R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Kara śmierci w Polsce - tak czy nie???
Autor Wiadomość
Malinka 
WIELUNIAK
GrzEczNa DZieWczYnKa



Pomogła: 3 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 28 Sty 2006
Posty: 2245
Skąd: Zgierz -> Łódź
  Wysłany: 2006-03-14, 12:41   Kara śmierci w Polsce - tak czy nie???

Moim zdaniem kara smierci powinna być stosowana w Polsce za najabrdziej drastyczne i brutalne zabójstwa (takie z premedytacja i z zimną krwią)... :!: :!: :!: Chodzi mi tutaj o zabójstwa i brutalne gwałty dzieci, morderstwo w celu rabunkowym.(najbardziej chodzi mi tutaj o dzieci - dorosli też sie liczą ale dzieci są bezbronne a najbardziej niemowlaki )


W ostatnich dniach poruszyła mnie bardzo sprawa katowania i bicia małego Oskara co doprowadziło do śmierci w Piotrkowie Trybunalskim. Bił go konkubent matki a matka mu w tym pomagała :!: Wkońcu dziecko które miało rozległe rady cietę na całym ciele siniaki i obrażenia wewnetrze nie wytrzymało kolejnego kopniaka w brzuch przez konkubenta i zmarło... gdy Oskar był już w agonii konkubent dopiero zadzwonił po karetkę ale było już za póżno... :( potem z zimna kriwą razem z matką opowiadali jak znęcali sie nad bogu ducha niewinnym dzieckiem...(najgorsze jest to całej sytuacji przyglądali sie rodzice konkubenta i nawet nie zareagowali i nie pomogli Oskarowi)

Moim zdaniem w takiech przypadkach powinna być stosowana kara śmierci w naszym kraju a kodeks prawny powinien zostać zmieniony.. powiem wiecej najpierw Ci ludzie powinni przejść to samo co robili Oskarowi i umrzeć tak samo jak on :!: :!: :!:
Strasznie sie przejełam tą sprawą.... :( :(

A wy co myślicie na ten temat ???
_________________
,,Ludzie nigdy nie wiedzą, że są szczęśliwi, wiedzą tylko, kiedy byli szczęśliwi..."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Carelajn 
Dojeżdża PKSem



Wiek: 43
Dołączyła: 03 Mar 2006
Posty: 167
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-03-14, 15:44   

kara smierci - jestem za/ a nawet pzreciw/ nie wiem
- seryjni zabujcy, zabujstwa dzieci, zabujstwa przez nieletnich,gwałty, pedofilia, nekrofilia, .... atfu czasami chyba jest lepiej dostać dorzywocie - mysle że życie z taka świadomością zbrodni jest więkrzą karą.
Pozatym nieletni którzy dopuszczaja się zbrodni z utrata życia ofiary powinni byc traktowani jak dorośli - bez taryfy ulgowej.... jeśli jesteś wstanie zabić jesteś wstanie odsiedzieć :evil:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
daff 
Wieluniaczek



Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 17 Lis 2005
Posty: 1648
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-03-14, 16:09   

najpierw trzeba by zrewolucjonizowac polskie sadownictwo a potem mowic o karze smierci.

poza tym temida nie zawsze sprawiedliwa, a jak sie po latach okaze, ze czlowiek spalony na krzesle byl niewinny to co? :?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-03-14, 17:00   

Carelajn, weźno słownik ortograficzny nabądź i chociaż STARAJ SIĘ pisać bez błędów... aaargghhhhh :evilbat:

A co do kary śmierci... nie... to by było za proste... obciąć rączki, nóżki i język i niech sobie taki kadłubek egzystuje oczywiście z tatuażem na czole: "byłem mordercą, teraz jestem warzywkiem". Nic gorszego nie wymyślę dla zwyrodniałych (słowo wymoderowano)
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Malinka 
WIELUNIAK
GrzEczNa DZieWczYnKa



Pomogła: 3 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 28 Sty 2006
Posty: 2245
Skąd: Zgierz -> Łódź
Wysłany: 2006-03-14, 18:58   

Carelajn napisał/a:
atfu czasami chyba jest lepiej dostać dorzywocie - mysle że życie z taka świadomością zbrodni jest więkrzą karą.

Ja jestem tego zdania że mordercy powinni przejść to samo co ofiara ... te samę męki bo w naszym prawie nigdy nic nie wiadomo najpierw dostanie dożywocie a potem wychodzi taki po 15 latach !!!!
Carelajn napisał/a:
Pozatym nieletni którzy dopuszczaja się zbrodni z utrata życia ofiary powinni byc traktowani jak dorośli

Z tym sie zgadzam bez 2 zdań ..!!!
daff napisał/a:
a jak sie po latach okaze, ze czlowiek spalony na krzesle byl niewinny to co?

mówimy o przypadkach które sa ewidentne czyli jak zabóstwo Oskara itp.. rodzice sie przyznali i powinni tak samo cierpieć jak on !!!
Ferbik napisał/a:
obciąć rączki, nóżki i język i niech sobie taki kadłubek egzystuje oczywiście z tatuażem na czole: "byłem mordercą, teraz jestem warzywkiem". Nic gorszego nie wymyślę dla zwyrodniałych (słowo wymoderowano)


Takie rozwiązanie też jest bardzo dobre zgadzam sie w 100 % jak zrobił niech cierpi a nie czuje sie wolny i myśli ze ma wieksze prawa niżofiara !!!
_________________
,,Ludzie nigdy nie wiedzą, że są szczęśliwi, wiedzą tylko, kiedy byli szczęśliwi..."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Marta 
WIELUNIAK



Pomogła: 40 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 13 Lip 2005
Posty: 2807
Piwa: 5/4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-03-14, 19:09   

Carelajn napisał/a:
atfu czasami chyba jest lepiej dostać doŻywocie - mysle że życie z taka świadomością zbrodni jest więkSZą karą.


A ja myślę, że najlepiej zrobić im dokłądnie to samo co on izrobili innym! W żadnym wypadku dożywocie! Nie będą sobie żyć w ciepełku, dostawać jedzenie i oglądać telewizję do końca życia za nasze pieniądze!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Angel 
Przyjeżdża na zakupy



Pomogła: 2 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 05 Lut 2006
Posty: 336
Skąd: ŁDZ
Wysłany: 2006-03-14, 19:21   

Ja uważam, że pomysł oko za oko jest całkiem niezły, ponieważ patrząc na perspektywę więzień, które są średniej klasy hotelami to te miejsca mijają się z powołaniem. Niech to będą spartańskie warunki, a za ciężkie przewinienia niech dzieje im się to samo!! A nie wychodzi morderca dzieci po 10 latach za wzorowe sprawowanie!! To wszystko jest jakies chore, to wszystko nie tak, aż się krew we mnie burzy!! A kara śmierci czasem wydaje się za lekka ........
_________________
Last night I asked my Angel to watch over you, but he came back soon .... I asked :"Why?" He smiled and said : "An Angel doesn't watch over another Angel...".
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-03-15, 10:13   

Dokładnie, śmierć za śmierć, czyn za czyn - oto moje zdanie na ten temat...
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Kruk 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Sty 2006
Posty: 224
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-03-15, 17:59   

Nie!!! Jestem przeciw... Moim zdaniem powinno być tak jak w USA że więźniowie odwalają najgorszą robotę za innych tzn podejmują się prac oczywiście bez wynagrodzenia... Przynajmniej byłby z nich pożytek... A dlaczego nie dla kary śmierci bo moim zdaniem to nie jest ludzkie zachowanie a powrót do czasów Hamurabiego nie jest chyba zbyt dobrym rozwiązaniem... A poza tym niech podniosą rączkę ci którzy głosowali za wejściem Polski do UE. No właśnie więc sami wybraliście zakaz wprowadzenia kary śmierci no chyba że chceci odłączenia od UE :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Łukasz 
Przyjeżdża na zakupy
Łukasz


Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 13 Lip 2005
Posty: 379
Piwa: 1/2
Skąd: Wieluń/Wrocław
Wysłany: 2006-03-15, 20:42   

Ja też jestem zdecydowanie przeciw karze śmierci. Nie będę się rozwodził dlaczego jednak jestem zaskoczony waszą "argumentacją". Pewnie niewiele z was zgłębiło temat ale oczywiście każdy zdaje się być ekspertem. Znowu zdajecie się być piewcami obiegowych opinii a szkoda bo przecież wystarczy poczytać tego co jest w waszym przypadku najbardziej dostępne: Internetu
( http://pl.wikipedia.org/wiki/Kara_śmierci ).

Malinka bardzo emocjonalnym opisem odwołuje się do wrażliwości czytających chcąc wywołać w nich aprobatę, jednak doprawdy, trzeba podać bardziej pragmatyczne powody swojego stanowiska.

Moim zdaniem (i nie tylko moim), problem wymiaru sprawiedliwości tkwi nie w wysokości kary lecz jej nieuchronności. Tu chyba jest sedno narastających społecznych frustracji spowodowanych wzrastającą ilością przestępstw. Potrzebne są zmiany systemowe a nie tylko zaostrzanie kar bo to do niczego nie prowadzi. Powodowaniem cierpienia jeszcze nikogo nie nawrócono na dobrą drogę. Takie postępowanie wywołuje raczej efekt zgoła przeciwny. Wywołuje bunt i coraz to większą agresję. Powinniśmy (jako społeczeństwo) zapewnić skazanym resocjalizację. Nauczyć ich współżycia ze społeczeństwem na wolności a nie tylko skazać na brak perspektyw po opuszczeniu więzienia co skutkuje recydywą.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Malinka 
WIELUNIAK
GrzEczNa DZieWczYnKa



Pomogła: 3 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 28 Sty 2006
Posty: 2245
Skąd: Zgierz -> Łódź
Wysłany: 2006-03-15, 22:31   

Łukasz napisał/a:
Malinka bardzo emocjonalnym opisem odwołuje się do wrażliwości czytających chcąc wywołać w nich aprobatę, jednak doprawdy, trzeba podać bardziej pragmatyczne powody swojego stanowiska.

Łukasz to jest moje stanowisko nie chce u nikogo wywoływać aprobaty ponieważ każdy na tym forum ma swoje zdanie, wie czego chce i ma swój rozum i jestem pewna że nikt tutaj nie sugeruje sie moim zdaniem tylko pisze to co myśli i czuje ... na nikogo nie wpływam ... argument - zapytałam co myślą wszyscy na ten temat.. mysle iż powody jakie podałam są dość wystarczające a jeśli dla ciebie nie są to przykro mi bardzo..tyle z mojej strony... :!: :?
_________________
,,Ludzie nigdy nie wiedzą, że są szczęśliwi, wiedzą tylko, kiedy byli szczęśliwi..."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
stanmarc 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 960
Piwa: 6/3
Skąd: Oklahoma Village
Wysłany: 2006-03-18, 19:31   

Ludzie sądzą się i zabijają w imię prawa które sami sobie stworzyli na własne potrzeby bo wybacznie jest bardzo trudne.
I rzeczywiście jest - wie to każdy komu wyrządzono krzywdę lub jego bliskim.
Nie wierzę w sprawiedliwość wymierzaną przez ludzi, bo jest ona niedoskonała jak sami ludzie.
Jaki jest sens poddawania się osądowi równie niedoskonałych jak ja sam.
Myśle, że największą mądrością na jaką stać człowieka jest pojąć i uwierzyć w mądrość i sprawiedliwość Boga.
Reszta jest złudzeniem które tworzymy szukając "ludzkiego" szczęścia.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Lesiu 
Wieluniaczek


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 19 Lip 2005
Posty: 1562
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: zewsząd
Wysłany: 2006-03-18, 23:41   

stanmarc napisał/a:
Ludzie sądzą się i zabijają w imię prawa które sami sobie stworzyli na własne potrzeby


Przywrócić kodeks Hamurabiego :evil:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2006-03-19, 09:55   

Wszystko ok. Ale czy ktoś czuje się upoważniony by wykonywać te wyroki?
u Aniołka oglądałam fragmenty "zielonej mili" (mam nadzieje ze nie pomyliłam tytułu), tam karą było krzesło elektryczne. Powiedzcie mi kto upoważnił tą osobe zeby być "katem"? Ja na jego miejscu nie spałabym spokojnie. Co ja pisze "nie spałabym"- nie funkcjonowała normalnie :!:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Lesiu 
Wieluniaczek


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 19 Lip 2005
Posty: 1562
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: zewsząd
Wysłany: 2006-03-19, 10:58   

Dominika napisał/a:
Wszystko ok. Ale czy ktoś czuje się upoważniony by wykonywać te wyroki?


A kto upowaznia ludzi do zabijania ?? Sami to robą świadomie lub nie świadomie .
Człowiek krzywdzi człowieka :evil: człowiek <- -kara śmierci za śmierć--> człowiek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW