R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
WOSP 2011 Wieluń
Autor Wiadomość
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-01-08, 12:41   

miko 005 napisał/a:
Myślę, że w tej chwili obraziłeś sporą grupę ludzi, którzy naprawdę dawali ten grosz ze łzami w oczach, że mogli też pomóc. Nie każdy ma czas, możliwości, czy nawet umiejętności na to aby zrobić to przelewem, sms-em, czy internetowo. No ale to twoja opinia, ja się z tym "odfajkowaniem" nie zgadzam.


Może kiedys tak bym pomyślał, ale byłem kiedyś świadkiem jak niewidzący mężczyzna dokonywał wpłąty na poczcie na Radio Maryja. Kwota była niewielka - 20 zł jeśli dobrze pamiętam. Żeby to zrobić musiał pójść na pocztę, poprosić kogoś o pomoc w wypełnieniu druku... Więc nie pisz mi proszę, że pójście na nogach do LIDLa i wrzucenie 50 groszy czy złotówki czy dowolnej innej kwoty to jakieś zadanie ponad siły...No chyba że rzeczywiście dla kogoś to zbyt duży problem w sytuacji w której chce komuś pomóc...

A Allegro, smsy czy przelewy internetowe to dodatkowe narzędzia...
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-01-08, 12:53   

miko 005, myślę, że wbrew pozorom organizacja finału nie przerasta możliwości jednej osoby. Oczywiście ta osoba musi spotkać się z pomocą pewnej grupy ludzi, ale moim zdaniem taki cel jak WOŚP otwiera wiele drzwi. Tylko najgorsze jest to, jak ktoś deklaruje pomoc a za pięć dwunasta wycofuje się z organizacji. Takie działanie to typowa destrukcja - nawet jeśli nie jest zamierzone i planowane. Dlatego nie dziwię się Karolowi, że postanowił zaprotestować przeciwko takim praktykom.
Coś mi się wydaje, że problem tkwi gdzieś indziej. Radio ZW jakkolwiek jest instytucją prywatną, to wśród wielu osób uchodzi za coś wspólnego, "państwowego", coś co ma obowiązek uczestniczyć we wszelkiej maści wydarzeniach kulturalnych w mieście. Prognoza pogody - RZW; finał WOŚP - RZW; sylwester na placu - RZW, impreza w mieście - RZW, Dni Wielunia - RZW; korek na ósemce - RZW; debata wyborcza - RZW itp itd... A tak wcale nie musi być. Prywatna firma (a taką jest RZW) z urzędu nie jest zobligowany do robienia czegoś. Ale przez wiele lat wszyscy nauczyli się tego, że jest to NASZE radio a nie radio p. Kanickiej czy kogoś innego.
Dodatkowy problem tkwi zdaje się w fakcie nieakceptowania przez dowodzących radiem faktu, że ktoś może mieć inne zdanie na pewne sprawy, że ktoś może się radiu postawić, że ktoś oczekuje tylko wsparcia medialnego dla swojej akcji a niekoniecznie chciałby oddać cała inicjatywę pod zarząd RZW - zwłaszcza, jeśli włożył mnóstwo pracy w daną imprezę (patrz - finał WOŚP i Karol Soforek). I wtedy radio chce pokazać kto tu rządzi, kto ma rzeszę słuchaczy, z kim trzeba się liczyć. A wystarczyłaby często szczera rozmowa...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
pinio3 
Przejeżdżał przez Wieluń



Pomógł: 10 razy
Dołączył: 28 Lis 2010
Posty: 93
Postawił 10 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-01-08, 12:56   

Administrator napisał/a:
Ośmieszasz się. Może sam zorganizujesz finał w przyszłym roku?

Nie chodzi o to czy ja czy ktoś inny ma prowadzić finał.tylko przez takie postępowanie nikt nie ma możliwości zrobienia tego (powtarzam)w tym roku
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-01-08, 12:57   

Red - dlaczego uważasz że RZW jest całkowicie prywatnym i niezależnym medium? Radio ma umowy z Gminą (chodzi o to że część audycji jest finansowana ze środków publicznych - ciężko dotrzeć do takiej umowy więc nie znam szczegółów), nie wiadomo tez jak wygląda struktura własności spółki.

Pinio3 a kto Ci bronił zainteresować się tym tematem np. we wrześniu i zając się tematem samemu? Karol ma jakiś obowiązek organizacji WOSP?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-01-08, 13:00   

pinio3, szkoda że zainteresowałeś się tym dopiero teraz.

Dopiero dziś zauważyłem sondę na stronie RZW dot. organizacji finału WOŚP. Takie postawienie sprawy przez radio jest dla mnie skandaliczne. Nie po raz pierwszy radio zamiast podawać bezstronnie fakty próbuje kreować rzeczywistość.
Dziwi mnie tez nagły natłok informacji o WOŚP zarówno na antenie jak i na stronie RZW - czyżby nagłe wyrzuty sumienia z powodu tego że coś się jednak zawaliło w temacie?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-01-08, 13:03   

Administrator napisał/a:
Red - dlaczego uważasz że RZW jest całkowicie prywatnym i niezależnym medium? Radio ma umowy z Gminą, nie wiadomo tez jak wygląda struktura własności spółki.

Napisałem że prywatnym a nie niezależnym. Każde media są zależne od kogoś. Zapewne udziały w RZW ma kilka gmin, ale szczegółów nie znam. Ja już dawno temu dziwiłem się że Radio poza normalną działalnością zajmuje się takimi sprawami jak udzielanie pożyczek.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-01-08, 13:08   

red napisał/a:
Prywatna firma (a taką jest RZW) z urzędu nie jest zobligowany do robienia czegoś.


Właśnie że jest, bo są tego typu zapisy w umowie pomiędzy RZW i Gminą Wieluń. Prywatne firmy nie otrzymują dofinansowania z budżetu miasta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
swistak_studio 
Słyszał o Wieluniu


Wiek: 34
Dołączył: 08 Sty 2011
Posty: 4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-01-08, 13:12   

a czy zauważyliście co aktualnie robi nasza lokalna rozgłośnia radiowa ...
jeżeli nie zauważyliście to postaram się wam to opisać z mojego puntu widzenia i moich obserwacji

w zeszłych roku około godziny 14 temat orkiestry na antenie radia zamilkł nie wiedziałem dlaczego teraz po wypowiedzi Karola wszystko stało się jasne
natomiast w tym roku radio aby pokazać jakie to ono jest święte, urządza nawet licytacje (która jest zresztą nielegalna) co wczoraj co około 20 minut był puszczany dżingiel orkiestrowy którego nie zaobserwowałem w latach ubiegłych, w każdej wolnej chwili są przekazywane informacje ze na antenie radia będzie przeprowadzona licytacja

wszystko tylko po to aby pokazać Wieluniowi ze nasza lokalna rozgłośnia jest ŚWIĘTA
_________________
Rób co lubisz a nie będziesz musiał pracować
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-01-08, 13:15   

Administrator, a jesteś pewien że RZW otrzymuje dofinansowanie z budżetu miasta? Majcher "wypisał" Wieluń ze Związku Gmin i wydaje mi się że w tej chwili miasto po prostu kupuje czas antenowy na potrzeby urzędu, rady miasta itp.

Ale możliwe że jest jakaś inna dodatkowa umowa...
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ryba 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Sie 2007
Posty: 427
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: zewsząd
Wysłany: 2011-01-08, 13:54   

red napisał/a:
Coś mi się wydaje, że problem tkwi gdzieś indziej. Radio ZW jakkolwiek jest instytucją prywatną, to wśród wielu osób uchodzi za coś wspólnego, "państwowego", coś co ma obowiązek uczestniczyć we wszelkiej maści wydarzeniach kulturalnych w mieście. Prognoza pogody - RZW; finał WOŚP - RZW; sylwester na placu - RZW, impreza w mieście - RZW, Dni Wielunia - RZW; korek na ósemce - RZW; debata wyborcza - RZW itp itd... A tak wcale nie musi być. Prywatna firma (a taką jest RZW) z urzędu nie jest zobligowany do robienia czegoś. Ale przez wiele lat wszyscy nauczyli się tego, że jest to NASZE radio a nie radio p. Kanickiej czy kogoś innego.


Problem w tym, że wizerunkowo Radio ZW CHCE UCHODZIĆ za "radio wspólne".
_________________
Conversations don't get any better as you get older
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-01-08, 14:07   

Ourson nie wiem czy obecnie obowiązuje ta sama umowa co w 2008 roku czy też inna, ale faktem jest, że takie umowy były przez wiele lat. Na podstawie tych umów realizowane były/są audycje finansowane ze środków publicznych.

W 2008 roku była to umowa między Gminą Wieluń i RZW nr 156/2008 z 2 czerwca 2008. Nie znam jej treści...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Czesiu 
Przyjeżdża na zakupy
To tylko ja:)


Pomógł: 3 razy
Wiek: 40
Dołączył: 14 Sie 2006
Posty: 300
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-01-08, 14:24   

Z tematu o WOŚP zrobiło się roztrząsanie tematu o RZW.Skończmy tą dyskusje,może lepiej warto powiedzieć trochę o ideach jakie przyświecają właśnie Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy.Przede wszystkim to bezinteresowna pomoc,zbieranie pieniążków na sprzęt który będzie ratował życie,wykrywał dużo wcześniej pewne choroby.Te cele powinny przyświecać każdemu z nas i ten cel przede wszystkim powinien nas łączyć a nie dzielić.Nie wszystko dobrze zagrało u nas jak należy,w całym sporze winna wydaje mi się leży gdzieś pośrodku.Trzeba wyciągnąć wnioski tak by nie doszło już do takiej sytuacji jak w obecnym roku
Wspierajmy WOŚP !!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Bethi 
Wieluniaczek
Festina lente



Pomogła: 28 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 12 Gru 2008
Posty: 1508
Piwa: 16/18
Skąd: EWI~EZD
Wysłany: 2011-01-09, 12:32   

I się zaczęło! Radio robi Licytację :shock: jak im się języki plączą
_________________
* Zjednoczeni wirtualnie, silni realnie *
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2011-01-09, 13:20   

Wygląda na to, że pajęczański sztab 19 WOŚP może pobić dzisiaj swój rekord w zebraniu pieniędzy. Dlaczego? Ano dlatego, że jego przedstawiciele zbierają pieniążki na terenie wieluńskim. Przynajmniej ja zasiliłem ich skarbonkę, na placu kościelnym parafii pw. św. Stanisława BM. Następną parę widziałem na parkingu przed Sedalem.

Jeśli macie jakieś informacje, albo sami widzieliście innych zbierających, i wiecie może skąd byli, to podzielcie się tym z nami, OK.? ;)
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
renia 
Przyjeżdża na zakupy
blondynka ;)



Pomogła: 6 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 27 Gru 2006
Posty: 419
Skąd: Wielun
Wysłany: 2011-01-09, 15:48   

Na stronie Radia Ziemi Wieluńskiej wsród rzeczy do licytowania znalazłam :roll: cyt.
Współprowadzenie audycji radiowych:
- Prywatka starszego nastolatka
- Dwa serca
-Czy pamiętasz?
:lol: :lol: :lol:
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW