R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
"Droga" z Wielunia w stronę Krzyworzeki
Autor Wiadomość
dawid 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
się gra, się ma


Pomógł: 14 razy
Wiek: 44
Dołączył: 27 Sie 2006
Posty: 1173
Piwa: 14/19
Skąd: znienacka
  Wysłany: 2011-01-21, 18:25   "Droga" z Wielunia w stronę Krzyworzeki

Co za idiota wydał pozwolenie na zerwanie asfaltu na odcinku blisko 2km, na drodze biegnącej z Wielunia do Krzyworzeki? Jakim trzeba być debilem i ignorantem, żeby w czasie zimy zostawić drogę w takim stanie? Dziura na dziurze, dziurą pogania. Klepowisko czy kocie łby, to przy tej drodze rarytas! Kto pozwala na zdarcie asfaltu, nawet z koleinami przed zimą, czyli okresem gdzie wiadomo, że żadne prace modernizacyjne, nie mogą być prowadzone? Na miejscu ludzi mieszkajacych w Gaszynie przy tej ulicy, podałbym zarządcę do sądu.
_________________
Potrzebujesz DSL-a, Neostradę? Call me 502-408-902
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Phoenix 
Ma stragan na targu



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 15 Paź 2010
Posty: 525
Skąd: wieluń
Wysłany: 2011-01-21, 19:04   

jedź koło mdku wieluńskiego i też zajedziesz, a tam lepsza droga.. ,,przelotowa" na Praszke
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2011-01-21, 20:10   

dawid napisał/a:
Co za idiota wydał pozwolenie na zerwanie asfaltu na odcinku blisko 2km, na drodze biegnącej z Wielunia do Krzyworzeki?(...)


dawid, proszę posłuchaj tego "idioty":
http://www.radiozw.com.pl/nius_inf.php?id=8021

"(...)niestety, nie udało się, bo 27 listopada, dosłownie trzy, cztery dni której tutaj, śnieg spadł w listopadzie, zabrakło nam do pełnego zrealizowania, tych naszych zamierzeń(...) zagraża to w pewien sposób bezpieczeństwu(...)"

..czego oczekiwać od ludzi nie potrafiących sklecić poprawnie jednego zdania? Od tego pana, aż bije jakimś.. ach. Spokojnie mówi dziennikarce, że on wie i jest świadomy, że kierowcy i przechodnie są, czy byli (ciężko wywnioskować co ma na myśli) w niebezpieczeństwie na drodze w Gaszynie. Wydaje się to być dla niego normalne. Tutaj nikt nie zawinił, prócz śniegu i mrozu. To warunki pogodowe doprowadziły do niebezpieczeństwa, a nie nieudolność i kretynizm pana starosty i jego kolegów. Słuchacze nie myślcie, że to naaasza wina! To wina zimy!!! Zima 27 listopada? Kto to widział? :D

Ciekawostką jest wynik uzyskany w ostatnich wyborach samorządowych przez tego pana. Otóż uzyskał 887 głosów, a więc najwięcej z wszystkich obecnych radnych powiatu :!: Zatem raczej nie należy się spodziewać poprawy sytuacji na drogach. Mimo wszystko, ktoś powinien dostarczyć tym biedakom trochę materiałów meteorologicznych nawiązujących do naszej strefy klimatycznej.

Jakbym zapomniał, to przypomnijcie mi o panu Stępniu, gdy będziemy wybierali Idiotyzm roku 2011. Można się jeszcze będzie może pokusić o kategorię "Bałwan roku 2011". To tak w nawiązaniu do nieprawdopodobnego przyjścia zimy 27 listopada :wink:

Temat nadaje się do działu Aktualności. Chyba, że odcinek o którym mowa został już odpowiednio zabezpieczony?
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
wln4life 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 363
Skąd: Welungen
Wysłany: 2011-01-21, 21:02   

po pierwsze remont związany jest ze Szlakiem Bursztynowym, więc pytanie kierowane powinno być do p. Antczaka- wicestarosty aktualnie burmistrza bo on podpisuje( podpisywał ) przetargi związane ze Szla..., po drugie materiał jest jakiś zmontowany dziwnie chyba, że starosta przechodzi mutacje co nie znaczy że nominacja się nie należy ostatnio rozpędziłem się w Mierzycach i nie było przyjemnością wyciąganie samochodu z poślizgu
_________________
Pesymista widzi ciemny tunel.
Optymista widzi światełko w tunelu.
Realista widzi światło pociągu.
A maszynista widzi trzech debili na torach.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
dawid 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
się gra, się ma


Pomógł: 14 razy
Wiek: 44
Dołączył: 27 Sie 2006
Posty: 1173
Piwa: 14/19
Skąd: znienacka
Wysłany: 2011-01-21, 23:34   

hiszpan napisał/a:
Tutaj nikt nie zawinił, prócz śniegu i mrozu


Bo kto by się spodziewał, że w "zimie" będzie mróz i spadnie śnieg?

hiszpan napisał/a:
odcinek o którym mowa został już odpowiednio zabezpieczony?


Jedyne zabezpieczenie, to znaki informujące o "robotach drogowych" i ograniczeniu prędkości do 20 km/h

DRAMAT
_________________
Potrzebujesz DSL-a, Neostradę? Call me 502-408-902
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
bob_mistrz 
WIELUNIAK
Skowyrny



Pomógł: 22 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 2051
Piwa: 9/14
Skąd: Chotów
Wysłany: 2011-01-22, 01:01   

Ja na temat tej drogi powiem tylko jedno: JA PIER...LE!!! Jeżeli dzisiaj przy prędkości 15km/h niczego nie urwałem to mają szczęście, bo jak się jutro okaże coś innego, to tego tak nie zostawię...
Jeden baran, który ze strony inwestora zwinął dywanik i myślał że 27 listopada nie będzie śniegu, drugi, który jest właścicielem drogi i na to pozwolił.

A propos, odcinek drogi powiatowej Wln - Turów - Skomlin, na wysokości od byłej jednostki wojskowej do początku m. Turów - tak długo się pier....li z założeniem kostki i "budową" pasa zieleni (pomniejszając oczywiście szerokość dywanika) w Turowie, że też im czasu brakło na dokończenie roboty...
_________________
www.alkwielun.ligspace.pl/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2011-01-22, 15:58   

wln4life napisał/a:
po pierwsze remont związany jest ze Szlakiem Bursztynowym, więc pytanie kierowane powinno być do p. Antczaka(...)

Nikogo nie interesuje z czym związany jest remont, ale kto jest za niego odpowiedzialny. A w tym przypadku odpowiedzialność za narażenie człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu na tej drodze, ponosi zarząd powiatu, a w szczególności jego zwierzchnik, czyli starosta. I ten koleś, w tym przypadku pan Stępień, podlega karze pozbawienia wolności nawet do lat 3 :wink: (w zależności którym paragrafem się podeprzeć). Oczywiście trudno teraz o pisanie pozwów podobnej formy w takiej sprawie, ale!, gdyby na "bohaterskim" odcinku drogi, zginął ktoś lub doznał jakiś obrażeń z tytułu wypadku, to taki "samorządowiec" ma przeje ..e. Bynajmniej miałby, gdybym to ja okazał się stratny, nawet pośrednio. Po prostu "wgniótłbym go w ziemie", jego "kariera" polityczna znalazłaby się na ostrym łuku. Bardzo ostrym. I wszystko odbyłoby się zgodnie z prawem. I wiecie co, od poniedziałku będę miał więcej czasu, i mam zamiar zająć się zgłoszeniem tego "zaniedbania" do odpowiednich urzędów. Tylko napiszcie dokładnie, jak teraz wygląda ta droga, proszę. Kiedy jechałem tam 3 stycznia, to była tak rozje..na, że miałem wielką ochotę wpaść do "powiatu" i komuś przypier..lić. Na szczęście tych imbecyli, powstrzymałem się :D Wyszedłem z założenia, że przejechanie tego odcinka raz (lub rzadziej) w miesiącu, tylko upewni mnie w przekonaniu, że wybierając aktualne miejsce zamieszkania, podjąłem dobrą decyzję..

Dziennik Ustaw z 2007 r. Nr 19 poz. 115
(...)
W imieniu właściciela drogami publicznymi zarządzają w przypadku dróg:
1. krajowych – Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad;
2. wojewódzkich – zarząd województwa;
3. powiatowych – zarząd powiatu;
4. gminnych – wójt (burmistrz, prezydent miasta) – art. 19 Ustawy.

Art. 20. Do zarządcy drogi należy w szczególności:
1) opracowywanie projektów planów rozwoju sieci drogowej oraz bieżące informowanie o tych planach organów właściwych do sporządzania miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego;
2) opracowywanie projektów planów finansowania budowy, przebudowy, remontu, utrzymania i ochrony dróg oraz drogowych obiektów inżynierskich;
3) pełnienie funkcji inwestora;
4) utrzymanie nawierzchni drogi, chodników, drogowych obiektów inżynierskich, urządzeń zabezpieczających ruch i innych urządzeń związanych z drogą;
5) realizacja zadań w zakresie inżynierii ruchu;
(...)
7) koordynacja robót w pasie drogowym;
(...)
10) przeprowadzanie okresowych kontroli stanu dróg(...)
11) wykonywanie robót interwencyjnych, robót utrzymaniowych i zabezpieczających;
(..)
14) wprowadzanie ograniczeń lub zamykanie dróg i drogowych obiektów inżynierskich dla ruchu oraz wyznaczanie objazdów drogami różnej kategorii, gdy występuje bezpośrednie zagrożenie bezpieczeństwa osób lub mienia;
(...)

stępień.png
Winowajca rozpie...lu w Gaszynie, Andrzej Stępień
Plik ściągnięto 34 raz(y) 193,27 KB

_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
aneta 
Słyszał o Wieluniu



Dołączyła: 02 Mar 2011
Posty: 13
Skąd: Blisko Wielunia
Wysłany: 2011-03-02, 11:25   

Ciekawe kto za nadkładnie drogi i paliwo nam zwróci.
_________________
Większość ludzi chce zmienić świat, aby poprawić swoje życie, ale świat, który należałoby najpierw zmienić, tkwi w nich samych. Taki jest wybór - i niektórzy nie chcą go dokonać. - John C. Maxwell
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW