R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Jaro
2012-07-06, 23:48
Pogoda dla Wielunia i regionu
Autor Wiadomość
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-02-24, 18:58   

No czytając te mądrości, od razu robi się cieplej w ten mroźny wieczór. :)
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Shatus 
Dojeżdża PKSem
Shatus


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 104
Skąd: Górne
Wysłany: 2011-02-24, 23:59   

Cytat:
...czy gdyby nie było mrozu,to czy by nas latem zjadły komary kleszcze i inne bzyki..?
No ja tam lekcje zadane zawsze pilnie odrabiam Pse Panie Profesorze i przestudiowałem życie komarów...i co się dowiedziałem...że jest nie tak jak myślimy...nawet larwa komara,która się znajdzie uwaga!!! W BRYŁCE LODU , jest w stanie przehibernować parę miesięcy do warunków umożliwiający mu wylęg.

W związku z niskimi temperaturami, często możemy spotkać się z komentarzami, że dzięki mrozom, latem mniej będzie komarów, które miałyby nie przeżyć niskich temperatur. Nie wierzmy w to, krwiożercze samice są bardzo dobrze ukryte, a liczba dokuczających nam owadów, zależy od wilgotności jaka będzie wiosną czy latem, a zwłaszcza liczby kałuż, bajor i innych miejsc,w których będą mogły rozwijać się larwy.

W różnych strefach polarnych opowiada się rozmaite anegdoty o komarach. Na Sachalinie mówią, że komary bywają tak ogromne, iż z trudem odróżnia się je od ptaków. Na pytanie, czy działają na nie jakieś środki chemiczne tubylcy odpowiadają : "Najlepiej strzelać do nich z pistoletu"
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Syn Mariana 
Ma stragan na targu



Pomógł: 7 razy
Wiek: 50
Dołączył: 05 Gru 2006
Posty: 516
Skąd: Z lasu
Wysłany: 2011-02-25, 00:54   

Bo jak tałatajstwo wyczuje, że szeregi stopniały to się mnoży na potęgę :P
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
kretowisko 
Słyszał o Wieluniu
kretowisko


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Lut 2011
Posty: 23
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-02-25, 07:45   

nie mamy sie juz dzisiaj czym chwalic o godzinie 07.00 w Wieluniu -13.0 st...wysokie cisnienie 1037 hPa , i dobrze , ze zacznie troche spadać bo po weekendowych balach i bibkach i innych potancowkach wysokie cisnienie u tubylca nałożyć by sie mogło na wysokie to atmosferyczne i mogłoby dojść do niepożądanych reakcji u faceta i by se musiał recznikiem owinąć głowe..dobrze , ze w niedziele bedzie juz ciepelko w okolicach zera..
A co będzie dalej? gdzie wiosna i jaka będzie wiosna? Jakie lato? Tutaj z braku pomysłu na odpowiedź, głos oddaje uczonym amerykańskim, bo teraz oni robią za uczonych radzieckich, czyli wiedzą wszystko i na każdy temat: twierdza oni , że prawdziwa wiosna bedzie w swoim czasie..
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
kretowisko 
Słyszał o Wieluniu
kretowisko


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Lut 2011
Posty: 23
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-02-26, 11:22   

średnia miesieczna wieloletnia za miesiac luty dla Wielunia to -0.8 st, za pierwsza dekade lutego w/g slupkow wyliczylem srednią 1.2 , za druga dekade w Wieluniu mamy wynik -3.2 st
, w trzeciej dekadzie do dzisiaj srednia -11.5 st...całe szczescie , ze jest to trend słabnacy i od jutra przez kolejne kilka dni bedzie w granicach normy a moze nieco powyżej..ale to nie koniec minusikow , później chyba jeszcze troche "ciepełko" slabsze..
od jutra to zelżenie mrozu może być nieco osłabione / tzn efekt czyli tzw temp odczuwalna / przez lekko wyczuwalne wiatry polud-wschodnie...
z opadami nadal posucha do tej pory za luty mamy w granicach 10 mm / srednia za luty dla Wielunia 30 mm/ .. i nic nie wskazuje na opady znaczne a nawet narazie wcale...wiec jakby tak było nadal to szykuje sie susza..
tak sobie pozwolilem na pokaznie sytuacji podpierajac sie algebrą..bo liczba i cyfra "prawde Ci powie..jak Cyganka"...acha uwaga meteoropaci cisnienie leci w doł jak głupie..teraz 1030 hPa do jutra spadnie do okolo 1020 hPa..moze troche strzykac w gnatach , łupać w kościach i moze nawet probować powykręcać stawy..
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2011-02-26, 13:53   

kretowisko napisał/a:
i od jutra przez kolejne kilka dni bedzie w granicach normy a moze nieco powyżej..ale to nie koniec minusikow , później chyba jeszcze troche "ciepełko" slabsze..

:D kretowisko, zdajesz sobie sprawę z tego, że posłańców przynoszących złe wieści skracano o głowę :twisted:
Brrr, tak mi ostatnio dokuczyły te mroziska, że z utęsknieniem czekam na, chociażby odrobinę powyżej zera :razz:
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Nevermind 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 957
Piwa: 1/1
Skąd: NL
Wysłany: 2011-02-27, 02:11   

Panie Wlodku my chcemy plusiki! Ile jeszcze mamy czekac? :)
_________________
Worldwide Trance Community..
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
saint
[Usunięty]

Wysłany: 2011-02-27, 10:00   

Czytam ostatnio forum i widzę ten temat. :) Jakież było moje zdziwienie, jak przeczytałem, że Włodek znowu nadaje!
Będzie mi niezmiernie miło, czytać aktualne wiadomości pogodowe na forum.
 
   
Dyzio 
Przejeżdżał przez Wieluń
Dyzio


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 76
Piwa: 1/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-02-27, 12:08   

Widać że co niektórzy mają za dużo wolnego czasu ,
i nie mają innych rozrywek .
Lepiej kliknąć na link , i mieć wszystkie info razem .

http://new.meteo.pl/um/ph...type=0u&id=2368

a o to jaka będzie pogoda za dwa tygodnie to pytać tylko wróżki ,
bo z takim wyprzedzeniem to prognozy meteorologów i górala z
Białki Tatrzańskiej mają równe szanse żeby się sprawdzić .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
pinio3 
Przejeżdżał przez Wieluń



Pomógł: 10 razy
Dołączył: 28 Lis 2010
Posty: 93
Postawił 10 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-02-27, 12:33   

Dzięki Dyzio.!! Kto by pomyślał,że w internecie są takie strony z pogodą a ja cymbał bez rozrywek z dużą ilością wolnego czasu szukam takich infomacji na forum.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
kretowisko 
Słyszał o Wieluniu
kretowisko


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Lut 2011
Posty: 23
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-02-27, 12:56   

"Dyzio " napisał "Lepiej kliknąć na link , i mieć wszystkie info razem .
http://new.meteo.pl/um/ph...2368"...to niech spojrzy w niebo i na prognoze zachmurzenia...i sobie porowna...a modeli prognostycznych jest cala masa nie tylko ICM....krotko , srednio i dlugoterminowe...błedem jest korzystanie tylko z jednego modelu ..niestety trzeba swą wiedze pogłębiać cały czas ...nie mozna spoczywać na lurach...aczkolwiek zrozumiale jest , że sie nie bardzo chce ..ale to jest bledny tok myslenia ...to tak samo jak by który powiedział , że nie ma co przycinac paznoci u nóg bo zapowiada sie glololedź...oko...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
kretowisko 
Słyszał o Wieluniu
kretowisko


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Lut 2011
Posty: 23
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-02-27, 15:31   

Dyzio napisal ze http://new.meteo.pl/um/ph...type=0u&id=2368 wystarczy ...toć ten model zasugerował t max 1 st ..a mamy o godzinie 15.00 juz +3.0 st i t max moze byc w Wieluniu nawet + 4 st..kolejny dowód na to , że ICM tez sie myli..i kolejny dowod na to , ze nie mozna sie opierać na jednym modelu...ale sie mi juz nie chce komentować takiej pisaniny ...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Dyzio 
Przejeżdżał przez Wieluń
Dyzio


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 76
Piwa: 1/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-02-27, 19:11   

Dla dzisiejszego dnia na 15.00 jest ok 2,5 stopnia , na poniedziałek jest jeden .
Korygowana jest ona co ok 3 godziny , wiadomo czemu .
Z reguły nie jestem uzależniony od pogody , ale jest kilkanaście dni w roku ,
gdy pewne rzeczy planuję właśnie od prognozy , ta mnie jeszcze nigdy nie zawiodła .
Na każdym programie jest inna , z wieluńskiego radia można się było dowiedzieć
co aktualnie jest za oknem , to chyba dla tych którym się nie chciało wyjść na zewnątrz ,
co i też nie zawsze się sprawdzało .
A w prognozy średnio i długo terminowe to chyba nie wierzą nawet sami meteorolodzy ,
jest zapotrzebowanie na takie prognozy to są , ale sprawdzalność 5% to nie wiem czy kogoś satysfakcjonuje .
Jest masa modeli i masa stron z prognozami , ale ja należę do tych ludzi co nie lubią sobie komplikować życia , i nie szukam czegoś innego jak to się sprawdza .
Adres pierwotnej wersji tej strony dostałem od znajomego ze 12 lat temu , a on z kolei dostał to od znajomego pilota , i mówił że większość lotnisk korzysta właśnie z tych prognoz , a to chyba o czymś świadczy , i wydruk tej prognozy musiał być załączony do pozwolenia startu , w starszej wersji tej strony , w lewym górnym rogu była pieczęć certyfikacyjna , teraz pewnie za tą pieczątkę się płaci .

pro.JPG
Plik ściągnięto 86 raz(y) 73,86 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2011-02-27, 19:16   

:D kretowisko, przepowiedział nam pogodę. Dyzio zawstydził kretowisko, podał link do pogody. :twisted: :D

Dyzio napisał/a:
Widać że co niektórzy mają za dużo wolnego czasu ,
i nie mają innych rozrywek .
Lepiej kliknąć na link , i mieć wszystkie info razem .

http://new.meteo.pl/um/ph...type=0u&id=2368

Widać, że Dyzio nie próżnuje :P Tak to jest jak się ma sporo czasu wolnego ;) Dyzio dotarł do jeszcze jednego, z dziesiątek adresów, który prognozuje to co ma być :)
Dyzio, zatem dlaczego nie kliknąć tutaj :P :twisted:

kretowisko napisał/a:
...ale sie mi juz nie chce komentować takiej pisaniny ...

No właśnie, nie ma sensu marnować energii na głupie zaczepki, których jak na każdym portalu, nie brakuje. Po prostu rób swoje ;)
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Dyzio 
Przejeżdżał przez Wieluń
Dyzio


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 76
Piwa: 1/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-02-27, 19:41   

miko naucz się czytać ze zrozumieniem , nie docieram ,
bo mam ciekawsze zajęcia na spędzanie wolnego czasu ,
którego nie mam zresztą za wiele ,
tylko korzystam z prognoz icm od 12 lat .
Czemu tu kliknąć , bo to się sprawdza ,
Ty nie musisz , ale inni może zechcą ,
powiem Ci że jak jestem na urlopie w innym regionie Polski ,
bo tylko Polskę preferuję , to tam też się sprawdza ,
ten link podałem nie w formie zaczepki ,
tylko po to żeby ktoś mógł sobie skorygować ,
lub sprawdzić jak jest gdzieś dalej .
Nie wiem czy wiesz ale sponsorem prognozy z Wielunia była OSM ,
której prezesem jest pan Bartela , a on ma chyba ze dwa koniki ,
a one lubią siano , no i też ma łąkę , po wyschnięciu siana trzeba
je sprasować żeby zajmowało mniej miejsca ,
żona pana prezesa dzwoni do Wieluńskiego meteo zapytać o pogodę ,
ten pan co zapowiadał pogodę powiedział że mogą śmiało prasować ,
nie będzie w najbliższym czasie padać , prasa tylko zdążyła zjechać z łąki
jak walnęło żabami , musieli wszystko rozcinać i suszyć na nowo .
Słyszałem od kumpla z Krzyworzeki , wszyscy się zdziwili że nie zerwał sponsoringu .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW