R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Umrzeć przed 1.03.2011.
Autor Wiadomość
yabos 
Wieluniaczek



Pomógł: 14 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Cze 2007
Posty: 1660
Piwa: 4/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-02-18, 16:50   

Może ktoś wkleić taki przykładowy cennik pogrzebu? Ile dla kościoła, ile na trumnę i chyba jeszcze kwiaty (bo nie wiem co wchodzi w skład pieniędzy płaconych zakładowi pogrzebowemu), ile za miejsce na cmentarzu i za wykopanie grobu i ile za stypę od osoby? Tak przykładowo chociaż, bo szczerze mówiąc to mam raczej średnie rozeznanie. Zwłaszcza w kwestii "ile dla kogo".
_________________
Chcialbym byc pewniakiem jak ty
Ale wole miec zlote serce
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Świstek 
Przyjeżdża na zakupy



Dołączył: 20 Mar 2010
Posty: 379
Piwa: 2/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-02-18, 18:18   

Cennik chyba nie jest znormalizowany :wink: Zależy od parafii.
No i od tego, jakie masz wymagania co do trumny itp.
Są miejsca, gdzie ksiądz np. każe płacić więcej za wejście na cmentarz firmie pogrzebowej z zewnątrz. Czasami głośno o tym w mediach.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2011-02-18, 19:19   

Pogrzeb, to nie tylko i wyłącznie ksiądz. To również wykopanie grobu, opłata cmentarna, zakład pogrzebowy, chłodnia, organista, ubranie, samo przygotowanie zmarłego przez obsługę. To również wieńce, wiązanki, kwiaty. Zapłacimy za wydanie ciała, za przewiezienie z prosektorium na cmentarz. Nie jestem do końca pewien, ale nawet w USC za wydanie aktu zgonu, trzeba za jakiś znaczek zapłacić. A wszystko kończy się przyjęciem, czyli stypą.
Za każdą najmniejszą rzecz jaka jest wykonywana przy zmarłym i samym pogrzebie, zapłacimy. A na krzywdzie ludzkiej "żerują" wszyscy, nie tylko kler.
Nikt tak łatwo nie odpuści sobie okazji zarobienia kasy, tylko dlatego, że rząd Tuska miał wizję, że jak zmniejszy zasiłek pogrzebowy, to kogoś ruszy sumienie i my też zapłacimy mniej.
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
alef 
Ma stragan na targu


Pomógł: 15 razy
Wiek: 71
Dołączył: 24 Sie 2006
Posty: 626
Otrzymał 10 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-02-20, 13:18   

A ja proponuję śp. zwłoki skremować po czym wrzucić do kibla i spuścić wodę. Ksiądz odprawi modły nad muszlą, 1 listopada odpali się znicz nad muszlą, bedzie tanio, nikt się nie przeziębi na cmentarzu, zaoszczędzi się na paliwie. nie będzie wypadków drogowych, niepotrzebna będzie akcja "Znicz", tylko stypę proponuję zachować - rodzina czasem spotkać się musi.
A teraz z tzw. innej mańki: czy ksiądz i kopidół płacą podatki od przychodów pogrzebowych?, bo jeśli nie to są przestępcami gospodarczymi, których należy ścigać za niezłą kasę (ok. 20000zł rocznie na średnim cmentarzu)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Morgoth 
Przyjeżdża na zakupy
Nadworny Hejter



Pomógł: 1 raz
Wiek: 35
Dołączył: 21 Cze 2006
Posty: 483
Piwa: 3/1
Skąd: Parcice / Wrocław
Wysłany: 2011-02-20, 13:29   

miko 005 napisał/a:
A na krzywdzie ludzkiej "żerują" wszyscy, nie tylko kler.

Zakładowi pogrzebowemu, kwiaciarni, grabarzowi płacimy za usługę czy też towar. Kościół katolicki (podobno) udziela sakramentów za darmo.
_________________
Bij czerwonych, aż zbieleją, bij białych, póki nie poczerwienieją!
N. I. Machno
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2011-02-20, 14:22   

alef napisał/a:
A ja proponuję śp. zwłoki skremować po czym wrzucić do kibla i spuścić wodę.

Zrobisz to ze szczątkami własnej żony? Gratuluję podejścia do własnego gatunku.

Morgoth napisał/a:
Zakładowi pogrzebowemu, kwiaciarni, grabarzowi płacimy za usługę czy też towar. Kościół katolicki (podobno) udziela sakramentów za darmo.

Tylko kto pierwszy odważny spośród katolików się znajdzie? ;) Chyba jeszcze nieprędko :razz: Bo nawet ci co tutaj anonimowo "głupoty" wypisują, to w razie W, zapłacą grzecznie tyle ile sobie osoba duchowna zażyczy :shock: Taka jest niestety na dzień dzisiejszy naga prawda :D
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
BaD_GiRl 
Dojeżdża PKSem



Pomogła: 1 raz
Wiek: 36
Dołączyła: 20 Lis 2008
Posty: 175
Postawił 2 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-02-23, 20:08   

Morgoth: Zakładowi pogrzebowemu, kwiaciarni, grabarzowi płacimy za usługę czy też towar. Kościół katolicki (podobno) udziela sakramentów za darmo.


Dobrze,że napisałeś "podobno" w ciągu ostatnich 6miesięcy przeszłam przez dwa pogrzeby odprawiane przez księdza z parafii we wsi niedaleko Wielunia. Ksiądz oczywiście mówi "co łaska", ale zapytany ile należy dać odpowiada wprost,że od 1000zł w górę, oczywiście oddzielnie organista-200zł (szczerze powiem,że większego fałszu w kościele nie słyszałam) i 'kopidołek'-400zł <szok>
Do tego dochodzi zakład pogrzebowy, który prócz trumny (w zależności od trumny,ale powyżej 1000zł) dolicza sobie ok 700-900zł za tzw. 'obsługę' pogrzebu.
_________________
Dum spiro-spero
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Morgoth 
Przyjeżdża na zakupy
Nadworny Hejter



Pomógł: 1 raz
Wiek: 35
Dołączył: 21 Cze 2006
Posty: 483
Piwa: 3/1
Skąd: Parcice / Wrocław
Wysłany: 2011-02-23, 20:21   

miko 005 napisał/a:
Tylko kto pierwszy odważny spośród katolików się znajdzie?

A jakiej odwagi tu trzeba? Czy w dzisiejszych czasach sprzeciwienie się kościelnemu układowi i działanie zgodnie z prawem to czyn heroiczny? Jeśli tak, to faktycznie kościelna hydra nie skarliła się od czasów średniowiecznych, a może nawet urosła w siłę, skoro potrafi kontrolować (mniej lub bardziej) wykształconych ludzi...


BaD_GiRl, tylko zauważ, że zapłacenie za usługę (grabarzowi, zakładowi pogrzebowemu) to coś naturalnego, niezależnie od tego ile by to kosztowało (wolny rynek - zawsze można wybrać inny zakład pogrzebowy). Natomiast to co robią księża to czysta kradzież z wymuszeniem.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
BaD_GiRl 
Dojeżdża PKSem



Pomogła: 1 raz
Wiek: 36
Dołączyła: 20 Lis 2008
Posty: 175
Postawił 2 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-02-23, 20:35   

mnie się nawet tego komentować nie chce i wiem,że wieluńscy księża biorą mniej niż tamten o którym pisałam.
Najlepsze było jak jeden pan miał odliczone dla tego księdza 1000zł i pyta go ile się należy za pogrzeb, ksiądz,że 'co łaska' więc pan specjalnie z tej odliczonej kwoty wyciągnął 100zł i reszte dał księdzu pytając czy tyle wystarczy, na co ksiądz (bezczelnie!!!),że jakoś bez tego 100zł przeżyje (karygodne!!) na co pan,że skoro on i jego rodzina daje rade wyżyć przez miesiąc za tyle to on tym bardziej powinien ;];] ale tak to jest jak starsze babcie nauczą księdza, to mu sie potem w d***e przewraca.
_________________
Dum spiro-spero
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yabos 
Wieluniaczek



Pomógł: 14 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Cze 2007
Posty: 1660
Piwa: 4/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-02-23, 20:56   

Morgoth napisał/a:
Kościół katolicki (podobno) udziela sakramentów za darmo.

I ja mam takie pytanie. Jest może ktoś kto próbował dostać jakiś sakrament za darmo? Nie obchodzi mnie przyczyna, czy ktoś nie chce dać czy go nie stać. I nie jest też dla mnie istotne co to za sakrament. Ważne czy da się jakiś dostać za darmo. I przepraszam za lekki offtop :wink:
_________________
Chcialbym byc pewniakiem jak ty
Ale wole miec zlote serce
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
akirus 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomogła: 16 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 26 Paź 2006
Posty: 1259
Skąd: wieluń
Wysłany: 2011-02-24, 22:25   

2 lata temu zmarł mi dziadek i z tego co pamietam:
ksiądz - 500zł
kopidołki - 400zł
miejsce na cmentarzu 200zł
udostępnienie kaplicy na cmentarzu - 300zł
_________________
Co za czasy! Lot w kosmos trwa coraz krócej, jazda do pracy coraz dłużej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-02-24, 22:38   

400zl za wykopanie dołu i przeniesienie trumny... nieźle.
300zł za udostępnienie budynku na mszę za godzinę + ewentualna piwnica na pożegnanie zwłok...
500zł księdza za ponad godzinę...

Nic, tylko iść na księdza, bo to niezły biznes... skąd się takie kwoty biorą, to ja nie wiem...
Ciekaw jestem, jakby taki ksiądz jeden z drugim poszli do kopania rowów zimą pod kable na głębokości 1m za 6zł/h, czy doceniliby pracę i pieniądz innych, którzy muszą wydać na koszty czy to pogrzebu, wesela, chrztu itp.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-02-24, 23:12   

Rozwiązanie jest bardzo proste. Przestańmy im płacić...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-02-24, 23:18   

Ja nie jestem jakimś sknerą, ale sam sobie wybrałem kościół i księdza, gdzie wziąłem ślub. Szukałem człowieka w księdzu i znalazłem.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-02-25, 00:32   

Ferbik napisał/a:
skąd się takie kwoty biorą, to ja nie wiem...

M.in. z wysokiego zasiłku pogrzebowego.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW