R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Kara śmierci w Polsce - tak czy nie???
Autor Wiadomość
Malinka 
WIELUNIAK
GrzEczNa DZieWczYnKa



Pomogła: 3 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 28 Sty 2006
Posty: 2245
Skąd: Zgierz -> Łódź
Wysłany: 2006-03-19, 23:29   

Archdevil napisał/a:
więcej nie będzie miała okazji popełnić przestępstwa.

Następny akspekt który jest za kara śmierci z którym sie zgadzam i o którym nie napisałam jeśli morderca posniesie taką sama konsekwencje jak ofiara nie popełni drugi raz tego samego przestępstwa gdy wyjdzie na wolność !!!
_________________
,,Ludzie nigdy nie wiedzą, że są szczęśliwi, wiedzą tylko, kiedy byli szczęśliwi..."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Archdevil 
Administrator
pan piekła



Pomógł: 57 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 2613
Piwa: 15/45
Skąd: Strugi
Wysłany: 2006-03-19, 23:32   

To chyba oczywisty aspekt. Co jednak z drugą stroną medalu, o którą zadałem pytanie? Jak to widzą osoby, które są za?
_________________
diablos un pasos amigos (D.U.P.A)
http://www.radiofonia.net

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-03-19, 23:40   

Żyjemy w XXI wieku, gdzie są testy DNA i inne pierdoły, więc jak można pomylić się przy werdykcie ?? Dla mnie to co najmniej dziwne
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
daff 
Wieluniaczek



Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 17 Lis 2005
Posty: 1648
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-03-20, 08:20   

Archdevil napisał/a:
Więzienie nie musi być luksusem - wystarczy wybudować takowe gdziekolwiek, gdzie koszty utrzymania byłyby niewielkie oraz wyżywienie także.



taaaa, chyba zapominasz o tym , ze wiezien tez czlowiek, nalezy wiec pamietac o prawach czlowieka...

mowilismy, kiedys o tym na resocjalizacji, pol grupy chcialo babke udusic jak zaczela nawijke o tym , ze sam pobyt w wiezieniu jest dla skazanego kara wiec trzeba mu jakos 'oslodzic' te dlugie lata...

wyobrazasz sobie?
ale ma to sens :?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Angel 
Przyjeżdża na zakupy



Pomogła: 2 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 05 Lut 2006
Posty: 336
Skąd: ŁDZ
Wysłany: 2006-03-20, 11:30   

daff napisał/a:
taaaa, chyba zapominasz o tym , ze wiezien tez czlowiek, nalezy wiec pamietac o prawach czlowieka...


Dokładnie!! wystarczy, że jakiś wiezień głośniej kichnie i moment a stają za nim organizacje broniące praw człowieka, trzeba uważać aby nie oskarzyli Cię o rasizm, sexizm, nękanie itd!! Przestępca ma nie raz więcej praw niż ofiara przykład: koleś włamuje się z nożem na posesję obywatela X, dochodzi do szarpaniny w wyniku której, pan wlamywacz zostaje dźgnięty i umiera........ obywatel X zostaje oskarżony gdyż niestety miał dłuższy nóż od napastnika !!
_________________
Last night I asked my Angel to watch over you, but he came back soon .... I asked :"Why?" He smiled and said : "An Angel doesn't watch over another Angel...".
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Malinka 
WIELUNIAK
GrzEczNa DZieWczYnKa



Pomogła: 3 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 28 Sty 2006
Posty: 2245
Skąd: Zgierz -> Łódź
Wysłany: 2006-03-20, 14:33   

daff napisał/a:
ze sam pobyt w wiezieniu jest dla skazanego kara wiec trzeba mu jakos 'oslodzic' te dlugie lata...

osłodzić ?? dla mnie to już sie staje naprawde błezenada ... powinien tam mieć pomieszczenie 4 puste ściany codzinnie chodzić do pracy za darmo ... skazany na samotność bez kolegów spod celi którzy bawią sie w dzierganie tatuażów z nudów i przemycaniu papierosów.. kara to kara popełniłeś przestępstwo to odsiedz o a nie luksusów sie zachciewa!!
_________________
,,Ludzie nigdy nie wiedzą, że są szczęśliwi, wiedzą tylko, kiedy byli szczęśliwi..."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Kuberson
[Usunięty]

Wysłany: 2006-03-20, 19:37   

Malinka napisał/a:
osłodzić ?? dla mnie to już sie staje naprawde błezenada ... powinien tam mieć pomieszczenie 4 puste ściany codzinnie chodzić do pracy za darmo ... skazany na samotność bez kolegów spod celi którzy bawią sie w dzierganie tatuażów z nudów i przemycaniu papierosów.. kara to kara popełniłeś przestępstwo to odsiedz o a nie luksusów sie zachciewa!!

jaka ty grożna tylko żebys ty taka w druga storne tez była to by było dobrze. a co do kary smierci to jestem za nie chce mi sie pisac argumentów bo wszystko zostało napisane
 
   
Lesiu 
Wieluniaczek


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 19 Lip 2005
Posty: 1562
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: zewsząd
Wysłany: 2006-03-20, 22:01   

stanmarc napisał/a:
ale dyskusja na ten temat nie ma większego sensu, bo trzeba chyba cudu żeby ktoś zmienił system wartości w które wierzy - słowa nie wystarczą!!!
Pozdrawiam


No to jak myslisz!!! Telepatycznie świata nie zmienisz !! Jeżeli się nie będzie rozmiawiało o tym problemie to Ci na górze będa mysleć tylko o sobie , a czy nasze zdanie sie nie licz ??? to jak interpetować termin DEMOKRACJA ....... :evil:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
stanmarc 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 960
Piwa: 6/3
Skąd: Oklahoma Village
Wysłany: 2006-03-20, 22:47   

Lesiu napisał/a:
Telepatycznie świata nie zmienisz !!



Świat zmieniam, zmieniając samego siebie, starając się czynić dobro i przebaczając, ale to "cholernie" trudne ... aha i jeszcze modlitwa.


Lesiu napisał/a:
Jeżeli się nie będzie rozmiawiało o tym problemie to Ci na górze będa mysleć tylko o sobie , a czy nasze zdanie sie nie licz ???


Jak ju wcześniej napisałem, zbyt "gorąca" dyskusja na ten temat nie ma sensu ponieważ dotyczy rzeczy kardynalnych. Każdy może co najwyżej przedstawić własny pogląd na tą sprawę i oczekiwać że jego argumenty trafią do oponentów. Co do "tych na górze", czyli rządzących to są to również ludzie z określonym światopoglądem który prezentują przed każdymi wyborami i również na ten temat nie dyskutyją. Albo są za albo przeciw.

Cytat:
to jak interpetować termin DEMOKRACJA ....... Evil or Very Mad


Dosłownie to "rządy ludu', ale w praktyce "rządy większości", czyli odpowiadając na twoje pytanie liczy się zdanie większości która w danym momencie sprawuje władzę.

Pozdrawiam.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Lesiu 
Wieluniaczek


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 19 Lip 2005
Posty: 1562
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: zewsząd
Wysłany: 2006-03-20, 22:56   

stanmarc napisał/a:
zbyt "gorąca" dyskusja na ten temat nie ma sensu ponieważ dotyczy rzeczy kardynalnych


Co masz na myśli ?? CZyli juz nic sie nie da zrobić twoim zdaniem ?? . Nie wiem ile masz lat kolego, ale za kilka lat conajmniej 5 rząd sie zmieni i co wtedy dale będziesz uważał że to jest nie do zmiany ?? to co turobić jezeli sie tak dzieje rok po roku .. :sad:

[ Dodano: 2006-03-20, 23:01 ]
stanmarc napisał/a:
Każdy może co najwyżej przedstawić własny pogląd na tą sprawę


I co uważasz , że na tym sprawa się zamyka !! że inni się tym zajmą !! Bzdura jeszcze trochę życia mam przed sobą i nie pozwolę by byle jakiś g lub pan L zrobił z tego panstwa ...... ( nie moge napisać), ale jeżeli tak sie stanie to nie mam tu szukać , bo nawet wiosna nie chce do Polski zswitać " jak widzi co tu sie dzieje" :p
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
stanmarc 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 960
Piwa: 6/3
Skąd: Oklahoma Village
Wysłany: 2006-03-20, 23:59   

Cytat:
Co masz na myśli ?? CZyli juz nic sie nie da zrobić twoim zdaniem ?? . Nie wiem ile masz lat kolego, ale za kilka lat conajmniej 5 rząd sie zmieni i co wtedy dale będziesz uważał że to jest nie do zmiany ?? to co turobić jezeli sie tak dzieje rok po roku .. Sad


Oczywiście, że można zmieniać świat, ale chyba różnimy się co do metod. ja swoje przedstawiłem powyżej, a jakie są twoje :?:


Lesiu napisał/a:
I co uważasz , że na tym sprawa się zamyka !! że inni się tym zajmą !! Bzdura jeszcze trochę życia mam przed sobą i nie pozwolę by byle jakiś g lub pan L zrobił z tego panstwa ...... ( nie moge napisać), ale jeżeli tak sie stanie to nie mam tu szukać , bo nawet wiosna nie chce do Polski zswitać " jak widzi co tu sie dzieje" n


Ponawiam pytanie: Jak zamierzasz zmieniać świat szanowny Lesiu :?:

Widzę że trafiłem na idealistę. Ja również nim jestem ale różnimy się co do ideałów :sad:

Pozdrawiam.

PS.:
Może kiedyś pozwolę sobie wpaść na spotkanie forumowiczów i pogadamy przy piwku na ten temat, może i ktoś się przyłączy i wyjdzie coś ciekawego, jakaś "burza mózgów"
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Malinka 
WIELUNIAK
GrzEczNa DZieWczYnKa



Pomogła: 3 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 28 Sty 2006
Posty: 2245
Skąd: Zgierz -> Łódź
Wysłany: 2006-03-21, 16:40   

Kuberson napisał/a:
jaka ty grożna tylko żebys ty taka w druga storne tez była to by było dobrze

Zostawiam to bez komentarza ... nie chce mi się denerwować mam dobry nawet humor... :roll:


stanmarc napisał/a:
Świat zmieniam, zmieniając samego siebie, starając się czynić dobro i przebaczając, ale to "cholernie" trudne

Ty tak robisz i chwała Ci za to ale zauważ że inni tego nie robią i trzeba ich naprowadzać na drogę prawa albo karać adekwatnie do popełnionego czynu
Lesiu napisał/a:
bo nawet wiosna nie chce do Polski zawitać " jak widzi co tu sie dzieje

Cała prawda .. taki burdel :!: chyba na następny rok albo za 5 lat ją ujrzymy :( :(
_________________
,,Ludzie nigdy nie wiedzą, że są szczęśliwi, wiedzą tylko, kiedy byli szczęśliwi..."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
stanmarc 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 960
Piwa: 6/3
Skąd: Oklahoma Village
Wysłany: 2006-03-21, 22:36   

Malinka napisał/a:
Ty tak robisz i chwała Ci za to ale zauważ że inni tego nie robią i trzeba ich naprowadzać na drogę prawa albo karać adekwatnie do popełnionego czynu



Szanuję twoje poglądy, i między innymi dlatego nie zamierzam Cię przekonywać do swojch odmiennych racji. Jak już wcześniej napisałem Lesiowi ograniczam się do ich przedstawienia na forum licząc że trafią do kogoś.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Angel 
Przyjeżdża na zakupy



Pomogła: 2 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 05 Lut 2006
Posty: 336
Skąd: ŁDZ
Wysłany: 2006-03-21, 22:45   

stanmarc napisał/a:
licząc że trafią do kogoś


na pewno do kogoś trafią!! Uważam, że wszyscy mamy tu trochę racji i jakby połączyć plusy tego i stworzyć złoty środek byłoby super, natomiast to raczej naiwne podejście, ale wyobrażnia jest!! Ale masz ciekawe podejście, no i się zgadzam. Kara śmierci to dość głęboki temat, a śmierć według mnie jest trochę jednak za lekką i za bardzo ryzykowną karą. Ale nie zgadzam się z podejściem, że słowa nikogo nie przekonają, ponieważ to właśnie słowa docierają do ludzi otwartych na poglądy innych.
_________________
Last night I asked my Angel to watch over you, but he came back soon .... I asked :"Why?" He smiled and said : "An Angel doesn't watch over another Angel...".
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
stanmarc 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 960
Piwa: 6/3
Skąd: Oklahoma Village
Wysłany: 2006-03-21, 23:06   

Konkludując, żeby zakończyć swój udział w tym temacie, patrzę na tę kwestię jak i na całe życie przez pryzmat wiary i wszystkiego co z nią związane. Ciężka sprawa, ale po wielu doświadczeniach (troszkę przeżyłem pomimo 26 wiosen na karku) nie odkryłem lepszej drogi i chodź czasami z niej wypadam "na zakrętach" to wstaję, "otrzepuję się z brudu" i wracam na tę swoją ścieżke.

Pozdrawiam Ziemię Obiecaną :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW