R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: Ferbik
2011-10-08, 20:12
Likwidacja lub ograniczenie funkcjonalności szkół w Gminie
Autor Wiadomość
Rybak 
Przyjeżdża na zakupy
ornitolog


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 449
Piwa: 12/1
Skąd: z samiutkiego piekła
Wysłany: 2011-02-17, 07:41   

Wczoraj w lokalnych łódzkich wiadomościach był reportaż na temat zamykania szkół
w gminie Widawa.
Do poczytania tu: http://www.tvp.pl/lodz/ak...widacji/3986429

Pada tam konkretne stwierdzenie: uczy się tu zaledwie 37 dzieci. Rocznie kosztuje gminę 263.000 zł.

Teraz można wziąć kalkulator i policzyć miesięczny/roczny koszt nauki jednego dziecka.
Z punktu widzenia ekonomii trzeba takie szkoły likwidować, ale jest jeszcze kilka innych
"punktów widzenia" i temat ten zawsze będzie budził gorące dyskusje.
_________________
Nadchodzi ten dzień.........
Ostatnio zmieniony przez Panterka 2011-02-17, 08:35, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-02-17, 09:37   

Rybak napisał/a:
Pada tam konkretne stwierdzenie: uczy się tu zaledwie 37 dzieci. Rocznie kosztuje gminę 263.000 zł.


Pytanie jeszcze jedno: gmina dopłaca 263tys ponad subwencję oświatową czy 263tys razem z subwencją?
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Rybak 
Przyjeżdża na zakupy
ornitolog


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 449
Piwa: 12/1
Skąd: z samiutkiego piekła
Wysłany: 2011-02-17, 10:56   

O to należy spytać włodarzy Widawy.
_________________
Nadchodzi ten dzień.........
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Piotrwie 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 1
Skąd: wieluń
Wysłany: 2011-02-17, 22:53   

Było zebranie wyborcze sołtysa był pan Burmistrz Antczak mówił tylko o szlaku Bursztynowym jaki udało mu się zrobić ,i tak będzie dobrze pracować żeby nie wywozić go na tance a tu nagle taka zadyma ,ale poco nam szlak jak on ma zamiar zlikwidować szkoły podstawowe bo pani Wice Burmistrz patrzy na tabelki i słupki które nie pasują i trzeba szukać pieniędzy u najmłodszych Polakach.
Pani jest Panną bez dzieci i poza naszej gminny to wyjedzie i ludziom nie będzie patrzyła w oczy.
W środę 23.02.2011 o godzinie 16.00 jest sesja rady na temat likwidacji szkół Masłowicach, Siencu, Niedzielsku i Gaszynie proponuje zebrać się i posłuchać co biedny Burmistrz po podwyżkach pensji swojej i zatrudnieniu kilku nie potrzebnych doradców ma do powiedzenia nam?
Po szkołach będzie kolej na straż OSP bo u nas powodzi nie ma a pieniądze są potrzebne na podwyżki , urzędnicy robią za listonosza i po 13 ich nie ma. Ale jeszcze zatrudnimy kilka urzędników z Łodzi i bezrobocia nie będzie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-02-17, 23:06   

Piotrwie napisał/a:
pani Wice Burmistrz patrzy na tabelki i słupki które nie pasują i trzeba szukać pieniędzy u najmłodszych Polakach.

Przecież to jest odgórna decyzja.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-02-18, 00:04   

Ferbik napisał/a:
Przecież to jest odgórna decyzja.


co znaczy odgórna decyzja? odgórna czyli skąd?
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-02-18, 08:20   

Z ministerstwa?
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-02-18, 09:09   

Oj coś mi się wydaje, że decyzja jest lokalna a nie odgórna. Chyba żadne ministerstwo nie ingeruje tak w sprawy należące do kompetencji samorządu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-02-18, 09:12   

a co ministerstwo ma do tego? Przecież budżet centralny wypłaca subwencje w kwocie która w największym stopniu jest uzależniona od ilości uczniów. To co dopłaca budżet gminy to sprawa gminy i ministerstwu nic do tego.
Więc nie wiem czy piszesz tak bo tak Ci się wydaje, a może po prostu ktoś rozpuszcza taka wersję żeby zdjąć odpowiedzialność z burmistrza?
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-02-18, 09:30   

W takim razie wprowadzony zostałem w błąd. Przepraszam za zamieszanie.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2011-02-18, 12:24   

Zamykanie szkół w gminie Widawa, taki sam problem mają w gminie Praszka, gdzie bój toczy się wokół szkoły w Wierzbiu, w Kowalach.
Jak widać nie jest to tylko problem, czy raczej według niektórych bezpodstawny wymysł włodarzy naszej gminy. Zatem nie mówmy tutaj o takich sprawach jak chęć zamknięcia szkoły tylko dlatego, żeby opłacić inny niepotrzebny etat.
Nie chcę bronić decyzji o zamykaniu szkół, ale każdy z nas ma swój własny budżet domowy. I każdy z nas, wspólnie z rodziną podejmuje jakieś decyzje z nim, z tym budżetem, związane. Czasami trzeba zrezygnować z czegoś, aby można było pozwolić sobie na coś innego. Sami wiecie, że nie zawsze spotyka się to z akceptacją pozostałych członków rodziny ;)

Musimy wybrać; sentymenty, własne wygodnictwo, czy ekonomia. Niż demograficzny nie wybuchnął od razu, wiedzieliśmy że kiedyś będziemy musieli z tego tytułu podejmować niewygodne decyzje, więc coś musi wygrać. Logika, albo ... . Nie twierdzę, że to łatwa decyzja ;)
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-02-18, 12:36   

miko 005 napisał/a:
zasami trzeba zrezygnować z czegoś, aby można było pozwolić sobie na coś innego. Sami wiecie, że nie zawsze spotyka się to z akceptacją pozostałych członków rodziny


No oczywiście, ale jak już pisałem p. Radowski może zainicjować uchwałę obniżającą diety radnych np o 50% oraz cofnąć podwyżkę dla burmistrza która sam zaproponował. To też są koszty. Kwoty może nie dadzą w sumie tego co da reforma organizacji szkół, ale każda zaoszczędzona złotówka jest ważna.
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Drakulin 
Dojeżdża PKSem


Dołączył: 25 Lip 2008
Posty: 109
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-02-18, 14:18   

ourson, zgadzam się z tobą w 100% a w ogóle po co nam 21 radnych? według mojej oceny wystarczyło by 15 z każdego okręgu po 5 osób. Kurcze z Wielunia jest 16 radnych a z okręgów wiejskich 5 ... zarówno Wieluń ma 30 tys mieszkańców jak i otaczające go wioski. Po co nam 21 radnych jak i tak głosują według założeń partii lub stowarzyszenia. Obniżyć ich pensje jak i burmistrza i zastępcy. Kurcze do Drezna pojechała cała wycieczka ... ciekawe kto za to zapłaci? Pewnie była to promocja gminy. Ja swoje podatki wole dawać na szkoły niż na ich wyjazdy!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
marcin-gorski 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 2 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Lip 2009
Posty: 420
Piwa: 4/2
Skąd: Gaszyn
Wysłany: 2011-02-18, 15:05   

Drakulin zadam pytanie jeśli pozwolisz: kto z twojej rodziny pracuje w tej szkole ?? mama, tata, a może ciocia? bo ewidentnie widać, że nie patrzysz na ten temat chłodno ( tak jak się powinno ) ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Drakulin 
Dojeżdża PKSem


Dołączył: 25 Lip 2008
Posty: 109
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-02-18, 17:52   

I tu się zdziwisz :) nikt a nikt :) jak ja chodziłem do tej szkoły to chcieli ją likwidować. Czuje jakiś sentyment do niej i jestem zobowiązany jej bronić. Mój dziadek budował tą szkołę. Jak co to zapraszam na piwko do maksa to się wymienimy argumentami :) Nie wiem czy się znamy ale widzę, że masz wpisany Gaszyn w miejscowości więc powinieneś mnie znać.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW