R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Byli księgowi PKS skazani
Autor Wiadomość
jenusia 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomogła: 18 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 03 Lut 2006
Posty: 1016
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-25, 16:13   Byli księgowi PKS skazani

Byłe już małżeństwo księgowych, które okradło PKS Wieluń na 1,9 mln zł trafiło dzisiaj do aresztu. Stało się to po ogłoszeniu wyroku w Sądzie Okręgowym w Sieradzu.

Wojciech W., którynie przyznawał się do winy został skazany na 6 lat więzienia. Sąd był łaskawszy dla jego byłej żony. Lidia W., która odbędzie karę 4,5 lat więzienia. Okolicznością łagodzącą było przyznanie się do winy i dokładne omówienie procederu wyprowadzenia pieniędzy oraz wskazania dokumentacji, która to potwierdziła. Para musi też zwrócić PKS-owi skradzione pieniądze. Do tej Lidia W. oddała tylko 240 tys. zł. W toku postępowania nie wyjaśnili, co stało się z resztą pieniędzy. Sąd wydał księgowym zakaz zajmowania samodzielnych stanowisk związanych z prowadzeniem księgowości na okres 7 lat. Zostali też obciążeni kosztami postępowania.
Przypomnijmy, że oskarżeni najpierw wypłacali sobie podwójne wynagrodzenia, a później dokonywali przelewów, podszywając się pod konta kontrahentów. Trwało to od 2004 do 2008 r. Z kradzieży uczynili sobie stałe źródło dochodu.
Więcej na temat przebiegu rozprawy w jutrzejszym wydaniu Dziennika Łódzkiego.

http://www.wielun.naszemi...l?kategoria=660
_________________
W naturze człowieka leży rozsądne myślenie i nierozsądne działanie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2010-11-25, 17:38   Re: Byli księgowi PKS skazani

jenusia napisał/a:
Byłe już małżeństwo księgowych, które okradło PKS Wieluń na 1,9 mln zł trafiło dzisiaj do aresztu.(...) Wojciech W., którynie przyznawał się do winy został skazany na 6 lat więzienia. Sąd był łaskawszy dla jego byłej żony. Lidia W., która odbędzie karę 4,5 lat więzienia.(...)Do tej Lidia W. oddała tylko 240 tys. zł. (...)


W ich "kieszeniach" zostało 1,66 mln złotych. Gdyby podzielić tą kwotę przez czas jaki spędzą za kratkami, to za każdy miesiąc więzienia Skarb Państwa/MY wypłaca/my im 13174,60 zł :shock: Nic tylko zostać księgowym :smile:
Według mnie kara powinna być bardziej sroga. Powinni dostawać około 1 tysiąca :wink: Albo w ogóle za darmo siedzieć 8)

jenusia napisał/a:
(...) Sąd wydał księgowym zakaz zajmowania samodzielnych stanowisk związanych z prowadzeniem księgowości na okres 7 lat.(...)


Czy orientuje się ktoś może, od jakiego okresu liczy się te 7 lat :?: Jeśli od czasu zakończenia odsiadywania wyroku to wyrok jest tylko kpiną (wg mnie powinni mieć dożywotni zakaz zajmowania podobnych stanowisk), ale jeśli od czasu wydania wyroku, czyli od teraz, to należałoby :wpale: sędziemu.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-26, 09:24   

A ja się zastanawiam dlaczego nie pociągnięto do odpowiedzialności nikogo innego. Przecież ktoś badał sprawozdania finansowe spółki. Był Zarząd - to co oni nie wiedzieli że koszty są "troszkę" za wysokie? Nikt się nad tym nie zastanawiał? Jakoś nie chce mi się w to wierzyć...
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2010-11-26, 10:49   

ourson napisał/a:
A ja się zastanawiam dlaczego nie pociągnięto do odpowiedzialności nikogo innego. Przecież ktoś badał sprawozdania finansowe spółki. Był Zarząd - to co oni nie wiedzieli że koszty są "troszkę" za wysokie? Nikt się nad tym nie zastanawiał? Jakoś nie chce mi się w to wierzyć...


Dokładnie. Również uważam, że zarząd oraz wszystkie te komisje, w szczególności komisja rewizyjna, powinny być pociągnięte do odpowiedzialności za spowodowaną stratę. Po jaką cholerę, istnieją w końcu te komórki? Powinni być wszyscy, jak jeden, zdymisjonowani, a na ich miejsce zatrudnieni nowi pracownicy. Za chwilę odezwą się głosy, że PKS to jest prywatny, to spółka prawa handlowego, jak RZW, i że nic szaraczkom do niego. Ale za czyje pieniądze ten PKS powstał i kto go cały czas dotuje? Czyje pieniądze ukradli bohaterowie wątku, Pana Graczyka, czy Wielunian?


Poprawiono 2 błędy
Gregg Sparrow

Greggu Sparrow, chociaż poprawniej stylistycznie wygląda "czyje" to nie były to błędy, gdyż mogę w tych miejscach użyć dopełnienia "kogo"! Mimo wszystko dziękuję za zwrócenie uwagi:)
hiszpan
_________________

Ostatnio zmieniony przez 2010-11-26, 11:19, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-12-25, 14:25   

Tylko 240 tys zł oddali?
Czyżby reszte "zakopali w ogródku" żeby po wyjściu z więzienia mieć na dostatnie życie. ;)

[ Dodano: 2010-12-25, 14:25 ]
ourson napisał/a:
A ja się zastanawiam dlaczego nie pociągnięto do odpowiedzialności nikogo innego. Przecież ktoś badał sprawozdania finansowe spółki. Był Zarząd - to co oni nie wiedzieli że koszty są "troszkę" za wysokie? Nikt się nad tym nie zastanawiał? Jakoś nie chce mi się w to wierzyć...


Ponoć kontroler dostał zawału serca po tym jak wykryto nieprawidłowości.
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
narodowiec 
Dojeżdża PKSem


Dołączył: 16 Mar 2010
Posty: 212
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-12-25, 19:51   

Tak niesmiało wtrącę sie do rozmowy o przekręcie w PKSie i potwierdzam, że odpowiedzialnych za tę defraudację powinno byc więcej. Przecież co roku na koniec, robi się tzw. bilans( nie jestem ksiegowa, ale jakos tak jarzę) i daję sobie ręke uciąc, ze po za tymi dwoma osobami, musiał byc ktoś jeszcze wtajemniczony w ten proceder . Kto? Oto jest pytanie, jak znamy nasze polskie realia, spokojnie można powiedziec; kowal zawinił, Cygana powiesili! Miałem juz zakonczyc wywody na ten temat, ale jeszcze zapytam, może ktoś z odwiedzajacych te karteczkę mi odpowie; czy jeszcze ktoś stracił prace w wyniku tej milionafery??? Jesli możesz Obywatelko, Obywatelu powiedziec cos na ten temat, bardzo proszę. 8)
Ostatnio zmieniony przez narodowiec 2011-03-26, 18:37, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-12-26, 14:34   

narodowiec
Poszły 2 kozły ofiarne na do więzienia, ale przedtem łupem się podzielili ze wspólnikami.

Kombinacje mogły być różne ;)

Z 2giej strony im mniej osób jest wtajemniczonych tym ryzyko przyłapania na nielegalnym procederze mniejsze.
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
veer 
Przejeżdżał przez Wieluń



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 85
Piwa: 10/8
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-01-30, 14:42   

A co z powiązanym ze sprawą Przemysławem Ch.?
"Zarzut nieumyślnego paserstwa postawiła 39-letniemu Przemysławowi Ch. Prokuratura Rejonowa w Wieluniu. Związany jest on z finansową aferą w pracowniczej spółce PKS Wieluń (...) Z analizy przelewów bankowych wynika, że część pieniędzy, którymi dysponowała podejrzana Lidia W., mogło zostać przekazane Przemysławowi Ch. (...) Lidia W. wyprowadzała pieniądze przy pomocy podwójnych przelewów. Jednego na konto faktycznego wierzyciela PKS, drugiego na własne. Część pieniędzy następnie trafiała na konto Przemysława Ch. Wobec mężczyzny zastosowano dozór policyjny." http://gdansk.naszemiasto...nosci,id,t.html
Czy potwierdziły się zarzuty wobec niego? Bo jakoś nie doczytałem się, żeby ten wątek miał dalszy ciąg (a może się mylę).
_________________
Optymista wierzy, że żyjemy w najlepszym ze światów, pesymista obawia się, że może to być prawdą.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW