędzy wiadoma. Wystarczy tylko podzielić jedno przez drugie, minus ciut, ciut za fatygę.

www.caritas.pl
Zajadów cogito to ja już dostałam, jak czytam twoją argumentację dotyczącą Caritas.
Nie masz bladego pojęcia o tym czym się ta instytucja zajmuje i jaki jest jej zakres działań. Zaglądnij do rozliczenia finansowego za 2009 rok (Pdf ) Może zostaniesz "oświecony" ? O czym i z kim tu dyskutować ? :roll:
Cytat:
Powiem tak: w centrum Wielunia jest nieruchomość. Przed wojną należała do moich dziadków. Mam wszystkie dokumenty stwierdzające tę własność. Po wojnie przejęło ją państwo. Pomimo wieloletnich starań nie odzyskaliśmy tej nieruchomości, ani żadnej innej zastępczej, a przecież prawo powinno być dla wszystkich równe. Własność to własność.

Do kogo cogito te płacze ?
Cytat:
Pomijam w jaki sposób Kościół stał się właścicielem tego majątku, bo musiałbym się cofnąć w mroczną historię Kościoła.

Jak Twoja wiedza o "mrocznej historii Kościoła" jest taka jak o Pałacach Biskupich....to klękajcie narody. Ja wysiadam.
Cytat:
Zajęcie majątku kościelnego przez państwo nazywasz kradzieżą. Przez dziesiątki lat majątek ten służył wszystkim. Jak zatem nazwiesz to, co określę w skrócie - oddawaniem futra za palto?

Tak nazywam jeszcze raz to kradzieżą. Aluzji o futrze i palcie nie ogarniam. Cimna jestem. :cry:
Cytat:
Oczywiście masz rację, ale... Idąc tym tokiem rozumowania można dojść do wniosku, że np. piloci samolotów pasażerskich mogą być alkoholikami lub narkomanami, bo przecież w innych zawodach też to się zdarza.
Ale dajmy sobie spokój z taki porównaniem. Jest coś bardziej istotnego w przypadku księży. To ukrywanie przypadków pedofilii nie tylko przez bezpośrednich przełożonych, ale hierarchów wyższego szczebla łącznie z papieżem.

Można by tak stwierdzić, gdybyś napisał, że piloci samolotów pasażerskich to siedlisko alkoholizmu i narkomanii. Tak samo jak Kościół "jest siedliskiem pedofilii" co sam cytowałeś. Myli się Tobie cogito tok rozumowania..... samo nadanie sobie nicka tego nie gwarantuje. ;-)
Co do papieża.....może coś bliżej napiszesz...tylko nie pomówienia a fakty. Ok ?
Cytat:
Wykorzystywania Małoletnich Może Kosztować Kościół Katolicki ponad 1.6 miliarda

To, że pedofilia w Kościele istniała, to pewne i karygodne. Zwracam ci cogito jednak uwagę na dość kluczowe słowo " może"....odnośnie tych miliardów. Jak zapadną prawomocne wyroki na sumę tych "miliardów" to wtedy będziesz mógł szafować tymi liczbami. Pojmujesz tę subtelną różnicę cogito ? :wink:

Kończąc...cogito....w/g mojej oceny ( jeszcze raz napiszę ) polemizować z Twoimi poglądami nie ma sensu. Kiepskim jesteś orędownikiem krytyków instytucji Kościoła, bo używasz miałkich argumentów i na bardzo niskim poziomie merytorycznym. To pozwala, nawet takiej ignorantce w tym temacie, jak ja szybko zorientować się o stanie rzeczy.
Cytat:
Cogito ergo sum
Myśl więc cogito....myśl, zanim napiszesz kolejną krytykę kogokolwiek, nie tylko Kościoła. To jedyna droga, by miała ona jakikolwiek sens. Pozdrawiam.
_________________
Głupota, to pewien rodzaj używania mózgu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
cogito 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Lis 2005
Posty: 883
Piwa: 12/4
Skąd: Planeta Ziemia
Wysłany: 2011-01-02, 00:09   

jozefina22 napisał/a:

Muszę Tobie wyjaśnić jedno. Nie jestem ślepą na nieprawidłowości i zło jakie zdarza się w instytucji zwanej Kościołem. Trzeba i należy to krytykować, zwalczać i pokazywać. Tylko musi to być krytyka merytoryczna a nie pełna pomówień, niedomówień, nadinterpretacji, zakłamań, uogólnień i zwyczajnych kłamstw i fałszerstw. ...

Więc bądź konsekwentna. Skoro podjęłaś dyskusję, to pisz na temat. Krytykuj, zwalczaj i pokazuj prawdziwe oblicze Kościoła. Ty natomiast postawiłaś sobie za punkt honoru krytykować moje wypowiedzi.
Cytat:
Tak czytam, źródła jakie cytujesz mające uzasadniać twoje tezy na temat zła w Kościele i jednego nie mogę zrozumieć. Dlaczego korzystasz z źródeł o tak słabym poziomie merytorycznym. Wszak nie brakuje krytyków Kościoła na wysokim poziomie i podającym bardziej celne argumenty na poparcie swoich krytycznych tez ( często celnych i słusznych )

Jaki masz problem, aby wskazać źródła krytyki o wysokim poziomie merytorycznym ? Nie uważasz, że niepotrzebnie straciłaś czas i energię na wypisywanie jakim to jestem ignorantem? Wskaż te źródła.
Cytat:
To skłania mnie do tezy, że dyskusja z Tobą w tym temacie nie ma większego sensu. Tym bardziej, że to zagadnienie nie jest czymś dla mnie aż tak istotnym i interesującym.

I znowu brak konsekwencji. Niby nieistotne i nieinteresujące, a jednak podejmujesz dyskusję.
Cytat:
Zajadów cogito to ja już dostałam, jak czytam twoją argumentację dotyczącą Caritas. Nie masz bladego pojęcia o tym czym się ta instytucja zajmuje i jaki jest jej zakres działań. Zaglądnij do rozliczenia finansowego za 2009 rok (Pdf ) Może zostaniesz "oświecony" ? O czym i z kim tu dyskutować ? :roll:

Nie musisz dyskutować ze mną, ale na temat tego sprawozdania. Mogłaś chociaż w ogólnym zarysie przedstawić jakieś liczby lub podać dokładny link.
Cytat:
Można by tak stwierdzić, gdybyś napisał, że piloci samolotów pasażerskich to siedlisko alkoholizmu i narkomanii. Tak samo jak Kościół "jest siedliskiem pedofilii" co sam cytowałeś. Myli się Tobie cogito tok rozumowania..... samo nadanie sobie nicka tego nie gwarantuje. ;-)

I znowu piszesz nie na temat. Podałem - moim zdaniem - wiarygodne argumenty na temat pedofilii w Krk. Ruch Ofiar Księży nie powstał ot tak sobie.
Cytat:
Co do papieża.....może coś bliżej napiszesz...tylko nie pomówienia a fakty. Ok?

Jeżeli uznasz Wikipedię za wiarygodną, to zajrzyj tu.
Cytat:
To, że pedofilia w Kościele istniała, to pewne i karygodne. Zwracam ci cogito jednak uwagę na dość kluczowe słowo " może"....odnośnie tych miliardów. Jak zapadną prawomocne wyroki na sumę tych "miliardów" to wtedy będziesz mógł szafować tymi liczbami. Pojmujesz tę subtelną różnicę cogito ? :wink:

Masz problem z odbiorem tych informacji? Przeczytaj więc uważnie, co podałem pod linkiem. Dla jasności
Cytat:

Mark Chopko, konsultant do U.S. Konferencji Katolickich Biskupów, mówi, że ogólny koszt, jaki poniósł kościół katolicki w związku z ugodowymi i sądowymi odszkodowaniami za seksualne wykorzystywanie małoletnich przez księży i zakonników, przekracza 1.38 miliarda dol. Jest to suma naliczana począwszy od roku 1950. Suma ta wzrośnie, ale byłaby znacznie większa gdyby nie limit górnego pułapu wieku, po przekroczeniu, którego, sprawa wykorzystywania seksualnego, nie podlega sądowej procedurze ścigania z urzędu.

A jednak poniósł i nie tylko były wyroki, ale również ugody i nie jest to kwota ostateczna.
Odszukaj w Internecie informacje o Crimen Solicitationis - tajnym dokumencie Watykanu - dyrektywie w sprawie postępowania w przypadkach przestępstw seksualnych księży.
To wyjaśni Ci czym się różni pedofilia w Krk od spotykanej w innych zawodach.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
jozefina22 
Dojeżdża PKSem
jozefina22


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 08 Lut 2009
Posty: 216
Skąd: tutejsza
Wysłany: 2011-01-02, 12:41   

cogito napisał/a:

Więc bądź konsekwentna. Skoro podjęłaś dyskusję, to pisz na temat. Krytykuj, zwalczaj i pokazuj prawdziwe oblicze Kościoła. Ty natomiast postawiłaś sobie za punkt honoru krytykować moje wypowiedzi.

Cogito....to jest forum, czyli miejsca na dyskusję z poglądami innych userów oraz wyrażania swoich opinii. Dyskutuję więc z Tobą. Ty masz za to coś na kształt idee fixe by zwalczać instytucję kościoła a przy okazji jego wyznawców, czyli katolików. I przez styl swojego działania oraz stosowany język kiepsko się to udaje. Nie zwalczysz i nie pokażesz "prawdziwego oblicza". Twój problem.

Cytat:
Jaki masz problem, aby wskazać źródła krytyki o wysokim poziomie merytorycznym ? Nie uważasz, że niepotrzebnie straciłaś czas i energię na wypisywanie jakim to jestem ignorantem? Wskaż te źródła.

Proszę bardzo np. http://www.tygodnik.com.pl/tematy/kosciol/ Tygodnik Powszechny i skupione wokół niego środowiska krytykują i piszą często o podobnej tematyce, tylko język jakby nieco inny. Podobnie wielu publicystów w GW, Polityce lub Wprost. Ty zaś używasz argumentacji godnej rozhisteryzowanej feministki lub lesbijki a nie dojrzałego mężczyzny.
Zrozum, że nie przeszkadza mi wcale kierunek Twojej krytyki, ale stosowane słownictwo i rodzaj argumentacji. Zwyczajnie kiepski poziom stosowanych argumentów.
Cytat:
I znowu brak konsekwencji. Niby nieistotne i nieinteresujące, a jednak podejmujesz dyskusję.

O tym można się przekonać podejmując dyskusję.Ja ją podjęłam i szybko przekonałam się o tym co już napisałam wyżej. Sensu ona nie ma. Jaki brak konsekwencji ? Popatrz lepiej na siebie....jedyna konsekwencja w Twoim działaniu, to nieudolne bluzgi na Kościół.

Cytat:
Nie musisz dyskutować ze mną, ale na temat tego sprawozdania. Mogłaś chociaż w ogólnym zarysie przedstawić jakieś liczby lub podać dokładny link.

www.caritas.pl To jest jedyny w tym zakresie dokładny link. Otwierasz.....przewijasz w dół do ok. połowy strony i masz.... dział SPRAWOZDANIA Z DZIAŁALNOŚCI
Klikasz myszką i otwiera się plik w formacie pdf. Zaczynasz czytać.
Dokładniej już nie mogę. :wink:

Cytat:
I znowu piszesz nie na temat. Podałem - moim zdaniem - wiarygodne argumenty na temat pedofilii w Krk. Ruch Ofiar Księży nie powstał ot tak sobie.

Cogito....ty piszesz nie na temat zawsze jak w dyskusji tracisz argumenty lub wykazuje się Tobie niekonsekwencje właśnie. O pilotach alkoholikach i narkomanach sam pisałeś, nie ja. Można się załamać cogito....

Cytat:
Jeżeli uznasz Wikipedię za wiarygodną, to zajrzyj tu.

Żartujesz oczywiście ? Poziom wiarygodności wikipedii jest dość....nazwijmy, to umiarkowany. Zaś odnośnie chronienia przez papieża pedofilów żaden.


Cytat:

Mark Chopko, konsultant do U.S. Konferencji Katolickich Biskupów, mówi, że ogólny koszt, jaki poniósł kościół katolicki w związku z ugodowymi i sądowymi odszkodowaniami za seksualne wykorzystywanie małoletnich przez księży i zakonników, przekracza 1.38 miliarda dol.

Cogito, by znowu nie było niedomówień. To co miało miejsce w Irlandii i dotyczyło pedofilii w tamtejszym Kościele zasługuje na potępienie i karę. Nie ma dwóch zdań.
To jedno...czym innym jest zaś twój tekst o miliardach zapłaconych przez Kościół. Niestety te pieniądze płaciło i zapewne będzie płacić państwo a nie kościół w Irlandii.
Sama nie wiem dlaczego tak jest, ale pisze o tym nawet w linku który podałeś. Zapewne wchodzą w grę procedury prawne. Być może w USA jest inaczej. To i tak nie zmienia oceny wydarzeń.
Ufffff....trochę się zmęczyłam. :lol:
Nie będę się zbliżać do klawiatury dłuższy czas. Pa.
_________________
Głupota, to pewien rodzaj używania mózgu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW