R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
WOSP 2011 Wieluń
Autor Wiadomość
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-01-05, 11:01   WOSP 2011 Wieluń

Wieluń nie ma swojego sztabu WOŚP

To chyba jakiś żart - tak reagują wielunianie na wieść o tym, że w 2011 roku nie będą mieli możliwości wrzucenia pieniędzy do puszki z logo Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. - Po prostu wstyd - dodają, gdy już upewnią się, że to żaden żart.

Karol Soforek szefował wieluńskiemu sztabowi od 15 lat. Działalność dla Orkiestry zaczynał jako nastolatek. W 2011 roku powiedział pas. - Już w ubiegłym roku powiedziałem sobie, że następnym razem nie zorganizuję wieluńskiego finału, żeby zaprotestować.

Przeciw czemu zaprotestować? Jak tłumaczy, nie podobała mu się współpraca z lokalną rozgłośnią radiową, na falach której co roku odbywała się licytacja orkiestrowych serduszek. - Co roku muszę prosić się o tę licytację. Przecież nie robię tego dla siebie. Może przerwa spowoduje, że co niektórzy się obudzą.

Bogna Kanicka twierdzi, że z Karolem nie rozmawiała od dwóch lat. Jak relacjonuje, podczas ubiegłorocznego finału szczegóły licytacji dogrywała z Agnieszką Mikulską, szefową Wieluńskiego Domu Kultury, gdzie sztab miał swoją siedzibę.

- Nie rozumiem, jak można w ogóle wygadywać takie rzeczy. Nie wiem z kim pan Soforek rozmawiał, bo na pewno nie ze mną. Dziwię się, bo przecież to był nasz wspólny cel, nasza aukcja cieszyła się zawsze dużym zainteresowaniem. Sama jestem wręcz zszokowana, że w takim mieście jak Wieluń nie będzie finału Orkiestry - komentuje Bogna Kanicka.

Zdziwienia takim obrotem sprawy nie kryje też sama szefowa WDK: - Ta wiadomość totalnie mnie zaskoczyła. My jako WDK byliśmy gotowi do pomocy - mówi Mikulska i dodaje, że widziała możliwości, by placówka wzięła organizację finału na siebie: - Dowiedziałam się o tym, kiedy było już za późno na organizację. Poza tym nasze zasoby kadrowe są zbyt małe, by samemu się tego podjąć. To jest naprawdę duże przedsięwzięcie, w które trzeba włożyć ogrom pracy, choć może z zewnątrz tego nie widać.

Soforek obiecuje jednak, że Orkiestra w 2012 roku wróci do Wielunia: - Pauzuję tylko w tym roku - zapewnia. - Przed następnym finałem trzeba będzie jednak zorganizować oficjalne spotkanie z wszystkimi, którzy są zaangażowani w to przedsięwzięcie. Niech padną publiczne deklaracje.

Niewykluczone jednak, że w najbliższą niedzielę kwestujący na rzecz WOŚP w Wieluniu mimo wszystko się pojawią. Oddelegowanie swoich wolontariuszy rozważają sztaby w Pajęcznie i Praszce.

źródło: Dziennik Polska
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-01-05, 11:03   

A to informacja ze strony RZW:


Za 4 dni startuje XIX finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W praszkowskim sztabie, który liczy około 200 wolontariuszy łącznie z zaprzyjaźnionym sztabem z Radłowa już od kilku tygodni trwają przygotowania. Wszystko po to, żeby przyciągnąć uwagę mieszkańców Praszki i okolic a tym samym zebrać jak największą ilość pieniędzy dla dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi:









Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yabos 
Wieluniaczek



Pomógł: 14 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Cze 2007
Posty: 1660
Piwa: 4/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-01-05, 11:10   

Wczoraj puszki WOŚPu widziałem przy kasach w Lidlu. Serduszka też już rozdają ;)
_________________
Chcialbym byc pewniakiem jak ty
Ale wole miec zlote serce
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
mundek79 
Słyszał o Wieluniu
007


Dołączył: 21 Gru 2009
Posty: 4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-01-05, 14:57   Radio jest tylko tam gdzie są korzyści

Pani prezes nie miała w tym interesu więc sztabu nie ma . Polityka !!! Wstyd za takie radio zresztą jak zawsze
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Rabidus 
Przejeżdżał przez Wieluń


Wiek: 43
Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 96
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-01-05, 15:18   

Jak to jest , Karol nie robi , to w miescie nie ma orkiestry, robił sam ; ale są tacy jak pani Mikulska , którzy zrobią cokolwiek ale z armią ludzi w sztabie (pewnie na publicznej pensji), tak jest wygodniej i może perfekcyjniej , ale prosze zauważyc że Karol ogarniał to sam przez lata i nie siedział na budżetowej pensji.
Rozmawiałem z chłopakiem jakiś miesiąc temu i już mi zapowiedział że nie zrobi nic w tym roku . To fakt , że robił to bezinteresownie , za swoją kase jeżdził do Wa-wy żeby zawieźc zebrane pieniądze , kosztem swojego czasu chodził i załatwiał wszystko , czasem prosił czując sie namolnym .
Miastu wstyd i dobrze bo wysługiwało sie prywatną osobą w tym szczytnym przedsięwzięciu.


Poprawiono 1 błąd ort.
Ostatnio zmieniony przez Archdevil 2011-01-05, 23:22, w całości zmieniany 2 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2011-01-05, 18:11   

To jest jeszcze jeden dowód na to, że ... za darmo nikt nic nie zrobi (to tak na marginesie dyskusji o np. caritasie). Generalnie zgrzyty wokół WOŚP, są dostrzegane już od pewnego czasu. Mam takie nieodparte wrażenie, że te wszystkie głośne hasła typu; pomagajmy innym, pomagajmy z dobroci serca i z naszych kieszeni, to takie hasła ... dla ludu prostego :shock: . Cała reszta owszem pomoże, ale jak sama najpierw na tym zarobi :evil:
A Radio Ziemi Wieluńskiej, jeszcze raz pokazuje nam, że pieniądz jest tam najlepszym przyjacielem, szkoda.
No cóż, faktycznie wstyd. Zostaną chyba sms-y do WOŚP.
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Maciej 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
EWI w Sercu



Pomógł: 13 razy
Wiek: 47
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1155
Piwa: 5/6
Skąd: EWI-OOL
Wysłany: 2011-01-05, 18:20   

miko 005, ewentualnie przyjazd do Praszki , zapraszam mój syn występuje o 11:45 :D

Szczegółowy program , wośp praszka
_________________
Jeśli pozwolisz, by robactwo się rozmnożyło, rodzą się prawa robactwa. I rodzą się piewcy, którzy będą je wysławiać.
Antoine de Saint-Exupery
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-01-05, 18:31   

miko 005, możesz Ty zorganizować wieluński finał WOŚP zamiast narzekać na media :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2011-01-05, 18:43   

red napisał/a:
miko 005, możesz Ty zorganizować wieluński finał WOŚP zamiast narzekać na media

Nie, nie mogę. Jestem zbyt malutkim trybikiem w całej tej maszynie. Pewnie tak samo jak Karol Soforek. Dlatego w takie akcje powinny się angażować takie instytucje, jak chociażby właśnie lokalne media. Chwała Karolowi za całokształt zaangażowania, ale jak pokazuje życie, trybiki w pojedynkę i bez odpowiedniego koła zamachowego, nie są w stanie wprowadzić w ruch żadnej maszynerii. A jeśli nawet, jakimś nadludzkim wysiłkiem uda się to uczynić, to energia takiego trybiku nie jest wieczna :wink:

PS. ja jestem od wrzucania do puszek WOŚP ;) :D
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-01-05, 19:04   

miko 005 napisał/a:
A Radio Ziemi Wieluńskiej, jeszcze raz pokazuje nam, że pieniądz jest tam najlepszym przyjacielem, szkoda.

Dlaczego Ty, jak i wielu tutaj na forum tak najeżdżacie na RZW nie znając konkretów? W tym wywiadzie wypowiadały się obydwie strony, jednakże nie było konfrontacji. Gdybanie to taka domena Polaka i na tej podstawie wyciąganie wniosków?
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2011-01-05, 19:26   

Ferbik napisał/a:
Dlaczego Ty, jak i wielu tutaj na forum tak najeżdżacie na RZW nie znając konkretów?

Cytat:
Jak tłumaczy (Karol Soforek - dopisek miko 005), nie podobała mu się współpraca z lokalną rozgłośnią radiową, na falach której co roku odbywała się licytacja orkiestrowych serduszek. - Co roku muszę prosić się o tę licytację.

O kłopotach we współpracy z RZW, mówi osoba bezpośrednio zaangażowana w sprawę, więc jeśli nie opierać się na niej, to na kim? Radio milczy, przynajmniej ja do żadnych konkretnych wypowiedzi osób związanych z radiem nie dotarłem. A takie milczenie nigdy nie było odbierane jako argument forujący stronę milczącą.
Radio Ziemi Wieluńskiej milczy nie tylko w tej sprawie, ale masz rację, może to i nawet niezłe rozwiązanie. Milczmy, a nikt złego słowa o nas nie powie, no bo przecież tak naprawdę nie wiedzą całej prawdy, naszej prawdy.

Ferbik napisał/a:
Gdybanie to taka domena Polaka i na tej podstawie wyciąganie wniosków?

Ferbik, generalnie też w tym momencie sam gdybasz i wyciągasz na tej podstawie wniosek, jak każdy Polak :D No bo przecież jaką masz pewność, że nie wiem czegoś, czego nie wiesz Ty? ;)

PS. Jak świat długi i szeroki, to od dawien dawna wiadomo że; jak nie wiadomo o co chodzi, to zawsze chodzi o pieniądze :razz:
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-01-05, 20:19   

miko 005 napisał/a:
Ferbik, generalnie też w tym momencie sam gdybasz i wyciągasz na tej podstawie wniosek, jak każdy Polak :D No bo przecież jaką masz pewność, że nie wiem czegoś, czego nie wiesz Ty?

Ja nie gdybam, Ty za to tak. Sąd nie wydaje wyroków na podstawie tylko jednej ze stron (przy braku dowodów). Po to robi się konfrontacje, żeby była jasność. Jedna strona przeważnie nigdy nie jest winna.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
KubaWinter 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 2 razy
Wiek: 34
Dołączył: 24 Lip 2006
Posty: 285
Otrzymał 4 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-01-05, 20:48   

To, że nie ma sztabu nie oznacza, że w Wieluniu nie będzie można wesprzeć WOŚP. Wydaję mi się, że niektóre sieci handlowe mają podpisane "umowy" z fundacją i mogą zbierać pieniądze nawet wcześniej niż 9 stycznia.
_________________
Kolarstwo to nie jest gra. Kolarstwo to jest sport. Twardy, ciężki, który wymaga wiele wyrzeczeń. Można grać w piłke, tenisa lub hokeja. Ale nie można grać w kolarstwo.
Jean de Gribaldy
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
moona
[Usunięty]

Wysłany: 2011-01-05, 21:54   

Na stronie głównej RZW znajduje się sonda, pod tytułem: Dlaczego w tym roku nie będzie w Wieluniu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy?

Nie wydaje się Wam, że trochę tam mało możliwych odpowiedzi?
Chociażby takiej: Brak porozumienia miedzy RZW a dotychczasowym organizatorem.
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-01-05, 22:34   

Żenująca ta ankieta...

Zamiast przedstawić swoją wersję wydarzeń, to ze strony radia dowiedzieliśmy się jedynie że:
- Prezes nie rozmawiała z Karolem od 2 lat
- P. Karol nie zorganizował 16 raz WOSP w Wieluniu na złość radiu, a słuchacze mają zadecydować jaka będzie oficjalna wersja spośród 3 możliwych: zapomniał, znudził się, olał sprawę.

Potraktować w taki sposób kogoś kto 15 lat organizował wszystko zupełnie bezinteresownie...

-----------

Pojawiła się informacja ze strony RZW:

Cytat:
Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Wieluniu nie będzie. Jego wieloletni szef winę zrzuca na Radio ZW a my się z tą opinią nie zgadzamy.

Jak czytamy w dzisiejszym Dzienniku Łódzkim wieloletni organizator Karol Soforek nie organizuje w tym roku sztabu, żeby zaprotestować, bo nie podoba mu się współpraca z nami. Relacja Katarzyny Jaśko i Marty Żarnowskiej:











Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW