R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Po "becikowe" i zasiłek
Autor Wiadomość
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
  Wysłany: 2006-03-14, 11:22   Po "becikowe" i zasiłek

Od 9. lutego rodzice mogą się starać o becikowe. Wniosek należy złożyć w Samodzielnym Referacie Świadczeń Rodzinnych przy ul. Piłsudskiego 14. Do tej pory wypłacono 69 takich świadczeń.


Do wniosku należy dołączyć kserokopię dowodu osobistego akt urodzenia dziecka. Z pewnością nie wszystkie przyszłe mamy wiedzą, że mają na złożenie wniosku trzy miesiące od momentu przyjścia potomka na świat.

Nie tylko w tej sprawie można poradzić się w referacie. Ważna kwestia dotyczy także zmian wysokości dodatku do zasiłku rodzinnego z tytułu urodzenia dziecka. Od 1 stycznia wynosi on 1000 zł, a warunkiem uzyskania świadczenia jest spełnienie kryterium uprawniającego do pobierania zasiłku rodzinnego – czyli 504 lub 583 zł na osobę miesięcznie.

Zasiłki wydawane są, co warto podkreślić, co najmniej kilku tysiącom osób z naszego terenu. Tegoroczny budżet referatu świadczeń wynosi 7 mln. 924 tys. 900 zł.

Źródło: http://tvk.wsm.wielun.pl
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Lesiu 
Wieluniaczek


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 19 Lip 2005
Posty: 1562
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: zewsząd
Wysłany: 2006-03-18, 23:48   

Ale w tej Polsce robi sie kur.....wo. Jak można rozdawać becikowe rodzinom, które mają standard życia (zamożni) . Przecież to jest chore :evil: dla tych rodzin 1000 zł to mogą przenaczyć na tkz. "waciki", ale dla rodzin, które żyją w skrajnej biedzie to jest majątek.
Ci w rządzie powinni się jeb...ć w czaski i pomysleć o tych najbiedniejszych , a nie szastać tysiakami na lewo i prawo
Jestem zły na to co się dzieje ...................... :evil:


NO COMENTS :evil:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2006-03-19, 09:58   

No pewnie, dojdzie do tego, że patologia będzie rodzić dzieci po to by zdobyć tą ustaloną kwotę, a po co? No a co później będą robić z dziećmi? Wyrzucać do koszy na śmiecie, do rzeki, gdziekolwiek byleby się pozbyć "kłopotu". :!: PARANOJA :!:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-03-19, 12:38   

Lesiu, w pełni się z Tobą zgadzam.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Marta 
WIELUNIAK



Pomogła: 40 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 13 Lip 2005
Posty: 2807
Piwa: 5/4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-03-19, 23:40   

Dokładnie. Lesiu i Dominika mają rację. Też jestem niezadowolona z tego co się dzieje. Ale to, że każdy(!) dostaje 1000 zł becikowego jest zasługą p. Leppera. On uznał, że każda rodzina ma do tego prawo, nie ważne czy jest zamożna czy biedna. W końcu 1 tys zł. należy się dla każdego dziecka..


Lesiu napisał/a:
Jak można rozdawać becikowe rodzinom, które mają standard życia (zamożni) . Przecież to jest chore dla tych rodzin 1000 zł to mogą przenaczyć na tkz. "waciki",


Masz rację Lesiu, ale niestety tak nie jest.. Im ludzie mają więcej pieniędzy tym bardziej są skąpi. Na wszystkim oszczędzają. Co nieco o tym wiem.

GŁUPOTA jednym słowem :!:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-03-19, 23:43   

Marta napisał/a:
. Ale to, że każdy(!) dostaje 1000 zł becikowego jest zasługą p. Leppera

Brawo Marta, widze że masz pojęcie o polityce... Roman wyśle na Ciebie swoje szeregi młodzieżówki...
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Marta 
WIELUNIAK



Pomogła: 40 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 13 Lip 2005
Posty: 2807
Piwa: 5/4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-03-19, 23:50   

Ferbik napisał/a:
Brawo Marta, widze że masz pojęcie o polityce


Nie wiem jak ty to interpretujesz...
Akurat to, co napisałam o Lepperze to prawda! Oglądałam wtedy w telewizji obrady sejmu na żywo, i słyszałam co ten człowiek opowiadał.. I mówił to dokładnie tak, jak napisałam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-03-20, 00:01   

Marta, masz rację... Lepper i Giertych to ten sam gatunek - troll z betonowego lasu :P Oglądaj uważniej i wiedz, że to Gierciu wymyślił beciki
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Marta 
WIELUNIAK



Pomogła: 40 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 13 Lip 2005
Posty: 2807
Piwa: 5/4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-03-20, 14:04   

Ferbik napisał/a:
Oglądaj uważniej i wiedz, że to Gierciu wymyślił beciki


Może i on wymyślił becikowe, ale Lepper poparł to na całej linii.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Lesiu 
Wieluniaczek


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 19 Lip 2005
Posty: 1562
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: zewsząd
Wysłany: 2006-03-20, 20:57   

Marta napisał/a:
Może i on wymyślił becikowe, ale Lepper poparł to na całej linii.


I jest bałagan jaki jest . Dla mnie to wg. kabaretu TEY "powinno się zrobić ściepe narodową i kupić bombe atomową " na Sejm RP :twisted:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2006-03-21, 11:47   

Juz wiem co beda później robić z dziecmi. Oddawac je do "okna na swiat". :evil: W FAKTACH widziałam taki nowy wynalazek! Nic tylko pogratulowac.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
saint
[Usunięty]

Wysłany: 2006-03-22, 11:18   

Dominika napisał/a:
Juz wiem co beda później robić z dziecmi. Oddawac je do "okna na swiat".



Kto wie...
 
   
Karzełek 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomógł: 14 razy
Wiek: 38
Dołączył: 16 Gru 2005
Posty: 1130
Piwa: 1/7
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-03-30, 12:27   

Ja czegoś tutaj nie rozumiem. W poście o MM i ich reklamie wszyscy byli wielce oburzeni, że nas pokazali jako złodzieji. Niektórzy pożniej wypisywali, że to nie prawda, że jacy to my inteligętni jesteśmy i temu podobne, a w tym poście sądząc, że ludzie będą się "rozmnażać" dla 1000zł pokazujecie niektórych Polaków, za przeproszeniem, jako ostatnich debili. Bo nie sądzę, żeby "ci" inteligętni tak postępowali.

Co do samego "becikowego" to owszem, jest to dobry pomysł. JEŻELI SĄ środki to czemu nie, należy się pomoc od państwa dla rodzin na wychowanie dzieci. Tylko marny tysiączek (zapewne środki na więcej nie pozwalają) to w sumie niewiele i wielu kosztów związanych z narodzinami dziecka nie pokryje, ale to już coś. Na zachodzie w niektórych państwach też jest coś podobnego do naszego "becikowego" wypłacane tylko że w wiekszej kwocie i z każdym kolejnym dzieckiem ta kwota się zwiększa. I powinno być wypłacane wszystkim bez względu na dochody gdyż to nie jest forma zasiłku, ale nagroda dla rodziców za wkład w rozwój narodu jakim jest nowy obywatel, a jest to nie mały wkład tymbardziej, że społeczeństwo nam się starzeje.

Pozdrawiam.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
majk-el 
Wieluniaczek
garnki lepi



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 08 Mar 2006
Posty: 1805
Skąd: okalew/wrocław
Wysłany: 2006-06-20, 14:58   

aby zobrazować skąpość polskiego rządu napiszę iż na Ukrainie tzw. becikowe wynosi około 8000 hrywien - czyli około 6000 zł.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2006-06-20, 17:48   

Cicho.... nie dość że za pracą wyjeżdżamy to jeszcze za becikowym zaczniemy hi hi hi.... :D
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW